جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید اسید سیتریک از ملاس و ضایعات خرما سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Manganese Alloys

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

منگنز به عنوان عنصر اکسیژن زدا به کار می رود . این عنصر با گوگرد تولید سولفور منگنز می کند و بدین وسیله تأثير نامناسب سولفور آهن و تردی حاصل از آن را کاهش می دهد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز :


 

فرو منگنز پر کربن ( FeMn) به عنوان عنصر اکسیژن زدا به کار می رود . این عنصر با گوگرد تولید سولفور منگنز ( Mins ) می کند و بدین وسیله تأثير نامناسب سولفور آهن و تردی حاصل از آن را کاهش می دهد . این عنصر اهمیت خاصی در فولاد و چدن های خوش تراش دارد . با اضافه شدن مقدار مشخصی فرو منگنز در آلیاژ می توان خطر شکست پذیری قطعه و یا قطعات را کاهش و سرعت سرد شدن بحرانی را نیز شدیدا کاهش داده و بدین ترتیب سختی را افزایش می دهد .

همچنین با اضافه کردن مقداری منگنز استحکام افزایش می یابد و اگر به مقدار بیش از 4 درصدی اضافه شود ، باعث ایجاد ساختار مارتزینی در آلیاژ شده و تردی در قطعات را افزایش می دهد ، که به همین دلیل فقط در آلیاژ های خاصی به کار برده می شود .

زیرا در فولاد های با بیش از 12 درصد منگنز و با درصد کربن بالا آستنیتی استز ، منگنز محدوده ی آستنیتی را به اندازه قابل ملاحظه ای گسترش می دهد . فولاد هایی که از طريق اضافه کردن مقداری فرو منگنز تولید می شوند و در نتیجه وارد آمدن تنش ضربه ای به سطح خارجی ، سختی لایه خارجی آنها در اثر کار سرد بسیار بالا می رود ، در حالی که قسمت داخلی آن فرم باقی می ماند و به همین دلیل در مقابل تأثیر نیروهای ضربه ای دارای مقاومت سایشی بالا هستند .

فولاد هایی که با بیش 18 درصد منگنز باشند ، به دلیل تغییر شکل زیاد و غیر قابل مغناطیسی شدن می باشند و آلیاژ هایی که تولید می شوند مخصوص بوده و به عنوان فولادهای نرم در حالت سرد ، در درجه حرارت های بسیار پایین به کار می روند ، ضریب انبساط حرارتی فولاد ها با افزودن مقداری منگنز افزایش یافته ، در حالی که قابلیت هدایت حرارتی و الکتریکی آن ها کاهش می یابد .

به طور کلی منگنز به عنوان یکی از 5 عنصر اصلی آلیاز های آهنی می باشد ، که به ازای هر ۹ درصد منگنز استحکام کشش فولاد افزایش می یابد و اگر مقدار منگنز پیت 3 تا 8 درصد باشد استحکام کششی با نسبت کمتری افزایش می یابد ، که از 8 درصد منگنز به بالا استحکام کششی به صورت عکس کاهش می یابد . تغییرات مربوط به تنش تسلیم نیز مشابه استحکام کششی است و همچنین منگنز عمق سختی را در چدن ها افزایش می دهد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز :


 

کاربرد های استفاده از منگنز در رنگ آمیزی آجر ، لباس ، سرامیک ، شیشه و سفال ، ساخت کودهای شیمیایی ، تأمین خوراک دام و طیور ساخت الکترودهای جوشکاری ، ساخت عوامل خشک کننده رنگ ها ، تصفیه آب و فاضلاب ، افزودنی های سوختن و ساخت اکسید کننده های مورد نیاز در فرآیندهای شیمیایی از کاربردهای شیمیایی منگنز محسوب می شوند .

اکسید منگنز پير والوسیت به عنوان یک دبلایزر در سلول های خشک به عنوان بی رنگ کننده شیشه خشک کننده در رنگ و در چرم سازی استفاده می شود ، که وجود ناخالصی آهن به آن رنگ سبز می دهد . به علاوه اکسید منگنز در تهیه اکسیژن و کلریت و در رنگ های تیره و خشک نیز استفاده می شود ، پرمنگنات یک عامل معرف اکسپدی قوی است و در تجزیه های کمی و پزشکی استفاده می شود . زیرا یافته ها و خواص اکسپدی آن در تشکیل یک داروی معمولی برای بیماری ها استفاده می گردد .

خصوصیات و کیفیت سنگ منگنز بر حسب عيار منگنز به انواع مختلفی تقسیم می شود . در عمل سنگ منگنز و کنسانتره طیف وسیعی از خصوصیات شیمیایی و فیزیکی را دارد و اغلب بر اساس کاربرانی که برای آن در نظر گرفته شده نامگذاری می شود .

به جز ترکیبات شیمیایی که در کاربرد منگنز اهمیت دارد ، دی اکسید منگنز مورد مصرف باید از نظر ساختمان بلورین ، سطح ویژه توزیع و ابعاد خلل و فرج ، ابعاد و شکل ذرات ، هدایت الکتریکی ، شرایط سطحی و نقايص ساختمانی کنترل شود . در تولید غذای حیوانات سنگ منگنز مورد استفاده باید از نظر مقدار فلزات سنگین کنترل شود . مشخصات و کیفیت محصول فرآوری شده بستگی به عواملی نظیر کیفیت سنگ خام و فرایند مصرف بستگی دارد .

بسته به نوع اسکنر بر اساس عيار منگنز در بازار وجود دارد ، که عبارتند از : متالوژیکی ، باتری و شیمیایی

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز :


 

در ایران استاندارد خاصی در این زمینه وجود ندارد و تنها استاندارد تعیین مقدار منگنز در آلیاژهای منیزیم حاوی زیرکونیم ، خاک های نادر ، توریم و نفره روش فتومتری بریدات می باشد . در حالت کلی استاندارد های مربوط به منگنز عبارتند از:

• تعیین مقدار منگنز در آلیاژ های منیزیم حاوی زیرکونیم ، خاک های نادر ، توریم و نقره روش فتومتری پریدات : 9566

• A601/A601M-10

• E465

• A99-03

• E361-99

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز :

 

شرایط صادرات و واردات :

شرایط صادرات و واردات این کالا بر اساس مصوب هیئت وزیران 4 /7 /1372 می باشند . با رعایت شرایط و قوانین واردات ، هیچ گونه منعی برای واردات این محصول وجود ندارد .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژ های منگنز | فرو منگنز و فروسیلیکومنگنز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool