طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Bike sheath

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه مانند دوشاخه جلوی دوچرخه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه مانند دوشاخه جلوی دوچرخه را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

دو شاخه جلو یكی از مجموعه های یك دوچرخه است . این قطعه چرخ جلو را در خود جای داده و به تنه دوچرخه متصل می نماید . همچنین قسمت فوقانی دوشاخه نیز به فرمان متصل است و لذا گردش فرمان از طریق این قطعه به چرخ جلو كه در میان دو شاخ نصب شده است ، منتقل شده و سبب تغییر جهت دوچرخه می گردد .

 


نکاتی درباره قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه


 

یك دوچرخه همانند هر ماشین دیگر از مجموعه های مختلفی تشكیل یافته است ، بطوری كه مونتاژ مجموعه های فوق روی همدیگر در مجموع دوچرخه نهائی را تشكیل می دهد . این مجموعه ها كه شامل تنه ، دو شاخه جلو ، فرمان ، چرخ ها ، زین ، سیستم انتقال حركت ، ترمزها و . . .  می باشند ، از طریق قطعه سازان تولید و در اختیار دوچرخه ساز قرار می گیرد و ایشان اقدام به مونتاژ دوچرخه و تحویل آن به بازار می نماید .

دلیل وجود قطعه سازان متعدد در این صنعت ایجاد شرایط تخصصی در ساخت هر قطعه ومجموعه ، كاهش قیمت تمام شده و همچنین كاهش حجم سرمایه گذاری می باشد . این وضعیت در مورد قطعات خودرو نیز با مقیاس بسیار بزرگتر وجود دارد . لیكن در بازار دوچرخه سازی با توجه بر محدود بودن تعداد تولید دوچرخه به نسبت خودرو ، تعداد قطعه سازان آن نیز كمتربوده و در مقیاس كوچكتری فعالیت می نمایند .

دو شاخه جلو یكی از مجموعه های یك دوچرخه است . این قطعه چرخ جلو را در خود جای داده و به تنه دوچرخه متصل می نماید . همچنین قسمت فوقانی دوشاخه نیز به فرمان متصل است و لذا گردش فرمان از طریق این قطعه به چرخ جلو كه در میان دو شاخ نصب شده است ، منتقل شده و سبب تغییر جهت دوچرخه می گردد . 

انواع دو شاخه های دوچرخه

دوچرخه همانند هر وسیله نقلیه دیگر از انواع مختلف از نظر اندازه ، مدل و شكل برخوردار است . از اینرو دوشاخه هر كدام از این دوچرخه ها نیز به همان نوع و مدل می باشد و بدین ترتیب می توان گفت كه دو شاخه ها نیز از نظر اندازه ، شكل و مدل انواع مختلفی دارند . لیكن مكانیزم ، ماهیت و حتی روش تولید همه آنها نسبتا مشابه است و لذا هر تولیدكننده می توانند كلیه آنها را تولید و عرضه نماید .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در ردیف شماره تعرفه ذكرشده ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی ، امكان واردات وجود خواهد داشت . 

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه


 

استاندارد ملی ایران 

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است كه استاندارد ملی شماره 6726 تدوین شده در سال 1382 در ارتباط با استاندارد لازم دوشاخه جلودوچرخه می باشد . 

استانداردهای جهانی 

استانداردهای جهانی زیر در مورد دو شاخ دوچرخه در جهان وجود دارد .

- استاندارد ژاپن 9402D

- استاندارد اروپائی 3012DIN

- استاندارد آمریكائی 5468ASTM

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه


 

دوچرخه یكی از وسایل حمل و نقل در دنیای امروزی می باشد . این وسیله بدون موتور بوده و بوسیله نیروی پای انسان حركت می نماید . از این رو هر چند از نگاه ماهیتی و فنی می توان آنرا در گروه وسایل حمل و نقل طبقه بندی كرد ، ولی با عنایت بر گسترش زندگی شهر نشینی و توسعه وسعت شهرها و امكان ناپذیری سفر با دوچرخه در این مسافات بالا ، به تدریج دوچرخه ها جای خود را به موتورسیكلت ها و در نهایت خودروها داده است.

بدین ترتیب كاربرد دوچرخه در حمل و نقل نسبتا از بین رفته و تنها در حوزه ورزشی ، وسایل بازی كودكان و نوجوانان و امور تفریحی و سرگرمی محدود گردیده و كاربرد خود را در این عرصه ها ارائه می دهند و با بررسی های صورت گرفته می توان این وسایل را در فهرست كالاهای عمومی بازار طبقه بندی نموده و لذا اهمیت استراتژیك خاصی را نمی توان برای آن عنوان نمود .

البته با توجه بر واردات این كالا از كشورهای مختلف و وجود پتانسیل صادراتی برای آن ، می توان گفت كه در صورت توسعه تولید داخل آن ، جلوگیری از خروج ارز و همچنین توسعه صادرات در موردآن بوجود خواهد آمد ، لیكن در هر صورت این موضوع عمومی بودن كالا را همچنان حفظ خواهد نمود و بر اساس آن غیر استراتژیك بودن كالا را می توان پذیرفت .

لازم به ذکر می باشد که ، دو شاخه دوچرخه یكی از مجموعه های اصلی دوچرخه است كه در جای خود دارای كاربرد بوده و هیچ دوچرخه ای را نمی توان بدون آن مونتاژ كرد . لذا دوشاخ برای هر دوچرخه قطعه اجتناب ناپذیر بوده و از اینرو نمی توان هیچ كالای جایگزینی را برای آن معرفی كرد .

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه


 

کشور های عمده تولیدکننده

با انجام جستجوهای اینترنتی و بررسی میزان صادرات و تولید با استفاده از سایت مركز تجارت جهانی ، كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه و قطعات آن به صورت زیر استخراج و جمع آوری شده است .

آمریكا

چین

تایوان

اندونزی

هندوستان

كره جنوبی

ایتالیا

ژاپن

اسپانیا 

كشورهای عمده مصرف كننده :

دو شاخه دوچرخه همانطوری كه پیشتر نیز ذكر گردید به عنوان یكی از قطعات ساخت دوچرخه مورد استفاده قرار دارد . از طرف دیگر این قطعه در بازار خدمات پس از فروش دوچرخه به عنوان قطعه یدكی نیز دارای كاربرد است . بنابراین كشورهای عمده تولید كننده دوچرخه و همچنین كشورهای را كه در آنها تعداد دوچرخه از سایر كشورهای بیشتر می باشد ، می توانند به عنوان كشورهای عمده مصرف كننده معرفی گردند .

از اینرو در اینجا با توجه به مطالب ذكرشده كشورهای عمده مصرف كننده به صورت زیر معرفی شده است .

چین

تایوان

اندونزی

هندوستان

ایتالیا

ژاپن

اسپانیا

 


ماشین آلات خط تولید قطعات دوچرخه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه

 

 - گیوتین ورق بر

- سیستم كامل رنگ آمیزی كوره ای به همراه تجهیزات جانبی آن

- ماشین تراش

- ماشین مته

- ماشین پرس مكانیكی

- ماشین پرس هیدرولیك

- ماشین جوشكاری گاز 2CO

- قالب ها ، جیك و فیكسچرهای مونتاژ

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

 


فرایند تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه

 

1) در مرحله اول ورق های خریداری شده باتوجه به ابعاد قطعات توسط گیوتین برش خورده و تسمه هائی به عرض متناسب با قطعه مورد نظر ایجاد می شود .

2) تسمه هایی كه برای تولید قطعات U شكل برش خورده اند ، در این مرحله توسط پرس دستی خمكاری می شوند و برای مونتاژ آماده می شوند .

3) تسمه هایی كه برای تولید تكیه گاه گلویی بریده شده اند ، ابتدا توسط پرس 63 تن تحت عملیات كشش شكل می گیرند . سپس توسط پرس 250 تن دور بری و آرایش می شود و پس از بازرسی جهت مونتاژ ارسال می شود .

4) تسمه های برش خورده ابتدا توسط 250 تن به شكل گسترده شاخه برش می خورند . سپس توسط پرس شش تن تحت عملیات فرم دهی قرار گرفته و به صورت ناودانی در می آیند . در مرحله بعد توسط پرس 15 تن ناودانی بسته شده و لوله ایجاد می شود . سپس درز لوله ایجاد شده توسط جوش 2CO جوشكاری می شود و با یك پرس شش تن ایجاد می شود و انتهای آن توسط پرس 25 تن تخت شده و شیار مستطیلی ایجاد می شود .

5) در این مرحله شاخه های لوله 4/25 میلی متری توسط اره نواری به طول مناسب برش می خورد .

6) در این مرحله لوله های برش خورده توسط حدیده ، رزوه زنی می شوند، و برای مونتاژ آماده می شوند .

7) در این مرحله دو عدد شاخه تولیدی توسط جوش برق به تكیه گاه گلویی جوش خورده و مونتاژ می شوند .

8) در این مرحله لوله گلویی به تكیه گاه جوش داده می شود و توسط 3 عدد قطعه U شكل موقعیت شاخه ها نیز تثبیت می شود كلیه این عملیات توسط جوش برق انجام می شود . سپس عمل اتصال گلگیر توسط دریل ستونی سوراخكاری و قلاویز می شود .

9) در این مرحله عملیات رنگ كاری انجام می شود . قبل از رنگ كاری لازم است محصولات در وان چربی گیری و شستشو قرار داده شوند و پس از خشك شدن ، رنگ توسط پیستوله به آن ها پاشیده می شود .

10) پس از انجام مراحل كنترل كیفی ، محصولات توسط مقوای فلوتینگ روكش می شوند و در جعبه های چوبی قرار داده می شوند . پس از بسته بندی محصولات به انبار ارسال شده تا برای فروش ارسال شوند .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید قطعات دوچرخه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید قطعات دوچرخه | دوشاخه جلوی دوچرخه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.