طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Manganese Alloys

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز را که آرشیوی و مربوط به سال 1400 میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


معرفی طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز


فرو منگنز و فروسیلیکو منگنز ، آلیاژ های منگنز می باشند ، که با استفاده از آهن ، سیلیس و منگنز تولید شده و در صنایع فولادسازی و آلومینیوم از آن ها استفاده می شود .

دمای ذوب منیزیم پایین می باشد ، به همین جهت در صنعت فولادسازی هنگامی که به فولاد مذاب و چدن اضافه شود ، بخار می شود ، به همین جهت به جای سیلیس و منیزیم ، از فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز استفاده می شود .

فرومنگنز

پس از ترکیب نمودن اکسید منگنز و اکسید آهن در کوره قوس الکتریکی ( در دمای بالا و به صورت مذاب با وجود کربن ) محصولی به شکل زغال سنگ یا کک تولید می شود ، که فرومنگنز نامیده می شود و فرومنگنز به صورت جامد بوده و دارای سطح فلزی نقره ای شکلی می باشد .

پس از این که مدت زمانی از انبار کردن آن بگذرد ، یک لایه تیره از اکسید ها روی آن را خواهد پوشاند . فرومنگنز در سه نوع فرومنگنز پرکربن ، فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن تولید می شود ، که فرومنگنز پرکربن ، نوع استاندارد فرومنگنز می باشد .

اغلب از فرومنگنز های پرکربن در تولید فولاد های آلیاژی ، که در منابع حساس دارای کاربرمی باشند ، استفاده می شود . از فرومنگنز های متوسط کربن و فرومنگنز های کم کربن نیز در فولاد هایی که تحت عملیات جوشکاری قرار بگیرند ، استفاده می شود .

استفاده از فرومنگنز سبب افزایش سختی پذیری فولاد ، پایدار شدن فاز آستنیت ، ترکیب شدن با سولفوره و تبدیل سولفوره به سرباره و مانع از اکسیداسیون مذاب اشاره نمود .

فروسیلیکو منگنز

فروسیلیکو منگنز یک نوع فروآلیاژ می باشد ، که حاوی Si ، Mn و Fe ( آهن ) می باشد . همچنین از ترکیب های دیگری از قبیل فسفر و سولفور با نسبت های پایین تری برای تولید فرومنگنز استفاده می شود .

آلیاژ سیلیکو منگنز در صنعت فولادسازی به عنوان منبع تولید منگنز و سیلیس و همچنین در ریخته گری چدنی دارای کاربرد می باشد .

فروسیلیکو منگنز دارای کربن کم می باشد ، به همین جهت در تولید فولادی های کم کربن نیز به عنوان کمک بار پاتیلی استفاده می شود . آلیاژ های سیلیکو منگنز در دو نوع کم کربن و کربن متوسط تولید می شوند .

یکی از مزایای فروسیلیکو منگنز صرفه اقتصادی آن می باشد ، که سبب افزایش مصرف کنندگان آن شده است.


فرایند تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز

فرایند تولید فرومنگنز

برای تولید فرومنگنز از کوره ذوب استوانه ای استفاده می شود . به این صورت که به صورت متناوب کک و سنگ معدن منگنز به کوره اضافه می شود .

کوره دارای دمای 2600 درجه سانتی گراد بوده و سب احیای سنگ معدن و استخراج منگنز می شود .

برای تولید فرومنگنز پرکربن می توان از کوره بلند و کوره قوس – زیرشارژی الکتریکی استفاده نمود .

برای تولید فرومنگنز با کربن متوسط می توان از روش کربن زدایی و یا روش یک واکنش اکسایش – احیا ، بین سیلیسیم موجود در آلیاژ Si-Mn و سنگ معدن منگنز استفاده نمود .

برای تولید فرومنگنز کم کربن هم می توان از روش احیا سیلیکوترمی سنگ معدن منگنز و سرباره غنی از Mno و یا روش دمش اکسیژن در آلیاژ های فرومنگنز پرکربن استفاده نمود.

فرایند تولید فروسیلیکو منگنز :

در مرحله اول Si ، Mn و Fe با استفاده از کک یا زغال در کوره قوسی با جریان متناوب ، ذوب می شود . در مرحله بعد پس از این که ماده مذاب بدست آمده سرد شود ، آن را ریخته گری می نمایند .

در نهایت هنگامی که ماده ذوب شده سختی لازم را پیدا نماید ، آن را خرد کرده و بسته بندی می نمایند . برای تولید سیلیکو منگنز نسبت به فرومنگنز به دمای بیشتری نیاز می باشد .

به همین جهت فرایند تولید فروسیلیکو منگنز سخت تر بوده و به انرژی بیشتری لازم می باشد.

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژ های منگنز | فرو منگنز و فروسیلیکومنگنز

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.