طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Washing powder

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

قرص و پودر ماشین لباسشویی از جمله مواد شوینده ای می باشند كه به منظور شستشوی البسه به وسیله ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی


 

پیشرفت علوم شیمیایی در سنوات اخیر سبب تنوع بخشیدن به پاك كننده های البسه در جهان شده اند اما عمده ترین آنها پودر دستی و لباسشویی می باشد كه نحوه مصرف آنها با یكدیگر متفاوت می باشد .

پودر لباسشویی دستی دارای تركیبات آنیونیك ( پاك كننده ) اس تی اس ( افزایش حلالیت و قدرت پاك كنندگی ) سدیم تریپلی فسفات ( سخت گیر آب ) سلیكات سدیم ( قلیایی ) سی ام سی ( مانع رسوب مجدد چرك روی پارچه ) برایتنر ( برای درخشندگی ) می باشند .

از پودر ماشین در ماشین های لباسشویی استفاده می گردد چون كف آن ها كنترل شده می باشد و دارای آنزیم ( برای تقویت لكه بری )، آنیونیك و ناینونیك ( پاك كنندگی )، سی ام اس ( مانع چروك ) ، پربورات سدیم ( سفیدكنندگی ) اپتیكال برایتنر (برای درخشندگی )، تی ای دی ( برای لكه زدایی )، سدیم تریپلی فسفات و كربنات سدیم ( برطرف كنندگی املاح و سختی آب ) ، سلیكات سدیم ( ضد رسوبات زنبیل ماشین لباسشویی ) می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی


 

قرص و پودر ماشین لباسشویی از جمله مواد شوینده ای می باشند كه به منظور شستشوی البسه به وسیله ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد . پودر شوینده و موارد استفاده آن كاملا شناخته شده می باشد كه درمورد تاریخچه آن می توان اذعان نمود پودر لباسشویی فوا (FEWA) نخستین شوینده مناسب برای پارچه های ظریف بود كه در سال ١٩٣٢ وارد بازار آلمان شد .

به دنبال آن در سال ١٩٣٣ محصول مشابهی به نام درافت در آمریكا به بازار آمد . پس از جنگ جهانی دوم در سال ١٩٦٤ شركت پراكتواند گمبل محصول تاید را به بازار معرفی نمود . محصول دیگر مورد مطالعه این طرح قرص ماشین لباسشویی می باشد كه عموما از طریق پودرهای شوینده متراكم تهیه می شود و تفاوت مزیت اصلی آن را با پودرهای شوینده در قدرت كافی در متراكم شدن ، انبار داری ، نقل و انتقال و حلالیت آسان درآب می توان برشمرد .

محصولات مورد مطالعه این طرح به دلیل كنترل كف در ماشین های لباسشویی از مزیت رقابتی برخوردار می باشند .

استاندارد های قابل توجه پودر و قرص لباسشویی :

• پودر شوینده مخصوص ماشین لباسشویی : 2040-a
• پودر شوینده فشرده قالبی : 333

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی


 

به طوركلی كشورهای آلمان ، آمریكا ، انگلستان ، تركیه و فرانسه از عمده ترین كشورهای فعال در زمینه تولید موادشوینده می باشند كه بخشی از واردات این محصولات بخصوص قرص ماشین لباسشویی به ایران از كشورهای مذكور می باشد . البته در سنوات اخیر چین نیز توانسته بازار فروشی برای محصولات خود در ایران بدست آورد . كشورهای ارمنستان ، افغانستان ، آذربایجان و تركمنستان بازار خوبی برای صادرات محصولات طرح محسوب می شوند .

به دلیل تعرفه بالای واردات پودرهای شوینده و تولید و عرضه پودر یارانه ای دركشور، میزان پودر وارداتی در سنوات اخیر بسیار ناچیز بوده است . آنچه كه مسلم است به دلیل كاربرد مواد شوینده در میان خانوارها ، مصرف آن به میزان جمعیت در هر كشوربازمی گردد و لذا می توان كشورهای عمده مصرف كننده این محصولات را كشورهای دارای جمعیت بالا مانند چین ،هند و آمریكا نام برد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی


 

• شرایط واردات پودر و قرص ماشین لباسشویی

طبق قانون مقررات صادرات و واردات محدودیت خاصی جهت واردات محصولات مورد مطالعه این طرح وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی ٤٠ درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات پودر و قرص ماشین لباسشویی

از نقطه نظر مقررات صادرات و واردات جهت صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد با ایمن وجود ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولیدکننده از شرایطی می باشد به این شرح می باشد :

1. برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یکی از معیارهای مهم در صادرات قیمت های رقابتی جهانی می باشد که وابسته به شرایط اقتصاد کلان کشور در مقایسه با کشورهای مقصد صادرات و قیمت جهانی این محصول می باشد . از جمله این شرایط می توان به نرخ ارز، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره کرد که با توجه به متغیر بودن عوامل فوق لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و کشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

2. برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

کیفیت یکی از موارد عمده دیگر است که در صادرات محصولات شوینده نقش محوری دارد کیفیت و در این زمینه به استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیفیت در فرآیند ساخت و بسته بندی مربوط می شود که تولید کننده جهت ورود به بازارهای جهانی لازم است از توانائی های فوق برخوردار باشد .

3. آشنایی کامل با امور تجارت جهانی

فعالیت در بازار های جهانی مستلزم آگاهی کامل صادر کننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی میباشد .

4. دارا بودن استاندارد جهانی

كیفیت در پودر و قرص های شوینده تولیدی كه با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشد بسیار حائز اهمیت می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی


 

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر قرص و پودر ماشین لباسشویی می باشد كه اهمیت استراتژیك آنها از دو دیدگاه مورد بررسی قرار گرفته است .

• از نقطه نظر اقتصادی

تا سال ١٣٨٧ پودر ماشین لباسشویی از جمله كالاهایی بود كه در سبد حمایت دولت قرار داشت و سهمیه تولید ، توزیع و همچنین قیمت آن از طرف وزارت بازرگانی و صنایع تعیین می شد تا سال ١٣٨٧ سالانه ١٤٠ تا ١٥٠ میلیارد تومان یارانه از سوی دولت برای تولید ٤٠٠ هزار تن پودر شوینده با تركیب ٧٠ به ٣٠ درصد به نفع شوینده های دستی اختصاص داده می شد .

طبق گفته تولیدكنندگان با توجه به تغییر الگوی مصرف از سمت پودر های شوینده دستی به پودر های ماشینی ، همه ساله تقاضا برای پودر های ماشینی افزایش پیدا می كند و بهتر است میزان ٧٠ درصد تولید مواد شوینده دستی به ٦٠ درصد كاهش یابد ، ضمن اینكه میزان ٤٠٠ هزار تن هم برای مصرف كشور كافی نیست لازم بذكر است میزان تولید پودر شوینده با توجه به رشد بهداشت ، درآمد سرانه و افزایش سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی در كشوركافی نیست .

بطوركلی فقدان برنامه ای به منظور توازن بین مصرف و تولید این محصولات سبب بروز بحران های مربوط به افزایش قیمت ، كمبود محصولات و خروج ارز ازكشور و آماده كردن بازاری برای فروش محصولات وارداتی شده است . لذا می توان با بررسی های دقیق تر و تدوین برنامه ای مناسب از بروز چنین بحران هایی در كشور جلوگیری نمود .

• از نقطه نظر بهداشتی

جامعه سالم جامعه ای با نیروی كار موثر، نیروی جوان سالم ، جمعیت كنترل شده با كاهش مرگ و میر و افزایش سطح بهداشت عمومی است . داشتن جامعه سالم یكی از دلایل استقلال كشورها بخصوص كشورهای در حال توسعه میباشد . لذا اهمیت استرتژیك این محصولات به عنوان شوینده در رعایت و ارتقای بهداشت عمومی در جامعه مورد توجه قرارمی گیرد.

 


فرایند تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی

 

فرآیند تولید پودر ماشین لباسشویی به صورت زیر می باشد .

1. مواد اولیه ( LAB و سایر ترکیبات شیمیایی )

2. خنثی سازی ، خشک و آگلومراسیون

3. خشک کردن و سرد کردن

4. سبک سازی

5. میکس نهایی و هیدراسیون

6. مرحله پایانی

7. بسته بندی

8. محصول ( پودر ماشین لباسشویی )

فرآیند براساس اختلاط مواد اولیه جامد و خنثی سازی خشك ( DRY-NEUTRALIZATION) اسید سولفوریك با كربنات سدیم و آگلومراسیون (AGGLOMERATION) پودرها به كمك اجزای مایع انجام می شود . خط تولید شامل مراحل زیر می باشد :

• خنثی سازی خشك و آگلومراسیون :

هدف این قسمت بدست آوردن دترجنت گرانول با فرمولاسیون مناسب از اختلاط اجزایی پودری با افزودنی های مایع به وسیله اسپری كردن مایع به صورت قطره های كوچك روی پودر بعنوان BINDER و آگلومره كردن پودر می باشد . بدین وسیله از حل كردن اجزا در آب و بدست آوردن مایع غلیظ كه برای خشک كردن آب نیاز به SPRAYDRAYER باشد جلوگیری می شود .

این فرآیند بدین صورت انجام می شود كه با اختلاط سریع پودر ها و همزمان با آن سقوط قطره های كوچك مایعات روی آن و آگلومراسیون پودر گرانول غیر چسبنده روان و یك دست با دانسیته كمتر از مواد خام اولیه بدست آید . علاوه بر آگلومراسیون خنثی سازی اسید سولفونی ك با كربنات سدیم و هیدروكساید ماده اكتیو دترجنت را تولید می كند . این مرحله برای تولید قرص و پودر یكسان می باشد .

• خشک كردن و سرد كردن :

در این مرحله از یك دستگاه ROTARY COOLER و ROTARY DRYER متعاقبا استفاده میشود در فرآیند تهیه پودر سنگین ( قرص ) وظیفه ماشین های فوق رساندن رطوبت پودر به میزان مورد نیاز است . در فرآیند تهیه پودر سبك ( پودر ماشین لباسشویی ) علاوه بر مورد فوق گرم كردن و سرد كردن برای براكس به تنهایی بكار می رود به این ترتیب كه براكس وارد كوره می شود .

با درجه حرارت بالا و تبخیر آب كریستالی حالت پف داده پیدا می كند سپس از خنك كن عبور می كند و با پودر بدست آمده از پروسه قبلی میكس شده و باعث كاهش دانسیته آن به ٣٥٠‐٤٥٠ GR/LIT می گردد . در پایان این مرحله مواد برای تولید پودر ماشین لباسشویی به مرحله سبك سازی ، میكس نهایی و مرحله پایانی هدایت می شود و مواد مورد نیاز برای تولید قرص در پایان این مرحله بایك پرس پنوماتیك به صورت قرص (Tablat) در آمده و به قسمت بسته بندی محصول فرستاده می شود .

• سبك سازی :

دانسیته پودر بدست آمده را می توان با اضافه نمودن پودر مثل براكس و گرم كردن شدید آن كه باعث تبخیر آب كریتالیزاسیون و پف كردن گرانولها و درنتیجه كاهش دانسیته پودر میگردد انجام داد كه این عمل می باید با سردكردن و هیدراسیون بعدی توام باشد .

• میكس نهایی و هیدراسیون ( در صورت سفارش ) :

برای اختلاط پراكس سبك شده و پودر بدست آمده از مرحله قبلی از بلندر استفاده می شود . همچنین در پایان مرحله اختلاط می توان افزودنی هایی را كه حساس به حرارت می باشند به پودر اضافه نمود و موادی را كه نباید در مرحله آگلومراسیون وارد شوند مانند گرانول آبی رنگ و آنزیمها به محصول اضافه نمود . همچنین زدن اسانس در این مرحله انجام می شود .

• مرحله پایانی :

شامل سرند محصول و برگرداندن پودر پایانی به بلندر اول است .

• بسته بندی :

این مرحله شامل AGEING و سپس بسته بندی در پاكت و یا قوطی می باشد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی

 

• مخزن دوجداره ٢٠٠ لیتری همزن دار از استنلس استیل kg ١٢٠

• مخزن یك جداره ٢٠٠ لیتری همزن دار از استنلس استیل kg ٦٠

• پمپ دنده ای ٢ اینچ استنلس استیل با موتور گیربكس Hp ٣

• ماشین بلندر ٢٢٠٠ لیتری دو جداره مدل MH ٢٠٠٠

• كوره خشك كن٣ ROT استنلس استیل

• ماشین هواساز با قدرت حرارتی KCAL/H ٢٢٠٠٠٠ و ٣٢٥ مترمكعب بر دقیقه

• ماشین خنك كن از نوع دوار از جنس استنلس استیل

• فن با دبی ٣٠ مترمكعب بر دقیقه

• ماشین گرانولاتور تیپ HAM از جنس استنلس

• ماشین بلندر ٢٢٠٠ لیتری مدل MH ٢٠٠٠ با موتور HP ١٥ همراه با سیستم پاشش

• ماشین پاشش اسانس شامل پمپ سانتریفوژ تمام استنلس استیل و قیف ٢٠٠ لیتری

• ماشین سرند ویبره با خروجی حداقل یك تن در ساعت از فولاد كربنی

• ماشین پوركن پودر دیجیتال برای بسته بندی ١ تا ٥٠ كیلویی

• ماشین كانوایر تسمه ای به طول ٤ متر عاجدار

• ماشین پرس پنوماتیك

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پودر و قرص ماشین لباسشویی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.