جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع ساختمانیطرح توجیهی تولید آهک صنعتی و آهک هیدراته سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک سال 1400 - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Acrylic based paint additives

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

چسب از جمله محصولاتی است ، كه در زندگی روزمره كاربرد بسیار فراوان و گستردهای دارد و هیچ صنعتی را نمی توان یافت ، كه نوعی از این محصول در آن كاربرد نداشته باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

چسب از جمله محصولاتی است ، كه در زندگی روزمره كاربرد بسیار فراوان و گسترده ای دارد و هیچ صنعتی را نمیتوان یافت ، كه نوعی از این محصول در آن كاربرد ندارد ، صنایع مختلفی از قبیل پتروشیمی ، خودروسازی ، راه و ترابری ، بسته بندی ، صنایع غذایی و بهداشتی ، صنایع نظامی ، صنایع دریایی ، آب و فاضلاب ، صنایع برق ، مخابرات و الكترونیك ، صنایع پزشكی ، اتومبیل و ساختمانی ، لوازم خانگی به جهت كاربرد گسترده چسب در حوزه های مختلف و نیز نقش مهم و مؤثر آن ، حجم مصرف بالای آن را نیز به دنبال داشته است .

متناسب با هر صنعت و هر زمینه كاری و مصرفی مورد نظر و با توجه به ویژگی های موردنیاز ، چسب های مختلف و متنوعی تولید شده است . هرچند می توان برای منظوری خاص از چند نوع چسب مختلف استفاده كرد ، ولی استفاده از نوع خاصی از چسب كه برای این كابرد خاص طراحی شده است ، بهترین عملكرد را خواهد داشت . تا جایی كه در بسیاری از موارد تولید چسب براساس سفارش مشتری و متناسب با كاربرد مورد نظر وی انجام می گیرد .

درزگیرهای آكریلیكی در هریك از صنایع مذكور ، برای كابردهای خاص و ویژهای تولید شده است . در صنعت ساختمان به منظور بهینه سازی مصرف سوخت و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار جهت پر كردن درزهای انبساط درز ، اجرا ترك های عمیق ساختمانی و بندكشی كاشی و سرامیك و سنگ و كاشی در داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

در صنایع اتومبیل برای اتصال آینه ها و درزهایی كه باید در مقابل روغن و یا دمای بالا مقاوم باشد و در صنعت هواپیمایی ، در درزبندهای ها پنجره و چراغ ها ، اتصالات داخلی و كف هواپیما و ... استفاده می شوند . اینگونه درزگیرها به دلیل چسبندگی و قدرت ارتجاعی بالا و مقاومت جوی فوق العاده ، می توانند در انواع سطوح بتنی كف دیواره ها و سقف در داخل و خارج ساختمان بكار روند و در اثر انبساط و انقباضات طبیعی ساختمان دچار گسست و ترك نشوند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب قانون ، تنها مرجع رسمی كشور است ، كه عهده دار وظیفه تعیین ، تدوین و نشر استانداردهای ملی ( رسمی ) می باشد . سعی بر این است كه استانداردهای ملی ، در جهت مطلوبیت ها و مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی ، فنی و فنآوری حاصل از مشاركت آگاهانه و منصفانه صاحبان حق و نفع شامل :

تولیدكنندگان ، مصرف كنندگان ، بازرگانان ، مراكز علمی و تخصصی و نهادها و سازمان های دولتی باشد . نیاز به وجود استاندارد ملی انواع تأسیسات بهداشتی ساختمان ، از جمله درفشان ها به دلیل تأثیر آن درارتقاء كیفی تولیدات و به روز نمودن سطح فنآوری و تأمین نظر مصرف كنندگان و به خصوص تأثیر آن در صرفه جویی و كاهش هدرروی آب و استفاده بهینه از منابع ملی همواره مدنظر كارشناسان و دستاندركاران این صنعت بوده است .

بر مبنای استانداردهای ملی و بین المللی ، ظروف بسته بندی موادغذایی به دلیل تماس مستقیم با غذا و تاثیر بر سلامت جامعه ، باید دارای خواص فیزیكی ، شیمیایی و بهداشتی خاص و قابل كنترل مطابق استانداردهای تعریف شده باشند و به همین علت انواع پلاستیك های بسته بندی ، با رویكرد تأثیر بر سلامت غذا و دارو دارای معیارهایی در راستای كنترل كیفیت است ، كه بدون بررسی و ارائه ادله كافی و حصول اطمینان لازم ، قابل پیشنهاد برای استفاده نخواهند بود .

در استانداردهای ملی تنظیم شده برای چسب های مصرفی، به نوع و جنس چسب و حتی كاربردهای آن اشاره نشده است و خواص ، ویژگی ها و روش های آزمون این خواص به طور كلی برای تمام چسب ها و درزگیرها بیان شده است ، از جمله این خواص و ویژگی ها كه در استانداردهای مختلف به آن پرداخته شده است ، عبارتند از :

• خواص پایه ، خواص چسبندگی و پیوستگی درزگیرها ، پس از قرارگیری درمعرض حرارت ، آب و نور مصنوعی از طریق شیشه

• روش تعیین استحکام اتصال

• اندازه گیری مقاومت کششی ابتدائی

• طرح الگوهای اصلی شکست

• آزمون کنده شدن سطوح به هم چسبیده

• استحکام کششی اتصالات سر به سر

• خواص خستگی چسب های ساختاری در اثر نیروی برشی کششی

• استحکام ضربه ای تحت تنش برشی اتصالات چسب

• استحکام پوششی اتصالات چسب بین سطوح بهم چسبیده سخت

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

تولید انواع درزگیرها و به ویژه درزگیرهای آكریلیك یك فرایند پیچیده ای نیست و یا نیاز به حجم سرمایه گذاری بالایی ندارد ، لذا شركت های بسیار زیادی در سرتاسر جهان و در بسیاری از كشورها فعالیت می كنند .

بزرگترین شركت های تولیدکنندگان درزگیرها از كشورهای آمریكا ، آلمان ، فرانسه ، ژاپن و چین هستند ، كه خود این كشورها نیز عمده ترین مصرف كنندگان این نوع درزگیرها هستند . اطلاعات دقیقی از میزان مصرف و تولید درزگیرهای آكریلیكی در دست نیست . بدلیل كثرت شركت های تولیدكننده حتی ذكر شركت های بزرگ نیز امر ممكنی نیست .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

ساخت و مصرف چسب از گذشته رایج بوده است . در قدیم ، از موادی چون قیر و صمغ درختان به عنوان چسب استفاده می کردند . در تمام قرون گذشته و همچنین قرن نوزدهم چسب ها منشاء حیوانی و یا گیاهی داشته اند . از قرن نوزدهم به تدریج با پیدایش چسب های سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر ، چسب های سنتی و گیاهی و حیوانی از صحنه خارج شده است .

صنعت چسب به صورت گسترده ای در حال رشد می باشد و تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد ، که از چسب در آن ها استفاده نشده است .امکانات بشر می تواند به وسیله چسب ها اصلاح گردد . این مطلب ، حتی شامل استفاده از سیمان های سخت شده توسط UV در دندانپزشکی و سیمان های پیوند آکریلیک در جراحی استخوان می باشد .

چسب ها نه تنها برای موادی که بایستی چسبانده و بهم پیوسته شوند ، بلکه در ایجاد چسبندگی برای موادی از قبیل جوهر تحریر ، رنگ ها و سایر سطوح پوششی ، وسایل بتونه کاری و وجوه میانی در مواد ترکیبی از قبیل فولاد یا بافت پارچه ، در تایرهای لاستیکی و شیشه یا الیاف در پلاستیک ها ضروری هستند . چسب های درزگیری هم ضمن استفاده از خاصیت چسبندگی آن ها ، از ویژگی آب بندی و ضد رطوبت آن ها نیز استفاده می شود .

در كشورهای صنعتی مصرف درزگیرهای آكریلیكی با توجه به مقاومت و دوام فوق العاده آن ها در مقابل حرارت و نور آفتاب و همچنین در برابر مواد شیمیایی ، در مصارف صنعتی براحتی رشد پیدا كرده است و با توجه به مصرف ها آن در زمینه های خودرو ، هواپیماسازی ، ساختمان سازی و صنایع روشنایی اهمیت این محصول مشخص است . بعضی از زمینه های مصرف محصول از جمله هواپیماسازی و خودرو از حساسیت خاصی برخوردار است .

 


فرایند تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

 

فرآیند تولید چسب اکریلیکی ، فرایند شیمیایی است . این فرایند شیمیایی در راکتوری فلزی و به صورت ناپیوسته صورت می گیرد . چسب از نوع ترموپلاست است و تک جزیی است . بسته به آنکه نوع پایه حلالی یا پایه آبی تولید شود ، فرمولاسیون متفاوت است . در اینجا به انواع پایه آبی خواهیم پرداخت . همچنان که گفته شد ، پرکننده ها یکی از اجزاء چسب ها درزگیر هستند .

این مواد علاوه بر ایجاد استحکام بیشتر در چسب خشک شده ، باعث کاهش قیمت تمام شده نیز می شوند . عمده آنها شامل کربنات کلسیم ، خاک رس ، باریم سولفات و فیومد سیلیکا می باشند . از دیگر اجزا نرم کننده ها هستند ، که عمده آن ها شامل فتالات ها ، دیبنزوات ها و واکس ها می باشند . آنها باعث افزایش انعطاف پذیری و قدرت کششی چسب می شوند ، این عمل در حقیقت با کاهش دمای انتقال شیشه ای رزین پایه صورت می پذیرد . افزودنی دیگر مورد استفاده پخش کننده ها هستند .

این مواد باعث پخش شدن بهتر پرکننده در بستر رزین می شود . به این ترتیب ویسکوزیته و زمان ماندگاری محصول بسته بندی شده بهبود می یابد . اگر از این افزودنی استفاده نشود ، پرکننده در محصول بسته بندی شده رزین را به سطح خود جذب می کند و به این ترتیب ویسکوزیته افزایش می یابد .

معمولا از ترکیبات نمک های کربوکسیلیک اسید ها استفاده می شود . در بعضی موارد از سیلان نیز در ترکیب چسب درزگیر استفاده می شود . تا قدرت چسبانندگی به شیشه و فلزات در آن افزایش یابد . به چنین درزگیر هایی چسب های درزگیری اکریلیکی سیلیکونه شده می گویند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

 

• مخازن تحت فشار و مخازن و ظروف كوچك ذخیره

• مبدل های حرارتی ظروف خشك كن ها و ظروف كوچك اتمسفریك

• دیگ بخار نوع Tube Fire راكتورهای ناپیوسته

• لوله پمپ های سانتریفیوژ

• كمپرسور هوای فشرده

• پمپ های تزریق مواد شیمیایی

• دمنده های حمل دانه های پلیمر

• سیستم كنترل

• برج خنک کننده

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool