جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Tannin from oak

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تانن ها ( فلاوانول ها ) كه به اسم های دیگری چون اسید تانیك ، گالوتانن و اسید گالوتانیك نیز شناخته شده اند ، تركیبات پیچیده طبیعی هستند ، كه از مواد شیمیایی پلی فنلی تشكیل شده اند و در پوست ، برگ و ریشه اكثر گیاهان از جمله چای ، سیب ، هلو ، غلات و خصوصاً سورگوم به وفور یافت می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

اصطلاح تانن برای اولین بار در سال 1796 توسط سیگوین ، در تشریح مواد استخراج شده از بعضی از گیاهان كه می توانستند در روند تبدیل پوست حیوانات به چرم نقش بسزایی داشته باشند ، به كار گرفته شد .

تانن ها ( فلاوانول ها ) كه به اسم های دیگری چون اسید تانیك ، گالوتانن و اسید گالوتانیك نیز شناخته شده اند ، تركیبات پیچیده طبیعی هستند ، كه از مواد شیمیایی پلی فنلی تشكیل شده اند و در پوست ، برگ و ریشه اكثر گیاهان از جمله چای ، سیب ، هلو ، غلات و خصوصاً سورگوم به وفور یافت می شود .

این مواد با وزن مولكولی بالا (500 تا 3000 دالتون ) و دارای تعداد قابل ملاحظه ای گروه هیدروكسیل فنلیك ( 1 تا 2 درصد وزن مولكولی ) هستند ، كه امكان تشكیل ارتباطات تقاطعی بین پروتئین و سایر ماكرومولكول ها را میسر می سازد .

این مواد همچنین شامل گروهی از فنل های غیر پروتئینی سمی هستند ، كه گاهی خاصیت قابض بودن دارند . همچنین تانن ها مواد پلی فنولیك با وزن مولكولی بالایی بوده ، كه مسئول رنگ پوسته بذور و در بعضی از لگوم ها می باشند. علت تغییر رنگ برگ درختان در پاییز نیز ، ناشی از وجود تانن هاست . تانن ها بازدارنده فعالیت برخی آنزیم ها بخصوص تریپسین و آمیلاز بوده ، كه نتیجاً قابلیت هضم غذا را كاهش می دهند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

مصرف به عنوان دارو تمام تانن ها یك سری خواص مشتركی دارند و آن این است ، كه توانایی انعقاد آلبومین ها ، فلزات سنگین و آلكالوئید ها را دارند . این مواد در آب حل می شوند و خاصیت قابض بودن از خود نشان می دهند . لذا از آن ها می توان در كاهش تحریكات و درد ها و از جوشانده آن می توان برای رفع تورم های دهانی ، زكام ها ، برونشیت ، خونریزی های موضعی و سوختگی ها استفاده كرد .

مصرف در صنعت خواص فوق العاده این ماده باعث شده ، كه در صنت نیز كاربردهایی گسترده پیدا كند . از تانن با فرم آلوئیدی می توان برای تولید یك نوع چسب استفاده كرد ، كه توانایی دارد با مقاومت در مقابل آب تا دمای 90 درجه سانتی گراد هم تحمل كند .

برای تولید رنگ های آبی ، سبز ، قرمز و بنفش می توان از تانن استفاده كرد . كاربرد اصلی تانن در صنایع دباغی است ، كه باعث مقاوم شدن چرم در مقابل پوسیدگی می شود و همچنین در صنایع خوراكی ، تولید پلاستیك و حفاری چاه نفت هم كاربرد دارد. در مجموع می توان موارد مصرف تانن را به صورت ذیل دسته بندی نمود.

• كاربرد در صنایع دباغی پوست

این ماده در بالا بردن مقاومت پوست در مقابل پوسیدگی و فساد زودرس بسیار توانمند است و به همین دلیل امروزه بیشترین كاربرد تانن در صنعت مربوط به مصرف تانن در صنعت چرم می باشد.

• كاربرد در تولید نوعی رزین 

كه دارای مقاومت بالا در مقابل رطوبت و دما است و در عین حال باعث می شود ، كه پسماندهای صنعتی تولید این چسب خاصیت ضد محیط زیست ندارند.

• انواع كاربرد های دارویی و غذایی

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

در حال حاضر دو استاندارد برای تشخیص مواد و گیاهان تانن دار استفاده می شود ، دو استاندارد مذكور كه از استاندارد ASTM گرفته شده اند ، به شرح ذیل می باشند :

D6401-99(2004) Standard Test Method for Determining Non-Tannins and Tannin in Extracts of Vegetable Tanning Materials

D6404-99(2004) Standard Practice for Sampling Vegetable Materials Containing Tannin

شایان ذكر است تاكنون در كشور بر روی تانن استاندارد ملی تدوین نشده است .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

در حال حاضر مصرف كنندگان بزرگ تانن كشورهایی هستند ، كه به عنوان صادر كنندگان اصلی چرم دنیا به شمار می روند و می توان به كشورهایی نظیر آرژانتین ، ایتالیا ، آمریكا ، آلمان و ژاپن اشاره كرد و همانطور كه می دانیم صنایع چرم نیاز مبرم به تانن دارند و این كشور ها مطمئناً مصرف كنندگان اصلی تانن هستند . در مورد تولید این محصول كشورهایی كه دارای منابع غنی گیاهی تانن دار هستند ، مانند كشورهای استوایی آفریقا و برزیل را نام برد ، همچنین كشور چین در زمره تولید كنندگان مهم این ماده است.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

شرایط واردات تانن از بلوط و پوست گردو

با مراجعه به كتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است ، كه محدودیت خاصی برای واردات محصول مورد نظر وجود ندارد و با توجه به تولید پایین محصول در كشور دارای حقوق ورودی پایینی معادل 4 درصد می باشد ، لذا با پرداخت حقوق گمركی مذكور امكان واردات وجود خواهد داشت.

شرایط صادرات تانن از بلوط و پوست گردو

در مورد این محصول ما هیچگونه صادرات مشخصی نداشته ایم و این همانطور كه گفته شد به دلیل این است كه توان تولید محصول مذكور در كشور ما در این مورد وجود ندارد . لذا در صورتی كه بتوان طرحهای تولیدی را كه بر اساس ضایعات كشاورزی و مواد اولیه ارزان ، این محصول را تولید می كنند را ایجاد كنیم مشخصا برای بسیاری از كشور ها می توانیم صادر كننده محصول تانن با قیمت مناسب باشیم .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو


 

این ماده به عنوان یك نگهدارنده در مقابل پوسیدگی برای بسیاری از كالاها مانند چرم در درجه اول به كار می رود ، لذا كاربرد آن از لحاظ شناخته شده بودن و مقاوم بودن این ماده بسیار با اهمیت است ، بنابراین در كل اهمیت استراتیكی آن را می توان به شرح ذیل بررسی نمود.

الف - جلوگیری از خروج ارز ، كه در حال حاضر به علت خرید این ماده در كشور وجود دارد .

ب - استفاده آن در نوعی چسب ، كه می تواند در صنایع نظامی كاربرد داشته باشد .

 


فرایند تولید تانن از بلوط و پوست گردو

 

این محصول همانطور كه ذكر شد در كشور ما تولید نمی گردد و صرفاً به بررسی تولید در كشورهای خارجی می پردازیم. فرایند تولید این ماده به دو صورت آزمایشگاهی و صنعتی است . در مورد استحصال به روش شیمیایی فرآیند به صورت زیر است .

به منظور استخراج تانن در شرایط آزمایشگاه از حلال ها استفاده می شود و این فرآیند در چند مرحله صورت می گیرد ، كه این مراحل شستشوهای مكرر و صاف كردن های متعدد است و در خلال این فرآیند ها ، حلال های مختلفی شامل هگزان ، استن ، آب ، كلروفرم ، استیل استات و متانول استفاده می شود ، تا در نهایت تانن با خلوص مطلوب دست آید . مراحل انجام عمل استخراج تانن ها از مواد گیاهی به صورت ذیل آورده شده است :

1. عصاره گیری اولیه با استفاده از هگزان

2. خروج هگزان

3. عصاره گیری با استن خروج تفاله

4. شستشو با كلروفورم

5. خروج مواد شستشو

6. شستشو با اتیلاكتیت

7. خروج مواد شستشو

8. خارج كردن حلال با استفاده از تبخیر

9. منجمد كردن برای ذخیره محلول آبكی

10. اضافه كردن الكل متانول

11. شستن با الكل متانول خروج الكل متانول

12. شستن تانن با استن

13. خارج كردن استن با تبخیر و انجماد

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تانن از بلوط و پوست گردو

 

• كوبنده آسیاب

• لرزشی سرند

• ذخیره تانك

• فیلترها و پمپ

• كننده تقطیر

• پودر ساز و اسپری

• باسكول

• دستگاه لیبل و بسته بندی

• فاضلاب جداساز

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تانن از بلوط پوست گردو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تانن از بلوط و پوست گردو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool