جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع نساجی و پارچهطرح توجیهی احداث کارگاه جوراب بافی مردانه و زنانه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Manganese sulfate

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سولفات منگنز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی سولفات منگنز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

سولفات منگنز یكی از تركیبات شیمیایی ارزشمند است كه از مهمترین كاربردهای آن تولید كود كشاورزی می باشد . همچنین منگنز از عناصر ریز مغذی بوده و حضور آن به مقدار لازم در بهبود وضعیت گیاه از جمله در تولید پروتئین ها و فتوسنتز و تنفس گیاه اهمیت به سزایی دارد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سولفات منگنز


 

منگنز از عناصر غذایی كم مصرف محسوب می شود. این عنصر نقش ضروری در عمل تنفس داشته و فعال كننده آنزیم هایی مانند نیتریت ردوكتاز بوده كه در متابولیسم ازت دخالت دارد . منگنز در خاك به شكل كاتیون دو ظرفیتی جذب می شود . در خاك هایی كه میزان آهك بالاست مقدار منگنز قابل دسترس كم است . منگنز از عناصر ریز مغذی بوده و حضور آن به مقدار لازم در بهبود وضعیت گیاه از جمله در تولید پروتئین ها و فتوسنتز و تنفس گیاه اهمیت به سزایی دارد .

سولفات منگنز یكی از تركیبات شیمیایی ارزشمند است كه از مهمترین كاربردهای آن تولید كود كشاورزی می باشد . كاربرد و مصارف سولفات منگنز عبارتند از :

• ریز مغذی كشاورزی

• تولید انواع كود كشاورزی

 


بررسی بازار رقابتی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سولفات منگنز


 

آشكار شدن ظرفیت های كشور از نظر تولید محصولات كشاورزی در طی چند سال اخیر و با هدف رقابت بین المللی با دیگر كشورهای جهان برای صدور این محصولات و فراورده های آن و همچنین افزایش كمیت و كیفیت این محصولات نیاز به پرداختن تغذیه محصولات كشاورزی را امری اجتناب ناپذیر می نماید . با توجه به نقش فرآورده های كشاورزی در تامین غذا ، بشر همواره در جستجوی یافتن راه هایی برای افزایش تولید و بهبود كیفیت محصولات كشاورزی بوده است .

این امر از دو راه كلی امكان پذیر است :

الف ) افزایش سطح زیر كشت

ب ) افزایش تولید در واحد سطح در واحد زمان

مقدار عناصر ریز مغذی در خاك های كشاورزی ایران بسیار اندك می باشد . علاوه بر این حلالیت عناصر ریز مغذی نیز در خاك های ایران پایین می باشد . حلالیت پایین عناصر ریز مغذی به دلایل آهكی بودن خاك ، بالا بودن PH خاك ، بیكربناته بودن آب آبیاری ، تنش خشكی و شوری ، مواد آلی كم و تداوم مصرف نامتعادل كودها می باشد . بدیهی است گیاهان و درختانی كه در چنین خاك هایی رشد می كنند ، از كمبود این عناصر صدمه می بینند .

با مصرف عناصر كم مصرف علاوه بر افزایش عملكرد محصولات كشاورزی كیفیت محصولات تولیدی ارتقا یافته و در نهایت ارتقای سلامت جامعه نیز تحقق می یابد . چون اكثر محصولات كشاورزی تولیدی در شرایط اقلیمی خشك و نیمه خشك و از خاك های كشاورزی ایران حاصل می شوند ، كه اولا میزان آهك آن ها بالا می باشد و در ثانی دارای PH بالایی هستند .

بنابراین محصول به دست آمده از عناصر ریز مغذی فقیر است . بنابراین برای تامین این كمبود نیازمند افزودن این ریزمغذی ها به خاك است . منگنز یكی از این ریزمغذی ها است ، كه به صورت كود سولفات منگنز به خاك افزوده می شود .

كمبود منگنز شبیه سایر ریز مغذی ها در خاك های آهكی اتفاق می افتد. لازم به ذكر است در حال حاضر 14واحد در داخل كشور با ظرفیت حدود 17600 تن سولفات منگنز تولید می كنند ، اما با توجه به تولید بالای محصولات كشاورزی در كشور و جهت تولید محصولات با كیفیت ، نیاز به كودهای تامین كننده ریزمغذی های خاك روز به روز افزایش می یابد.

همچنین با توجه به نیاز بخش كشاورزی به این ریزمغذی در كشورهای همسایه از جمله عراق و تركیه و با توجه به عدم وجود منابع منگنز كافی در این كشورها و عدم توانایی آن ها در تولید سولفات منگنز بازار بالقوه بسیار مناسبی هم در این كشورها برای محصول طرح وجود دارد .

 


مجوز های مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سولفات منگنز


 

• مجوز سرمایه گذاری خارجی

• جواز تاسیس

• پروانه بهره برداری

• پایان ساختمان

تجهیزات مورد نیاز جهت تولید سولفات منگنز :

• بخش سنگ فرز

• بخش ذخیره و تامین اسید سولفوریك

• Leaching Section
و ...

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سولفات منگنز

 

• منگنز ( پیرولوزیت )

• اسید سولفوریك ( H2SO4)

• پودر سنگ آهك ( CaCo3 )

• كیسه بسته بندی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سولفات منگنز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سولفات منگنز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool