جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

dap

جهت نگارش طرح توجیهی تولید کود شیمیایی دی آمونیوم فسفات سال 1400 و با گزارش گیری نرم افزار کامفار 3 ، جهت اخذ تسهیلات بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید . همچنین می توانید طرح آماده ی این پروژه را از انتهای صفحه با رفتن به لینک مورد نظر دانلود کنید.


معرفی طرح توجیهی تولید دی آمونیوم فسفات از آمونیاک و اسید فسفریک


دی آمونیوم فسفات یا DAP نوعی کود فسفری می باشد ، که استفاده فراوانی در جهان دارد . در حالت عادی دی آمونیوم فسفات به شکل کریستال های جامد پایدار با فرمول شیمیایی NH4)2HPO4) می باشد . دی آمونیوم فسفات اغلب در صنایع کشاورزی به عنوان کود استفاده می شود . از دیگر کاربرد های محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دی آمونیوم فسفات از آمونیاک و اسید فسفریک ، می توان به بازدارنده آتش در مواد ساختمان های چوبی ، کاغذ و ... ، تولید پنیر ، در صنعت فلز ، جهت مهار آتش ، تولید مکمل غذایی برای حیوانات ، تولید مخمر ها و ..... اشاره نمود .

فسفر و نیتروژن عناصر ضروری در رشد گیاهان می باشند ، دی آمونیوم فسفات نیز حاوی این دو عنصر بوده و همچنین دارای خاصیت حلالیت بسیار بالا می باشد . به همین جهت این کود خیلی سریع در خاک حل می شود و میزان آمونیاک و آمونیوم مورد نیاز خاک را تامین می کند . لازم به ذکر است که این کود دارای خاصیت قلیایی بوده و سبب تاثیر بر روی خاک اطراف خود می شود . آمونیومی که در کود دی آمونیوم فسفات وجود دارد ، به وسیله باکتری های موجود در خاک به نیترات تبدیل می شود . البته درصورتی که ph خاک بیشتر از 7 باشد ، ممکن است آمونیوم موجود در کود دی آمونیوم فسفات به گیاه و ریشه گیاه آسیب وارد نماید .

بهتر است که کود دی آمونیوم فسفات از پایین و کنار با گیاه 2 اینچ فاصله داشته باشد . محققان توصیه نموده اند که 75 درصد از دی آمونیوم فسفات مورد نیاز گیاه ، در زمانی که نصف رشد گیاه به صورت کامل انجام شده است ، به خاک اضافه شود . 25 درصد مابقی نیاز گیاه نیز در زمانی که گیاه گلدهی می کند ، به آن اضافه شود . لازم به ذکر است که ، درصورت کشت گیاهان به صورت دیمی ، باید در زمان نزدیک بارندگی از این کود استفاده شود ، که کود در خاک حل شود .


فرایند تولید دی آمونیوم فسفات


فرایند تولید دی آمونیوم فسفات ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دی آمونیوم فسفات از آمونیاک و اسید فسفریک ، به شرح زیر می باشد :

برای تولید دی آمونیوم فسفات ، ابتدا یک واکنش کنترل شده بین فسفریک اسید و آمونیاک ایجاد می نمایند . سپس مایع داغی را که در طی واکنش بدست آمده است ، سرد نموده و عملیات گرانوله و غربال را روی آن انجام می دهند . در نهایت دی آمونیوم فسفات گرانوله بدست خواهد آمد .

دانلود طرح توجیهی آماده تولید کود شیمیایی دی آمونیوم فسفات


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool