طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای | سال 1400

Mirror

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

امروزه تولیدکنندگان بهره وری آینه های تخت را بالا برده اند و آینه هایی با ضریب بازتابش بسیار بالایی هم ساخته اند . در سیستم های نوری و برخی دستگاه های حساس نوری از جمله لیزرها از این آینه ها استفاده می شود ، آینه های شیشه ای نیم بازتابان نیز از این نوع اند .

 


نکاتی درباره آینه تخت شیشه ای


 

آینه ، وسیله ای است که به علت صافی و بازتاب بالایش ، بر رویه خود ، تصویر اجسام را نشان می دهد . پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ یک آینه در نقطه ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می رسد . بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه ، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است .

آینه های تخت

آینه هایی هستند که در منازل وجود دارد و از جسم نورانی تصویری مستقیم و مجازی و برگردان تشکیل می دهند ، طوری که سمت راست جسم برای تصویر سمت چپ به حساب می آید و برعکس که در اکثر سیستم های نوری ساده کاربرد فراوان دارند . در کارهای عادی و مصارف عمومی از این آینه استفاده می شود . به لحاظ هزینه پایین و تولید راحت و انبوه سازی و سادگی مکانیزم توسعه فراوانی دارد .

در منازل ، باشگاه ها و مغازه ها و دکوراسیون در آینه کاری و معماری و در بتینه کاری و تزئینات ساختمان کاربرد فراوان دارند . از قدیم الایام به صورت های طبیعی یافت می شدند ، که با پیشرفت علم و صنعت با کیفیت های بالاتر نیز به بازار عرضه شد ، که حتی در برخی سیستم های اپتیکی نیز بکار گرفته اند .

 


انواع آینه های تخت


 

آینه های شیشه ای

که بر حسب نوع کیفیت و صیقل بودن شیشه و مواد اندود کننده دارای کیفیت متفاوتی می باشند .

آینه های فلزی

آینه های فلزی را بیشتر از نوع تخت می سازند و در دندانپزشکی و قطعات ریز اپتیکی کاربرد دارند .

آینه های لایه گذاری شده

آینه ای با چند لایه اندود جهت بالابردن ضریب بازتابش و اصلاح آینه های شیشه ای و جلوگیری کامل از شبح نوری ساخته شده اند .

استاندارد های آینه تخت شیشه ای

• شماره گذاری پی آینه ها : 2034

• ابعاد شیشه مسطح مورد مصرف در آینه : 2743

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای


 

برای اولین بار" اسحق نیوتن " داشنمند معروف انگلیسی و کاشف قانون جاذبه ، از آینه ها در ساخت تلسکوپ جدید که خود اختراع کرده بود بهره جست و به این ترتیب نسل جدید از این گونه تلسکوپ ها را بوجود آورد . از آن زمان تا کنون آینه های بسیار شفافتر و بزرگتر و در نتیجه تلسکوپ های بسیار عظیم تر و دقیق تری توسط دانشمندان گوناگون بوجود آمده اند . تلسکوپ هایی که برای ساخت آن ها هزینه های بسیار گزافی صرف شده است .

برای نمونه ، آینه تلسکوپ عظیم رصدخانه کوه پالومار در کالیفرنیا ۵ متر و ٨ میلیمتر قطر و حدود ٢٠ تن وزن دارد ! چنین آینه هایی با دقت و شفافیت بسیار بالایی که دارند می توانند نگاه انسان های کنجکاو و جستجوگران فضا را تا اعماق فضا گسترش دهند .

البته باید اقرار کرد در واقع بدون وجود اینگونه آینه ها نگاه انسان کنونی از سطح زمین فراتر نمی رفت . بنابراین یکی از نتایج اختراع و تکامل آینه ها ، گسترش نگاه انسان از کیهان و برملا شدن بسیاری از رازهای پیدایش هستی را در بر داشته است . علاوه براین ، در بسیاری از تکنیک های پیچیده هواپیمایی و سیستم های رادار ، انواع میکروسکوپ ها و ابزار آلات پزشکی و بسیاری از ابزارهای پیشرفته کنونی ، انواع گوناگون آینه ها ، نقشی بسیار اساسی را به عهده دارند .

بنابراین انسان بدون آینه ، هرگز صاحب علوم امروزی و تکنولوژی امروزی نمیشد و بسیاری از رازهای دنیای علم و طبیعت و کهکشان ها برای انسان ناشناخته باقی می ماند . اما ، این مسأله ای نبود که بتوان به کمک تلسکوپ های زمینی به آن دست یافت و در حقیقت از اینجا بود که پروژه های پرخرجی آغاز شد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای


 

جهان امروز ، جهان تولید ، صادرات ، ارزش افزوده و جهان برترین های اقتصادی است . حتی سیاست را توانمندان اقتصادی رقم م یزنند .

طبق برنامه ریزی دولت یكی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه کشور و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور حرکت به سمت صادرات غیر نفتی است . در حال حاضر عمده صادرات ایران مربوط به صادرات کالاهای نفتی می باشد ، لذا برای رشد و گسترش صادرات غیر نفتی ، برنامه ریزی برای افزودن واحدهای جدید و همچنین استفاده بهینه از امكانات فعلی ، ضروری به نظر می رسد .

در رابطه با اهمیت مصرف این محصول می توان به این نکته اشاره کرد ، که امروزه دیگر نمی توان فردی را یافت که از این محصول در زندگی روزمره خود استفاده ننماید .

کشور های عمده تولیدکننده آینه تخت شیشه ای :

از بزرگترین کشور های تولید کننده آینه می توان به کشور چین اشاره نمود .

 


فرایند تولید آینه تخت شیشه ای


 

الف : تولید آینه

شیشه خریداری شده پس از کنترل کیفیت ، جهت نقره اندود شدن روی خط نقاله قرار گرفته و به قسمت پاشش منتقل می گردد . ابتدا مواد لازم به نسبت های مواد عبارتند از : پودر نقره – نیترات پتاسیم - مونیاک - پتاس – سود – کربنات سدیم

برای ایجاد لایه مسی به طور متوسط برای هر متر مربع شیشه ٣/١ گرم مس مورد نیاز است و پس از پاشش مس به روی آینه ، برای خشک شدن نوار نقاله به تونل هوای گرم با درجه حرارت ٣٠ درجه منتقل می شود و لایه مسی خشک می گردد .

ضخامت 2 لایه لاکی حداقل 54 میکرون است ، بعد از این مرحله آینه پوشش دیگری از لایه رنگ هوا خشک با تبخیر حلال می بیند . ماده اصلی این رنگ رزین های اکریلیک ترموپلاست است و ضخامت این لایه حداقل 60میکرون می باشد . سپس جهت نصب بر روی قاب پلاستیک ، آینه به قسمت مونتاژ منتقل می گردد .

ب : تولید قالب پلاستیکی :

در این مرحله قطعات پلاستیکی مورد نیاز توسط دستگاه تزریق پلاستیک به شکل هایی در آمده و به قسمت مونتاژ منتقل می گردند .

ج : مونتاژ و بسته بندی :

در این مرحله آینه های تولید شده بر روی قطعات پلاستیکی نصب و مونتاژ می گردند .

ویژگی های فرآیند ، نکات فنی و شرایط عملیاتی به طور خلاصه به شرح ذیل می باشد .

به طور کلی سه روش عمده در تولید آینه وجود دارد:

1- روش سنتی :

کیفیت خیلی پایین ، ظرفیت تولید کم

2- روش نیمه اتوماتیک :

پاشش نقره با استفاده از دستگاه های مدرن تولید داخل ، کیفیت خوب ، اشتغال خوب ، سرمایه گذاری متوسط

3- روش تمام اتوماتیک :

پاشش نقره به طور کاملا اتوماتیک و دقت خلاء ماشین آلات مدرن خارجی ، اشتغال کم ، سرمایه گذاری زیاد یا لحاظ کردن چهار پارامتر :

1- صرفه جویی ارزی

2- اشتغال زایی

3- حجم مناسب سرمایه گذاری

۴- کیفیت محصول تولیدی

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای

 

• شیشه

• نقره

• تینر

• رنگ خشک هوا

• نایلون

• کارتن کوچک

• پلی اتیلن

• مایع لاکی

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای

• دستگاه پاشش ( پیستوله اتوماتیک )

• دستگاه برش نیمه اتوماتیک ( جهت برش عرض و طول شیشه )

• تونل هوای گرم ( برای خشک کردن مواد روی شیشه )

• تزریق پلاستیک ٢٢٠ گرمی

 

لینک دانلود فایل طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آینه تخت شیشه ای

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.