جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع غذاییطرح توجیهی تولید و بسته بندی کمپوت میوه سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Convert gas to diesel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فرآیند GTL ، تبدیل گاز متان به هیدورکروبونهای سنگین تر تا پارافین ها می باشد و معمولاً به گونه ای کنترل می گردد تا محصولات بدست آمده در محدوده دیزل و نفتا قرار گیرند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی


 

فرآیند GTL ، تبدیل گاز متان به هیدورکربون های سنگین تر تا پارافین ها می باشد و معمولاً به گونه ای کنترل می گردد ، تا محصولات بدست آمده در محدوده دیزل و نفتا قرار گیرند .

استاندارد های قابل توجه گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی :

تولید گازوئیل و نفتا از گاز طبیعی فرآورده های بدون سولفور می باشند ، که تقاضا ی بالائی برای آن در جهان وجود دارد.

• قوانین محیط زیستی موجود ، مصرف فرآورده های نفتی تولید شده در پالایشگاه های قدیمی را که با استاندارد های روز نیستند ، را با مشکل جدی روبرو نموده است .

• اگر تولیدات GTL با تولیدات فعلی این پالایشگاه ها مخلوط شود ، می تواند استانداردهای آن ها را قابل قبول نماید . به همین جهت تقاضا برای این فرآورده ها در آینده بسیار زیاد است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی


 

امروزه اهمیت انرژی بر کسی پوشیده نیست ، نزاع جهانی بر سر تصاحب منابع انرژی و استفاده بهینه از آن جهت توسعه تکنولوژی های نوین ، غیر قابل تصور بودن رشد و توسعه جوامع امروزی را بدون منابع انرژی نمایان می سازد .

طرح تبدیل گاز طبیعی به فرآورده های نقی GTL با توجه به نمودار فوق ، نیاز به انرژی های فسیلی همچنان رو به افزایش است و این در حالی است ، که به دلیل محدودیت مخازن نفت خام ، طی ۱۵ سال آینده تولید نفت خام به نصف مقدار کنونی کاهش می یابد ، در حالی که نیاز به سوخت های فسیلی نسبت به مقطع کنونی ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت .

تحت این شرایط ، بهره برداری از منابع گازی ، مورد توجه جدی جهانی قرار گرفته و کشورهای دارای منابع گاز ، نسبت به توسعه میادین گازی و استفاده از گزینه های مختلف برای استفاده از گاز طبیعی ، توجه ویژه ای مبذول داشته اند .

 


فرایند تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی


 

این فناوری شامل ۴ مرحله است ، خالص سازی گاز ، تولید گاز سنتز ( مخلوط منواکسید کربن و هیدروژن ) ، فرآیند فیشر - تروپش ، ارتقا و بالا بردن کیفیت محصول در ابتدا ، گاز طبیعی به عنوان خوراک باید تحت فرآیندهایی ، خالص سازی شود و از ناخالصی هایی که موجب صدمه زدن به کانالیست های گوناگون می شود ، زدوده شود . در ضمن ، اکسیژن هم از هوا گرفته می شود و سپس اکسیژن و گاز طبیعی همراه با بخار آب ، وارد راکتور خاصی می شود ، که بدین منظور ساخته شده است .

در این مرحله ، گاز طبیعی ، اکسیژن و بخار آب تبدیل به گاز سنتز می شوند ، که مخلوطی از منواکسید کربن و هیدروژن است ، در مرحله فرآیند فیشر - تروپش ، گاز سنتز تبدیل به مایعات هیدروکربنی می شود . سپس گاز سنتز به پارافین هایی با زنجیره طولانی ، الفین سبک و واکس با وزن مولکولی بالا تبدیل می شود . میزان تولید به کاتالیست مورد استفاده و همچنین شرایط عملیات در راکتور بستگی دارد .

در مرحله پایانی ، باید عملیات اضافی دیگری بر فرآورده تولید شده در فرآیند فیشر - تروپش ، انجام شود تا به فرآورده های نهایی تبدیل شود . غالبا به علت محدودیت کاتالیست مورد استفاده عموما نیاز به واحدهای هیدرو گرائینگ برای شکست مولکول های سنگین به مولکول های سبک تر وجود دارد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی

 

تجهیزات و ماشین آلات اصلی این طرح بسیار متعدد و گسترده می باشند ، که به همین دلیل اطلاعات هزینه های اجرایی و ساخت این طرح با توجه به طرح های مشابه برآورد شده است . همچنین هزینه های ماشین آلات علاوه بر دستگاه ها و ابزار آلات ، شامل ساختارهای فلزی و سازه ها ، مخازن و تاسیسات ، پایپینگ ها و تجهیزات نگهداری آن ها و ... می باشد ، که در طرح حاضر میزان سرمایه گذاری مورد نیاز ، جهت تهیه ماشین آلات مورد نیاز از کشور آلمان ارائه گردیده است .

 

::  دانلود طرح توجیهی تیپ تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید گازوئیل و نفتا از گاز در فرایند جی ال تی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool