طرح توجیهی تولید گلیسیرین سال 1401 (pdf+doc)

Glycerin 1

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید گلیسیرین سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید گلیسیرین را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


گلیسیرین چیست !


گلیسیرین اولین بار در سال 1779 توسط "Scheel" در فرآیند صابون سازی با روغن زیتون کشف شد و بعد از انجام آزمایشهای مختلف با چربی های گوناگون مشخص شد که گلیسیرین محصول جانبی واکنش صابونی شدن است. روش بدست آوردن گلیسیرین از صابون ، فرایند پیچیده ای است که بطرق مختلف انجام می شود .

گلیسیرین ، شکر و صمغ را نمیتواند حل کند. اما به راحتی با شیره و یا لعاب مخلوط میشود و میتواند بوی انواع بخارات روغنی را جذب کند. منبع طبیعی گلیسیرین منبع اصلی گلیسیرین بافت چربی جانوران و گیاهان (روغن زیتون) است. منبع عمده تهیه گلیسیرین ، تولید آن از واکنش صابونی شدن است.  

مصرف عمده گلیسیرین در تولید محصولات آرایشی، بهداشتی، دارویی و تولید رزینهای الکید است ولی صنایع دیگری نیز مصرف کننده آن هستند. گلیسیرین در داخل کشور تولید می گردد و کمبود آن از طریق واردات تأمین می شود

کاربرد از گلیسیرین در صنایع مختلف استفاده های فراوانی م یشود. در صابونسازی ، برای تولید صابونهای شفاف در صنایع بهداشتی و آرایشی و از گلیسیرین خالص در داروسازی استفاده می شود. در ساخت مواد منفجره مثل نیترو گلیسیرین ، برای روغن کاری ابزارها و تاسیسات فلزی و نیز برای جلوگیری از یخ بستن جکهای هیدرولیکی از گلیسیرین استفاده میشود.  


کدهای تعرفه گمرکی انواع گلیسیرین به قرار زیر میباشد


الکل های غیرحلقوی و مشتقات هالوژنه، سولفونه، نیتره یا نیتروزه آنها : 2905
گلیسرول : 29054500
صابون ها؛ محصولات و فرآورده های آلی تانسیو اکتیو که مصرف صابون دارند، یه شکل شمش یا میله، چونه، تکه یا به اشکال قالبی ،حتی دارای صابون؛ محصولات و فرآورده های آلی تانسیو اکتیو که به منظور شستشوی پوست بدن در نظر گرفته شده اند به شکل مایع یا کرم، بسته بندی شده برای خرده فروشی حتی اگر حاوی صابون باشند؛ کاغذ، آوات، نمد و نبافته های آغشته، اندود شده یا پوشانده شده با صابون یا با مواد پاک کننده (Detergents) : 3401
صابون ها و محصولات و فرآورده های آلی تانسیواکتیف به شکل شمش یا میله، چونه، تکه یا به اشکال قالبی و کاغذ وآوات، نمد و نبافته های آغشته، اندود یا پوشانده شده با صابون یا با مواد پاک کننده :34011120
برای مصارف پاکیزگی و همچنین آنهایی که مصارف طبی دارند : 340111


فرایند تولید گلیسیرین !


گلیسرین به دو شیوه طبیعی و سنتزی تولید میگردد. کیفیت و موارد کاربرد گلیسیرین تولیدی با درجه خلوص مشابه از دو روش فوق تفاوت چندانی با هم ندارد.  

گلیسیرین طبیعی از پساب واحدهای صابون سازی و یا از تجزیه روغنهای گیاهی یا حیوانی تولید میگردد و گلیسیرین سنتزی از اپی کلروهیدرین یا پروپیلن اکسید و یا اکرولیین تولید می گردد که این مواد اولیه نیز با استفاده از پروپیلن تولید میشوند.

منبع عمده تهیه گلیسیرین ، تولید آن از واکنش صابونی شدن است. در فرآیند صابونی شدن ، چربی با قلیا وارد واکنش شده و صابون و گلیسیرین را تولید می کند و بعد از جداسازی و تقطیر ، گلیسیرین بدست می آید.

دانلود فایل طرح توجیهی تولید گلیسیرین

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.