جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

wegiel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

مواد تشکیل دهنده کک نفتی ، رزین ها ، آسفالت ها و آروناتیک ها هستند و عمده کاربرد آن ها در مصارف سوختی ، صنعت فولاد سازی ، سیلیکون کاری ، صنایع برقی ، پوشش عایق در کوره و صنایع آلومینیوم می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز


 

کک ماده جامد و دیرگدازی است که از ذغال سنگ ، قیر ، بازمانده های نفتی سایر مواد کربنی پس از عمل کربنی کردن باقی می ماند . مواد تشکیل دهنده کک نفتی رزین ها ، آسفالت ها و آروناتیک ها هستند و عمده کاربرد آن ها عبارت است از : مصارف سوختی ، صنعت فولاد سازی ، سیلیکون کارباید ، صنایع برقی ، پوشش عایق در کوره و صنایع آلومینیوم .

کک سازی فرایندی متشکل از مراحل تجزیه حرارتی ، پلیمریزاسیون و کندانسیون است ، که در آن ته مانده های سنگین نفتی ( Residue Petroleum ) به انواع گازها ، مایعات و ماده جامد با درصد بالای کربن ، به نام کک نفتی تبدیل می شود . کک نفتی به دست آمده ، که تکلیس نشده باشد ، کک سبز نیز نامیده می شود . بر اساس خوراک اولیه ، کک های گوناگونی به دست می آید .

ساختار فیزیکی و میزان خلوص کک نفتی کاربرد آن را تعیین می نماید. کک نفتی یکی از محصولات حاصل از پالایش نفت خام محسوب می شود . یکی از پر اهمیت ترین فرایندها برای تبدیل ته مانده های نفتی به فرآورده های مفید ، کک سازی به روش تاخیری است . طرح کلی فرایند به این صورت است ، که ته مانده های سنگین برج خلا به کوره تزریق شده و تا دمای 480 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند .

در این برج ها فرایند کراکینگ انجام شده و محصولات سبک از بالا و کک تولیدی پس از اتمام فرایند از پایین برج استخراج می گردد . کک نفتی یک محصول فرعی حاصله از پالایش نفت خام می باشد ، که از کربن تشکیل شده و دارای مقدار زیادی گوگرد و فلزات سنگین مانند نیکل و وانادیم است .

در کوره های سیمان می توان از کک نفتی با گوگرد بال به صورت مخلوط با زغال سنگ ، گاز و یا مازوت استفاده نمود ، چرا که مقادیر محدود گوگرد موجود می تواند با آهک و مواد اولیه در کوره واکنش داده و به صورت ترکیبات سولفات ، همراه با کلینر کوره از سیستم پخت فرایند سیمان خارج گردد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز


 

کک نفتی کاربردهای گوناگون غیرسوختی مانند الکترودهای گرافیتی ، الکترودهای کربنی یا همان آندها در صنایع مختلف از جمله آلومینیوم و فولاد دارد.

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز :

تولید کک نفتی در جهان در سال 2014 میلادی 24 میلیون و 700 هزار تن بود ، که کشور چین به تنهایی 49 درصد تولید دنیا را به خود اختصاص داد . در خاورمیانه نیز در سال مذکور 950 هزار تن کک نفتی تولید شد ، که کشور کویت رتبه نخست منطقه را داشت . مصرف کک نفتی در جهان به میزان 76 درصد در صنعت آلومینیوم ، پنج درصد در صنعت فولاد و بقیه در سایر صنایع است .

شرایط واردات و صادرات کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز :

مجوزهای قانونی مورد نیاز این طرح می بایست از اداره کل صنعت ، معدن و تجارت و سایر دستگاه های ذیربط اخذ گردد .

 


فرایند تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز


 

در فرایند تولید کک نفتی ، ماده اولیه ( وکیوم باتوم پالایشگاهی ) ، به مواد با ارزش تر نظیر کک نفتی و محصولات مایع ( نفتا ، گازوئیل ، LPG ) تبدیل می شود . نیاز فعلی صنعت آلومینیوم کشور به کک ، سالانه 200 هزار تن است ، که در حال حاضر بخش زیادی از آن از طریق واردات تامین می شود و با توجه به رشد تولید آلومینیوم در کشور ، نیاز به کک نیز افزایش خواهد یافت .

در صنعت فولاد که تولید آن در حال حاضر حدود 15 میلیون تن در سال است ، سالانه به حدود 45 هزار تن کک سبز نیاز است ، که این رقم برای افق 1404 که ظرفیت تولید فولاد 55 میلیون تن پیش بینی شده ، حدود 135 هزار تن در سال است .

افزایش تولید آلومینیوم و فولاد در برنامه های توسعه کشور ، نشان می دهد ، که توسعه بخشی از زنجیره تامین مواد در صنایع مهم کشور به شدت به کک نفتی وابسته است . از طرفی با تولید این ماده در کشور ، از خروج سالانه نزدیک به 100 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool