جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Floating paper

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فلوتینگ كاغذ ضخیم و محكم می باشد ، كه به عنوان كالای واسطه ای برای تولید كارتن به كار می رود . در واقع كاغذ فلوتینگ همان مقوای كنگره ای می باشد ، كه از خشك كردن ( خمیر قهوه ای ) تولید شده از ضایعات كشاورزی در شرایط خاصی به دست می آید .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ


 

هر محصول ویژگی ها و مشخصات خاصی دارد كه پیش از هر گونه بررسی فنی و مالی طرح ، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند . شناخت صحیح مشخصات و انواع مختلف محصول ، بدون تردید راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود . در این ارتباط یكی از موثرترین روش های قابل استفاده به كارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یك از محصولات می باشد .

علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است كه شماره تعرفه گمركی محصولات نیز مشخص میگردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود . در این بخش به معرفی محصول و كاربرد آن ، مشخصات فنی ، شماره تعرفه گمركی و استاندارد های محصول مورد بررسی قرار خواهد گرفت . فلوتینگ كاغذ ضخیم و محكم می باشد ، كه به عنوان كالای واسطه ای برای تولید كارتن به كار می رود .

در واقع كاغذ فلوتینگ همان مقوای كنگره ای می باشد ، كه از خشك كردن ( خمیر قهوه ای ) تولید شده از ضایعات كشاورزی در شرایط خاصی به دست می آید . طبق استاندارد بین المللی كاغذ فلوتینگ به آن نوع كاغذ گفته می شود ، كه وزن یك متر مربع آن 170 گرم می باشد و به دلیل استحكام و انعطاف پذیری آن در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ


 

با توجه به اینكه میزان مصرف كارتن تابعی از میزان تولید كالاهای مختلف می باشد و در نهایت جهت بسته بندی از كارتن استفاده می شود و با توجه به این كه تولید كارتن در سطح كشور هنوز به خودكفایی نرسیده است و همچنین توجه دولت در زمینه ی تولید محصولات مختلف در داخل كشور و در نتیجه احتیاج به بسته بندی محصولات مورد نظر ، روند مصرف كارتن به طور كلی در حال افزایش است ، كه از اجزاء اصلی كارتن كاغذ فلوتینگ است .

از آنجا كه محصول مورد بررسی به عنوان یك كالای واسطه ای بوده و بطور مستقیم قابل عرضه به مصرف كنندگان نهائی نمی باشد ، لذا مصرف عمده آن در كارخانجات تولید كارتن به عنوان لایه میانی كارتن به كار می رود . لایه كنگره ای میانی سفتی مورد نیاز برای كارتن سازی را به مقوا می دهد .

مهمترین خواص این مقواها باید سفتی و مقاومت در برابر خرد شدن و شكستگی باشد . خواص مربوط به استحكام مكانیكی از قبیل مقاومت كششی ، ترك خوردگی و پارگی ، جز در موارد استثنایی ، با اهمیت شمرده نمی شوند . در بسیاری از موارد از شكل ظاهری مقوا نیز می توان گذشت .

عموما خمیر های نیمه شیمیایی برای تهیه لایه میانی كنگرهای بهترین خمیر ها هستند ، چون سفتی خوبی دارند و در برابر خرد شدن مقاوم هستند ، اگر چه از نظر مشخصات مقاومتی ضعف های قابل توجهی دارند . یك مسئله ویژه در مورد لایه كنگره ای آن است . حركت پذیری معانی متفاوتی دارد و در اینجا به معنی توان ورقه در تحمل تنش ها و كشش های عملیات كنگره دار كردن بدون ترك و شكست است .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ


 

از آنجایی كه هر محصولی برای حضور در بازار باید از یكسری استاندارد ها و قواعد پیروی كند ، لذا كاغذ فلوتینگ نیز دارای خصوصیات و استانداردهایی می باشد كه در جدول ذیل به آنها اشاره شده است . ارقام جدول بر اساس استاندارد (jis-is ) مربوط به كشورهای هند و ژاپن می باشد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده کاغذ فلوتینگ :

