طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو | کاملا به روز سال 1400

Wear and Shear Tools with Nano Diamond Powder Coating

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس ، جهت شکل دهی فلزات ، برش انواع فلز و غیر فلز ، در معادن برای برش و سایش سنگ های معدنی و به عنوان پوشش در مته های حفاری دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس


 

الماس از كربن خالص تشكیل شده و سیستم تبلور آن مكعبی ساده (Cubic) است . 5/12 درصد الماس تولیدی جهان به مصرف ساخت مته های حفاری و چاله زنی می رسد . 5/2 درصد دیگر هم از الماس تولیدی در ساختن ماشین های برش و پولیش و 75 درصد دیگر به صورت پودر و یا مواد ساینده به مصرف می رسد .

مصارف صنعتی الماس به اختصار شامل ، مته های الماسی ، مواد ساینده ها ، اره های الماسی ، لوازم دندانپزشكی و جراحی و دستگاه های برشی و پولیش می گردد . پودر الماس نوع جدیدی از پودرهای سنتزی نانومتری بسیار سخت (SuperHard) محسوب می شود .

بررسی های میكروسكوپی انجام شده بر روی پودر نانو الماس مشخص شده است ، كه ذرات پودر نانو الماس به صورت یك مجموعه (Cluster) بوده و شكل ذرات نانو الماس كروی است . در واقع ، یك ذره الماس از یك هسته فشرده بلورین از جنس الماس و یك لایه سست خارجی حاوی انواع پیوندهای كربن - كربن و Heterobonds تشكیل شده است . 

پودر نانو الماس در هوا تا دمایºC 500 و در خلاء یا محـیط الكلـی تـا دمـایºC 1000الـیºC 1100 مقاوم است . دمایºC 1100دمای شروع تبدیل شدن الماس به گرافیت است . این پودر نانومتری الماس از نظرشیمیایی در برابر محیط های اسیدی ، قلیایی ، مواد اكسیدكننده و حلال های آلی در شرایط محیطی و دمـای بالا مقاوم است . 

ویژگی های نانوالماس عبارتند از : 

ـ اندازه دانه 4-10 نانومتر برای كریستال های اولیه 30-20 نانومتر برای توده ذرات

ـ سطح مخصوص 300 - 400 m2/g 

ـ درصد الماس % 100- 80 

ـ درصد كربن آمورف حداكثر 20 درصد

ـ دانسیته بالك 1/0-3/0 g/cm3 

ـ دانسیته پیكنومتری 5/2-6/2 g/cm3 

انواع ابزارهای برشی شامل فولادهای تندبر ، آلیاژهای ریختنی كبالت ، سرامیك ها و سرمته ها ، CBN با نام تجاری بورازون و الماس ها می باشد . عمر ابزارهای برشی به عوامل گوناگونی بستگی دارد . یكی از این عوامل ، جنس خود ابزار است . 

در بین ابزارهای برشی نام برده شده ، ابزارهای برش با پوشش الماس ( نانو یا میكرو ) از مهمترین این ابزارها به شمار می روند . كه دارای خواص و ویژگی های مطلوب و منحصر به فردی می باشد . قبل از اینكه در مورد ویژگی های برشی الماس و نانو الماس توضیحاتی داده شود ، در مورد الماس ، كاربردهای آنها ، روش تولید مصنوعی و كاربردها و

ویژگی های فراوان این محصول مختصری توضیح داده می شود : 

الماس سخت ترین تركیبی است كه از كربن خالص تشكیل شده و تحت تاثیر فشار و حرارت بسیار زیاد متبلور می شود . در طبیعت چنین ماده ای فقط در عمق 150 یا 200 كیلومتری از سطح زمین یافت می شود . ساختار الماس را می توان به صورت شبكه مكعبی وجوه مركز پر ، به طوری كه نیمی از حفرات چهار وجهی آن پر شده است ، مشاهده كرد . در این ساختار ، اتم های كربن با یكدیگر پیوند كووالانسی داشته و هر اتم كربن با چهار اتم كربن دیگر احاطه شده است .

