طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Cardboard packaging

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. مقوای بسته بندی در موارد زیادی از جمله بسته بندی انواع مواد غذایی ، داروئی ، پزشکی و صنعتی کاربرد فروانی دارد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی


 

در این طرح ابتدا داده ها و اطلاعات مربوط به وضعیت موجود صنایع کاغذ و مقوا و کارخانه مقوا سازی و کارخانه کارتن سازی و جایگاه آن در کل صنعت کشور با استفاده از برخی شاخص های رایج ، نظیر مقدار و ارزش تولید ، ارزش افزوده صنعتی ، تجارت خارجی ، اشتغال ، ارزبری و ... ، به روش توصیفی و مقایسه تطبیقی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است .

در بخش دیگری از طرح با هدف تعیین مزیت های نسبی صنایع کاغذ کشور ، مزیت نسبی تعدادی از محصولات واحدهای فعال با استفاده از روش هزینه منابع داخلی ( DRC ) مورد ارزیابی قرار گرفته است . همچنین در بخش دیگری از طرح با هدف اندازه گیری میزان حمایت های موجود از صنایع کاغذ سازی کشور ، نرخ حمایت موثر از این صنایع با استفاده از دو روش کوردن و بالاسا در دو حالت لحاظ یارانه و عدم لحاظ آن ، مورد اندازه گیری و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است .

بالاخره با بهره گیری از محاسبات فوق و بررسی تعامل بین نرخ حمایت موثر و تغییرات نرخ ارز ، اثرات یکسان سازی نرخ ارز بر نرخ حمایت موثر از صنایع کاغذ سازی مورد ارزیابی قرار گرفته است. بررسی های موجود حاکی از آن است که ، سهم تولید و ارزش افزوده صنعت کاغذ ، نسبت به کل صنعت طی حدود 40 سال مورد بررسی براساس ارقام جاری و ثابت تقریباً ثابت بوده است .

به عبارت دیگر ، صنعت کاغذ کشور در مقایسه با کل صنایع کشور دارای رشد متوازنی بوده است . اما این رشد متوازن چه به لحاظ کمیت و چه به لحاظ کیفیت و تنوع تولید جوابگوی حجم بالقوه و بالفعل بازار داخلی و تقاضای متنوع و فزاینده بازار نمی باشد . بررسی مصرف سرانه کاغذ در ایران و مقایسه آن با متوسط مصرف سرانه جهانی و کشورهای منتخب حاکی از پایین بودن این نسبت در کشور می باشد .

به طوری که در سال 2004 میلادی مصرف سرانه کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه در ایران به ترتیب معادل 4 و 1/2 کیلوگرم بوده است ، که در مقایسه با مصرف سرانه این دو محصول که به ترتیب 16 /5 و 6/5 کیلوگرم بوده است ، شکاف زیادی را نشان می دهد.

طبق آمار های سازمان بازرگانی مصرف سرانه جهت کارتن چند لا 20 و کارتن جهت بسته بندی 10 کیلوگرم می باشد ، که بدین ترتیب اگر مصرف سرانه بالقوه کاغذ در ایران را در سطح متوسط جهانی این شاخص در نظر بگیریم .

در آن صورت کل تقاضای داخلی برای کاغذ از سطح 262 هزار تن برای انواع کاغذ چاپ و تحریر و 76/8 هزارتن برای کاغذ روزنامه فعلی ، به ترتیب به سطح 1072 و 422 هزارتن بالغ خواهد گردید ، که این امر در کنار رشد صنایع مختلف در کشور ، از جمله صنایع صادراتی که نیاز به انواع بسته بندی ، تبلیغات و امور مرتبط با مصارف کاغذ دارند ، توجه ویژه به صنایع کاغذ سازی کشور را ضروری می سازد ، چراکه در غیر این صورت هر روز شاهد وابستگی بیش از پیش بازار داخلی به واردات انواع کاغذ و محصولات کاغذی خواهیم بود.

کاهش تدریجی تخصیص ارز یارانه ای به واحدهای تولیدی کاغذ باعث شده است ، تا شرکت تولیدی ارز دریافتی را غالباً به واردات مواد مصرفی و واسطه ای اختصاص داده و از واردات قطعات و ماشین آلات برای بازسازی و تقویت خط تولید غافل گردند . لذا در سال های اخیر شاهد معضلات زیادی در واحدهای تولیدی مرتبط از این حیث هستیم .
مقوا های بسته بندی به منظور بسته بندی انواع مواد غذایی ، داروئی ، پزشکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی


 

استاندارد های ملی عبارتند از : 2923 ، 1737، 1130، 150 ، 35

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده مقوا بسته بندی :

در احداث کارخانه مقوا سازی و کارخانه کارتن سازی کشورهای هند ، چین ، روسیه ، برزیل و مکزیک ، از عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان هستند .

شرایط واردات و صادرات مقوا بسته بندی :

هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول مورد بررسی در طرح حاضر وجود ندارد .

 


فرایند تولید مقوا بسته بندی


 

زمانی که یک استاندارد جدید محیط زیست وضع می شود ، به دلیل فشارهای زیست محیطی ، برای از بین بردن آلودگی های موجود ، هزینه و نیروی انسانی زیادی را متوجه خود می سازد ، تا درصدی از آلودگی ها را کاهش دهد .

محاسبات مشخص ساخته که اگر تکنولوژی جدیدی که در صنعت مورد نظر به کار گرفته می شود ، با استانداردهای مورد نظر مطابقت داشته باشد ، علاوه بر کاهش آلودگی ، با راندمان بالای خود موجب افزایش تولید نیز می شود ، که دراین راستا شرکت با توجه به بروز بودن تکنولوژی آن و داشتن تمامی استانداردهای زیست محیطی و کیفی جهان ، می تواند این موضوع را اثبات نماید .

حفظ محیط زیست می تواند ارتقای تکنولوژی را نیز فراهم آورد . این روش در کشورهای اروپائی به کار گرفته شده و تکنولوژی هایی که به پایان عمر خود رسیده اند و با استانداردهای مذکور مطابقت ندارند ، جمع آوری می شوند . البته گاهی این تکنولوژی ها به کشورهای در حال توسعه فرستاده می شود ، که ایران نیز در این بین بی نصیب نبوده است .

صاحب نظران حوزه محیط زیست بر این عقیده اند که اگر صنعت ما توانمندی تولید فراورده ای با حفظ استانداردهای زیست محیطی را ندارند ، در عین حال توان دستیابی به تکنولوژی مناسب را در خود نمی بینند ، نباید به سمت تولید آن فرآورده ها برود ، زیرا در برخی واحدها به دلیل بهره گیری ازتکنولوژی های منسوخ و قدیمی ، به حدی مواد اولیه و انرژی هدر می رود ، که بحث تقدم صرفه اقتصادی بر حفظ محیط زیست رانیز بی معنا ساخته است .

چنانچه هزینه هایی که باید پرداخت شود تا تکنولوژی گرانتر ولی بروزتر تهیه شود ، با هزینه هایی که به دلیل کارگیری تکنولوژی نامناسب در مصرف مواد اولیه ، انرژی واحیای محیط زیست هدر می رود مقایسه شود ، این نتیجه حاصل می شود که این موارد بسیار به صرفه تر و از نظر توسعه تکنولوژی و رشد صنایع نیز مفید تر خواهد بود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مقوا بسته بندی

 

• رول استند هیدرولیک

• کات آف

• سینگل فیس

• ماشین چسب زن

• رول استند مکانیکی

• خشک کن

• خط تولید ورق کارتن 5 لایه

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مقوا بسته بندی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید عکس برگردان کاغذی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.