از عمده تولید كنندگان كاغذ در دنیا می توان به كشورهای آمریكای شمالی ، اروپای غربی و ژاپن اشاره كرد . همچنین مصرف كنندگان این محصول شامل كشور خاصی نمی شود و می توان گفت كه همه كشورها از مصرف كنندهای این محصول می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ


 

بر اساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط صادرات وزارت بازرگانی به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 4 بوده و هیچ نوع شرایط خاصی برای ورود این ماده اولیه در نظر گرفته نشده است .

با توجه به اینكه عمده ماده اولیه كاغذ فلوتینگ را خمیر كاغذ تشكیل می دهد و تولید داخلی این ماده اولیه جوابگوی نیاز كشور نمی باشد و حدود 85 % نیاز این ماده اولیه از طریق واردات تامین می گردد ، لذا برای صادرات كاغذ فلوتینگ باید قیمت رقابتی و همچنین كیفیت این محصول را در بازارهای جهانی مد نظر قرار داد ، و از لحاظ مقررات

دولتی نیز با مراجعه به مقررات واردات صادرات وزارت بازرگانی ، میتوان گفت كه هیچگونه محدودیتی در امر صادرات كاغذ فلوتینگ وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ


 

با توجه به حساسیت وظرفیت تولیدات صنعتی كه در سایه پیشرفت های تكنولوژی بوجودآمده است ( نظیر قطعات پلاستیكی والكترونیكی ) ، از یك سو و همچنین نقش صادرات و حمل و نقل كالاهای آسیب پذیر از طرف دیگر ( نظیر انواع كالاهای شكستنی و میوه ) ، تاثیری كه بسته بندی مناسب یكی كالا در جلب نظر مصرف كننده دارد ، جهان امروز را مجبور به بها دادن به صنایع بسته بندی كرده است .

به طور كلی كلیه تولید كنندگان صنعتی وكشاورزی ناگزیرند كه با بسته بندی كالاهای خود در واقع سلامت آنها را تا رسیدن به دست مصرف كنندگان نهایی تضمین كنند و این مهم به عهده ی صنایع بسته بندی می باشد ، كه با تولید ظروف بسته بندی مناسب ، سایر بخش های تولیدی را در این راه یاری داده و از به هدر رفتن وضایع شدن تولیدات ملی جلوگیری نماید .

از میان تمام وسایل بسته بندی اعم از چوبی ، فلزی ، پلاستیكی و ..... ، مقوا و كارتن به عنوان یك بسته بندی مناسب ، مطمئن ، كم حجم ، سبك ، ارزان و قابل دسترس ، توجه كلیه تولید كنندگان را به خود جلب كرده است و به طوری كه امروزه این صنعت به عنوان یكی از شاخه های مهم در صنایع سلولزی در جهان شناخته شده است .

 


فرایند تولید کاغذ فلوتینگ

 

در این جا به توضیحات مختصری راجع به روند تولید و ورود مواد به ماشین كاغذ می پردازیم . ورود مواد به ماشین كاغذ به حلقه پمپ اصلی اشارت دارد كه در آن ، عملیات تنظیم و اندازه گیری ، رقیق سازی ، اختلاط با هر نوع افزودنی ضروری و سر انجام غربال و پاكیزه سازی دوغاب كاغذ سازی انجام می شود . سیستم ورود مواد از مخزن ماشین شروع می شود و تا دریچه هد باكس ادامه می یابد .

گاهی بعضی مخازن مواد و پالاینده ها را هم جزئی از این حلقه به شمار می رود . قلب سیستم ورود مواد ، پمپ اصلی است كه كار مخلوط كردن خمیر با آب سفید و انتقال مواد حاصل به هد باكس را بر عهده دارد . در ذیل به مراحل تولید بعد از ورود مواد به ماشین اشاره شده است .

پخش كننده خمیر روان:

هدف این سیستم ، توزیع یكنواخت جریان مواد در تمام طول ماشین است .

هد باكس تحت فشار:

این جعبه دارای فشار داخلی است و الیاف را روی توری متحرك شكل دهنده الیاف و تشكیل دهنده كاغذ توزیع می كند . در واقع كار اصلی هد باكس این است ، كه خمیر را كه به وسیله پمپ جا بجا شده است بگیرد و آن را به شكل یكنواخت و هم اندازه با عرض ماشین كاغذ سازی در آورد و با سرعت مناسب به روی توری میز كاغذ سازی بریزد.

توری فوردرینیر توری متحرك و بی انتهایی است ، كه الیاف را به لایه نمدی تبدیل می كند و این امكان را به وجود می آورد ، كه آب موجود در خمیر بر اثر مكش از آن خارج شود . توری بین دو استوانه بزرگ امتداد یافته است ، استوانه اول در نزدیكی هد باكس و استوانه دوم در انتهای میز قرار دارد . استوانه اول جامد و توپر است و صرفا به عنوان نگهدارنده توری در سیستم فوردرینید عمل می كند . استوانه دوم تو خالی و مشبك بوده و مجهز به پمپ های مكنده است واز ورقه آبگیری می كند .

بخش پرس :

لایه با عبور از چند پرس متوالی آب بیشتری از دست می دهد و نمد حاصل متراكم تر می شود ( یعنی بین الیاف تماس نزدیك ایجاد می شود ) هدف اصلی عملیات پرس خارج ساختن آب و ایجاد استحكام در كاغذ است ، می توان عملیات پرس را دنباله فرآیند آبزدایی از ورقه دانست كه قبلا روی توری آغاز شده است .

بخش خشك كن :

پس از مرحله پرس ، كاغذ وارد بخش خشك كن می شود تا آب باقیمانده در آن تبخیر شود . در ماشین های كاغذ ، انرژی گرمایی مورد نیاز برای خشك كردن ، با پیچاندن كاغذ بر روی یك سری استوانه های بزرگ چرخان پر از بخار به كاغذ منتقل می شود .

بخش اتو زنی :

اتو زنی یك اصطلاح كلی است كه معنی آن پرس كردن با استفاده از استوانه ها ( غلتك ها ) است بر اثر عملیات اتو زنی ، كاغذ فشرده تر می شود . عموما ، اتو زنی روی كاغذ خشك انجام می شود اما در مواردی ، ممكن است عمل اتو زنی روی كاغذ نسبتا تر انجام شود .

هدف مهم دیگر اتو زنی ، بهبود یكنواختی كاغذ و ضخامت آن در جهت عرض ماشین است ، كه از نظر جمع آوری كاغذ به صورت حلقه ( رول ) دارای اهمیت است . كاغذ از میان غلتك های فلزی عبور می كند و اتو می خورد ، تا ضخامت آن كم و به صورت كنگره ای از غلتك خارج می شود .

بخش جمع آوری پس از خشك كردن كاغذ و اتو زنی ، لازم است كاغذ تولید شده را به نحو مطلوبی جمع كنند تا مصرف آن آسان باشد . به این منظور از قرقره های طبلی بزرگ استفاده می شود ، این قرقره با موتور های قوی كار می كند ، تا قدرت كشیدن كاغذ از میان غلطك های اتو زنی و پیچاندن آن به دور خود را داشته باشد . كاغذ خشك شده و اتو خورده به دور قرقره های بزرگی پیچانده شده و از مدار تولید خارج می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ

 

• میکسر

• ریفاینر

• مخزن

• فرم دهنده دو طبقه

• وكیوم

• پرس

• پمپ لجن کش

• ماشین پرس و برش بغل و گیوتین

• انیورتر

• مخزن دیواری

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کاغذ فلوتینگ

:: دانلود فایل طرح توجیهی کارخانه تولید خمیر کاغذ فلوتینگ

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی کاغذ فلوتینگ ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool