طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

photo ۲۰۱۹ ۱۱ ۰۷ ۲۲ ۵۳ ۲۸

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

شیشه اسفنجی یک ماده پلیمری جهت استفاده در بافت غضروف می باشد ، که تحت عناوینی مانند پلی اسید گلیکولیک ( PGA ) ، پلی اسید لاکتیک ( PLA ) و کوپلیمر (DL – lactic – co - glycolic acid PLGA) Poly ، آنها علاوه بر پلیمرهای قابل جذب طبیعی مانند کلاژن ، ژلاتین ، فیبرین و آلژینات به شکل شبکه اسفنجی ، فیبر و ژل نامیده می شوند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی


 

غضروف مفصلی یک بافت فاقد عروق خونی ( آواسکولار ) است ، که در مکان های مختلف متفاوت است . از یک سو خصوصیت الاستیک غضروف به مفصل امکان می دهد ، تا در برابر ضربه مقاوم باشد و از سوی دیگر صیقلی بودن سطح آن امکان انجام حرکات با حداقل اصطکاک را فراهم می کند . منحنی تنش کرنش غضروف در بارگذاری ثابت غیرخطی است .

استحکام کشش غضروف پائین ( 10-1 مگاپاسکال ) ، مدول فشردگی آن حدود 1 مگاپاسکال و مدول الاستیک آن 5.1 – 3.0 مگاپاسکال است ، هر چند که در محیط بدن انسان در بارگذاری دینامیک مفاصل ، استرس ها تا 18 مگاپاسکال اندازه گیری شده اند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی


 

بافت های طبیعی بدن از 2 جزء تشکیل شده اند ، که شامل سلول ها و بسترها ( ماتریس فوق سلولی ) است . این بسترها که معمولا ساختار پروتئینی دارد برای استقرار سلول ها و رشد سه بعدی آن ها ضروری است .

غضروف مفصلی ، ماده ای است که انتهای استخوان ها در هر مفصل را می پوشاند . این ماده در اغلب مفاصل بزرگ تر حدود 5.2 سانتی متر ضخامت دارد . این ماده ، سفید و درخشان است و قوامی لاستیکی دارد . غضروف مفصلی یک ماده لغزنده است ، که اجازه می دهد سطوح استخوانی بدون آسیب دیدن ، روی هم بلغزند .

کارکرد غضروف مفصلی این است که ضربات وارده را جذب و یک سطح کاملا صاف ایجاد کند تا حرکت استخوان ها آسان شود . تقریبا در هر نقطه ای از بدن که دو سطح استخوانی در مقابل هم حرکت می کنند ، این غضروف مفصلی وجود دارد .

در زانو غضروف مفصلی ، انتهای استخوان ران ، سر استخوان درشت نی و پشت استخوان کشکک را می پوشاند .

 


بررسی کالا های جایگزین محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی


 

در بین بافت های بدن ، استخوان پتانسیل بالایی برای تولید مجدد دارد و از این رو یک نمونه مناسب برای مهندسی بافت به شمار می رود .

ماده جدید سرامیکی ( کلسیم – منیزیم - سیلیکاتی ) که به تازگی خواص فعالیت زیستی آن ثابت شده است ، در ماتریس پلیمری از جنس ( پلی لاکتیک گلایکولیک اسید (PLGA) ) بهره گرفته می شود و با استفاده از داربست متخلخل به روش solvent casting/particulate leaching مواردی چون مورفولوژی ، فعالیت زبستی ، خواص مکانیکی و تخریب استخوان بررسی شده است .

داربست های کامپوزیتی با 10 ، 20 و 30 درصد پودر سرامیکی تهیه شده اند ، با استفاده از 90 درصد ماده حفره ساز ( NaCl ) با اندازه ذرات در محدوده 180-250 میکرون به تخلخل مناسب ساختار که مناسب برای رگزایی بافت استخوان است ، دست یافتیم . این ماده سرامیکی زیست سازگار است که در سال 2008 به عنوان یک ماده بیواکتیو معرفی شده و به دلیل فعالیت زیستی بالاتر به عنوان جایگزین ماده استخوانی هیدروکسی آپاتیت معرفی شده است .

پلی لاکتیک گلایکولیک اسید ( PLGA ) سالهاست به عنوان ماده زیست سازگار با تاییدیه FDA دارای کاربردهای بیولوژیکی است .

افزایش یک پرکننده بیوسرامیک منجر به افزایش فعالیت زیستی و تحریک استخوان سازی در داربست های پلیمری می شود ، علاوه براین خواص فیزیکی و مکانیکی آن بهبود می یابد .

توسعه مواد کامپوزیتی در مهندسی بافت ، از جذابیت خاصی برخوردار است زیرا خواص داربست ها قابلیت کنترل بیشتری پیدا می کنند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی


 

جهت واردات این محصول اخذ مجوز از وزرات بهداشت درمان و علوم پزشکی الزامی می باشند .

همچنین این محصول از جمله کالا های مجاز جهت صادرات بوده و پس از انجام امور گمرکی ممانعت و یا شرایط خاصی برای صادرات آن وجود ندارد . البته کشور واردکننده حتما استانداردهائی را برای ورود این محصول به کشورش دارد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده انواع شیشه اسفنجی :

در خصوص تولیدکنندگان و مصرف کنندگان اطلاعاتی در دست نیست ، ولی کشورهایی که در این زمینه پیشرو هستند آمریکا ، آلمان ، فرانسه ، هندوستان و کانادا می باشند .

 


فرایند تولید انواع شیشه اسفنجی

 

شیشه های زیستی به طور گسترده ای در جراحی های بافت استخوان ، کاربرد دارند . اساس پیوند شیشه های زیستی با استخوان ، تجزیه شبکه شیشه و تشکیل لایه ژل غنی از سیلیکا و درنهایت تشکیل لایه ای مشابه با فاز معدنی استخوان یعنی هیدروکسی آپاتیت سیلیکاته می باشد .

از دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده در این پژوهش متخلخل بودن ایمپلنت طراحی شده است ، که به نوبه خود در تسریع ترمیم بافت استخوان موثر خواهد بود . دراین تحقیق ، ابتدا شیشه مورد نظربا ترکیب 5 CaO -SiO2 -P2O به روش سل - ژل سنتز شد . سپس جهت ایجاد شیشه متخلخل از روش اسفنج پلیمری استفاده گردید .

در این روش اسفنجها در دمایی به مراتب پایین تر از دمای تثبیت شیشه ، از بین می روند و ساختار متخلخلی از شیشه باقی می ماند . پس از ساخت نمونه ، بررسی های اولیه لازم بر روی شیشه متخلخل انجام پذیرفت . نتایج نشان داد که این ایمپلنت از پتانسیل بالقوه ای جهت استفاده در بافت استخوان برخوردار است .

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی

 

• Chloroform

• PLGA Polymer

• PDMS molds (2x2 cm)

• Spincoater

• Shaker

• Glass Pipettes

• Beaker

• mL glass tubes w/ sealing cap 4

 

لینک دانلود فایل طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع شیشه اسفنجی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع شیشه اسفنجی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.