جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک سال 1400 - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Acrylic based paint additives

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

چسب از جمله محصولاتی است ، كه در زندگی روزمره كاربرد بسیار فراوان و گستردهای دارد و هیچ صنعتی را نمی توان یافت ، كه نوعی از این محصول در آن كاربرد نداشته باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

چسب از جمله محصولاتی است ، كه در زندگی روزمره كاربرد بسیار فراوان و گسترده ای دارد و هیچ صنعتی را نمیتوان یافت ، كه نوعی از این محصول در آن كاربرد ندارد ، صنایع مختلفی از قبیل پتروشیمی ، خودروسازی ، راه و ترابری ، بسته بندی ، صنایع غذایی و بهداشتی ، صنایع نظامی ، صنایع دریایی ، آب و فاضلاب ، صنایع برق ، مخابرات و الكترونیك ، صنایع پزشكی ، اتومبیل و ساختمانی ، لوازم خانگی به جهت كاربرد گسترده چسب در حوزه های مختلف و نیز نقش مهم و مؤثر آن ، حجم مصرف بالای آن را نیز به دنبال داشته است .

متناسب با هر صنعت و هر زمینه كاری و مصرفی مورد نظر و با توجه به ویژگی های موردنیاز ، چسب های مختلف و متنوعی تولید شده است . هرچند می توان برای منظوری خاص از چند نوع چسب مختلف استفاده كرد ، ولی استفاده از نوع خاصی از چسب كه برای این كابرد خاص طراحی شده است ، بهترین عملكرد را خواهد داشت . تا جایی كه در بسیاری از موارد تولید چسب براساس سفارش مشتری و متناسب با كاربرد مورد نظر وی انجام می گیرد .

درزگیرهای آكریلیكی در هریك از صنایع مذكور ، برای كابردهای خاص و ویژهای تولید شده است . در صنعت ساختمان به منظور بهینه سازی مصرف سوخت و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار جهت پر كردن درزهای انبساط درز ، اجرا ترك های عمیق ساختمانی و بندكشی كاشی و سرامیك و سنگ و كاشی در داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

در صنایع اتومبیل برای اتصال آینه ها و درزهایی كه باید در مقابل روغن و یا دمای بالا مقاوم باشد و در صنعت هواپیمایی ، در درزبندهای ها پنجره و چراغ ها ، اتصالات داخلی و كف هواپیما و ... استفاده می شوند . اینگونه درزگیرها به دلیل چسبندگی و قدرت ارتجاعی بالا و مقاومت جوی فوق العاده ، می توانند در انواع سطوح بتنی كف دیواره ها و سقف در داخل و خارج ساختمان بكار روند و در اثر انبساط و انقباضات طبیعی ساختمان دچار گسست و ترك نشوند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب قانون ، تنها مرجع رسمی كشور است ، كه عهده دار وظیفه تعیین ، تدوین و نشر استانداردهای ملی ( رسمی ) می باشد . سعی بر این است كه استانداردهای ملی ، در جهت مطلوبیت ها و مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی ، فنی و فنآوری حاصل از مشاركت آگاهانه و منصفانه صاحبان حق و نفع شامل :

تولیدكنندگان ، مصرف كنندگان ، بازرگانان ، مراكز علمی و تخصصی و نهادها و سازمان های دولتی باشد . نیاز به وجود استاندارد ملی انواع تأسیسات بهداشتی ساختمان ، از جمله درفشان ها به دلیل تأثیر آن درارتقاء كیفی تولیدات و به روز نمودن سطح فنآوری و تأمین نظر مصرف كنندگان و به خصوص تأثیر آن در صرفه جویی و كاهش هدرروی آب و استفاده بهینه از منابع ملی همواره مدنظر كارشناسان و دستاندركاران این صنعت بوده است .

بر مبنای استانداردهای ملی و بین المللی ، ظروف بسته بندی موادغذایی به دلیل تماس مستقیم با غذا و تاثیر بر سلامت جامعه ، باید دارای خواص فیزیكی ، شیمیایی و بهداشتی خاص و قابل كنترل مطابق استانداردهای تعریف شده باشند و به همین علت انواع پلاستیك های بسته بندی ، با رویكرد تأثیر بر سلامت غذا و دارو دارای معیارهایی در راستای كنترل كیفیت است ، كه بدون بررسی و ارائه ادله كافی و حصول اطمینان لازم ، قابل پیشنهاد برای استفاده نخواهند بود .

در استانداردهای ملی تنظیم شده برای چسب های مصرفی، به نوع و جنس چسب و حتی كاربردهای آن اشاره نشده است و خواص ، ویژگی ها و روش های آزمون این خواص به طور كلی برای تمام چسب ها و درزگیرها بیان شده است ، از جمله این خواص و ویژگی ها كه در استانداردهای مختلف به آن پرداخته شده است ، عبارتند از :

• خواص پایه ، خواص چسبندگی و پیوستگی درزگیرها ، پس از قرارگیری درمعرض حرارت ، آب و نور مصنوعی از طریق شیشه

• روش تعیین استحکام اتصال

• اندازه گیری مقاومت کششی ابتدائی

• طرح الگوهای اصلی شکست

• آزمون کنده شدن سطوح به هم چسبیده

• استحکام کششی اتصالات سر به سر

• خواص خستگی چسب های ساختاری در اثر نیروی برشی کششی

• استحکام ضربه ای تحت تنش برشی اتصالات چسب

• استحکام پوششی اتصالات چسب بین سطوح بهم چسبیده سخت

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

تولید انواع درزگیرها و به ویژه درزگیرهای آكریلیك یك فرایند پیچیده ای نیست و یا نیاز به حجم سرمایه گذاری بالایی ندارد ، لذا شركت های بسیار زیادی در سرتاسر جهان و در بسیاری از كشورها فعالیت می كنند .

بزرگترین شركت های تولیدکنندگان درزگیرها از كشورهای آمریكا ، آلمان ، فرانسه ، ژاپن و چین هستند ، كه خود این كشورها نیز عمده ترین مصرف كنندگان این نوع درزگیرها هستند . اطلاعات دقیقی از میزان مصرف و تولید درزگیرهای آكریلیكی در دست نیست . بدلیل كثرت شركت های تولیدكننده حتی ذكر شركت های بزرگ نیز امر ممكنی نیست .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک


 

ساخت و مصرف چسب از گذشته رایج بوده است . در قدیم ، از موادی چون قیر و صمغ درختان به عنوان چسب استفاده می کردند . در تمام قرون گذشته و همچنین قرن نوزدهم چسب ها منشاء حیوانی و یا گیاهی داشته اند . از قرن نوزدهم به تدریج با پیدایش چسب های سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر ، چسب های سنتی و گیاهی و حیوانی از صحنه خارج شده است .

صنعت چسب به صورت گسترده ای در حال رشد می باشد و تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد ، که از چسب در آن ها استفاده نشده است .امکانات بشر می تواند به وسیله چسب ها اصلاح گردد . این مطلب ، حتی شامل استفاده از سیمان های سخت شده توسط UV در دندانپزشکی و سیمان های پیوند آکریلیک در جراحی استخوان می باشد .

چسب ها نه تنها برای موادی که بایستی چسبانده و بهم پیوسته شوند ، بلکه در ایجاد چسبندگی برای موادی از قبیل جوهر تحریر ، رنگ ها و سایر سطوح پوششی ، وسایل بتونه کاری و وجوه میانی در مواد ترکیبی از قبیل فولاد یا بافت پارچه ، در تایرهای لاستیکی و شیشه یا الیاف در پلاستیک ها ضروری هستند . چسب های درزگیری هم ضمن استفاده از خاصیت چسبندگی آن ها ، از ویژگی آب بندی و ضد رطوبت آن ها نیز استفاده می شود .

در كشورهای صنعتی مصرف درزگیرهای آكریلیكی با توجه به مقاومت و دوام فوق العاده آن ها در مقابل حرارت و نور آفتاب و همچنین در برابر مواد شیمیایی ، در مصارف صنعتی براحتی رشد پیدا كرده است و با توجه به مصرف ها آن در زمینه های خودرو ، هواپیماسازی ، ساختمان سازی و صنایع روشنایی اهمیت این محصول مشخص است . بعضی از زمینه های مصرف محصول از جمله هواپیماسازی و خودرو از حساسیت خاصی برخوردار است .

 


فرایند تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

 

فرآیند تولید چسب اکریلیکی ، فرایند شیمیایی است . این فرایند شیمیایی در راکتوری فلزی و به صورت ناپیوسته صورت می گیرد . چسب از نوع ترموپلاست است و تک جزیی است . بسته به آنکه نوع پایه حلالی یا پایه آبی تولید شود ، فرمولاسیون متفاوت است . در اینجا به انواع پایه آبی خواهیم پرداخت . همچنان که گفته شد ، پرکننده ها یکی از اجزاء چسب ها درزگیر هستند .

این مواد علاوه بر ایجاد استحکام بیشتر در چسب خشک شده ، باعث کاهش قیمت تمام شده نیز می شوند . عمده آنها شامل کربنات کلسیم ، خاک رس ، باریم سولفات و فیومد سیلیکا می باشند . از دیگر اجزا نرم کننده ها هستند ، که عمده آن ها شامل فتالات ها ، دیبنزوات ها و واکس ها می باشند . آنها باعث افزایش انعطاف پذیری و قدرت کششی چسب می شوند ، این عمل در حقیقت با کاهش دمای انتقال شیشه ای رزین پایه صورت می پذیرد . افزودنی دیگر مورد استفاده پخش کننده ها هستند .

این مواد باعث پخش شدن بهتر پرکننده در بستر رزین می شود . به این ترتیب ویسکوزیته و زمان ماندگاری محصول بسته بندی شده بهبود می یابد . اگر از این افزودنی استفاده نشود ، پرکننده در محصول بسته بندی شده رزین را به سطح خود جذب می کند و به این ترتیب ویسکوزیته افزایش می یابد .

معمولا از ترکیبات نمک های کربوکسیلیک اسید ها استفاده می شود . در بعضی موارد از سیلان نیز در ترکیب چسب درزگیر استفاده می شود . تا قدرت چسبانندگی به شیشه و فلزات در آن افزایش یابد . به چنین درزگیر هایی چسب های درزگیری اکریلیکی سیلیکونه شده می گویند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

 

• مخازن تحت فشار و مخازن و ظروف كوچك ذخیره

• مبدل های حرارتی ظروف خشك كن ها و ظروف كوچك اتمسفریك

• دیگ بخار نوع Tube Fire راكتورهای ناپیوسته

• لوله پمپ های سانتریفیوژ

• كمپرسور هوای فشرده

• پمپ های تزریق مواد شیمیایی

• دمنده های حمل دانه های پلیمر

• سیستم كنترل

• برج خنک کننده

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مواد افزودنی رنگ بر پایه رزین های اکریلیک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool