طرح توجیهی تولید شیشه سکوریت سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

securite glass

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شیشه نشکن سکوریت سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شیشه نشکن سکوریت را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

برای تولید شیشه سکوریت ، شیشه مجددا تا حدود 700 درجه سانتی گراد حرارت داده و بعد بطور ناگهانی و تحت شرایط خاص و کنترل شده ای سرد می شود . این عمل باعث افزایش مقاومت شیشه ( حدود 3 الی 5 برابر ) در مقابل ضربه و نیز شوک های حرارتی می گردد . این شیشه ها در صورت شکستن ، به ذرات ریز و مکعب شکل تقسیم می شوند که آسیب رسان نیستند . از این نوع شیشه در ویترین فروشگاه ها ، درهای شیشه ای و پنجره های جانبی اتومبیل ها استفاده می گردد .

 


مزایای استفاده از شیشه سکوریت


 

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت های یکسان ، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد ، به صورتی که می توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از 5 برابر می گردد. در صورت شکست شیشه ، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش ندارند .این امر خطر صدمه را کاهش می دهد .

موارد استفاده :

شیشه سکوریت در جائی که استحکام ، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می باشد . عموما شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مقابله از خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ ، در سمت ها و عقب خودرو استفاده می گردد . در جلو نیز از شیشه لمینیت استفاده می گردد چرا که در هنگام ضربه نمی شکند .

هنگامی که پارامتر هایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می کند ، شیشه مقاوم سازی شده ( سکوریت ) مورد استفاده قرار می گیرد . معمول ترین مورد استفاده این شیشه بدین خاطر که پس از شکست ، بصورت قطعات ریز در می آید در صنعت اتومبیل برای شیشه های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می گیرد . ( برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی شود استفاده می گردد . )

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه های بدون قاب مانند در ورودی و یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است .

شیشه سکوریت قابلیت برش و یا فرم دهی را ندارد . تمامی فرایندها مانند برش ، سوراخ کردن و . . . باید قبل از سکوریت کردن شیشه انجام گیرد .

شیشه های سکوریت با اعمال شوك حرارتی بر شیشه تهیه می شوند و در مقایسه با شیشه های معمولی با مشخصات یکسان در مقابل بارهای مکانیکی ، ضربه و تنش های حرارتی تا پنج برابر مقاومتر می باشند .

نحوه خرد شدن این شیشه به قطعات ریز و غیر برنده ، مانع از بروز جراحت ناشی از شکستگی شیشه در شرایط بحرانی مانند زلزله می گردد . شیشه سکوریت الزامات استانداردهای بین المللی درباره شیشه ایمنی را کاملاً برآورده می سازد .

این شیشه در مقابل تنش های حرارتی ناشی از جذب انرژی خورشید و همچنین تنش های مکانیکی مانند ضربه ، فشار باد و فشارهای ناشی از وزن برف ، مقاومت مناسبی دارد .

استاندارد های قابل توجه شیشه نشکن سکوریت

• 43
• 229
• 709

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیشه نشکن سکوریت


 

حقوق ورودی برای شیشه سکوریت 40 درصد می باشد . همچنین هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد ، اما با توجه به نیاز داخل اولویت با نیاز داخل است .

کشور های عمده تولید کننده شیشه نشکن سکوریت :

کشور های عمده تولید کننده شیشه سکوریت عبارتند از : ایالات متحده - ایتالیا - کانادا - چین - ژاپن

کشور های عمده سازنده ماشین الات تولید شیشه سکوریت عبارتند از : آلمان - ایتالیا - چین - نروژ - اتریش - هند

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شیشه نشکن سکوریت


 

• کوره بلند سکوریت اتومات

• دستگاه عمود زن تراش اتومات

• دستگاه خم درجه حرارت بالا

• دستگاه لول شبشه به ابعاد

• کوره خم معمولی به ابعاد

• تراش نواری

 


فرایند تولید شیشه نشکن سکوریت

 

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه های ساختمانی انجام می شود . این فرایند را می توان بر روی شیشه های رنگی ، رفلکتیو ، چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد .

این نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجره ، رنگی ، رفلکس دار ، چاپ شده و یا لاکی می باشد .

فرایند سکوریت کردن شیشه بصورت زیر انجام می گیرد .

عملیات حرارتی :عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه ( بالای 700 درجه سانتی گراد) می باشد . شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعا سرد می گردد .

در این فرایند شیشه را تا مرحله نرم شدن در بالای 700 درجه سانتی گراد حرارت داده ، سپس سریعا به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می شود .

در مرحله سرد سازی شیشه ، لایه های بیرونی آن سریع تر از لایه های داخلی خنک می گردند ، که این امر موجب استحکام شیشه می گردد .

در خلال سرد شدن ، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می گردد .

 

لینک دانلود فایل طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیشه سکوریت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شیشه سکوریت ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.