طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Water based colors

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

مهمترین ویژگی رنگهای پایه آبی كاهش مصرف حلال و جلوگیری از آلایندگی محیط زیست می باشد . از مزیتهای رنگهای پایه آبی می توان به مقاومت بالا دربرابر مواد خورنده ، دسترسی به تمام نقاطی كه در منظر دید قرار ندارد و جلوگیری از استهلاك در قطعات مكانیكی و وسایل صنعتی ، تاسیسات ، سكوهای نفتی ، دریایی ، صرفه جویی در خرید حلالهای آلی واعمال رنگ به طور یكنواخت برروی سطح فلز اشاره نمود .

رنگ های بر پایه آب در صنایع خودرو سازی و واگن ماشین آلات كشاورزی ، رنگهای ساختمانی و پوشش دهی تاسیسات ساختمانی دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :


 

رنگ های پایه آبی به علت ناچیز بودن میزان مواد فرار، خطرات كم آتش سوزی، و به طور خلاصه ایمنی و سلامتی بیشتر در حین تولد و مصرف ، به مرور توانسته اند بخشی از بازارهای رنگ های حلال دار را به خود اختصاص دهند . نیاز روز افزون صنایع به پوشش ها و رنگهای پایه آبی و جایگزینی آن با رنگهای حلال آلی (Organic Solvents) كه امتیازات و ویژگیهای فراوان آن ، موسسات علمی و پژوهشی و شركت های رنگ سازی رابر آن داشته است تا گام های اساسی در تولید آن را دربردارند .

مهمترین ویژگی رنگهای پایه آبی كاهش مصرف حلال و جلوگیری از آلایندگی محیط زیست می باشد . براساس آمار جهانی تنها در صنعت اتومبیل و هواپیماسازی حدود 35 میلیون كیلوگرم حلال از ناحیه رنگهای با پایه حلال های آلی وارد سیستم محیط زیست می شود . كه كاهش عمر طبیعی انسان به دلیل آلودگی هوا ، آب و فاضلاب را در پی دارد.

همچنین گزارش های فراوانی از مرگ و میركارگران كارخانجات تولید رنگ در سراسر جهان وجود دارد كه از حلالهای الی نشأت گرفته و ابتلاء به امراض ریوی و سرطان را سبب می شود . استفاده از پوشش های آبی سبب كاهش مصرف حلال های شیمیایی و تغییر سیستم رنگ و در عین حال موجب كاهش كیفیت رنگها نخواهد بود . بطور مثال ، با استفاده از رنگهای دوجزئی پلی اورتان در اروپا ، رنگهای متعارف مصرفی ، جای خود را به رنگهای با درصد بالا دادند .

میزان تبخیر حلال در رنگها 35 گرم در هرمتر مربع بود ، با به كارگیری روشهای جدید رنگ آمیزی و استفاده از رنگهای محلول در آب به مقدار 5/3 گرم در هر مترمربع رسیده است .

مزیت های رنگهای پایه آبی به طور خلاصه شامل موارد ذیل می باشد :

1- مقاومت بالا دربرابر مواد خورنده : شامل رطوبت ، فرسایش ، باد ، باران ، خاك ، تغییرات شدید جوی و انواع باكتری های هوازی و بی هوازی .

2- دسترسی به تمام نقاطی كه در منظر دید قرار ندارد و جلوگیری از استهلاك در قطعات مكانیكی و وسایل صنعتی ، تاسیسات ، سكوهای نفتی ، دریایی .

3- صرفه جویی در خرید حلالهای آلی

4- جلوگیری از آلایندگی محیط زیست

5- اعمال رنگ به طور یكنواخت برروی سطح فلز . ( ضخامت به طور یكسان اعمال می شود )

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :


 

رنگ پایه آبی كاربرد بسیار وسیعی در اكثر صنایع بزرگ و مهم دارد . این نوع رنگ نسبت به اكثررنگها وكالاهای جایگزین مزیتهای بسیار بالایی از لحاظ زیست محیطی ضخامت مناسب فیلم ، خطرات كم آتش سوزی و ... دارا می باشد .

عمده ترین موارد مصرف رنگهای پایه آبی عبارت است از :

• صنایع خودرو سازی و واگن

• ماشین آلات كشاورزی

• رنگهای ساختمانی

• پوشش دهی تاسیسات ساختمانی

و ...

نمونه ای از كاربرد این رنگ به عنوان topcoat در رنگ آمیزی بدنه خودرو به عنوان یكی از اصلی ترین كاربردهای این رنگ است .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :

ASTM D3359 : روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری چسبندگی پوشش

ASTM D4060 : روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری مقاومت سایشی

ASTM B117 : روش آزمون استاندارد برای آزمون مه نمكی جهت اندازه گیری مقاومت جوی پوشش

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :


 

• كشورهای عمده تولیدكننده رنگ های بر پایه آب :

آمریكا - اروپا - ژاپن – چین - دانمارك

• كشورهای عمده مصرف كننده رنگ های بر پایه آب :

روسیه - چین – كانادا - مكزیك -هندوستان

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :


 

• شرایط واردات رنگ های بر پایه آب

طبق بررسی های صورت گرفته از مقررات صادرات و واردات سال 1385 وزارت بازرگانی ، حقوق ورودی برای كد تعرفه های مربوط به رنگ پایه آبی 4 درصد و سود بازرگانی 36 درصد می باشد .

شرایط صادرات رنگ های بر پایه آب

رنگ های پایه آبی از جمله رنگهای صنعتی می باشد كه محدودیت صادراتی نداشته و در زمره محصولات با مشوق های صادراتی محسوب می شود . این محصول در انواع بسته بندی های فلزی و پلاستیكی جهت صادرات عرضه می گردد و چون در دمای محیط پایدار می باشد جهت حمل و نقل درمسافت های طولانی به شرایط محیطی خاصی نیاز ندارد.

محصولات رنگ طبق ماده 2 قانون مقررات صادرات و واردات ایران ( مصوب 4/4/1372 مجلس جمهوری اسلامی ایران ) دارای كد شماره ا می باشد .

ماده 2 قانون مقررات صادرات و واردات ایران : كالاهای صادراتی و وارداتی به 3 گروه تقسیم می شوند :

كالاهای مجاز : كالاهایی كه صدور و ورود آنها با رعایت ضوابط نیاز به مجوز ندارد .

كالاهای مشروط : كالاهایی كه صدور و ورود آنها با كسب مجوز امكان پذیر می باشد .

كالاهای ممنوع : كالاهایی كه صدور و ورود آنها به موجب شرع اسلام ( به اعتبار خرید و فروش یا مصرف ) و یا به موجب قانون ممنوع می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب


 

رنگ آمیزی یك قطعه یكی ازمهمترین بخش های تولید آن می باشد و یكی ازمهمترین پارامترها در جلب مشتری رنگ قطعه است . علاوه براین رنگ آمیزی باعث محافظت قطعه در برابر عوامل خورنده شده و بدین وسیله باعث افزایش طول عمرمحصول می گردد . امروزه تقریباً در ساخت تمامی كالاها رنگ آمیزی حتماً انجام می شود . بنابراین با توجه به مصرف بسیارزیاد رنگ و ارتباط مستقیم آن با افراد حفظ نكات ایمنی برای سلامتی جامعه بسیار حائزاهمیت است .

به علت اینكه هیچ گونه حلالی شیمیایی در ساخت رنگ پایه آبی مورد استفاده قرار نمی گیرد ، از لحاظ زیست محیطی ارزش بسیار بالایی دارد . درست به همین دلیل و همچنین مزایای که این نوع رنگ دارد از جمله : سازگار با محیط زیست ، امكان تشكیل فیلم با ضخامت كم ، ایمنی در كاركردن ، ایده آل برای پوشش دهی با روش غوطه وری ، امكان آسان پاك كردن تجهیزات ، پایداری در برابر ذوب و انجماد وغیره .... استفاده آن رو به توسعه می باشد .

 


فرایند تولید رنگ های بر پایه آب :

 

در تولید رنگهای پایه آبی مانند سایر رنگها ، ماشین آلات و فرآیند ساخت از پیچیدگی خاصی برخوردارنیست و دانش فنی ساخت رنگ مربوط به فرمول ساخت رنگ است . نوع مواد اولیه ، میزان هر یك و مراحل اضافه نمودن مواد اولیه در مخلوط كن و آسیاب مجموعه دانش فنی این صنعت را تشكیل می دهد .

به طور كلی فرایند تولید رنگ شامل سه مرحله است:

1 - اختلاط اولیه premixing

2- پخش ذرات (در آسیاب ) dispersing

3- تنظیم نهایی adjusting (let down)

• مرحله اختلاط اولیه

در اولین مرحله پیگمنت و پر كننده ها ( فیلر) بت حلال و رزین مخلوط می شوند . این عملیات در داخل مخلوط كن های باز و یا پوشیده ولی با سرعت بالا انجام می گیرد . در این عملیات باید مواد پودری در حلال و بخشی از رزین خیس شوند . گرانروی مخلوط در این مرحله بالاست ولی با افزایش حلال و رزین كاهش می یابد .

نوع اختلاط در این مرحله باید تلاطم و یا حركت ورزقه ای و دورانی باشد. اضافه كردن رنگدانه به مخلوط حلال و رزین باید به آهستگی صورت گیرد تا تجمع رنگدانه در داخل پاتیل اتفاق نیفتد . در بخش پایانی سرعت مخلوط كن افزایش می یابد تا رنگ همگن شود .

• پخش ذرات درآسیاب

پس از پخش كامل مواد ، رنگ به آسیاب های شنی و یا گلوله ای منتقل می شود تا ذرات پودری پخش شده كاملاً مرطوب شوند و تعلیق رنگدانه یا پیگمنت و پركننده ها ( فیلر) در داخل رنگ به صورت پایدار باقی بماند . آسیاب كردن رنگ معمولاً درآسیاب دانه ای pearl mill و یا آسیاب سه غلطكی انجام میگیرد .

• مرحله تنظیم نهایی و بسته بندی

در این مرحله كه در مخلوط كن یا آسیاب صورت می گیرد ، باقیمانده اجزا رنگ به آن اضافه شده ، رنگ از نظرغلظت وفام تنظیم می شود و بعد از تأیید آزمایشگاه در مورد آزمون های ویسكوزیته ، فام و ویژگی های فیزیكی ، وارد سیستم فیلتر می گردد . فیلتر های كیسه ای (bag filter) از جنس الیاف پلی آمید ( نایلون ) با اندازه مشخص الیاف و روزنه ، برای صاف كردن رنگ مصرف می گردد . پس از صاف شدن رنگ وآزمون آن ، در قوطی های فلزی 4، 20 و 50 لیتری و یا بشكه های 200 لیتری بسته بندی می گردد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب :

 

• ماشین بسته بندی محصولات

• فیلتر رنگ

• آسیاب های رنگ

• ماشین مخلوط كن رنگ

• ماشین توزین مایعات و جامدات

• مخازن ذخیره حلال

• ماشین پرل میل

• آسیاب سه غلطكی

• مخلوط كن 1 تنی

• خط پركن رنگ به همراه كمپرسور

• فیلتر كیسه ای والک

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رنگ های بر پایه آب

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید رنگ های بر پایه آب ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.