جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Polystyrene casting mold

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

در ریخته گری به روش لاست فوم ، از مدل هایی که از پلی استایرین منبسط شده ( فوم ) ساخته می شود ، استفاده می گردد و در درون ماسه بدون چسب قرار داده می شود . از مزایای استفاده از مدل فومی این است ، که هم مراحل ریخته گری و هم قطعه ریخته را با حذف ماهیچه بهبود می سازد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم


 

ریخته گری به روش لاست فوم روشی جدید در تولید قطعات ریخته است ، که از سال ۱۹۶۰ در حال گسترش است . اگرچه استفاده از این روش در سایر بخش های ریخته گری به عنوان یک تکنولوژی کامل به یک رویا شبیه است ، اما از این روش در ریخته گری آلومینیوم آهن خاکستری و داکتیل استفاده می شود .

در ریخته گری به روش لاست فوم از مدل هایی که از پلی استایرین منبسط شده ( فوم ) ساخته می شود ، استفاده می گردد و در درون ماسه بدون چسب قرار داده می شود . از مزایای استفاده از مدل فومی این است ، که هم مراحل ریخته گری و هم قطعه ریخته را با حذف ماهیچه بهبود می سازد و همچنین میزان دقت را بالا می برد . چین فضای داخلی مدل فومی توسط ماسه بدون چسب بر می گردد و مدل فومی حضرات داخلی قطعه را خود ایجاد می کنند ، نیازی به ماهیچه نیست .

با حذف ماهیچه می توان از مدل فومی برای قالب گیری قطعاتی که شکل هندسی پیچیده و مشکلی دارند ، استفاده کرد . بر خلاف سایر روش های ریخته گری ، نیازی نیست که مدل از قالب گیری اولیه به Casting باز گردانده شود ، به مدل فومی باید روکشی از سرامیک داده شود ، جنس مدل های فومی از پلی استایرین منبسط شده یا PMAMA است ، که با ریختن مواد مذاب به درون قالب فومی تبخیر می شود .

استفاده از دانه های کم تراکم و pre - expanded در تهیه عدل فومی میزان از میزان گازی که از تبخیر فوم متصاعد می گردد ، کاهش می یابد . ممکن است که یک مدل از چندین قسمت با چندین مدل که در یک خوشه با هم ترکیب شده و به هم چسبانده شده اند ، تشکیل یابد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم


 

کاربرد روش ریخته گری تبخیری یا LOST FOAM به طور گسترده ، مشکلات تکنیکی را در سراسر دنیا مرتفع ساخته است . کلید موفقیت شرکت ها در استفاده از این روش ، انتخاب صحیح کاربرد هاست . در برخی از موارد این روش از نظر هزینه مستقیما با ریخته گری های رایج مقایسه می شود ، اما به منظور حصول بیشترین مزایا نیاز به بهینه سازی تر طراحی اجزا برای کاربرد صورت های خاص ، احتمالا با مراحلی از این قبیل است .

- به حداقل رساندن شیب مدل

- ضخامت دیواره ها را می توان به شکل عمودی طراحی کرد

- دقت ابعادی یکسان در تولید

- قابلیت چسباندن مدل ها به یکدیگر برای ساخت اشکال پیچیده

- حذف اثر خط جدایش

- عدم نیاز به کف تراشی

- کاهش استهلاک ابزار

- این فرایند ، قابلیت طراحی در خصوص بسیاری از موارد ریخته گری دقیق با فوم از بین رونده را دارد و هزینه آن از قالب های ماسه ای و یا دایکاست تقلی پایین تر است .

کشور های عمده تولید کننده قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم :

در حال حاضر کشور های آمریکا ، آلمان ، ژاپن و چین دانش فنی و تولید لاست فوم را در انحصار خود داشتند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم


 

ورود به عرصه نوین رقابت در بازارهای امروزی ، نیازمند به کارگیری تکنولوژی های مدرن در زمینه های مختلف صنعت است . با پیشرفت تکنولوژی دستیابی سریع تر ، آسان تر و کم هزینه تر به قطعات سالم در فرایند ریخته گری میسر شده است . از آنجا که همواره یکی از محدودیت های طراحی یک قطعه پیچیده ، به قابلیت فرایند ریخته گری در تولید مربوط می شود ، استفاده از روش هایی که این محدودیت ها را برطرف می نمایند ، بسیار سودمند خواهد بود .

 


فرایند تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم

 

یکی از این روش ها ریخته گری با مدل های فومی فدا شونده می باشد ، که در دهه های اخیر رشد گسترده ای به ویژه در میان کارخانه های پیشرفته تولید قطعات خودرو داشته است . زیرا روش های قالب گیری مرسوم محدودیت هایی را به بخش طراحی تحمیل می کشد ، چون در اغلب آن ها از مدل های دائمی استفاده می شود ، که می بایستی پیش از قالب گیری از قالب خارج شوند .

بنابراین ، در طراحی یک مدل دائمی باید به قابلیت خروج آن از قالب توجه کرد . با استفاده از مدل های فومی بسیاری از محدودیت های موجود در طراحی برداشته می شود . اگر چه این فرایند محدودیت ها و معایبی دارد و برای تمام قطعات مناسب نیست . اما در مواردی که امکان استفاده از این روش وجود داشته باشد ، کاهش هزینه ای بین ۲۰ تا ۶۰ درصد امکان پذیر خواهد بود .

روش ریخته گری با استفاده از مدل های فومی ، یکی از روش های تولید قطعات با پیچیدگی بالا و دقت متناسب است و امروزه در شرکت های پیشرفته خودروسازی نظیر بنز ، BMW ، فورد و جنرال موتورز برای تولید انبوه برخی از قطعات پیچیده آلومینیومی و چدنی استفاده می شود .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید قالب ریخته گری از جنس پلی استایرن در روش لاست فوم ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روش های اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool