جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Zinc sulfate

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سولفات روی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سولفات روی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. سولفات روی یک جامد بلورین بی رنگ می باشد ، که در صنایع رنگرزی ، قلع کاری ، صنایع کاغذ سازی ، تولید خشک کننده ها و .... دارای کاربرد می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

سولفات روی یك جامد بلورین بی رنگ است . این ماده بصورت بلورهای متنوع 1 و 6 و 7 ملكول آب و یا نمك بدون آب وجود دارد . در میان اشكال روی ، هفت آبه یعنی ZnSO4,7H2O دارای اهمیت خاصی می باشد و بازار فروش آن از رونق خاصی برخوردار است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

مواد شیمیایی با بنیان روی شامل غبار روی 12 تا 15 درصد مصرف روی جهان را در اختیار دارد . سولفات روی در ساخت محصولات بسیار زیادی مانند موارد زیر بطور گسترده استفاده م یشود:

• صنایع ابریشم مصنوعی ویسكوز

• صنایع خمیر و كاغذ و كاغذ سازی

• رنگها و پگمنت ها و محصولات وابسته

• تهیه منسوجات رنگرزی و چاپ چیت وچلوار

• به عنوان ذرات مغذی جهت خاك هائی كه كمبود روی دارند

• برای ساختن تركیبات مختلف روی

• برای تهیه خشك كننده ها

• در قلع كاری فلزات بطریق الكترولیز

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده سولفات روی :

کشور های تولید کننده : چین ، انگلستان ، آلمان

کشور های مصرف کننده : چین ، انگلستان ، آلمان

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

شرایط صادرات سولفات روی

به دلیل حجم مناسب تولیدی كه تقریبا جوابگوی نیاز داخلی این محصول می باشد ، كشور در امر صادرات جز در موارد خاصی فعال نبوده است و پیش بینی می گردد در سال های آتی با توجه به احداث و فعالیت طرحهای در حال انجام این مهم تحقق یابد . لذا باید قیمت رقابتی و همچنین كیفیت این محصول را در بازارهای جهانی مد نظر قرار داد و از لحاظ مقررات واردات صادرات وزارت بازرگانی ، می توان گفت كه هیچگونه محدودیتی در امر صادرات سولفات روی وجود ندارد .

شرایط واردات سولفات روی

براساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط صادرات وزارت بازرگانی به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 10 ، كه مجموع سود بازرگانی و حقوق گمركی می باشد و كد سیستم هماهنگ كننده 28332600 می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سولفات روی


 

در دنیای در حال پیشرفت امروز روی و مشتقات وابسته به آن از اهمیت زیادی برخوردارند ، تا جائی كه می توان گفت ، مواد شیمیایی با بنیان روی شامل غبار روی 12 تا 15 درصد مصرف روی جهان را در اختیار دارد و مهم ترین مصرف سولفات روی دركشاورزی و پزشكی و صنایع رنگرزی وتصفیه آب و فاضلاب است ، كه در پزشكی سولفات روی رایج ترین مكمل قابل استفاده روی است .

به این ترتیب نسبت به سایر اشكال كمترین قیمت را دارد . اما حداقل جذب را دارد و باعث آشفتگی معده می شود . همچنین در كشاورزی عامل مهم تغذیه خاك است از این رو می توان گفت هر روز نیاز به این ماده بیشتر از پیش می باشد و روند مصرف نیز گواهی بر این ادعاست .

 


فرایند تولید سولفات روی

 

1. كریستالیزاسیون :

محلول در هوای معمولی بر روی سینی های استیل مخصوص متبلور می شود . جریان سیال سرد عمل تبلور بلورهای سولفات روی را تسریع می نماید . برای جدا شدن آب اضافی از بلورها ، توسط سانتریفوژ كریستال ها بصورت كلوخ جدا می شوند .

2. خشك كردن :

بلورهای مربوط را در روی سینی هایی در اتاقك خشك كن قرار داده تا تحت وزش یك فن دمنده رطوبت خود را از دست دهند .

3. آسیاب و بسته بندی :

دانه ها به وسیله آسیاب چكشی پودر شده و درون كیسه های بسته بندی و انبار می شوند .

4. كریستالیزاسیون :

محلول در هوای معمولی بر روی سینی های استیل مخصوص متبلور می شود . جریان سیال سرد عمل تبلور بلورهای سولفات روی را تسریع می نماید . برای جدا شدن آب اضافی از بلورها ، توسط سانتریفوژ كریستال ها بصورت كلوخ جدا می شوند .

5. خشك كردن :

بلورهای مربوط را در روی سینی هایی در اتاقك خشك كن قرار داده تا تحت وزش یك فن دمنده رطوبت خود را از دست دهند .

6. آسیاب و بسته بندی :

دانه ها به وسیله آسیاب چكشی پودر شده و درون كیسه های بسته بندی و انبار می شوند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی سولفات روی

 

• مخزن ذخیره اسید سولفوریك

• مخزن ذخیره موقت اسید سولفوریك

• مخزن ذخیره محلول سولفات روی

• مخزن ذخیره آب

• نقاله و متعلقات

• پمپ سانتریفوژ

• حوضچه ذخیره سولفات روی

• ظرف تغلیظ

• مشعل گاز سوز

• سینی تبلور

• فن هوایی

• آسیاب چكشی

• مخزن ذخیره سازی آب ژاول

• مخزن تهیه آب آهك

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سولفات روی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سولفات روی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool