جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Wire coating of refractory polyurethane

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ترکیبات ترموپلاستیک پلی یورتان ، برای کاربردهایی که نسوز بودن مورد نظر است ، مانند کاربرد در سیم ها و کابل ، مفید هستند . یک روش ویژه برای نسوزکردن پلیمرها ، استفاده از سیستم های پف کننده می باشد . اصطلاح پف کننده به لایه زغال کفی می گویند که بر روی سطح ماده پلیمری در اثر وجود آتش تشکیل می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز


 

ترکیبات ترموپلاستیک پلی اورتان ، برای کاربردهایی که نسوز بودن مورد نظر است ، مانند کاربرد در [TPU] سیم ها و کابل ، مفید هستند .

یک روش ویژه برای نسوزکردن پلیمرها، استفاده از سیستم های پف کننده می باشد . اصطلاح پف کننده به لایه زغال کفی می گویند ، که بر روی سطح ماده پلیمری در اثر وجود آتش تشکیل می شود . لایه زغالی مواد تحتانی را در برابر آتش محافظت می کند . به عبارت دیگر ، این لایه به صورت یک مانع فیزیکی عمل می نماید و نفوذ محصولات فرار قابل اشتعال ، به سمت آتش و نفوذ اکسیژن به سمت پلیمر را محدود می کند .

درنتیجه پوشش زغالی، انتقال حرارت و انتقال جرم را میان گاز و فاز جامد آهسته و کند می نماید . TPU خالص ( پلیمر TPU بدون افزودنی های نسوزکننده ) تحت فلاکس حرارتی بالا یا در معرض آتش ، طی دو مرحله متوالی تخریب می شود . مرحله اول تخریب از طریق شکستن مولکول های پلیمر در دماهای بین C˚240 تا C˚400 رخ می دهد ، که بیشترین افت وزنی را در دمای C˚320 مرحله دوم تخریب در محدوده دمایی 400 تا C˚700 اتفاق می افتد ، که منجر به از بین رفتن کامل پلیمر می شود .

به خاطر شکستن مولکول های پلیمر وزن مولکولی پلیمر TPU همچنین ویسکوزیته مذاب آن کاهش می یابد . بنابراین باعث ریزش زیاد پلیمر مذاب می شود . پلیمر مدت کمی پس از جرقه شروع به سوختن می کند و در هنگام سوختن بصورت مذاب درمی آید و می ریزد . اگر این پلیمر در ساختمان کابل یا سیم باشد ، ریزش پلیمر مذاب هنگام سوختن باعث قرار گرفتن سطح جدیدی از پلیمر در معرض آتش شده و در نتیجه ، آتش به نواحی دورتر از نقطه اولیه آتشگیری گسترش می یابد .

در این حالت آتش فقط در صورتی خاموش می شود ، که پلیمر مذاب تماماً ریزش کرده و آتش به سطح سیم هادی الکتریسیته لخت و عریان برسد . افزودنی های هالوژنی مانند موادی بر پایه کلر و برم ، برای افزایش خاصیت نسوز بودن ترکیبات TPU ، به آنها اضافه می شوند . در حال حاضر ، TPU هایی که ترکیبات هالوژنی ندارند ، مطلوب هستند . به همین دلیل نیاز است که در فرمولاسیون TPU از مواد دیگری همچون ملامین سیانور به جای افزودنی های هالوژنی استفاده شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز


 

TPU بر پایه پلی اتر برای پوشش انواع کابل ها و سیم های ایمنی ، تاکتیکی و نظامی بکار می روند . انواع پایه پلی اتری آن به علت مقاومت خوب در برابر هیدرولیز و عوامل میکروبی ، از خوردگی و همچنین اتصالات در ولتار پایین جلوگیری می نمایند . برخی از کاربردهای فراوان TPU برای پوشش انواع کابل و سیم به شرح زیر است:

• کابل های مورد استفاده در دریا برای استخراج نفت و گاز

• کابل های فشار قوی در سایت های ساختمانی

• کابل های بلند و دنباله دار در صنعت معدن

• کابل برای چمن زن ها و سایر تجهیزات کشاورزی

• کابل های تلفن

• کابل های کنترلی برای تحقیقات

• سیستم ترمز برای ماشین ها

• کابل برای فضاپیماها

• کابل های فشار قوی برای متروها

• کابل های کنترلی آنتی استاتیک برای تجهیزات الکترونیکی

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز


 

انواع ساختارهای مطلوب سیم و کابل که با پوشش ترکیبات پلیمر TPU ساخته شده اند ، به صورت استاندارد 1581-UL شناخته شده اند .

این استاندارد شامل جزئیات خاص از هادی ها ، عایق سازی ، پوشش ها و روش های تهیه نمونه ، انتخاب نمونه ، و شرایط و اندازه گیری و محاسبات مورد نیاز در استانداردهای کابل ها و سیم های عایق شده ترموست ( 44UL ) کابل ها و سیم های عایق شده ترموپلاستیکی ( 83 UL ) سیم های منعطف و زمخت ( 62 - UL ) و کابل های دیگر ( 854 -UL ) می باشد . عملکرد و ساختار سیم و کابل در برابر آتش توسط فاکتورهای مختلفی تحت تأثیر قرار می گیرد .

این فاکتورها عبارتند از : 

پوشش سیم و کابل ، قابلیت اشتعال مواد عایق بکار رفته در اجزاء داخلی سیم ، پرکن ها و غیره . برای بسیاری از پلیمرها رابطه اندیس محدودیت اکسیژن ( LOI ) با تشکیل پوسته خطی می باشد . هر چه این اندیس بالاتر باشد ، تشکیل پوسته بهتر انجام می گیرد .

این اندیس عبارتست از حداقل درصد اکسیژن مورد نیاز برای یک نمونه برای حفظ احتراق تحت شرایط خاص . بنابراین این پارامتر می تواند برای اندازه گیری میزان سهولت خاموش کردن یک نمونه استفاده گردد . تست LOI بصورت استاندارد ASTM D2863 فرموله شده است .

LOI برای ترکیب پلیمر TPU نسوز، نسبتاً پایین است ( 22  تا 24 درصد ) . چنین ترکیب پلیمری TPU خواهد توانست معیارهای تست های اشتعال پذیری 1581 -UL را برآورده نماید و از لحاظ خاصیت نسوزی بهتر از ترکیب پلیمری هالوژنه TPU که دارای LOI بالاتری است ، عمل نماید .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز :

چین ، تایوان ، کره ، هند ، آلمان ، اروپا و آمریکا ، از عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات مورد بررسی در طرح حاضر می باشند .

شرایط واردات و صادرات محصول روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز :

هیچ شرایط خاصی برای واردات و صادرات این محصول در کتب مربوطه و منابع موجود آورده نشده است . لازم به ذکر می باشد ، که حقوق گمرکی انواع آن 4 درصد می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز


 

پلی اورتان از دهه 1980 به بعد با مطالعات زیادی که به منظور بهبود کیفیت بر روی کاتالیست و عوامل پفزای آن انجام شد ، هر روز مصارف گسترده تری پیدا کرده است . به عنوان مثال حدود 20 سال است ، که در تولید صندلی ماشین از فوم های پلی اورتان منعطف استفاده می شود . در مواردی که می توان آن ها را با سایر مواد جایگزین نمود ، پلی اورتان به علت سادگی تهیه ، هزینه نسبتاً پایین و خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب ، همچنان به عنوان یک گزینه جدی مطرح می باشد .

ترکیب عملکرد بالا و قابلیت خوب فرآیند پذیری پلی اورتان ها سبب رشد و توسعه زیاد کاربرد این مواد جدید شده است. پلی اورتان ترموپلاستیک ها در مقایسه با سایر کشپارهای ترموپلاستیک ، می توانند خواص فیزیکی بهتر و بالاتری را از خود بروز دهند ، به گونه ای که مجموعه این خواص منحصر به فرد ، سبب انعطاف پذیری زیاد و کاربردهای متنوع آن ها گردیده است .

به طور کلی خواص متنوع پلی اورتان ترموپلاستیک ها سبب گردیده ، تا امکان کاربردهای مختلفی از قبیل :

- ساخت چرخ های کوچک

- قایق های تندرو

- کمربند ایمنی

- انواع فیلم و ورق

- شیلنگ های مخصوص خطوط آتش نشانی

- لوله های منعطف

- وسایل تولید غذا

- پاشنه کفش های ورزشی

- شیلنگ ها و درزگیرهای هیدرولیک

- قایق های بادی

- چرخ های اسکیت

- لوله ها و وسایل پزشکی

- کالاهای ورزشی

- عینک و لباس مخصوص شنا

- پارچه های مخصوص

- پوشش های سیم و کابل نظامی و ایمنی به وجود آید .

پلی اورتان ترموپلاستیک های نسوز ، بر پایه پلی اتر برای پوشش انواع کابل ها و سیم های ایمنی ، تاکتیکی و نظامی بکار می روند . انواع بر پایه پلی اتر آن به علت مقاومت خوب در برابر هیدرولیز و عوامل میکروبی از خوردگی و همچنین اتصالات در ولتار پایین جلوگیری می نمایند . در حدود 9 درصد مصرف آمریکا و 14 درصد مصرف اروپای غربی از کل پلی اورتان ترموپلاستیک ها مربوط به این صنعت می باشد.

 


فرایند تولید روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز

 

پلی اورتان ترموپلاستیک ها را می توان به چندین روش و در پروسه های متفاوت تولید نمود . اجزاء این پلیمرها یا طی چند مرحله و به روش پیش پلیمری و در یک فرآیند ناپیوسته ، یا طی یک مرحله و به روش تک ضرب و در یک فرآیند پیوسته ، تبدیل به پلیمرهای پلی اورتان ترموپلاستیک با ویژگی ها و خواص مورد نظر می شوند .

در صنعت اغلب به روش تک ضرب و با استفاده از برخی فرآیندهای پیوسته از قبیل : فرآیند تسمه ای و یا فرآیند اکسترودر و در مقیاس صنعتی و نیمه صنعتی تولید می شوند . در سنتز پلی اورتان ها برای کنترل واکنش و خواص فیزیکی محصول نهایی نسبت استوکیومتری مواد شرکت کننده در واکنش یعنی نسبت NCO به OH که معمولاً نسبت مولی نامیده می شود ، بسیار مهم است .

چون مواد شرکت کننده در واکنش از لحاظ استوکیومتری با بازده صد در صد با یکدیگر واکنش می دهند ، لذا می توان با انتخاب نسبت مولی متفاوت نوع ساختار پلیمر را تعیین کرد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز

 

تجهیزات خط تولید شامل

• Gravimetric dosing feeders

• Mixing package

• Co-Rotating Twin Screw Extruder

• The underwater pelleting system

• باسکول

• ترازو

• لوازم آزمایشگاهی و تست مواد

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید روکش سیم و کابل از پلی یورتان نسوز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool