طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک ) سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Bleaching powder

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک ) را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پودر سفید کننده در صنایع کاغذ ، نساجی ، تصفیه آب و فاضلاب و مصارف خانگی کاربرد دارد . به علاوه جهت تصفیه استخرهای شنا و از بین بردن باکتری ها در سبزیجات و میوه ها به کار می رود . این ماده به عنوان یک اکسید کننده عمل نموده و خاصیت رنگبری دارد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک )


 

پودر بلیچ ( سفید کننده ) یا کلراید آهک یک ماده جامد گریستالی سفید رنگ با وزن مخصوص 35/2 می باشد که در 100 سانتی گراد تجزیه شده و در الکل و آب حل می شود . انحلال آن در آب ، محلول شفافی را تولید می نماید .

این ماده به عنوان یک اکسید کننده عمل نموده و خاصیت رنگبری دارد . فرمول تقریبی این ماده cacl(ocl)2H2o می باشد که وزن مولکولی آن معادل 145 می باشد . این ماده خاصیت سمی دارد و در اثر تماس با پوست ایجاد جراحت و زخم می کند و در تماس با مواد آلی آتش زا می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک )


 

هیپوکلریت کلسیم یک ماده اکسید کننده می باشد و در جاهایی که احتیاج به یک اکسید کننده ای در حد باشد از آن در شرایط خاصی استفاده می نمایند . این ماده در صنایع کاغذ ، نساجی ، تصفیه آب و فاضلاب ومصارف خانگی کاربرد دارد . به علاوه جهت تصفیه استخرهای شنا و از بین بردن باکتری ها در سبزیجات و میوه ها به کار می رود . در صنایع کاغذ سازی خمیر حاصله از پخت را در معرض گاز کلر قرار می دهند و پس از آن شستشوی قلیایی صورت می پذیرد .

پس از این دو مرحله که هنوز خمیر به درجه سفیدی ایده آلنرسیده است یک مرحله اکسیداسیونبا ماده هیپوکلریت انجام می دهند . مکانیزم عمل هیپوکلریت روی خمیر کاغذ از بین بردن عناصر اکسید شده لیگنن است و در مورد خود سلولز اثر آن ، اکسید کردن گروه های کربونیل ( Hco ) و تبدیل آن به گروه اسیدی ( CooH- ) می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه پودر سفید کننده ( کلراید آهک )


 

2925 : بسته بندی پاک کننده ها

7899 : پاک کننده – ضدعفونی کننده بر پایه ترکیبات معدنی کلر پایدار شده – ویژگی ها و روش های آزمون

شرایط واردات پودر سفید کننده :

واردات با مجوز بازرگانی و صنایع و معادن انجام می شود . شماره تعرفه گمرکی محصول 31/28 وسود بازرگانی و حقوق گمرکی آن 25 درصد می باشد .

اهمیت استراتژیک پودر سفید کننده :

( پودر سفید کننده ) به دلیل آسانبودن ( حمل و نقل آن ) مورد توجه ویژه صنایع می باشد . این محصول همچنین در مصارف خانگی ، ورزشی و ... هم کاربرد دارد . استفاده وسیع از این ماده در ( صنایع کاغذ سازی ) برای ( عملیات سفید کردن ) عملاً این ماده را دارای اهمیت بالایی در دنیای تجارت و صنعت نموده است .

 


فرایند تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک )

 

ابتدا آهک به صورت پودر توسط یک تسمه نقاله وارد مخزنی از جنس استیل می گردد که این مخزن مجهز به همزن و تیغه تراشیده جداره مخزن می باشد . در اثنای ورود آهک به مخزن ، آب نیز با دبی مشخص و لازم وارد آن شده و در اثر هم خوردن ( آهک مرده ) تولید می شود . دریچه مخزن را پس از پایان عمل کشتن آهک باز می نمایند و مجصول حاصل از این قسمت روی تسمه نقاله ای ریخته شده و وارد استوانه های افقی کلر زنی می گردد .

این سیستم از سه استوانه افقی استیل با ابعاد D = 0/8 متر و L = 3 متر تشکیل شده که هر استوانه مجهز به سیستم همزن پارویی و سیستم رانش می باشد و گاز کلر نیز با جریان متقابل با آهک وارد واکنش می گردد و عمل کلریناسیون صورت می گیرد . عمل اصلی همزن پارویی در معرض بیشتر قرار دادن آهک کشته شده با کلر می باشد.

این عمل آنقدر ادامه می یابد تا از کامل بودن واکنش اطمینان حاصل گردد که این عمل توسط یک فشارسنج صورت می گیرد و مکانیزم کلر زنی در این دستگاه ها بدین صورت اتفاق می افتد که کلر از پایین ترین قسمت استوانه وارد آن شده واز بالا خارج می گردد و دوباره کلر اضافه به سیستم برمی گردد تا بدین طریق با سیکل کلرزنی عملیات کامل گردد ( کلری که وارد واکنش نشده از سیستم برگشت داده می شود ) کمبود کلر نیز در هر لحظه که از واکنش با آهک مرده به وجود می آید توسط مخازن محتوی گاز کلر تأمین می گردد .

واکنش های انجام شده در مرحله اول و دوم این فرآیند به شرح ذیل است :

( آهک مرده ) 2 Cao + H2o Ca(oH)

( پودر سفید کننده ) 2 + cl2 Cacl(ocl) o11/2 H2o ca(oH)

پس از اتمام واکنش ( پودر سفید کننده تولید شده ) از پایین استوانه خارج می گردد و توسط یک تسمه نقاله وارد سیستم آسیاب و غربال می گردد و پس از دانه بندی در مخازن جمع آوری و سپس به قسمت بسته بندی وارد می گردد و در این قسمت در کیسه های 50 کیلو گرمی بسته بندی شده و جهت عرضه به بازار مصرف به قسمت انبار محصول فرستاده می شود .

روش ( تولید پودر سفید کننده ) به صورت ذیل ارائه شده است :

1- انبار آهک

2- آب

3- مخزن کشتن آهک

4- استوانه کلر زنی

5- مخزن کلر

6- آسیاب و غربال

7- بسته بندی

8- پودر سفید کننده جهت انبارش

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک )

 

مخزن اختلاط آب و آهک

استوانه های افقی

آسیاب و غربال

تسمه نقاله

مخزن جمع آوری

مخازن نگهداری گاز کلر

ماشین پرکن

ماشین بسته بندی و دوخت کیسه ها

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پودر سفید کننده ( کلراید آهک )

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.