جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور رمز بازی شورش سگا ( کدهای تقلب شورش در شهر سگا )
طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای | سال 1400 - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Mirror

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

امروزه تولیدکنندگان بهره وری آینه های تخت را بالا برده اند و آینه هایی با ضریب بازتابش بسیار بالایی هم ساخته اند . در سیستم های نوری و برخی دستگاه های حساس نوری از جمله لیزرها از این آینه ها استفاده می شود ، آینه های شیشه ای نیم بازتابان نیز از این نوع اند .

 


نکاتی درباره آینه تخت شیشه ای


 

آینه ، وسیله ای است که به علت صافی و بازتاب بالایش ، بر رویه خود ، تصویر اجسام را نشان می دهد . پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ یک آینه در نقطه ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می رسد . بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه ، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است .

آینه های تخت

آینه هایی هستند که در منازل وجود دارد و از جسم نورانی تصویری مستقیم و مجازی و برگردان تشکیل می دهند ، طوری که سمت راست جسم برای تصویر سمت چپ به حساب می آید و برعکس که در اکثر سیستم های نوری ساده کاربرد فراوان دارند . در کارهای عادی و مصارف عمومی از این آینه استفاده می شود . به لحاظ هزینه پایین و تولید راحت و انبوه سازی و سادگی مکانیزم توسعه فراوانی دارد .

در منازل ، باشگاه ها و مغازه ها و دکوراسیون در آینه کاری و معماری و در بتینه کاری و تزئینات ساختمان کاربرد فراوان دارند . از قدیم الایام به صورت های طبیعی یافت می شدند ، که با پیشرفت علم و صنعت با کیفیت های بالاتر نیز به بازار عرضه شد ، که حتی در برخی سیستم های اپتیکی نیز بکار گرفته اند .

 


انواع آینه های تخت


 

آینه های شیشه ای

که بر حسب نوع کیفیت و صیقل بودن شیشه و مواد اندود کننده دارای کیفیت متفاوتی می باشند .

آینه های فلزی

آینه های فلزی را بیشتر از نوع تخت می سازند و در دندانپزشکی و قطعات ریز اپتیکی کاربرد دارند .

آینه های لایه گذاری شده

آینه ای با چند لایه اندود جهت بالابردن ضریب بازتابش و اصلاح آینه های شیشه ای و جلوگیری کامل از شبح نوری ساخته شده اند .

استاندارد های آینه تخت شیشه ای

• شماره گذاری پی آینه ها : 2034

• ابعاد شیشه مسطح مورد مصرف در آینه : 2743

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای


 

برای اولین بار" اسحق نیوتن " داشنمند معروف انگلیسی و کاشف قانون جاذبه ، از آینه ها در ساخت تلسکوپ جدید که خود اختراع کرده بود بهره جست و به این ترتیب نسل جدید از این گونه تلسکوپ ها را بوجود آورد . از آن زمان تا کنون آینه های بسیار شفافتر و بزرگتر و در نتیجه تلسکوپ های بسیار عظیم تر و دقیق تری توسط دانشمندان گوناگون بوجود آمده اند . تلسکوپ هایی که برای ساخت آن ها هزینه های بسیار گزافی صرف شده است .

برای نمونه ، آینه تلسکوپ عظیم رصدخانه کوه پالومار در کالیفرنیا ۵ متر و ٨ میلیمتر قطر و حدود ٢٠ تن وزن دارد ! چنین آینه هایی با دقت و شفافیت بسیار بالایی که دارند می توانند نگاه انسان های کنجکاو و جستجوگران فضا را تا اعماق فضا گسترش دهند .

البته باید اقرار کرد در واقع بدون وجود اینگونه آینه ها نگاه انسان کنونی از سطح زمین فراتر نمی رفت . بنابراین یکی از نتایج اختراع و تکامل آینه ها ، گسترش نگاه انسان از کیهان و برملا شدن بسیاری از رازهای پیدایش هستی را در بر داشته است . علاوه براین ، در بسیاری از تکنیک های پیچیده هواپیمایی و سیستم های رادار ، انواع میکروسکوپ ها و ابزار آلات پزشکی و بسیاری از ابزارهای پیشرفته کنونی ، انواع گوناگون آینه ها ، نقشی بسیار اساسی را به عهده دارند .

بنابراین انسان بدون آینه ، هرگز صاحب علوم امروزی و تکنولوژی امروزی نمیشد و بسیاری از رازهای دنیای علم و طبیعت و کهکشان ها برای انسان ناشناخته باقی می ماند . اما ، این مسأله ای نبود که بتوان به کمک تلسکوپ های زمینی به آن دست یافت و در حقیقت از اینجا بود که پروژه های پرخرجی آغاز شد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای


 

جهان امروز ، جهان تولید ، صادرات ، ارزش افزوده و جهان برترین های اقتصادی است . حتی سیاست را توانمندان اقتصادی رقم م یزنند .

طبق برنامه ریزی دولت یكی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه کشور و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور حرکت به سمت صادرات غیر نفتی است . در حال حاضر عمده صادرات ایران مربوط به صادرات کالاهای نفتی می باشد ، لذا برای رشد و گسترش صادرات غیر نفتی ، برنامه ریزی برای افزودن واحدهای جدید و همچنین استفاده بهینه از امكانات فعلی ، ضروری به نظر می رسد .

در رابطه با اهمیت مصرف این محصول می توان به این نکته اشاره کرد ، که امروزه دیگر نمی توان فردی را یافت که از این محصول در زندگی روزمره خود استفاده ننماید .

کشور های عمده تولیدکننده آینه تخت شیشه ای :

از بزرگترین کشور های تولید کننده آینه می توان به کشور چین اشاره نمود .

 


فرایند تولید آینه تخت شیشه ای


 

الف : تولید آینه

شیشه خریداری شده پس از کنترل کیفیت ، جهت نقره اندود شدن روی خط نقاله قرار گرفته و به قسمت پاشش منتقل می گردد . ابتدا مواد لازم به نسبت های مواد عبارتند از : پودر نقره – نیترات پتاسیم - مونیاک - پتاس – سود – کربنات سدیم

برای ایجاد لایه مسی به طور متوسط برای هر متر مربع شیشه ٣/١ گرم مس مورد نیاز است و پس از پاشش مس به روی آینه ، برای خشک شدن نوار نقاله به تونل هوای گرم با درجه حرارت ٣٠ درجه منتقل می شود و لایه مسی خشک می گردد .

ضخامت 2 لایه لاکی حداقل 54 میکرون است ، بعد از این مرحله آینه پوشش دیگری از لایه رنگ هوا خشک با تبخیر حلال می بیند . ماده اصلی این رنگ رزین های اکریلیک ترموپلاست است و ضخامت این لایه حداقل 60میکرون می باشد . سپس جهت نصب بر روی قاب پلاستیک ، آینه به قسمت مونتاژ منتقل می گردد .

ب : تولید قالب پلاستیکی :

در این مرحله قطعات پلاستیکی مورد نیاز توسط دستگاه تزریق پلاستیک به شکل هایی در آمده و به قسمت مونتاژ منتقل می گردند .

ج : مونتاژ و بسته بندی :

در این مرحله آینه های تولید شده بر روی قطعات پلاستیکی نصب و مونتاژ می گردند .

ویژگی های فرآیند ، نکات فنی و شرایط عملیاتی به طور خلاصه به شرح ذیل می باشد .

به طور کلی سه روش عمده در تولید آینه وجود دارد:

1- روش سنتی :

کیفیت خیلی پایین ، ظرفیت تولید کم

2- روش نیمه اتوماتیک :

پاشش نقره با استفاده از دستگاه های مدرن تولید داخل ، کیفیت خوب ، اشتغال خوب ، سرمایه گذاری متوسط

3- روش تمام اتوماتیک :

پاشش نقره به طور کاملا اتوماتیک و دقت خلاء ماشین آلات مدرن خارجی ، اشتغال کم ، سرمایه گذاری زیاد یا لحاظ کردن چهار پارامتر :

1- صرفه جویی ارزی

2- اشتغال زایی

3- حجم مناسب سرمایه گذاری

۴- کیفیت محصول تولیدی

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای

 

• شیشه

• نقره

• تینر

• رنگ خشک هوا

• نایلون

• کارتن کوچک

• پلی اتیلن

• مایع لاکی

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای

• دستگاه پاشش ( پیستوله اتوماتیک )

• دستگاه برش نیمه اتوماتیک ( جهت برش عرض و طول شیشه )

• تونل هوای گرم ( برای خشک کردن مواد روی شیشه )

• تزریق پلاستیک ٢٢٠ گرمی

 

لینک دانلود فایل طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آینه تخت شیشه ای

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آینه تخت شیشه ای ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool