جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع تجهیزاتیطرح توجیهی تولید دستگاه کمباین سیب زمینی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Ferrite Pottery

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

لعاب فریت شده ، مقدار زیادی از گازهای نامطلوبی که بعضی از مواد اولیه در موقع پخت آزاد می کنند ، بوسیله پیش از ذوب خارج نموده ، ایجاد حباب نکرده و بر روی بیسکویت سرامیک ، ناصافی ایجاد نمی کند . همچنین عمل فریت کردن باعث کاهش انقباض لعاب درهنگام خشک شدن می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

فریت

فریت بخش بزرگی از هر سری مخلوط لعاب را تشکیل می دهد . فریت معمولا یک ترکیب سرامیکی است که پس از ذوب ، سردشده و به تکه های شیشه ای تبدیل می گردد .
لعاب فریت شده بهتراز لعاب خام قابل استفاده است و درنتیجه با دقت بیشتری می شود آن را برای ظروف طراحی کرد . چون لعاب فریت شده ، مقدار زیادی از گازهای نامطلوبی که بعضی از مواد اولیه در موقع پخت آزاد می کنند ، بوسیله پیش از ذوب خارج نموده ، ایجاد حباب نکرده و بر روی بیسکویت سرامیک ، ناصافی ایجاد نمی کند .

همچنین عمل فریت کردن باعث کاهش انقباض لعاب در هنگام خشک شدن می شود . تولید لعاب فریت معمولا به دو روش رایج انجام می شود :

Batching -1

Continuous -2

درروش نخست مواد اولیه در داخل کوره دوار ریخته و با حرارت معادل 1500 درجه سانتیگراد طی چهارساعت ذوب می شود . درطی این زمان کوره هرچند مرتبه خلاف و یا جهت عقربه های ساعت چرخیده می شود ، تاعمل اختلاط به خوبی صورت گیرد ، مجرای ورودی وخروجی یکی بوده و مواد مذاب ازهمان مجرای ورودی مواد اولیه تخلیه می شود .

این کوره ها نیاز به کنترل چندانی ندارند . مهمترین فاکتور کنترل کننده دراین کوره ها ، دما می باشد که توسط دوربین پیرومتر صورت می گیرد .

در روش پیوسته ، با توجه به اهمیت کوره ، کلیه فرآیندهای تولید از مرحله انبار و مواد اولیه در سیلو تا تولید نهایی بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود . می توان ازاتاق کنترل ، کلیه فرآیندها را درنظر گرفت . خصوصیت این کوره ها ، جریان مداوم و پیوسته مواد اولیه طبق وزن لازم و خروج مداوم مذاب از این کوره می باشد . درنتیجه نیاز به تجهیزات و کنترل هایی داریم که بتواند چنین فرآیندی راهدایت و مهیا نماید .

تعریف لعاب

اجسام سرامیکی پوشش داده می شود . ماده ی تشکیل دهنده ی لعاب را که پودر بسیار نرمی است به وسیله ای روی جسم مورد نظر لعابکاری می کنند و سپس می پزند . لعاب ، تمام سطح جسم سرامیکی را کاملاً به صورت یک پوشش نازك می پوشاند . لعاب همیشه در دمای کمتری نسبت به بدنه های سرامیک ، به حالت خمیری و مذاب در می آید ، یعنی نقطه ی خمیری پایین تری دارد .

اهداف لعابکاری

به طور کلی بدنه های سرامیکی دارای تخلخل هستند . این بدنه ها در مقابل عوامل شیمیایی و تخریبی محیطی مقاومت کمتری دارند و رفته رفته براساس وجود این عوامل تخریب می شوند ، از این رو وجود لعاب مناسب بر روی بدنه می تواند سرامیک را در مقابل عوامل شیمیایی و مکانیکی حفظ کرده و از خوردگی جلوگیری کند .

لعاب کاری جسم سرامیک موجب تراکم ، سختی ، صیقلی شدن و رنگی شدن آن می شود . ضمناً با متراکم شدن بدنه ، امکان نفوذ مایعات و گازها به داخل بافت بدنه کم می شود و بنابراین بدنه تخریب نمی گردد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

با توجه به قوانین صادرات و واردات ، هیچ گونه عوارضی بر ای صادرات این محصول وجود ندارد و چنانچه تولیدکنندگان محصولات استاندارد تولید نمایند ، می توانند به بازارهای منطقه ای صادر نمایند .

همچنین حقوق ورودی برای این محصولات 40 درصد می باشد .

کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده لعاب با پخت بالا و فریت سفال :

حدود یک سوم از این لعاب ها توسط ایالات متحده ، یک سوم توسط اروپا و یک سوم توسط کشورهای دیگر تامین می شود . صنعت لعاب آلمان حدود % 40 از مصرف لعاب های غیر آلی را شامل می شود .

بررسی کالا های جایگزین لعاب با پخت بالا و فریت سفال :

لعاب های صنعت سرامیک بر حسب نوع رنگ مورد نظر متفاوت می باشند و اکثرا از اکسید فلزات تشکیل شده اند . دی اکسید تیتانیوم بعنوان مهمترین لعاب سفید شناخته می شود و جایگزینی بر ای آن وجود ندارد . لعاب های رنگی نیز که بعلت رنگ منحصر به فردشان جایگزینی نخواهند داشت .

لذا بطورکلی تاکنون در صنعت سرامیک که حساسیت زیادی نسبت به نوع لعاب دارد ، جایگزینی برای آن معرفی نشده است . البته لازم به ذکر است که با پیشرفت های اخیر در زمینه نانو تکنولوژی ، انواع لعاب های نانو در سالیان آتی به بازار عرضه خواهد شد و این می تواند تهدیدی برای صنعت لعاب فعلی تلقی شود .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

• سیلوی مواد اولیه مرحله اول

• سیلوی مواد اولیه مرحله دوم

• میکسر جهت مخلوط کردن اولیه مواد

• میکسر جهت آماده نمودن فرمول فریت

• کوره ذوب جهت گداخت مواد اولیه " پخت اولیه "

• کوره ذوب جهت گداخت مواد اولیه " پخت نهایی "

• سیستم کولینگ جهت خنک کردن مذاب

• دستگاه توزین و بسته بندی

• سیستم های غبارگیر

• تسمه نقاله

• بالابر قاشقکی

• همزن های دور سریع و دور کند

• سنگ شکن های فکی ، چکشی

• سرند های تخت و دورانی

• فیدر جهت تغذیه

 

لینک دانلود طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool