طرح توجیهی تولید رنگ های ساختمانی عایق سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Building insulation paints

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

در رنگ های عایق گویچه های شیشه ای نانو حفره قرار گرفته اند و در فیلم رنگ روی سطح تعدادی از این حفره ها قرار می گیرند . در هنگام انتقال حرارت ، انرژی برای انتقال به ذرات سرامیک کروی توخالی در ابعاد میکرو که دارای حفره های نانو سایز هستند ، برخورد می کنند . این رنگ قابلیت استفاده برروی کلیه سطوح سرامیکی ، پلاستیکی ، شیشه ای ، فلزی و تمام مصالح ساختمانی مشابه را دارا می باشد . همچنین مناسب برای استفاده در آب و هوای سردسیری و گرمسیری می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق


 

ذرات سرامیک کروی توخالی در ابعاد میکرو که دارای حفره های نانو سایز هستند و در اصطلاح Ceramic Sphere or Cenospere خوانده می شوند دارای کاربردهای فراوان در صنایع مختلف می باشند . از جمله این کاربردها استفاده دررنگ های ساختمانی ، صنعتی و ... است . این گویچه ها توخالی سرامیکی بوده و کاملا کروی شکل هستند .

میزان شکستگی آنها کمینه است و مزایای متنوعی مانند عایق حرارتی ، کاهش جذب رزین ها ، کاهش وزن نهایی محصول ( به علت تخلخل و سطح ویژه بالا ) ، بهبود سیالیت و کاهش خش پذیری ایجاد میکنند . بر روی این گویچه ها پوشش نانویی پلی یورتان قرار گرفته است .

این پوشش موجب افزایش میزان چسبندگی با ماتریس پلیمری و در نتیجه افزایش استحکام در لاتکس های پلیمری با کمترین میزان کاهش ازدیاد طول (Elongation) می گردد . با اضافه کردن این مواد به رنگ با توجه به شکل کروی و گازهای موجود درون این ذرات ازانتقال حرارت جلوگیری به عمل می آید . انتقال انرژی حرارتی معمولا نیازمند محیطی برای انتقال انرژی می باشد . در رنگ های عایق گویچه های شیشه ای نانو حفره قرار گرفته اند و در فیلم رنگ روی سطح تعدادی از این حفره ها قرار می گیرند .

در هنگام انتقال حرارت ، انرژی برای انتقال به ذرات سرامیک کروی توخالی در ابعاد میکرو که دارای حفره های نانو سایز هستند ، برخورد می کنند . معمولا هوا در حفره های نانو سایز این ذرات قرار دارد . هوا در این شرایط نقش یک عایق را ایفا می نماید . زیرا ذرات و ملکول های هوا انتقال انرژی را به راحتی انجام نمی دهند . همچنین این رنگ علاوه بر ممانعت از خوردگی ، عایق صوتی نیز می باشد .

با توجه به اهمیت حفظ و بهبود انرژی در سال های اخیر در کشورمان و به ویژه با هدفمند سازی یارانه ها و افزایش قیمت انرژی و حذف سوبسید از آن ، اهمیت انرژی در کشور بیشتر نمایان شده و راهکارهای ذخیره سازی و بهینه مصرف کردن آن از اهمیت بیشتری برخوردار شده است .

از این رو بازار آمادگی بیشتری برای عایق های انرژی یافته است . بنابر این از نظر زمانی ، دوره فعلی یکی از بهترین زمان های کاربست این فناوری و تولید این محصول است . به مرور زمان و با آزاد سازی بیشتر قیمت سوخت بعد از مراحل اجرایی هدفمند سازی یارانه ها ، بازار این محصول بهتر و بهتر خواهد شد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق


 

این نوع رنگ ها در حوزه های مختلف ساختمانی و صنعتی بسته به میزان نسبت جرمی گویچه ها به رنگ که انتقال حرارت باعث اتلاف انرژی می شود ، قابل استفاده است. این رنگ قابلیت استفاده برروی کلیه سطوح سرامیکی ، پلاستیکی ، شیشه ای ، فلزی و تمام مصالح ساختمانی مشابه را دارا می باشد . همچنین مناسب برای استفاده در آب و هوای سردسیری و گرمسیری می باشند . محافظت از سطوح در مقابل نفوذ هوا و رطوبت و بهبود عایق صوتی و افزاینده عمر رنگ نیز هستند .

در ضمن این نوع رنگها در کلیه سطوح ساختمانی اعم از داخلی ، خارجی ، سقف ، کف و پشت بام قابل استفاده بوده و در رنگ آستر، رنگ اصلی و هر نوع پوشش دیگر می توانند استفاده گردند . البته کاربردهای گویچه های شیشه ای نانو حفره فقط محدود به رنگ عایق نیست . آنها می توانند به عنوان فیلر افزایش دهنده خواص مکانیکی در سیستم های پلاستیکی و کامپوزیتی استفاده شوند . همچنین برای ضد خش کردن رنگ ها و لاك های کف نیز از آنها استفاده می شود .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق


 

این رنگ عایق با گویچه های شیشه ای منشا نظامی داشتند و در سازمان های نظامی مانند ناسا یا سازمان های نظامی شوروی سابق مورد استفاده قرار می گرفتند. هم اکنون نیز مبنای فناوری ساخت گویچه های شیشه ای میکرویی نانو حفره در اختیار این کشورهاست اما با توجه به معرفی این محصول به حوزه کاربردهای شهری هم اکنون بعضی از شرکتها نیز وارد این حوزه شده اند . شرکتهایی از آمریکا ، هند ، آسایی شرقی و ... هم اکنون میکرو گویچه های شیشه ای با نانو حفره ها را تولید می کنند .

شرکت Ash Tech هند یکی از این شرکت ها می باشد که مشتریان زیادی در ایران و آسیای شرقی دارد . البته محصول این شرکت در ایران بیشتر به عنوان فیلر استفاده شده است . شرکت Solution & Nano Co. یک شرکت آمریکایی است که هم اکنون در ایران به نام این شرکت ، رنگ عایق با گویچه های شیشه ای توسط شرکت پارمیس توسعه تجارت توزیع می شود شرکت پارمیس توسعه تجارت خود را نماینده انحصاری شرکت آمریکائی اعلام کرده است .

در روسیه نیز که مهد این فناوری است ، شرکتهای متعدد و متخصصان مختلفی مشغول به فعالیت هستند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق

 

• شرایط واردات انواع رنگ های ساختمانی عایق

محصول نهایی رنگ عایق با گویچه های نانوئی جدید بوده اما با توجه به اینکه شناختی از آن درمبادی ورودی کالا به کشور وجود ندارد ، احتمالا از نظر گمرك یک نوع رنگ تلقی میشود و طبق آن حقوق ورودی دریافت می گردد .

شرایطی خاصی هم برای واردات ندارد . اما اگر در مورد خود گویچه های شیشه ای میکرو با حفره های نانوئی اطلاعات شفافی در مبادی ورودی گمرك نیست واحتمالا با تعرفه 4% معمول امکان واردات آن خواهد بود . تاکنون واردات محدود گویچه های میکرو با حفره های نانوئی انجام شده و تغییر خاصی در فرآیند های واردات این کالا مانند ثبت سفارش ، ترخیص کالا و غیره وجود نداشته است .

• شرایط صادرات انواع رنگ های ساختمانی عایق

با توجه به اینکه هنوز گویچه های شیشه ای میکرو با نانو حفره در ایران تولید نمی شود ، لذا تاکنون صادراتی انجام نشده است . همچنین رنگ عایق با این گویچه ها تولید نمی شود که در نتیجه صادرهم نخواهد شد . البته در صورت تولید در کشور، صادرات از چند منظر قابل بررسی است . اولا صادرات فناوری های پیشرفته قبل از بازاریابی نیاز به بازارسازی دارد تا مشتریان با محصول و کاربردهای آن آشنا شوند .

کشورهای توسعه یافته که معمولا این محصولات را میشناسند و بازار آنها بالغ یافته است ، در دسترس شرکتهای ایرانی نیستند . کشورهای در حال توسعه یا کشورهای همسایه که بازار آنها به نسبت دیگر کشورهای پیشرفته در دسترس بیشتر ایرانی هاست ، با این محصول و کاربردهایش آشنا نیستند . ثانیا با توجه به چالشهای مختلفی که شرکتهای ایرانی پیش روی صادرات محصولات خود دارند ، در عمل صادرات محصولات فناوری پیشرفته با چالشهای بیشتری روبرو است .

ثالثا شرکتهای فناورایرانی بیشتر شرکتی مبتنی بر فناوری هستند و موضوع صادرات باید توسط افراد حرفه ای این حوزه پیگیری و دنبال شود . معمولا بازرگانان ایرانی علاقه ای به ورود در حوزه فناوری های پیشرفته ندارند . پیچیدگی ها ، چالشهای ورود به بازار، عدم شناخت محصول و ... باعث دوری آنها شده است .

از نظر آنها صادرات کالاهای معمول سود منطقی و بهتر و کم دردسرتر دارد . این دلایل درجمع بندی نشان میدهد که در صورت تولید این کالا در کشور، در بیش از چند سال اول تقریبا تنها جهت تامین بازار داخلی خواهد بود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق

 

از شاخص های زندگی منطقی مردم استفاده بهینه از منابع انرژی به ویژه برای سرمایش و گرمایش می باشد . غیر از اقتصاد ایجاد شده در استفاده منطقی از انرژی ، حفظ محیط زیست و عدم آلودگی هوا ازنتایج دیگر استفاده بهینه از انرژی است . لذا این محصول برای زندگی صحیح مردم و ایجاد رفاه در جامعه ضروری است اما با توجه به جایگزین موجود جزء محصولات استراتژیک به حساب نمی آید .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق حرارت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع رنگ های ساختمانی عایق ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.