جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز | فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Manganese Alloys

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آلیاژهای منگنز ، فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز را که آرشیوی و مربوط به سال 1400 میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


معرفی طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز


فرو منگنز و فروسیلیکو منگنز ، آلیاژ های منگنز می باشند ، که با استفاده از آهن ، سیلیس و منگنز تولید شده و در صنایع فولادسازی و آلومینیوم از آن ها استفاده می شود . دمای ذوب منیزیم پایین می باشد ، به همین جهت در صنعت فولادسازی هنگامی که به فولاد مذاب و چدن اضافه شود ، بخار می شود ، به همین جهت به جای سیلیس و منیزیم ، از فرومنگنز و فروسیلیکو منگنز استفاده می شود .

فرومنگنز

پس از ترکیب نمودن اکسید منگنز و اکسید آهن در کوره قوس الکتریکی ( در دمای بالا و به صورت مذاب با وجود کربن ) محصولی به شکل زغال سنگ یا کک تولید می شود ، که فرومنگنز نامیده می شود . فرومنگنز به صورت جامد بوده و دارای سطح فلزی نقره ای شکلی می باشد .

پس از این که مدت زمانی از انبار کردن آن بگذرد ، یک لایه تیره از اکسید ها روی آن را خواهد پوشاند . فرومنگنز در سه نوع فرومنگنز پرکربن ، فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن تولید می شود ، که فرومنگنز پرکربن ، نوع استاندارد فرومنگنز می باشد .

اغلب از فرومنگنز های پرکربن در تولید فولاد های آلیاژی ، که در منابع حساس دارای کاربرمی باشند ، استفاده می شود . از فرومنگنز های متوسط کربن و فرومنگنز های کم کربن نیز در فولاد هایی که تحت عملیات جوشکاری قرار بگیرند ، استفاده می شود . استفاده از فرومنگنز سبب افزایش سختی پذیری فولاد ، پایدار شدن فاز آستنیت ، ترکیب شدن با سولفوره و تبدیل سولفوره به سرباره و مانع از اکسیداسیون مذاب اشاره نمود .

فروسیلیکو منگنز

فروسیلیکو منگنز یک نوع فروآلیاژ می باشد ، که حاوی Si ، Mn و Fe ( آهن ) می باشد . همچنین از ترکیب های دیگری از قبیل فسفر و سولفور با نسبت های پایین تری برای تولید فرومنگنز استفاده می شود . آلیاژ سیلیکو منگنز در صنعت فولادسازی به عنوان منبع تولید منگنز و سیلیس و همچنین در ریخته گری چدنی دارای کاربرد می باشد .

فروسیلیکو منگنز دارای کربن کم می باشد ، به همین جهت در تولید فولادی های کم کربن نیز به عنوان کمک بار پاتیلی استفاده می شود . آلیاژ های سیلیکو منگنز در دو نوع کم کربن و کربن متوسط تولید می شوند . یکی از مزایای فروسیلیکو منگنز صرفه اقتصادی آن می باشد ، که سبب افزایش مصرف کنندگان آن شده است.


فرایند تولید فرومنگنز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، به شرح زیر می باشد

برای تولید فرومنگنز از کوره ذوب استوانه ای استفاده می شود . به این صورت که به صورت متناوب کک و سنگ معدن منگنز به کوره اضافه می شود . کوره دارای دمای 2600 درجه سانتی گراد بوده و سب احیای سنگ معدن و استخراج منگنز می شود .

برای تولید فرومنگنز پرکربن می توان از کوره بلند و کوره قوس – زیرشارژی الکتریکی استفاده نمود .

برای تولید فرومنگنز با کربن متوسط می توان از روش کربن زدایی و یا روش یک واکنش اکسایش – احیا ، بین سیلیسیم موجود در آلیاژ Si-Mn و سنگ معدن منگنز استفاده نمود .

برای تولید فرومنگنز کم کربن هم می توان از روش احیا سیلیکوترمی سنگ معدن منگنز و سرباره غنی از Mno و یا روش دمش اکسیژن در آلیاژ های فرومنگنز پرکربن استفاده نمود.


فرایند تولید فروسیلیکو منگنز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز ، به شرح زیر می باشد

در مرحله اول Si ، Mn و Fe با استفاده از کک یا زغال در کوره قوسی با جریان متناوب ، ذوب می شود . در مرحله بعد پس از این که ماده مذاب بدست آمده سرد شود ، آن را ریخته گری می نمایند .

در نهایت هنگامی که ماده ذوب شده سختی لازم را پیدا نماید ، آن را خرد کرده و بسته بندی می نمایند . برای تولید سیلیکو منگنز نسبت به فرومنگنز به دمای بیشتری نیاز می باشد . به همین جهت فرایند تولید فروسیلیکو منگنز سخت تر بوده و به انرژی بیشتری لازم می باشد.

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژ های منگنز | فرو منگنز و فروسیلیکومنگنز


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool