طرح توجیهی تولید سولفات روی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Zinc sulfate

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سولفات روی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سولفات روی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. سولفات روی یک جامد بلورین بی رنگ می باشد ، که در صنایع رنگرزی ، قلع کاری ، صنایع کاغذ سازی ، تولید خشک کننده ها و .... دارای کاربرد می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

سولفات روی یك جامد بلورین بی رنگ است . این ماده بصورت بلورهای متنوع 1 و 6 و 7 ملكول آب و یا نمك بدون آب وجود دارد . در میان اشكال روی ، هفت آبه یعنی ZnSO4,7H2O دارای اهمیت خاصی می باشد و بازار فروش آن از رونق خاصی برخوردار است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

مواد شیمیایی با بنیان روی شامل غبار روی 12 تا 15 درصد مصرف روی جهان را در اختیار دارد . سولفات روی در ساخت محصولات بسیار زیادی مانند موارد زیر بطور گسترده استفاده م یشود:

• صنایع ابریشم مصنوعی ویسكوز

• صنایع خمیر و كاغذ و كاغذ سازی

• رنگها و پگمنت ها و محصولات وابسته

• تهیه منسوجات رنگرزی و چاپ چیت وچلوار

• به عنوان ذرات مغذی جهت خاك هائی كه كمبود روی دارند

• برای ساختن تركیبات مختلف روی

• برای تهیه خشك كننده ها

• در قلع كاری فلزات بطریق الكترولیز

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده سولفات روی :

کشور های تولید کننده : چین ، انگلستان ، آلمان

کشور های مصرف کننده : چین ، انگلستان ، آلمان

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

شرایط صادرات سولفات روی

به دلیل حجم مناسب تولیدی كه تقریبا جوابگوی نیاز داخلی این محصول می باشد ، كشور در امر صادرات جز در موارد خاصی فعال نبوده است و پیش بینی می گردد در سال های آتی با توجه به احداث و فعالیت طرحهای در حال انجام این مهم تحقق یابد . لذا باید قیمت رقابتی و همچنین كیفیت این محصول را در بازارهای جهانی مد نظر قرار داد و از لحاظ مقررات واردات صادرات وزارت بازرگانی ، می توان گفت كه هیچگونه محدودیتی در امر صادرات سولفات روی وجود ندارد .

شرایط واردات سولفات روی

براساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط صادرات وزارت بازرگانی به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 10 ، كه مجموع سود بازرگانی و حقوق گمركی می باشد و كد سیستم هماهنگ كننده 28332600 می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

در دنیای در حال پیشرفت امروز روی و مشتقات وابسته به آن از اهمیت زیادی برخوردارند ، تا جائی كه می توان گفت ، مواد شیمیایی با بنیان روی شامل غبار روی 12 تا 15 درصد مصرف روی جهان را در اختیار دارد و مهم ترین مصرف سولفات روی دركشاورزی و پزشكی و صنایع رنگرزی وتصفیه آب و فاضلاب است ، كه در پزشكی سولفات روی رایج ترین مكمل قابل استفاده روی است .

به این ترتیب نسبت به سایر اشكال كمترین قیمت را دارد . اما حداقل جذب را دارد و باعث آشفتگی معده می شود . همچنین در كشاورزی عامل مهم تغذیه خاك است از این رو می توان گفت هر روز نیاز به این ماده بیشتر از پیش می باشد و روند مصرف نیز گواهی بر این ادعاست .

 


فرایند تولید سولفات روی

 

1. كریستالیزاسیون :

محلول در هوای معمولی بر روی سینی های استیل مخصوص متبلور می شود . جریان سیال سرد عمل تبلور بلورهای سولفات روی را تسریع می نماید . برای جدا شدن آب اضافی از بلورها ، توسط سانتریفوژ كریستال ها بصورت كلوخ جدا می شوند .

2. خشك كردن :

بلورهای مربوط را در روی سینی هایی در اتاقك خشك كن قرار داده تا تحت وزش یك فن دمنده رطوبت خود را از دست دهند .

3. آسیاب و بسته بندی :

دانه ها به وسیله آسیاب چكشی پودر شده و درون كیسه های بسته بندی و انبار می شوند .

4. كریستالیزاسیون :

محلول در هوای معمولی بر روی سینی های استیل مخصوص متبلور می شود . جریان سیال سرد عمل تبلور بلورهای سولفات روی را تسریع می نماید . برای جدا شدن آب اضافی از بلورها ، توسط سانتریفوژ كریستال ها بصورت كلوخ جدا می شوند .

5. خشك كردن :

بلورهای مربوط را در روی سینی هایی در اتاقك خشك كن قرار داده تا تحت وزش یك فن دمنده رطوبت خود را از دست دهند .

6. آسیاب و بسته بندی :

دانه ها به وسیله آسیاب چكشی پودر شده و درون كیسه های بسته بندی و انبار می شوند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی سولفات روی

 

• مخزن ذخیره اسید سولفوریك

• مخزن ذخیره موقت اسید سولفوریك

• مخزن ذخیره محلول سولفات روی

• مخزن ذخیره آب

• نقاله و متعلقات

• پمپ سانتریفوژ

• حوضچه ذخیره سولفات روی

• ظرف تغلیظ

• مشعل گاز سوز

• سینی تبلور

• فن هوایی

• آسیاب چكشی

• مخزن ذخیره سازی آب ژاول

• مخزن تهیه آب آهك

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سولفات روی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سولفات روی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.