پیوند بسیار قوی كووالانسی اتم های مجاور كربن ، سبب افزایش مدول الاستیك و دمای پایداری فوق العاد بالا شده و همچنین سختترین ماده طبیعی را ایجاد می نمایند . ویژگی اصلی الماس سختی بالای آن است ، كه در مقیاس موس بیشترین مقدار یعنی 10 و در مقیاس نوپ ، گستره 5500 الی 7000 را به خود اختصاص داده است . رسانایی گرمایی الماس های زینتی در میان تمام عناصر شناخته شده بیشترین میزان را دارد .

به همین دلیل الماس در سرعت های بسیار بالا بدون اینكه گرمای تولید شده به آن صدمه بزند ، تراش داده می شود . الماس در برابر مایعات معدنی و اسیدهای غیر معدنی در دمای اتاق مقاوم است و به وسیله برخی اكسید كننده های قوی از قبیل سدیم و پتاسیم نیترید در دمای بالای 500 درجه سانتیگراد به وسیله مخلوطی از سدیم ، پتاسیم كلرید و هیدروكسید های مذاب از قبیل NaoH كمی حك كاری می شود . در دمای نزدیك به 1000درجه به آسانی با كاربید فلزات از قبیلNi ، Co ، Fe ،Al و Ta واكنش می دهد .

حدود 45 سال پیش ، در جولای 1963 میلادی ، شوروی سابق و كشورهای بلوك شرق موفق به كشف روش انفجاری برای تولید نانوالماس شدند . هنوز عقیده بر این است كه نانوالماس كاربردهای وسیعی در صنعت پیدا میكند و این امر سبب ادامه تحقیقات در این زمینه شده است . در بین سال های 1988 تا 1998 میلادی ، مطالعات گسترده ای جهت كاهش قیمت تمام شده نانوالماس با تمركز بر روی واكنش تبدیل كربن به نانوالماس انجام شد . همچنین پارامترهای مختلف در تشكیل نانوالماس مورد مطالعه قرار گرفت . 

شاید به زودی تصور متداول درباره الماس ها ، به كلی دگرگون شود . الماس هایی كه به خاطر زیبایی ، كمیاب بودن و زمان طولانی تولیدشان ارزش فو ق العاده ای داشتند ، امروزه در آزمایشگاه و در مدت زمانی حدود یك ساعت به وجود می آیند . خصوصیات ویژه و منحصر به فرد پودر نانوالماس صنعتی باعث شده است تا امروزه كاربرد بسیار وسیعی در صنعت پیدا كند . 

هنری فورد نخستین كسی بود كه پی برد با وجود هزینه زیاد اولیه ، الماس در حقیقت ارزان ترین ساینده صنعتی برای استفاده دراز مدت است . صنایع تراش و ماشین ابزار ، شیشه و عینك سازی ها از اولین صنایعی بودند كه از الماس استفاده كردند . الماس های بزرگتر در مته های حفاری كاربرد دارند ، كه در اكتشافات مواد معدنی ، در استخراج كانی ها و در حفاری چاه های نفتی و گازی استفاده می شوند .

صنعت الكترونیك و برق هر دو از مصرف كنندگان الماس هستند . چاپگرهای نساجی از الماس برای برش الگو و نیز دندانپزشكان و پزشكان برای برش ظریف استخوان و بافت ها استفاده می كنند .

استفاده از الماس به عنوان نیمه رسانا نیز نیازمند شرایط ویژه ای مثل درجه خلوص فوق العاده بالا و جایگزینی فعال اتم ها به لحاظ الكتریكی برای ایجاد گذرگاه الكتریكی در وسیله مورد نظر است .

 


برخی از موارد استفاده مواد نانو الماس عبارتند از


- دریل های پیچشی ، سنگ چاقو تیزكن ، صنایع چاقوسازی

- تیغه های برش ، چاقوی جراحی

- برش كاری و سنگ زنی

- قالب اكستروژن ، پوشش دیسك كامپیوتر ، ماشین های بافتنی

- قسمت های موتور ، ابزار پزشكی ، قاب كشش

- قسمت های در معرض سایش

- دیافراگم بلندگو

- صوت

- بوته ها ، سدهای یونی

- پوشش الیاف ، مخازن واكنش

- نفوذ و خوردگی

- حمایت كننده لیزر ، فیبرنوری ضد انعكاس

- پوشش های نوری

- دیودهای فروكش حرارت

- چاپگرهای حرارتی رفتار حرارتی

- ترانزیستورهایی با نیروی بالا ، میكرو ویو با توان بالا

- حسگرهای UV

- نیمه هادی

از نظر كاربرد ، می توان الماس را به انواع صنعتی جواهری و بالاس تقسیم كرد ، كه نوع بالانس در حفاری صنعتی به كار می رود . تركیبات و خصوصیات فیزیكی منحصر به فرد الماس ، آن را جز مواد با تحمل بالا قرار داده است . ویفرهای الماس در پنجره های لیزر كاربرد دارد ، كه نیازمند سطحی بسیار صاف و با ضریب جذب پایین است .

الماس برای پنجره های لیزرهای با قدرت بالای CO2به كار می رود . همچنین برای پنجره های عبور دهنده طول موج های كوچك الكترومغناطیسی برای ژیروترون و كلیسترون های قدرت بالا ، پخش دی الكتریك برای طول موج های كوچك و موج های میلی متری(CVD) و در استحكام چرخ ها و لاستیك ها استفاده می شوند .

 


برخی از كاربردهای عملی الماس را می توان به موارد زیر اشاره كرد


 

ـ لوازم الكترونیكی ولتاژ و توان بالا مثل ترن های سریع .

ـ دستگاه های فركانس بالا مثل رادارهای پرقدرت و ایستگاه های مخابراتی سیار .

ـ دستگاه های میكرو و نانوالكترومكانیكی مانند ساعت ها و فیلترهای تلفن همراه .

ـ آشكارساز پرتوهای پر انرژی مثل پرتوسنج های پزشكی .

- اپتیك و لیزرهای پرقدرت كه در كابل و خطوط تلفن یا پنجره شاتل های فضایی به كار می روند .

- الكترودهای الماسی مقاوم به خوردگی كه می تواند محیط های آلوده را پاك كند .

- پوشش های الماس و نانو الماس در دستگاه های برشی و سایشی به خاطر دارابودن خواصی مانند ضریب اصطكاك پایین ، مقاومت سایش ، مقاومت خوردگی ، اكسیداسیون خوب ، قابلیت حرارتی خوب ، انبساط حرارتی نا چیز و . . . . باعث برش و سایش دقیق مواد ، حصول یكنواختی و دقیق كار و صافی سطح و طول عمر زیاد ماشین می شوند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس


 

با توجه به بررسی های صورت گرفته و اطلاعات كسب شده از وزارت بازرگانی هیچگونه اطلاعات موثق و مشخصی در خصوص واردات ابزارها با پوشش الماس میكرونی یا نانو گزارش نشده است . با توجه به كاربردها و خصوصیات این محصول شرایط واردات آن تابع قوانین گمركی كشور است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس :

جهت جلب اعتماد مصرف كنندگان محصول تولیدی و نیز رعایت كلیه نكات مربوط به كنترل كیفیت محصول توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور كلی در مورد هر محصول استانداردهای مختلف ملی و بین المللی وجود دارد . استانداردهای ملی توسط موسسه استانداردها و تحقیقات صنعتی ایران تهیه می شوند و كلیه تولید كنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند .

با توجه به تحقیقات صورت گرفته هیچ گونه استاندارد خاصی در هیچ یك از استانداردهای متداول و شناخته شده بین المللی و همچنین در فهرست استانداردهای ملی ایران ، برای پوشش دهی ابزارهای برشی و سایشی بوسیله نانو و میكرو الماس مشاهده نگردید . البته در طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس استانداردهای مربوط به نانو و ابزار برشی ارائه شده اند .

 


اهمیت استراتژیک ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس


اهمیت و جایگاه نانو تكنولوژی در پیشرفت آتی كشورها اثبات شده است و برنامه ریزی های بلند مدت و كوتاه مدت اغلب كشورهای جهان ، از جمله كشور های جهان سومی نیز موید این ادعا است ، كه عقب ماندگی در سایر علوم را می توانند با پیشرفت در نانو تكنولوژی جبران كنند .

نانو تكنولوژی نظیر هر فناوری دیگری همچون یك تیغ دولبه است كه می توان از آن در مسیر خیر و صلاح و یا نابودی و فنا استفاده كرد . گام اول در راه بهره گیری از این فناوری ، شناخت دقیق تر خصوصیات آن و آشنایی با قابلیت های آن است ، كه می توان به روشنی و بدون ابهام مورد تاكید قرار داد . این فناوری جدید هنوز ، حتی برای متخصصان ، بطور كامل شناخته نشده است و همین امر زمینه را برای گمانه زنی های متنوع هموار می سازد .

بنابراین اهمیت استراتژی پوشش های نانو و میكرو الماس مانند سایر نانو موادها با توجه به وسعت كاربرد ، مقاوم بودن ، استفاده طولانی مدت آن و مصارف دیگری كه هنوز اختراع نشده است ، می باشد . از آنجا كه كشورهای معدودی به تهیه و تولید آن مشغول هستند ، می تواند اهمیت فو ق العاده ای در جهان و ایران داشته باشد .

بررسی کالا های جایگزین ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس

باتوجه به خاصیت منحصر به فرد پوشش های الماس و نانو الماس ، كه باعث به وجود آمدن خواصی همچون ضریب اصطكاك پایین ، مقاومت به سایش ، مقاومت به خوردگی و . . . می شوند ، كمتر ماده ای را می توان پیدا كرد كه بتواند جایگزین این ماده برای برش و سایش باشد . ولی می توان از همان تیغه های فولادی ، كاربید ، سرامیك و سرمنتها برای برش و سایش استفاده كرد كه كارایی الماس و نانو الماس را ندارد .

 


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس


 

پوشش دهی ابزارهای برشی و سایشی فرآیندی كاملاً فیزیكی است . از این رو ، واحدهای صنعتی در مناطقی احداث می شوند ، كه به مراكز مصرف نزدیك باشند . به همین دلیل واردات و صادرات برای این محصول صورت نمی گیرد . همچنین ، آمار دقیقی در خصوص ظرفیت ، تولید و مصرف قطعات پوشش دهی شده به در مناطق مختلف جهان وجود ندارد . اما آنچه مسلم است كشورهای تولید كننده ابزارهای برشی و سایشی از این سیستم استفاده می كنند . می توان چنین نتیجه گرفت كه فرایند پوشش دهی ابزارهای برشی و سایشی تقریبا در اكثر كشورهای دنیا صورت می گیرد .

امروزه ، بیش از 95 درصد از الماس های مورد استفاده در ابزارهای ساینده مصنوعی هستند ، به طوری كه استفاده از الماس های صنعتی طبیعی در حال كاهش روز افزون است . در حال حاضر در ایالات متحده آمریكا ، رقمی در حدود 99 درصد از بازار الماس صنعتی در اختیار الماس های مصنوعی است . در همان دوره زمانی ، مقدار كلی الماس های صنعتی مصرف شده با یك افزایش كلی مواجه شد .

از 10 سال گذشته ظرفیت تولید برای الماس های مصنوعی افزایش یافته و از مقدار 50 تن در هرسال در حال حاضر به بیش از 2 هزار تن در سال در كل جهان رسیده است . تولیدكنندگان بزرگ این مواد شامل كشورهای چین ، آفریقای جنوبی ، كره جنوبی ، روسیه وایالات متحده آمریكا هستند . به نظر می رسد كه تولید ابزارهای برشی و سایشی با پوشش الماس و نانو و میكرو در این كشورها با توجه به حجم تولید بالای الماس مصنوعی در این كشورها از دیگر كشورهای جهان بالا باشد . در کل ، کشور های آفریقای جنوبی ، چین ، ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی از عمده تولیدکنندگان الماس مصنوعی می باشند .

در سال های گذشته به ویژه در آسیا و اروپا بازار اره های الماسی برشكاری سنگ و سنگ كاری رشد داشته است . این امر بعضاً به دلیل رواج مصرف فزاینده كاشی های كفپوش سنگی است . مصرف كنندگان عمده این محصول در اروپا بزرگترین تولیدكنندگان سنگ كشورهای ایتالیا و اسپانیا هستند .

 


فرایند تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس

الماس ، كه سخت ترین ماده معدنی است ، غیر از وسایل تزیینی و جواهرات ، در صنعت نیز كاربرد دارد . از الماس ، به خصوص برای ساخت مته های دندانپزشكی ، مته های حفاری و در ابزارهای برشی استفاده می كنند .

ابزارهای الماس پلی كریستالی و نیترید برن مكعبی (c-BN) توسط روكشكاری (cladding)یك لایه نازك سرامیكی بر روی لایه WC-CO تهیه می شود ، كه سخت ترین ابزارهای موجود می باشند ، ولی آن ها بسیار گران هستند . ابزارهای برشی c-BN عمدتا برای عملیات پرداختكاری بر روی قطعات سخت كه مواد دارای سختی بیش از 48 هستند ، مورد نظر می باشند . مواد نرم ، سایش اضافی ایجاد می نمایند . بافت های سطحی عالی می توانند با لبه های c-BN حاصل شود .

ابزارهای برشی با روكش الماس (الماس پلی كریستال؛ PCD) یا با پوشش الماس ، قابلیت تولید بهتری را ارائه می نمایند . خصوصا در ماشینكاری سازه های لانه زنبوری Nomex ، كامپوزیت های SiC/Al و C-C و كامپوزیت های دارای الیاف Kevlar . به خاطر طبیعت خیلی ترد PCD ، شرایط بسیار پایدار ، ابزارها و ماشین های صلب و سرعت های بالا برای ماشینكاری با آن ها ، الزامی است . PCDها برای فلزات آهنی ، نامناسب هستند . آن ها باید برای فلزات غیر آهنی و مواد غیرفلزی ، مورد استفاده قرار گیرند .

ابزارهای الماس با استفاده از پودر الماس طبیعی ، الماس مصنوعی یا بورون نیتراید تولید می شوند .

روش های مختلف پیوند پودرهای الماس بر بدنه ابزار جهت تهیه ابزار الماس عبارتند از :

ابزارهای الماس با پیوند گالوانیك

در تولید این نوع ابزارها ، كریستال های الماس به روش گالوانیزاسیون به بدنه ابزار پیوند داده می شوند . در این نوع ابزارها ، كریستال های الماس معمولاً از سطح ابزار بصورت برجسته قرار می گیرند . این ابزارها اصطلاحاً به ابزارهای پوشش الماس معروف می باشند .

سنگ های انگشتی الماس ، سوهانچه های الماس ، سمباده های الماس از جمله ابزارهای متداولی هستند كه به این روش تولید و عرضه می شوند . بسته به پروسه تولید ، كیفیت ابزارهای پوشش الماس بسیار متنوع می باشند . در برخی موارد عمر مفید انواع مرغوب ابزارهای الماس تا ده برابر انواع نامرغوب می باشد .

ابزارهای الماس با پیوند رزین

در این نوع پیوند كریستال های الماس یا بورون نیتراید ، بصورت فشرده در مخلوطی از مواد رزینی تركیب و با لایه های نسبتاً ضخیم (در حد چند میلی متر) بر بدنه ابزار پوشش داده می شوند . این نوع ابزارها برای براده برداری برروی تنگستن كارباید و فولادهای تند بر استفاده می شوند .

ابزارهای الماس با پیوند فلزی

در این نوع پیوند ، كریستال های الماس یا بورون نیتراید با پودر فلز تركیب و در پروسه سینترینگ

(Sintering) ، قطعات جامد بسیار سختی را بوجود می آورند ، كه در ساخت ابزارهای الماس بكار می روند .

قطعات الماس تولید شده توسط پیوند فلزی توسط Brazing به شفت یا دسته ابزار جوش داده می شوند .

سنگ های انگشتی و سوهانچه های الماس ، مهره های الماس و رینگ های الماس كه به این روش تولید می شوند ، جزء سخت ترین ابزارهای الماس با بالاترین عمر كاركرد ممكن محسوب می شوند .

ابزارهای الماس با پیوند سرامیك

برخلاف ابزارهای الماس با پیوند رزین و فلزی ، پیوند سرامیك ابزاری با سطح متخلخل حاصل می نماید .

ابزارهای الماس پیوند سرامیكی قابل شكلدهی می باشند .

دانه بندی ابزارهای الماس با واحدهای ویژه ای كه مخصوص ابزارهای الماس می باشند ، مشخص می شود .

D1181 خشن ترین و D/B46 ریزدانه ترین ابزار الماس می باشد .

پوشش كاری الماس بر روی اینسرت های (Insert) ماشینكاری

اینسرت های ماشین كاری با هندسه ی SPGN120308 و درجه ی Iso k10 و شامل 6 درصـد كبالـت بـه عنوان ابزاری كه الماس با روشCVD بر روی آن رسوب داده و روكشی الماسی بر روی سـطح ابـزار ایجـاد می شود ، در نظر گرفته می شود . ابتدا بر ای رسوب ؛ وسایل با تـری كلـر و اتـیلن و الكـل ایزو پرو پیل تمیز می شوند . سطح ابزار با محلول (HNO3 + HCl + H2O) با نسبت 1:1:1 اچ (ایجاد خوردگی بسیار ضـعیف در قسمت های ناپایدار سطح ) می شوند ، كه این محلول در دمای اتاق تحت ویبـره التراسـونیك ( UltrasonicVibration ) برای رفع كبالت از سطح زمینه ی ابزار قرار می گیرد .

روش مرسـوم بـرای رسوب دهی استفاده از فیلمان كه معمولا از جنس تنگستن با قطر كمتر از یك میلی متر است ، كه برای رسوب دهی باید درجـه حـرارت فیلمـان را بـسیار افـزایش داد . بـه جـای فیلمـان از روش های پلاسما (PT) و میكرو ویو پلاسما (MW ) نیز می توان استفاده كرد . در هر كـدام از این روش هـا عمر ابزار و همچنین سطح تمام شده قطعه كار متغیر است .

ابزارهای با پوشش الماسـی را تحـت اسـكن توسـط میكروسـكوپ الكترونـی بـرای بررسـی لبـه بـرش و مورفولوژی سطح (morphology) قرار می دهند و انكسار اشعهX با هدف بررسی سـاختار كریـستالی تحـت طیف نمای میكرو رمان (Micro Raman Spectroscopy) برای ارزش گذاری كیفیت شیمیایی پوشش ابـزار صورت می گیرد .

 


ماشین آلات خط تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس

 

- دستگاه پوشش دهی

- كوره

- نوار نقاله سقفی و بازوهای متحرك

- كمپرسور و وسایل اسپری كننده مواد نانو

- دستگاه چربی گیر

- وان شناورسازی

- همزن جهت وان های شناورسازی

- مخازن

- وان شستشو

 

دانلود طرح توجیهی تبپ احداث کارخانه تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ابزار های سایشی و برشی با پوشش پودر نانو الماس، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.