طرح توجیهی تولید چسب سنگ سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Stone glue

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید چسب سنگ سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید چسب سنگ را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

این محصول به راحتی می تواند برای چسباندن همه انواع سنگ ها ، مرمرها ، گرانیت ها ، کاشی ، سرامیک و غیره مورد استفاده قرار گیرد . در تعمیر سوراخ ها ، ترک ها و اجزاء شکسته از این محصول می توان استفاده کرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چسب سنگ


 

چسب سنگ از جمله چسب های اپوکسیدی است . اپوکسیدها بهترین نوع چسب های شناخته شده ساختمانی هستند و بیشترین کاربرد را دارند . رزین اپوکسی که اغلب در حالت معمول استفاده می شود ، معمولا دیگیلیسریل اتراز بی سفنل آ نامیده می شود و بوسیله واکنش نمک سدیم از بی سفنل آ با اپیکلروهیدرین ساخته می شود . آمین های آروماتیک و آلیفاتیک به عنوان عامل سخت کننده استفاده می شوند .

این چسب ها به چوب ، فلزات ، شیشه ، بتن ، سرامیک ها و پلاستیک های سخت بخوبی می چسبند و در مقابل روغن ها ، آب ، اسیدهای رقیق ، بازها و اکثر حلال ها مقاوم هستند . بنابراین کاربرد بیشتری در چسباندن کفپوش های وینیلی در سرویس ها و مکان های خیس و به سطوح فلزی دارند .

این محصول مقاومت خوبی در آب دارد و سرما و گرمای هوا و گذشت زمان تأثیری بر مقاومت آن ندارد . تغییر حجم چسب سنگ آنقدر ناچیز و نامحسوس است ، که در مصارف صنعتی جایگاه خاصی پیدا کرده و صنعتگران برای پر کردن منافذ قطعات و مدل سازی و غیره از این چسب بهره می برند . این چسب قابلیت تراشکاری و سنباده خوری دارد و مصرف کنندگان قادرند چسب سنگ را قبل از مصرف با رنگ مخلوط کرده تا چسبی با رنگ مورد نیاز خود بدست آورند .

با توجه به استحكام كششی پانزده برابر این محصول نسبت به سنگ گرانیت ، محل اتصال ، از خود سنگ به مراتب مستحكم تر خواهد بود . عدم جذب آب و عدم تغییر در ظاهر سنگ از دیگر مزایای این محصول می باشد .

حلال هایی ضعیف مانند نفت و گازوئیل نمی توانند به این چسب بعد از خشک شدن صدمه بزنند ، از این رو براحتی می توان آن را در محل های مختلف استفاده کرد . البته باید توجه داشت وجود حلال در محل های چسب خوردن باعث عدم چسبندگی می شود و مقاومت در حلال صرفا برای چسب خشک شده است .

دوام و طول عمر بالای این محصول موجب اطمینان خاطر نسبت به پیوند دائمی در سنگ خواهد بود . سهولت استفاده ، خصوصیت نفوذپذیری نسبت به آب ، رطوبت و مواد شیمیایی ، براقیت و شفافیت بالا ، از دیگر مزایای این محصول می باشد . همچنین چسب سنگ كاملا بدون رنگ است و در لایه های نازك قابل رؤیت نمی باشد . به این ترتیب سطح ترمیم شده ، همانند سنگ اولیه بنظر خواهد رسید .

از جمله ویژگی های چسب سنگ :

• سرعت خشک شدن مناسب در سرما و گرما

• بدون نیاز به هاردنر اضافی

• مقاومت فیزیکی و شیمیایی عالی

• رنگ پذیر بودن

• بدون نشتی

• بدون تغییر رنگ

• نشکن

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چسب سنگ


 

چسب سنگ براساس رزین های پلی استر و اپوكسی و هاردنر پلی آمینی تولید و ارائه می گردد . چسب سنگ را به راحتی می توان برای چسباندن همه انواع سنگ ها ، مرمرها ، گرانیت ها ، کاشی ، سرامیک ، سرویس های بهداشتی و غیره بصورت عمودی و یا افقی مورد استفاده قرار گیرد .

حتی در تعمیر سوراخ ها ، ترک ها و اجزاء شکسته و یا ترمیم یك سنگ بعنوان بتونه از این محصول استفاده می شود . برای چسب سنگ و دیگر انواع چسب در این حوزه كاربردها و زمینه های مصرف زیر را در هر یك از صنایع ذكر شده فوق متصور شد :

• چسباندن همه انواع سنگ ها ، مرمرها ، گرانیت ها ، کاشی ، سرامیک ، سرویس های بهداشتی و غیره بصورت عمودی و یا افقی

• جهت چسباندن كاشی ( جهت نصب دیواری – عمودی ) و سرامیك ( جهت نصب كف - افقی )

• بصورت پودر با تركیبی از بایندر سیمان و استفاده از پركننده های مناسب و رعایت نسبت اندازه های ذراتبعنوان بتونه

• برای چسباندن لقمه های سایش به صفحه فلزی روز ماشین

نحوه استفاده از چسب سنگ بدین صورت است كه سطوح باید تمیز ، خشک و عاری از هرگونه چربی و آلودگی باشد . ۲ تا ۳ گرم از ماده سخت کننده را به هر ۱۰۰ گرم چسب اضافه نموده و توسط یک میله نازک با هم مخلوط کنید . سطحی را که قرار است چسبانده شود با این مخلوط آغشته نمایید .

مخلوط بین ۴ تا ۷ دقیقه ، بسته به درجه حرارت محیط ، سفت می شود . چسب پس از ۳۰ دقیقه کاملا خشک می شود . مخلوط قبل از خشک شدن ، توسط استن و تینر قابل پاک شدن است . پس از خشک شدن از روی ابزار تنها توسط حرارت دادن و سوزاندن و روش های مکانیکی قابل پاک شدن است .

انواع چسب های تولیدی دارای تاریخ مصرف هستند ، بدین معنی كه از زمان تولید تا زمانی كه همچنان قابلیت خود را برای استفاده و مصرف حفظ می كند ، یك زمان مشخص و معینی است كه تاریخ انقضاء چسب سنگ به عوامل زیادی بستگی دارد كه از جمله مهمترین آن عبارتند است :

نوع رزینی است كه برای تولید آن استفاده می شود . در صورت استفاده از رزین مرغوب ( كه معمولا وارداتی است و یكی از رزین های مرغوب مورد استفاده در داخل ، رزین شركت بایر آلمان است ) مدت ضمانت بیشتر از زمانی است كه از رزین نامرغوب استفاده شود . استفاده از افزودنی هایی كه موجب افزایش تاریخ مصرف آن می شود . محیط و شرایط دمایی مورد استفاده ، بطوری كه مدت زمان مصرف در تابستان كمتر و در زمستان افزایش می یابد .

بطور كلی تاریخ مصرف چسب سنگ تولید داخل در حدود ۶ ماه می باشد و با توجه به تاریخ مصرف آن ، شركت های تولیدكننده محصولات خود را گارانتی می كنند ، كه مدت گارانتی براساس بازه زمانی تولید و انقضاء آن و نیز عملكرد چسب پس از مصرف تعیین می شود .

وجود تاریخ مصرف برای یك محصول بعنوان یكی از ریسك های مهم تولید و عرضه آن مطرح است . بنابراین فاصله زمانی تولید تا زمانی كه محصول به دست خرده فروش و نهایتًا مصرف كننده می رسد ، نیاز به یك مدیریت مناسب دارد . از این جهت است كه واردات و صادرات چسب سنگ و محصولات مشابه محدود می باشد و ریسك آن به مراتب از تولید و عرضه آن در داخل بیشتر است .

 


اهمیت استراتژیك محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چسب سنگ


 

ساخت و مصرف چسب از گذشته رایج بوده است . در قدیم ، از موادی چون قیر و صمغ درختان به عنوان چسب استفاده می کردند . در تمام قرون گذشته و همچنین قرن نوزدهم چسب ها منشاء حیوانی و یا گیاهی داشته اند .

از قرن نوزدهم بتدریج با پیدایش چسب های سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر ، چسب های سنتی و گیاهی و حیوانی از صحنه خارج شده است . صنعت چسب به صورت گسترده ای در حال رشد می باشد و تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد ، که از چسب در آن ها استفاده نشده است . امکانات بشر می تواند بوسیله چسب ها اصلاح گردد .

این مطلب ، حتی شامل استفاده از سیمان های مورد استفاده در دندانپزشکی و سیمان های پیوند آکلریلیک در جراحی استخوان می باشد . UV سخت شده توسط چسب ها نه تنها برای موادی که بایستی چسبانده و بهم پیوسته شوند ، بلکه در ایجاد چسبندگی برای موادی از قبیل جوهر تحریر ، رنگ ها و سایر سطوح پوششی ، وسایل بتونه کاری و وجوه میانی در مواد ترکیبی از قبیل فولاد یا بافت پارچه ، در تایرهای لاستیکی و شیشه یا الیاف در پلاستیک ها ضروری هستند .

چسب سنگ نیز بدنبال پیشرفت بشر و احساس نیاز وی بوجود آمده است و جای خود را بطور ویژه در بخش ساختمان باز كرده است ، هرچند محصولات دیگری چون چسب سرامیك و كاشی در این حوزه مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بدلیل برتری ویژگی ها و خصوصیات چسب سنگ ، همچنان یكی از پرمصرف ترین چسب ها به شمار می رود.

امروزه با افزایش چشمگیر نماهای سنگی و سرامیكی در كشور و لزوم افزایش سرعت و كاهش هزینه در ساخت وساز واحدها و مجتمع های مسكونی و تجاری - اداری ، نیاز به این محصول بیش از پیش احساس می شود ، كه شاهد رشد مصرف آن در داخل هستیم و تولیدكنندگان داخل در رقابت جدی برای عرضه محصولات خود قرار دارند .

هرچه از عمر این محصول در كشور می گذرد و بیشتر شناخته می شود ، كیفیت آن نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، از این جهت است كه شركت هایی كه محصولات مرغوب و با كیفیت تولید می كنند ، كاملا بازار را در اختیار خود گرفته اند و شركت های مابقی این محصول را در كنار دیگر محصولات خود به فروش می رسانند .

کشور های عمده تولید کننده چسب سنگ :

تولید چسب سنگ یك فرایند پیچیده و یا نیاز به حجم سرمایه گذاری بالایی ندارد ، لذا شركت های بسیار زیادی در سر تا سر جهان و در بسیاری از كشورها فعالیت می كنند . در منطقه اروپای غربی ، كشورهای آلمان و ایتالیا و در منطقه آسیا ، كشور چین از بزرگترین كشورهای تولیدكننده چسب سنگ و سایر انواع چسب ها هستند . شركت های هنكل و پوفاس از آلمان و بسیاری از شركت های چینی بخش قابل توجهی از بازار جهان را در اختیار دارند .

 


فرایند تولید چسب سنگ

 

فرایند تولید چسب سنگ یک فرایند شیمایی است ، این فرایند شیمایی در راکتوری فلزی و به صورت ناپیوسته صورت می گیرد . این چسب از نوع ترموست است و همان طور که در مقدمه آمد چسب های ترموست معمولا دو جزئی بوده و جزء دوم را هاردنر تشکیل می دهد . در چسب سنگ هاردنر مورد نظر بنزوئیل پر اكساید که کارخانه تولید چسب آن را به صورت عمده خریده و در بسته بندی مخصوص خود به همراه جزء اول به فروش می رساند .

به ازای هر یكصد گرم جز اول به مقدار ۲ تا ۴ گرم بنزوئیل پر اكساید نیاز است ، لذا معمولا حداقل ۵ گرم به ازای هر صد گرم در بسته بندی قرار داده می شود . به این ترتیب در کارخانه تولید چسب سنگ در حقیق تنها جزء اول تولید می شود لذا در این جا به شرح فرایند تولید جزء اول چسب سنگ خواهیم پرداخت .

ابتدا رزین پلی استر غیر اشباع که در مخازن نگه داری می شود ، به همراه نوعی فیومد سیلیکا (fumed Silica ) که با نام های تجاری مانند ( cab-o-sil) و یا (aerosil) شناخته می شود و همچنین مقدار اندکی خیس کننده را بر اساس مقادیر فرموله شده در راکتور استنلس استیل مجهز به همزن وارد کرده و محلول به مدت ده دقیقه همزده می شود . سپس پودر تیتانیوم دی اکساید را به محلول اضافه کرده و مجددا به مدت ۵ دقیقه همزده می شود .

در انتها پودر میکرونیزه شده کربنات کلسیم را به محلول اضافه کرده و تا ۱۵ دقیقه همزده می شود ، در صورت ویسکوز بودن بیش از اندازه محلول از مونومر استایرن برای تنظیم ویسکوزیته و افزودن آن به محلول استفاده می شود . پس از اتمام واکنش و انجام آزمایشات کنترل کیفی محلول در بسته بندی مورد نظر جزء اول ریخته می شود . بسته های جزء اول و دوم به صورت یک مجموعه به انبار و سپس به مراکز فروش منتقل می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید چسب سنگ

 

• مخازن نگه داری مواد اولیه

• راکتور اصلی

• پمپ ها

• مخزن نگهداری جزء دوم

• دستگاه توزین رزین

• پر کن و بسته بندی جزء اول

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید چسب سنگ

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید متیل آمین ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.