جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید قطعات فلزی شناور های دریائی سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Artificial zeolite

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

زئولیت A در صنایع مختلف به عنوان جاذب كاتالیست و تبادل یونی و ... استفاده می شود ، كه بعضی از آنها عبارتند از : جذب برای پارافین ها در دی‌هیدروسیكلاسیون نفت ، برای ساخت هیدوركربور با اكتان بالا ، برای جذب گازهای قطعی ، به عنوان منبعی از یون های فلزات قلیایی و ... .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم :


 

بندرت در جوامع صنعتی ، یك ماده غیر آلی به اندازه زئولیت ها از كاربرد وسیعی برخوردار شده اند . از اولین پژوهش انجام شده در سال 1948 در شركت یونیون كارباند تا اواخر سال 1972 بیش از 7000 مقاله درایالات متحده در علوم و تكنولوژی زئولیت منتشر شده است . گسترش بین اللملی و تجارت پر فائده غربال ملكولی زئولیتی گواهی بر اهمیت آن است ، همچنین كنفرانس هائی در این زمینه انجام گرفته است .

مثلاً در R.S.S.U در اولین كنفرانس برای زئولیت ها آكادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی در لینگراد در سال 1964، حدود 81 مقاله در علوم و كاربرد زئولیت ها را پذیر باشد . در كنفراس بین المللی انجمن صنایع شیمیایی در بریتانیای كبیر مقاله ای از ساختمان غربال ملكولی توسط Barrer مقاله دیگر ا ز 200 دانشمند دیگر از 18 كشور جهان ارائه شده ( اوریل 1967) در كنفرانس بعدی در ایالات متحده در سال 1970 بوسیله Sano و Flanigen و دیگران 77 مقاله در این زمینه ارائه شدند .

زئولیت ها از سال 1750 شناخته شده بودند ، اما تا سال 1930 آنالیز كریستالی آن ها انجام نشده بود ، تحقیقات به طور وسیع توسط شركت یونیون كار باید از این سال شروع گردید ، كه تا كنون ادامه دارد . طبعاٌ با تحقیق و پیشرفت زیادی كه جهت سنتز زئولیت شد ، یونیون كار باند را تا حدی به زئولیت های طبیعی بی نیاز كرد .

استفاده از ذخائر زئولیت های طبیعی ، 25 سال یا بیشتر ادامه یافت و با شناخت و كاربرد بیشتر زئولیت ، یا به عنوان كاتالیست و غربال ملكولی به دامنه تولید آن ها افزوده شدند. بطوری كه كاربرد ویژه آن ها با توجه به پائین بودن هزینه ساخت از طریق مصنوعی اهمیت یافته است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم :


 

زئولیت A در صنایع مختلف به عنوان جاذب كاتالیست و تبادل یونی و غیره دردهه گذشته بكار رفته است ، كه بعضی از آن ها را در زیر آورده شده است :

• جذب برای پارافین ها در دیهی دروسیكلاسیون نفت برای ساخت هیدوركربور با اكتان بالا

• برای جذب گازهای قطعی -به عنوان منبعی از یون های فلزات قلیایی

• در منابع كاغذ سازی -در كربوكس پلیمرها به عنوان بركننده

• برای ساخت فیلترها -در جذب اكسیژن

• در تولید مواد شیمیایی ( عكاسی )

• به عنوان ضد بلوكه شدن در پلی كربنات رفع فلزات قلیائی و خاكی

• در تعیین استرانسیوم 90 و سزیم 137 برای رفع تركیبات فسفری از دیكلروسلان

• برای جداساز

• به عنوان جاذب آب تلرای پمپ های حرارتی

• جاذب پودر یخچال در ساخت یخچال های خورشیدی

• در جداسازی اولفین از زنجیره های شاخه ای سیكلو ها ، هیدروكربن برای رفع سولفید هیدروژن از گاز طبیعی

• برای جداسازی فروكتوز ازگلوكز

• جذب گازهای اسیدی در گاز طبیعی

• جذب هیدروژن و منوكسید كربن از متانول

• جاذب زغال سنگ كاتالیست واحد گراكینگ و ...

استاندارد های قابل توجه زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم :

روش اندازه گیری ظرفیت تبادل یونی : 7107

پودر های شوینده اندازه گیری زئولیت : 5477

پودر های شوینده - اندازه گیری كائولن و زئولیت - روش جذب اتمی : 6453

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم


 

عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات مورد بررسی در طرح حاضر عبارتند از : آلمان ، آمریکا و چین

شرایط واردات و صادرات زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم :

حقوق گمركی این محصول ١٥درصد می باشد . هیچ شرایط خاصی برای واردات این محصول در كتب مربوطه آورده نشده است .

همچنین در منابع موجود ، شرایط خاصی برای صادرات این محصول ذكر نشده است .

اهمیت استراتژیک زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم :

اهمیت زئولیت A كه از نوع زئولیت ها ی سنتزی می باشد و با توجه به این كه در ساختمان آن كاتیم پتاسیم یا سدیم و یا كلسیم باشد ، به ترتیب A 5 ، 4A و 3A نامیده می شود . زئولیت ها از نظر ساختمانی مشانه بوده و از طریق تبادل یونی در محلول هائی كه این كاتیون ها وجود دارد ، می توانند به یكدیگر تبدیل شود . از این زئولیت در زمینه های مختلف در صنعت بكار رفته است . زئولیت A به جای  STTP ( تری پلی - فسفات سدیم ) در ساختمان بكار می رود .

در آن ها به مانند كود عمل كرده و باعث رشد جلبك ها و در نتیجه كمبود اكسیژن می شود . كمبود اكسیژن در آب دریاچه ها و رودخانه ها سبب مرگ و میر و یا مهاجرت ماهی ها می شود و این از مسائل مهم در كشورهای ژاپن ، استرالیا ، چین ، كشورهای هند و چین ( اندونزی ، فیلیپین ، ویتنام و ... ) و كشورهای غربی خلیج فارس و كشورهای مدیترانه ( تركیه ، لبنان ، ایتالیا ، فرانسه ، الجزایر و ... ) و كشورهای انگلیس و آلمان و كانادا و آمریكا و آفریقای جنوبی و كشورهای آمریكای جنوبی می باشد.

زیرا اكثر این كشورها بیشترین درصد پروتئین مورد نیاز خود را از میان مصرف آبزیان و ماهی ها بدست می آورند . در سواحل جنوبی و شمالی ایران نیز ماهی غذای اصلی مردم استان های مازندران - خوزستان - هرمزگان و ... را تشكیل می دهد ، پس جایگزینی پودر رنولیتی در این نواحی بطور حتم ضرورت پیدا می کند .

 


فرایند تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم

 

پروسه ی ساخت : گذشته از مطالعاتی كه به صورت Pantent هستند ، چندین پروسه ساخت غربال ملكولی زئولیتی تجارتی نیز منتشر شده اند ، پروسه ایی كه برای ساخت بكار برده شده اند ، به سه گروه تقسیم می شوند .

ساخت زئولیت غربال ملكول با درجه خلوص بالا ، به صورت پودر كریستالی یا به صورت گلوله ای از ژل آلومینا سیلیكات

تبدیل خاك های رس معدنی به خصوص كائولن ، زئولیت به فرم پودر یا گلوله هایی با خلوص بالا.

پروسه دیگر بر اساس بكار بردن مواد خام طبیعی می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم

 

• بستر محافظ

• بستر غربال مولكولی

• كندانسور

• مخازن تغلیظ

• خشک كن

• مبدل

• سیستم های الكتریكی و ابزار دقیق

• فیلتریت

• دار همزن مخازن

• پمپ ( در انواع مختلف )

• خرد كننده

• خوراك كرمكن

• لوله و اتصالات

• سایر لوازم و متعلقات خط تولید

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید زئولیت مصنوعی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید زئولیت مصنوعی از سیلیکات سدیم ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool