طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Colored polymers

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید نانو پلیمر مانند پلیمرهای رنگ پذیر سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید نانو پلیمر مانند پلیمرهای رنگ پذیر را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پلیمرهای رنگ پذیر با نانوافزودنی در صنایع مختلف به ویژه صنعت خودرو ( قطعات داخلی و خارجی خودرو ) ، صنعت لوازم خانگی ، صنعت نساجی ، صنعت فرش ، صنعت آب و . . . استفاده های مختلف دارند . در خودرو معمولا قطعات رنگی پلیمری داخل و خارج خودرو مانند سپرها ، جلو داشبورد و . . . بازار اصلی این پلیمرها هستند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر


 

پرکننده های نانومقیاس نور را به گونه ای متفاوت با ذرات بزرگتر ، جذب و بازتابش می کنند ، زیرا اغلب اندازه این مواد کوچکتر از طول موج نور است . به عنوان مثال ، ذرات دی اکسید تیتانیوم با ابعاد معمولی سفید رنگ هستند ، در حالی که رزین ادغام شده با نانوذرات دی اکسید تیتانیوم نیمه شفاف به نظر می رسد .

این خصوصیت برای برخی از پوشش های نانوکامپوزیتی نقطه قوتی محسوب می شود ، زیرا ذرات موجود در این پوشش ها به دلیل کوچکی بر روی جلای سطوح نهایی اثر نمی گذارند . همچنین به کمک این ویژگی نانوکامپوزیت ها ، می توان مواد رسانای نیمه شفاف ساخت ، که یکی از اجزای مهم صفحات نمایش هستند .

همچنین برای مثال پلی پروپیلن یکی از پرمصرف ترین پلیمرهای مصنوعی ( سنتزی ) جهان است ، که به علت قیمت مناسب ، خواص ویژه و فرآیند پذیری خود ، همچنان پرمصرف باقی مانده است . مشکل عمده کار با این پلیمر ضعف در رنگ پذیری است ، به همین علت وقتی از آن در بافت فرش یا زیرانداز استفاده می شود ، تنوع رنگ ها کم و ثبات نوری و مقاومت در برابر شستشوی رنگ هم پایین است .

همچنین در پلی پروپیلن ناممکن بودن تغییر رنگ نیز مشکل دیگر این حوزه است . برای حل این مشکلات روش هایی در برخی کشورهای توسعه یافته استفاده می شود ، که بخشی از آن استفاده از افزودنی های نانویی است .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر


 

با توجه به اینکه معمولا این مواد طیف وسیعی را شامل می شوند و هر کدام از پلیمرها نیز شرایط خود را برای واردات دارند ، ورود این محصولات به کشور از قوانین پلیمر خود تبعیت می کند . برای مثال اگر پلی اتین باشد ، معمولا از شرایط واردات پلی اتیلن تبعیت می کند و اگر پلی پروپیلن باشد ، از شرایط آن تبعیت می کند .

در هر صورت بسته به گرید پلیمر و نوع پلیمر شرایط آن متفاوت می شود . فرآیند های واردات این کالا مانند ثبت سفارش ، ترخیص کالا و غیره نیز مانند کالاهای معمول غیرنانویی است و تغییر خاصی ندارد .
همچنین با توجه به عدم تولید صنعتی این ماده در کشور ، عملا امکان صادرات وجود نداشته است . اما این محصول قبل از بازاریابی نیاز به بازارسازی دارد ، تا مشتریان با محصول و کاربردهای آن آشنا شوند . کشورهای توسعه یافته که معمولا این محصولات را می شناسند و بازار آنها بالغ یافته است ، در دسترس شرکت های ایرانی نیستند .

کشورهای در حال توسعه یا کشورهای همسایه که بازار آنها به نسبت دیگر کشورهای پیشرفته در دسترس بیشتر ایرانی هاست ، کمتر صنعتی بوده و کاربردهای پلیمرهای رنگ پذیر برای آن ها کمتر است .

از طرف دیگر با توجه به چالش های مختلفی که شرکت های ایرانی پیش روی صادرات محصولات خود دارند ، در عمل صادرات محصولات فناوری پیشرفته با چالش های بیشتری روبرو است و همچنین شرکت های فناور ایرانی نیز هنوز بزرگ نشده اند و بیشتر از جنس شرکت های تازه تاسیس ( کمتر از 5 سال ) و در ابعاد شرکت های مرکز رشدی می باشند . از این رو جمع بندی نشان می دهد ، حتی در صورت تولید این کالا ، حداقل در چند سال ابتدایی تقریبا تنها جهت تامین بازار داخلی می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر


 

پلیمرهای رنگ پذیر با نانوافزودنی در صنایع مختلف به ویژه صنعت خودرو ( قطعات داخلی و خارجی خودرو) ، صنعت لوازم خانگی ، صنعت نساجی ، صنعت فرش ، صنعت آب و . . . استفاده های مختلف دارند . در خودرو معمولا قطعات رنگی پلیمری داخل و خارج خودرو مانند سپرها ، جلو داشبورد و . . . بازار اصلی این پلیمرها هستند .

در صنعت فرش یا نساجی ، پلیمرهای مورد استفاده در الیاف مورد نظر هستند . در صنعت آب گذر نور از لوله آب به ویژه در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است . گذر نور امکان رشد جلبک ها را در آب کشاورزی فراهم کرده که این جلبک ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در آب رسانی می شوند . لذا باید لوله ها کاملا سیاه باشند تا نور نتواند از لوله ها عبور کند . معمولا افزودنی های نانو دوده این مشکل را در صنعت تولید لوله های انتقال آب کشاورزی هیدروفلوم حل می کند .

 


اهمیت استراتژیکی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر


 

پلیمرهای رنگ پذیر با نانو افزودنی ها با توجه به جایگزین موجود جزء محصولات استراتژیک به حساب نمی آید . اما هر ساله صنعت کشور هزینه های گزافی را برای واردات این پلیمرها متحمل می شود .

به عبارت دیگر اگرچه پلیمرهای رنگ پذیر با نانو افزودنی ها استراتژیک نیستند ، اما با توجه به منابع نفتی کشور که غنای پلیمری کشور است ، فناوری تولید پلیمرهای رنگ پذیر با نانو افزودنی می تواند تحولات ارزشمندی را در صنعت خودرو و طیفی از صنایع دیگر ایجاد نماید که در راستای ایجاد ثروت و رفاه برای مردم کشور فناوری مهمی محسوب می شود .

 


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر

 

شرکت های بزرگ تولید کننده در این حوزه وجود دارند که برای مثال می توان به شرکت ال جی یا بازل اشاره کرد . البته این شرکت ها معمولا اشاره ای به فناوری مورد استفاده نمی کنند . ولی اکثر کشورهای توسعه یافته که در زمینه پلیمرها فعالیت می کنند دارای این فناوری هستند .

برای مثال می توان به بعضی از کشورهای مانند آمریکا ، بعضی کشورهای اروپایی مانند آلمان ، کره جنوبی و ژاپن اشاره کرد . اطلاعات بعضی از شرکت های تولیدی پلیمرهای رنگ پذیر با نانو افزودنی به عنوان چند نمونه در ادامه ذکر شده است .

 


فرایند تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر

 

همانطور که اشاره شد در بخش سوم زنجیره ارزش مثلا در صنعت خودرو ، ایران از توانمندی بالفعل فناوری برخوردار است و از فناوری های به روز بهره می برد . اما در بخش دوم زنجیره ارزش توانمندی کشور محدود است و بعضی شرکت ها فعالیت هایی انجام داده اند .

روش های تولید بیشتر این شرکت ها مبتنی بر استفاده از مخلوط کردن نانو ذرات مانند کلی با پلیمر با فرمولاسیون مختلف و در شرایط متفاوت و با استفاده از دستگاه های اکسترودر مختلف یک مار پیچه یا دو مارپیچه در انواع مختلف آن است . از فناوری شرکت های خارجی اطلاعات دقیقی در دست نیست اما روشن است که آن ها از نظر ساختاری از این سیستم بهره می برند ، ولی غیر از نانو ادیتیو احتمالا افزودنی های دیگری نیز برای بهتر شدن رفتار و خواص ماده استفاده می کنند .

با توجه به انحصاری بودن دانش در این حوزه معمول شرکت ها امکانی برای دستیابی به آن ها فراهم نمی کنند . اما کسب دانش فنی آن ها چندان دور از دسترس توانمندی های ایرانی های متخصص در این حوزه نیست .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید نانو پلیمر | پلیمرهای رنگ پذیر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.