جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی سال 1400 + کامفار - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

propylnجهت سفارش طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی با آپدیت سال 1400 و با فرمت  وورد و پی دی اف و با نرم افزار کامفار به همراه مشاوره های اداری و بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و با ما تماس بگیرید. ضمنا میتوانید طرح توجیهی تیپ تولید پروپیلن از گاز طبیعی را با آپدیت سال 97 ، صرفا جهت مطالعات اولیه از لینک انتهای همین صفحه دانلود نمایید.

معرفی طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی :

معرفی پروپیلن :

پروپیلن یا متیل اتیلن یا پروپن ، ترکیبی می باشد که ، اغلب از برش های سبک نفتی بدست می آید . در واقع پروپیلن یکی از اصلی ترین محصولات در صنعت پتروشیمی می باشد ، که برای تولید پلیمر های مختلف و همچنین محصولات میانی دارای کاربرد می باشد . پروپیلن که ، در این طرح توجیهی تبدیل گاز طبیعی به پروپیلن و متانول ، بررسی شده است ، از جمله مواد اولیه اصلی و پرمصرف در صنایع پتروشیمی می باشد .

معرفی پلی پروپیلن :

پلی پروپیلن یکی از مشتقات پروپیلن می باشد و یک نوع بسپار گرمانرم است که ، دارای فرمول شیمیایی –[CH2-CH(CH3)]n– می باشد . پلی پروپیلن در قالب گیری تزریقی و دمشی ، صنایع بسته بندی ، صنایع ساختمانی و ... دارای کاربرد عمده می باشد . پلی پروپیلن سبک بوده و ازانعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد .

فرایند تولید پروپیلن ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی ، به شرح زیر می باشد :

  • در مرحله اول گاز طبیعی و بخار آب ، با استفاده از ریفورمر ها به گاز سنتز تبدیل می شوند . سپس گاز سنتر به راکتور منتقل شده و ابتدا به متانول خام و درنهایت به متانول خالص تبدیل می شود .
  • در مرحله بعد متانول به راکتور های اولیه منتقل می شود و به دی متیل اتر تبدیل می شود .
  • سپس در مرحله بعد دی متیل اتر و متانول را در سه راکتور دارای بستر ثابت مخلوط می کنند . بدین طریق پروپیلن تولید می شود .
  • در مرحله بعد عملیات جداسازی مخلوط پروپیلن و متانول انجام می شود . در مرحله بعد پروپیلن خالص سازی خواهد شد .
  • در مرحله آخر پروپیلن و اتیلن که ، در راکتور ها تولید شده اند ، به پلی پروپیلن تبدیل می شوند . در نهایت محصول تولید شده بسته بندی می شود .

تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید متانول و پروپیلن از گاز طبیعی ، عبارتند از :

کاتالیست نیکل

کاتالیست مس

راکتور

مخزن تقطیر

واحد ریفورمینگ

واحد تولید و توزیع بخار

مخزن ذخیره

• رزین

:: دانلود فایل طرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool