جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع غذاییطرح توجیهی کنسانتره اسانس خوراکی از مرکبات سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Charcoal powder

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. ذغالی که از ضایعات چوب به دست می آید ، برای مصارفی چون منقل کباب پزی و قلیان و استفاده در بخاری های ذغالی و . . . کاربرد دارد .

 


نکاتی درباره پودر زغال از سبوس گندم و برنج


 

محصول مورد بررسی ، ذغال از ضایعات چوب می باشد . از سوختن اندام گیاه یا حیوان ، ذغال به دست می آید . ذغال ماده ای اسفنج مانند و سیاه است و تقریبا می توان آن را کربن خالص دانست . از داغ کردن یا سوزاندن چوب یا استخوان حیوان ، ذغال پدید می آید ؛ علت آن این است که آن ها بر اثر حرارت ، آب و گازهای رفته در خود را از دست می دهند و فقط جسم جامدی از خود بر جای می گذارند .

برای تهیه زغال چوب دو راه وجود دارد :

1- مقداری چوب و هیزم را روی هم انباشته ، در هوای آزاد آتش می زنند . این شیوه قرن هاست که در جنگل های شمال اروپا از آن پیروی می شود . ولی اشكالش این است که گازهای متصاعد ازچوب در هوا پراکنده می شود و به هدر می رود .

2- چوب ها را جمع آوری کرده با نقاله هایی به کوره های مخصوصی می برند . همین که آتش برافروخته شد ، دریچه تنور را می بندد و آن گاه چوب ها در فضایی بسته ، به تدریج مبدل به ذغال می شوند .
ذغالی که از ضایعات چوب به دست می آید ، برای مصارفی چون منقل کباب پزی و قلیان و استفاده در بخاری های زغالی و . . کاربرد دارد .

شرایط واردات پودر زغال از سبوس گندم و برنج

طبق بررسی های صورت گرفته و مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است ، که هیچ گونه محدودیتی در زمینه واردات این محصول نمی باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج


 

ذغال تهیه شده از ضایعات چوب کاربردها و انواع گوناگونی دارد ، که عبارتند از ذغال عادی ، ذغالگرد ، زغال ریخته گری و . . . . . البته از ذغال استفاده های دیگری نیز می شود در زمینه ذغال اکتیو و حتی در زمینه پزشكی که جزء بحث ما نیست . یكی از جدیدترین موارد استعمال ذغال همان است که در جریان جنگ جهانی اول کشف گردید .

دانشمندان دریافتند که اگر زغال را در معرض حرارت شدید قرار بدهند ، حالتی پیدا می کند که نیروی جذب گازش ، افزون می گردد .

ذغالی که بدین گونه به عمل می آمد به درد ساختن ماسك ضد گاز می خورد . امروزه ما چنین ذغالی را ذغال زنده می نامیم اکنون طرز تهیه ذغال زنده به گونه دیگری صورت می گیرد . روش تولید آن بدین گونه می باشد که بخار بسیار گرمی را از میان ذغال عبور می دهند ، تا بدین وسیله سوراخ های اسفنجی آن بیشتر شود . آنگاه اگر گازهای سمی از میان چنین زغالی بگذرند ، به وسیله عمل جذب سطحی از بین می روند .

به گفته دیگر ، مولكول های گازهای سمی بر سطح زغال زنده ، می نشیند . یكی از خواص بسیار مهم آن است که گازهای سمی را به مقدار فراوان جذب می کند ، ولی اکسیژن هوا را به ذغال زنده مقدار اندک از این رو ، کسی که ماسك ضد گاز به صورت زده به راحتی اکسیژن را تنفس می کند ولی در ضمن از شر گازهای سمی نیز آسوده است .

زغالی که مورد نظر پروژه می باشد ذغالی است که از ضایعاتی نظیر سبوس گندم و برنج تهیه می شود که هم به صورت عادی مصرف می شود و هم به صورت قالبی و فشرده شده مصرف می شود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج :


 

جهان امروز ، جهان تولید ، صادرات ، ارزش افزوده و جهان برترین های اقتصادی است . حتی سیاست را توانمندان اقتصادی رقم می زنند .

طبق برنامه ریزی دولت یكی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه کشور و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور حرکت به سمت صادرات غیر نفتی است در حال حاضر عمده صادرات ایران مربوط به صادرات کالاهای نفتی می باشد ، لذا برای رشد و گسترش صادرات غیر نفتی ، برنامه ریزی برای افزودن واحدهای جدید و همچنین استفاده بهینه از امكانات فعلی ، ضروری به نظر می رسد .

زغال از ضایعات چوب را نمی توان به عنوان کالایی استراتژیك در نظر گرفت اما می توان اینگونه عنوان نمود ، که اهمیت آن به عنوان یكی از سوخت های در دسترس بیان نمود .

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج

 

در این رابطه نمی توان کشور خاصی را ذکر کرد به طور کلی در هر جایی که درخت وجود دارد می توان این محصول را نیز تولید کرد ، اما به طور عمده کشورهای بزرگ تولید زغال فشرده عبارتند از ژاپن ، هلند ، آمریكا ، چین و . . . ، همچنین طبق بررسی های انجام شده کشورهای اروپایی و آمریكا و نیز کشورهایی نظیر تایلند و بنگلادش برای تولید انبوه ذغال فشرده مطالعات زیادی انجام داده اند .

عمده کشورهای مصرف کننده ذغال چوب عبارتند از ، کشور های عربی و حوزه خلیج فارس ، ترکیه ، کشور های آسیای میانه و . . . لیكن به طور عمده می توان بیان کرد که ذغال چوب در تمامی کشور های جهان کاربرد دارد .

 


فرایند تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج

 

وقتی قرار است محصولی ساخته شود ، قاعدتا باید مراحلی که از قبل مشخص گردیده طی شوند . برداشتن این گام ها در تولید انواع محصولات آم و بیش صادق می باشد . این گام ها که عموما به عملیات موسومند از قبل به دقت تعریف می گردند تا موجب یكنواخت شدن روش ساخت و افزایش کارایی گردند .

در حال حاضر در ایران و سایر کشورها از دو روش جهت تولید زغال از ضایعات چوب استفاده می شود .

1- روش سنتی

2- روش مکانیزه

در روش سنتی چوب را داخل آوره در بسته قرار می دهند و سپس آتش می زنند و پس از تبدیل شدن به ذغال ، ذغال ها جمع آوری شده و مصرف می شوند .

در روش مكانیزه ، روند تولید به این صورت می باشد که ، ابتدا خورده چوب ها توسط دستگاه خرد کن به قطعات کوچك تبدیل می شوند ، سپس با تسمه نقاله به کوره های پخت انتقال می یابند پس از تبدیل شدن به ذغال ، آن ها را آسیاب کرده و وارد حوضچه های شستشو می شوند .

پس از شستشو ، مواد آسیاب شده خشك می شوند و پس از خشك شدن با صمغ گیاهی ( صمغ عربی ) مخلوط شده و قالب گیری می شوند و سپس توسط پرس ، پرس می شوند . بعد از انجام مرحله پرس قطعات توسط دستگاه برش به اندازه ها و اشكال دلخواه برش می خورند .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پودر زغال از سبوس گندم و برنج ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool