جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی سال 1400 + کامفار - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

propylnجهت سفارش طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی با آپدیت سال 1400 و با فرمت  وورد و پی دی اف و با نرم افزار کامفار به همراه مشاوره های اداری و بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و با ما تماس بگیرید. ضمنا میتوانید طرح توجیهی تیپ تولید پروپیلن از گاز طبیعی را با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه از لینک انتهای همین صفحه دانلود نمایید.

معرفی طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی :

معرفی پروپیلن :

پروپیلن یا متیل اتیلن یا پروپن ، ترکیبی می باشد که ، اغلب از برش های سبک نفتی بدست می آید . در واقع پروپیلن یکی از اصلی ترین محصولات در صنعت پتروشیمی می باشد ، که برای تولید پلیمر های مختلف و همچنین محصولات میانی دارای کاربرد می باشد . پروپیلن که ، در این طرح توجیهی تبدیل گاز طبیعی به پروپیلن و متانول ، بررسی شده است ، از جمله مواد اولیه اصلی و پرمصرف در صنایع پتروشیمی می باشد .

معرفی پلی پروپیلن :

پلی پروپیلن یکی از مشتقات پروپیلن می باشد و یک نوع بسپار گرمانرم است که ، دارای فرمول شیمیایی –[CH2-CH(CH3)]n– می باشد . پلی پروپیلن در قالب گیری تزریقی و دمشی ، صنایع بسته بندی ، صنایع ساختمانی و ... دارای کاربرد عمده می باشد . پلی پروپیلن سبک بوده و ازانعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد .

فرایند تولید پروپیلن ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی ، به شرح زیر می باشد :

  • در مرحله اول گاز طبیعی و بخار آب ، با استفاده از ریفورمر ها به گاز سنتز تبدیل می شوند . سپس گاز سنتر به راکتور منتقل شده و ابتدا به متانول خام و درنهایت به متانول خالص تبدیل می شود .
  • در مرحله بعد متانول به راکتور های اولیه منتقل می شود و به دی متیل اتر تبدیل می شود .
  • سپس در مرحله بعد دی متیل اتر و متانول را در سه راکتور دارای بستر ثابت مخلوط می کنند . بدین طریق پروپیلن تولید می شود .
  • در مرحله بعد عملیات جداسازی مخلوط پروپیلن و متانول انجام می شود . در مرحله بعد پروپیلن خالص سازی خواهد شد .
  • در مرحله آخر پروپیلن و اتیلن که ، در راکتور ها تولید شده اند ، به پلی پروپیلن تبدیل می شوند . در نهایت محصول تولید شده بسته بندی می شود .

تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی ، عبارتند از :

کاتالیست نیکل

کاتالیست مس

راکتور

مخزن تقطیر

واحد ریفورمینگ

واحد تولید و توزیع بخار

مخزن ذخیره

• رزین

:: دانلود فایل طرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool