جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع کشاورزی و دامپروریطرح توجیهی تولید کود شیمیایی | نوع ماکرو و میکرو سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق سال 1400 + کامفار - 4.3 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Plica pipe

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

لوله پلیکا و لوله خرطومی در حوزه های مختلف صنعت ، ساختمان ها و موارد دیگر كاربرد دارند . لوله های خرطومی ، لوله های منعطف می باشند ، كه در دیوارهای ساختمان ها قرار داده شده و سیم های برق در داخل آن قرار داده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لوله پلیکا و لوله خرطومی برق


 

محصول مورد مطالعه طرح حاضر ، انواع لوله های خرطومی ، پلیكا ، شیلنگ آب ( از نوع نخدار ، دو جداره و ساده ) می باشد . این لوله ها در حوزه های مختلف صنعت ، ساختمان ها و موارد دیگر كاربرد دارند . لوله های خرطومی ، لوله های منعطف می باشند ، كه در دیوارهای ساختمان ها قرار داده شده و سیم های برق در داخل آن قرار داده می شود .

شكل لوله های خرطومی به صورت آكاردئونی است ، كه این وضعیت سبب می گردد لوله حالت منعطف را داشته و به راحتی به وسیله دست قابل خمش گردد . لوله های پلیكا از جنس PVC تولید می گردند . اولین كارخانه تولید لوله های PVC در شهر كرج و تحت نام پلیكا احداث گردیده است و از آن روز به بعد لوله های PVC به صورت مترادف با لوله پلیكا نامیده می شود ، لیكن باید گفت كه از نظر علمی اسم فوق هیچگونه مفهوم خاصی نداشته و صرفاً یك اصطلاح تجاری است .

شیلنگ های آب نیز از نوع شیلنگ های PVC منعطف می باشند و همانطوری كه از عنوان آن مشخص است ، به منظور انتقال آب از شیرآلات به مكان های مورد نظر كاربرد دارند . شیلنگ های آب در انواع مختلف تولید و عرضه می گردند ، كه از آن جمله می توان به نوع نخدار ، دوجداره و ساده اشاره كرد .

علت وجود انواع مختلف این محصول ، قابلیت تولید محصولات متنوع به منظور پاسخگویی به نیازهای مختلف بازار ، از نظر نوع كاربری و همچنین سلایق مختلف مشتریان می باشد . در طرح حاضر هدف تولید كلیه انواع فوق می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لوله پلیکا و لوله خرطومی برق


 

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر انواع لوله های خرطومی ، لوله های PVC و شیلنگ آب می باشد ، كه هر كدام در حوزه های مختلف صنعتی ، خانگی، تجاری و غیره ، دارای كاربرد هستند ، كه در ادامه به آن ها پرداخته شده است. لوله های خرطومی در سیستم برق رسانی ساختمان ها از نظر ملاحظات فنی ، لازم است سیم های برق به صورت مستقیم در دیوار كار گذاشته نشده ، بلكه به صورت آزاد در داخل لوله هایی كه از نظر الكتریكی كاملاً عایق ساخته می شوند .

علت اطلاق « خرطومی » به این لوله ها ، مربوط به شكل ظاهری آن ها می باشد ، كه به صورت لوله آكاردئونی ساخته می شوند . این شكل لوله سبب می گردد ، كه علاوه بر حفظ بافت و سفتی لوله ، به راحتی بتوان آن را به وسیله دست خم كرده و متناسب با مسیر حركت سیسم در دیوار لوله را جهت دهی كرد. مصرف عمده و قریب به اتفاق این لوله ها در صنعت ساختمان است .

لوله های ( PVC ) پلیكا :

این لوله ها كه در بازار به نام لوله پلیكا نیز مشهور می باشند ، لوله هایی هستند كه از پلاستیك PVC با گرید نیمه منعطف تولید می گردند . مصرف عمده لوله های PVC درانتقال فاضلاب ، آب باران ، پساب ها و آب های تحت فشار اتمسفریك است .

مزیت استفاده از این نوع لوله ها را می توان در وزن پایین آن ها ، قابلیت برشكاری و اتصالات راحت به وسیله چسب ، عمر سرویس دهی بالا و برخی دیگر مزیت ها عنوان كرد . صنعت ساختمان عمده ترین و اصلی ترین مصرف كننده این لوله ها می باشد ، ولی بخش كوچكی از آن در صنایع و امور غیرساختمانی نیز كاربرد دارد.

شیلنگ های آب :

شیلنگ های آب همانطوری كه از عنوان آن مشخص است ، برای انتقال دستی آب انجام می گیرد. كاربرد شیلنگ آب بدین ترتیب است ، كه معمولاً یك طرف شیلنگ به شیر آب و طرف دیگر در دست نفر قرار گرفته و آب به محل مورد نظر منتقل می گردد . شیلنگ های آب نیز در انتقال آب با فشار اتمسفریك كاربرد داشته و به ندرت از آن ها جهت انتقال آب تحت فشار استفاده می گردد .

استاندارد های قابل توجه تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق :

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است كه هنوز مؤسسه فوق بصورت شفاف و انحصاری برای محصولات مورد مطالعه استاندارد خاصی را تدوین نكرده است .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لوله پلیکا و لوله خرطومی برق


 

محصولات مورد مطالعه از جمله محصولات مصرفی در صنعت ساختمان و لوازم عمومی مصرفی زندگی می باشد ، از این رو كلیه كشورهای جهان به عنوان مصرف كننده آن قابل بیان می باشند .

از نقطه نظر كشورهای عمده تولیدكننده نیز می توان گفت ، كه كشورهای عمده تولید كننده محصولات پتروشیمیایی به خصوص PVC میتوانند به عنوان كشورهای عمده تولید كننده این محصولات معرفی گردند ، كه فهرست این كشورها به صورت زیر خواهد بود : آمریكا ، ایتالیا ، آلمان ، فرانسه ، كانادا ، برزیل و تركیه

شرایط واردات و صادرات لوله پلیکا و لوله خرطومی برق :

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است ، كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی ، امكان واردات وجود خواهد داشت .

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لوله پلیکا و لوله خرطومی برق

 

با بررسی میزان تقاضای مسكن در كشور و توان تولید و عرضه آن ، می توان گفت كه میزان نیاز مسكن در كشور حدود 5,1 میلیون دستگاه در سال است و این در حالی است ، كه حداكثر توان تولید مسكن در كشور 700 هزار دستگاه می باشد .

وضعیت فوق سبب ایجاد كمبود در كشور و رشد قیمت ها شده است . لذا كلیه عواملی كه سبب كاهش زمان ساخت مسكن و در نتیجه افزایش قابلیت تولید می گردد ، از اهمیت خاص بر خوردار خواهد بود .

با توجه بر مشكلات و كمبود موجود در بخش مسكن ، دولت نهم اخیرا افزایش تولید مسكن به میزان 5/1 میلیون واحد در سال را در دستور كار خود قرار داده است ، كه با توجه بر آن و رشد دو برابری در تولید مسكن ، ضرورت توسعه مواد و مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز نیز كاملا مشخص می باشد ، كه بدینوسیله اهمیت طرح حاضر نیز در راستای آن مشخص می گردد . لیكن باید گفت كه این اهمیت بالا بوده ، ولی در سطح استراتژیك و اساسی نمی باشد .

 


فرایند تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق

 

تكنولوژی مورد استفاده در تولید انواع لوله و شیلنگ PVC در مورد كلیه واحدهای تولیدی آن یكسان است و تفاوت خاصی بین تكنولوژی ها وجود ندارد . آنچه در این فرایند دارای اهمیت است ، درجه كیفیت ماشین آلات مورد استفاده در تولید و همچنین كیفیت مواد اولیه مصرفی می باشد ، كه این عامل سبب ایجاد سطح كیفیت بهتر در محصولات تولیدی می شود .

ماشین آلات مورد نیاز تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق :

• ماشین تولید لوله پلاستیكی ( اكسترود )

• ماشین تولید شیلنگ پلاستیكی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله پلیکا خرطومی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لوله پلیکا و لوله خرطومی برق ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool