طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Ferrite Pottery

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

لعاب فریت شده ، مقدار زیادی از گازهای نامطلوبی که بعضی از مواد اولیه در موقع پخت آزاد می کنند ، بوسیله پیش از ذوب خارج نموده ، ایجاد حباب نکرده و بر روی بیسکویت سرامیک ، ناصافی ایجاد نمی کند . همچنین عمل فریت کردن باعث کاهش انقباض لعاب درهنگام خشک شدن می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

فریت

فریت بخش بزرگی از هر سری مخلوط لعاب را تشکیل می دهد . فریت معمولا یک ترکیب سرامیکی است که پس از ذوب ، سردشده و به تکه های شیشه ای تبدیل می گردد .
لعاب فریت شده بهتراز لعاب خام قابل استفاده است و درنتیجه با دقت بیشتری می شود آن را برای ظروف طراحی کرد . چون لعاب فریت شده ، مقدار زیادی از گازهای نامطلوبی که بعضی از مواد اولیه در موقع پخت آزاد می کنند ، بوسیله پیش از ذوب خارج نموده ، ایجاد حباب نکرده و بر روی بیسکویت سرامیک ، ناصافی ایجاد نمی کند .

همچنین عمل فریت کردن باعث کاهش انقباض لعاب در هنگام خشک شدن می شود . تولید لعاب فریت معمولا به دو روش رایج انجام می شود :

Batching -1

Continuous -2

درروش نخست مواد اولیه در داخل کوره دوار ریخته و با حرارت معادل 1500 درجه سانتیگراد طی چهارساعت ذوب می شود . درطی این زمان کوره هرچند مرتبه خلاف و یا جهت عقربه های ساعت چرخیده می شود ، تاعمل اختلاط به خوبی صورت گیرد ، مجرای ورودی وخروجی یکی بوده و مواد مذاب ازهمان مجرای ورودی مواد اولیه تخلیه می شود .

این کوره ها نیاز به کنترل چندانی ندارند . مهمترین فاکتور کنترل کننده دراین کوره ها ، دما می باشد که توسط دوربین پیرومتر صورت می گیرد .

در روش پیوسته ، با توجه به اهمیت کوره ، کلیه فرآیندهای تولید از مرحله انبار و مواد اولیه در سیلو تا تولید نهایی بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود . می توان ازاتاق کنترل ، کلیه فرآیندها را درنظر گرفت . خصوصیت این کوره ها ، جریان مداوم و پیوسته مواد اولیه طبق وزن لازم و خروج مداوم مذاب از این کوره می باشد . درنتیجه نیاز به تجهیزات و کنترل هایی داریم که بتواند چنین فرآیندی راهدایت و مهیا نماید .

تعریف لعاب

اجسام سرامیکی پوشش داده می شود . ماده ی تشکیل دهنده ی لعاب را که پودر بسیار نرمی است به وسیله ای روی جسم مورد نظر لعابکاری می کنند و سپس می پزند . لعاب ، تمام سطح جسم سرامیکی را کاملاً به صورت یک پوشش نازك می پوشاند . لعاب همیشه در دمای کمتری نسبت به بدنه های سرامیک ، به حالت خمیری و مذاب در می آید ، یعنی نقطه ی خمیری پایین تری دارد .

اهداف لعابکاری

به طور کلی بدنه های سرامیکی دارای تخلخل هستند . این بدنه ها در مقابل عوامل شیمیایی و تخریبی محیطی مقاومت کمتری دارند و رفته رفته براساس وجود این عوامل تخریب می شوند ، از این رو وجود لعاب مناسب بر روی بدنه می تواند سرامیک را در مقابل عوامل شیمیایی و مکانیکی حفظ کرده و از خوردگی جلوگیری کند .

لعاب کاری جسم سرامیک موجب تراکم ، سختی ، صیقلی شدن و رنگی شدن آن می شود . ضمناً با متراکم شدن بدنه ، امکان نفوذ مایعات و گازها به داخل بافت بدنه کم می شود و بنابراین بدنه تخریب نمی گردد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

با توجه به قوانین صادرات و واردات ، هیچ گونه عوارضی بر ای صادرات این محصول وجود ندارد و چنانچه تولیدکنندگان محصولات استاندارد تولید نمایند ، می توانند به بازارهای منطقه ای صادر نمایند .

همچنین حقوق ورودی برای این محصولات 40 درصد می باشد .

کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده لعاب با پخت بالا و فریت سفال :

حدود یک سوم از این لعاب ها توسط ایالات متحده ، یک سوم توسط اروپا و یک سوم توسط کشورهای دیگر تامین می شود . صنعت لعاب آلمان حدود % 40 از مصرف لعاب های غیر آلی را شامل می شود .

بررسی کالا های جایگزین لعاب با پخت بالا و فریت سفال :

لعاب های صنعت سرامیک بر حسب نوع رنگ مورد نظر متفاوت می باشند و اکثرا از اکسید فلزات تشکیل شده اند . دی اکسید تیتانیوم بعنوان مهمترین لعاب سفید شناخته می شود و جایگزینی بر ای آن وجود ندارد . لعاب های رنگی نیز که بعلت رنگ منحصر به فردشان جایگزینی نخواهند داشت .

لذا بطورکلی تاکنون در صنعت سرامیک که حساسیت زیادی نسبت به نوع لعاب دارد ، جایگزینی برای آن معرفی نشده است . البته لازم به ذکر است که با پیشرفت های اخیر در زمینه نانو تکنولوژی ، انواع لعاب های نانو در سالیان آتی به بازار عرضه خواهد شد و این می تواند تهدیدی برای صنعت لعاب فعلی تلقی شود .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال


 

• سیلوی مواد اولیه مرحله اول

• سیلوی مواد اولیه مرحله دوم

• میکسر جهت مخلوط کردن اولیه مواد

• میکسر جهت آماده نمودن فرمول فریت

• کوره ذوب جهت گداخت مواد اولیه " پخت اولیه "

• کوره ذوب جهت گداخت مواد اولیه " پخت نهایی "

• سیستم کولینگ جهت خنک کردن مذاب

• دستگاه توزین و بسته بندی

• سیستم های غبارگیر

• تسمه نقاله

• بالابر قاشقکی

• همزن های دور سریع و دور کند

• سنگ شکن های فکی ، چکشی

• سرند های تخت و دورانی

• فیدر جهت تغذیه

 

لینک دانلود طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لعاب با پخت بالا و فریت سفال ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.