جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Polyethylene tanks

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی مخازن پلی اتیلن را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

مخازن پلی اتیلنی در شكل ها و ابعاد گوناگون تولید می گردند و بسته به مشخصات و ابعاد در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله موارد كاربرد مخازن پلی اتیلنی می توان به انواع مخازن نگهداری مواد شیمیایی ( انواع اسید ها و بازها و مواد خورنده ) ، مخازن مورد استفاده در صنعت كشاورزی ، مخازن نگهداری آب و . . . اشاره نمود .

 


نکاتی درباره مخازن پلی اتیلنی


 

مخازن پلی اتیلنی عمدتا در ابعاد ٣٠٠ تا ١٠٠٠٠ لیتر در اشكال مختلف نظیر استوانه ای به صورت های خوابیده( Horizontal) و ایستاده( Vertical) و نیز مخروطی تولید می شوند . مخازن پلی اتیلنی در بعضی موارد به صورت دوجداره نیز تولید می گردند . این مخازن عمدتا از پلی اتیلن سنگین (HDPE) و بعضا از پلی اتیلن شبكه ای (XLPE) ساخته می شوند .

از جمله ویژگی های مخازن پلی اتیلنی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

• مقاومت خوب در برابر اسید ها ، بازها و مواد خورنده

• مقاومت خوب در برابر ضربه

• انتقال حرارت نسبتا پایین

• قابلیت حمل و نقل آسان

• قابلیت تولید در اشكال و ابعاد مختلف

• قابلیت رنگ پذیری

• مقاومت بالا در برابر ترك خوردگی و نشت

• خواص ضدخوردگی حتی در دماهای بالا

• نصب سریع ، آسان و كم هزینه

به طور كلی مخازن پلی اتیلنی در مقایسه با مخازن بتی و فایبرگلاس مقاومت بیشتری در برابر نشتی و ترك خوردگی دارند . بستر نشیمن مخازن ایستاده می بایست كاملا صاف و عاری از هرگونه ذره ای كه سبب تمركز تنش می شود ، باشد . معمولا حجم مخازن ایستاده بیشتر از حجم مخازن خوابیده است . مخازن پلی اتیلنی كه به صورت مخروطی شكل تولید می شوند ، نسبت به دو نوع ایستاده و خوابیده معمولا حجم كمتری دارند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن


 

حقوق پایه طبق ماده (٢) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی می باشد و معادل ٤% ارزش گمركی كالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . حقوق ورودی برای مخازن پلی اتیلنی ٣٠% می باشد .

همچنین با توجه به حجیم بودن محصول مورد بررسی صادرات و به طور كلی تبادلات جهانی آن رونق چندانی ندارد . شرایط خاصی نیز برای صادارت آن ارائه نشده است . شایان ذكر است كه تولید این محصول جهت مصرف داخلی بعضا به صورت سفارشی انجام می گیرد ، لذا صادرات آن نیز غالبا با دریافت سفارش خارجی انجام می پذیرد .

 


استاندارد های قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن


 

اسامی برخی از استانداردهای بین المللی موجود برای مخازن پلی اتیلنی در زیر ارائه شده است .

• ٣٢٩٩, ASTM ١٩٩٨ ASTM : ویژگی های مخازن پلی اتیلنی

• ١٤٤١٠ASTM WK : تست ها و روش های آزمون مخازن پلاستیكی

• ٩٥-٤٠٩٧ASTM D : ویژگی مخازن آب پلاستیكی

• ١٢٥٧٣BS EN : مشخصات و ویژگی های مخازن پلی اتیلنی

• ٥ .٨٧:٤٤٩٤BSI : روش های آزمون مخازن پلاستیكی با حجم كم

• ٨٣٣ ١٦DIN و ١٥١٥٥, DIN ١٦٩٦١ DIN : مشخصات و روش های آزمون مخازن پلی اتیلنی مورد استفاده در نگهداری مایعات خورنده

استانداردهای ملی تدوین شده در موسسه استاندارد و تحقیق ات صنعتی ایران برای مخازن پلی اتیلنی در زیر ارائه شده است .

اندازه های مخازن پلاستیكی جهت نگهداری فراورده های نفتی :

ISIRI-4056

ویژگی های مخازن ذخیره آب :

ISIR-7860

مخازن سوخت ثابت خودرو :

ISIRI-7038

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن


 

مخازن پلی اتیلنی در شكل ها و ابعاد گوناگون تولید می گردند و بسته به مشخصات و ابعاد در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله موارد كاربرد مخازن پلی اتیلنی می توان به انواع مخازن نگهداری مواد شیمیایی ( انواع اسید ها و بازها و مواد خورنده ) ، مخازن مورد استفاده در صنعت كشاورزی ، مخازن نگهداری آب و . . . اشاره نمود . مخازن پلی اتیلنی می توانند در سطح زمین و یا در زیر آن (Under ground) مورد استفاده قرار گیرند . شایان ذكر است در صورتیكه مخزن در معرض تابش اشعه خورشید باشد ، لازم است در تركیب كامپاند آن از پایداركننده های UV استفاده شود .

صنایع كشاورزی

در صنایع كشاورزی مخازن پلی اتیلنی به عنوان مخازن نگهداری انواع كودهای مایع و بعضا جامد مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین مخازن پلی اتیلنی در ابعاد كوچكتر جهت مخزن قابل حمل ماشین های كود پاش و سم پاش نیز مورد استفاده قرار می گیرد . مخازن پلی اتیلن مخروطی شكل نیز به عنوان مخزن خوراك دهنده دستگاه های كود پاشی كوچك و نیز مخازن ذخیره كودهای شیمیایی مایع مورد استفاده قرار می گیرد .

نگهداری آب و مواد شیمیایی

از آنجا كه میل تركیبی پلی اتیلن با اكثر مواد شیمیایی بسیار كم است و نیز در برابر اسیدها و بازها مقاوم است ، در صنایع مختلف جهت نگهداری انواع مواد شیمیایی خورنده ، اسید ها و بازها نظیر اسید سولفوریك ، سود ، هیپوكلریت سدیم و اسید هیدروكلریك از مخازن پلی اتیلنی استفاده می شود . شایان ذكر است كه جهت طراحی مخزن و تعیین ابعاد و ضخامت آن چگالی ماده شیمیایی می بایست مد نظر قرار گیرد .
مخازن پلی اتیلنی جهت انتقال و جابجایی انواع مایعات شیمیایی ، رنگ ها ، پوشش ها و چسب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین برای نگهداری و حمل مواد شیمیایی پودری نیز از مخازن پلی اتیلنی استفاده می شود . مخازن پلی اتیلنی جهت نگهداری و حمل آب از جمله آب آشامیدنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . شایان ذكر است مخازنی كه جهت نگهداری آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند ، می بایست استانداردهای موجود در این زمینه را رعایت كنند و حداقل مواد افزودنی را دارا باشند .

صنایع غذایی

مخازن پلی اتیلنی با رعایت استاندارهای تدوین شده در نگهداری مواد غذایی جهت ذخیره سازی انواع محصولات خوراكی مایع نظیر سركه ، آبلیمو و نیز انواع ترشیجات و مواد لبنی و . . . نیز كاربرد دارند . مخازن پلی اتیلنی در ابعاد كوچك در كارخانه جات تولید كمپوت ، آبمیوه سازی نیز به عنوان مخازن نگهداری انواع مواد غذایی در مدت زمان كوتاه مورد استفاده قرار می گیرند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن


 

همانطور كه ذكر شد ، مخازن پلی اتیلنی جهت نگهداری مواد شیمیایی خورنده چه به صورت مایع و چه به صورت پودر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین حمل و نقل این گونه مواد نیز درون مخازن پلی اتیلنی صورت می گیرد . زیرا مخازن فلزی به دلیل خوردگی نمی توانند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند و همچنین در صورتی كه از مخازن فلزی پوشش دار نیز در این زمینه استفاده شود ، هزینه بسیار بالایی را در بر خواهد داشت .
حمل و نقل مخازن بتونی نیز بسیار مشكل و در برخی موارد غیر ممكن است . لذا می توان گفت مخازن پلاستیكی از جنس پلی اتیلن به دلیل مقاومت در برابر مواد خورنده جهت نگهداری و حمل این گونه مواد از اهمیت ویژه ای برخوردارند .

 


کشورهای عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن

 

از جمله مهمترین كشورهای تولید كننده این محصول در جهان می توان فرانسه ، آمریكا ، انگلیس ، ایتالیا و چین را نام برد . از آنجا كه مخازن پلی اتیلنی حجیم هستند ، تبادلات جهانی آنها جز در موارد بسیار رونق چندانی ندارد و عمدتا به صورت بومی تولید و مصرف می شود .

 


فرایند تولید مخازن پلی اتیلن

 

روتیشنال مولدینگ ، روتومولدینگ یا قالبگیری دورانی ، یك روش مناسب و مفید برای تولید قطعات پلاستیكی در ابعاد و اندازه های بزرگ است . روتومولدینگ یك فرایند ٤ مرحله ای شامل بارگیری ( ریختن مو اد در قالب) ، گرمسازی ، خنك سازی و تخلیه قالب است . به طور كلی قالبگیری چرخشی فرایندی است که برای تولید اشکال میان تهی ، یکپارچه در همه اندازه ها و اشکال استفاده می شود .

غالبا برای شکل دهی ترموپلاست ها استفاده می شود ، ولی در سال های اخیر برای پلی اتیلن شبکه ای و در برخی ترموست ها نیز استفاده می شود . در این روش شکل دهی قطعه فشارهای بالای تزریق ، سرعت های برشی بالا را متحمل نمی شود . برخی مزایای این فرایند عبارتند از : قیمت مناسب ماشین آلات ، ارتباط محدود بخش های مختلف دستگاه ، تولید قطعات و محصولات چند رنگ ، قیمت پایین ابزار آلات ، استهلاک پایین دستگاه و . . .

فرایند شکل دهی اساس این نوع فرایند ساده است . پلیمرها به صورت ذرات ریز جامد یا مایع در قالب جاسازی می شود . قالب ضمن چرخش در جهات مختلف گرما داده می شود. در مرحله اول حرارت دهی لایه اول پلیمر پودری روی سطح قالب ضمن چرخش می نشیند . این مذاب ها به تدریج روی سطح قالب نشسته تا به یک لایه همگن با ضخامت مورد نظر برسند .

وقتی از پلیمرهای مایع استفاده می شوند ، پلیمرها جریان می یابند و سطح قالب را تا رسیدن به دمای ژل می پوشانند ، تا زمانی که کل سیال از جریان بیفتد . سپس قالب توسط هوای سرد یا اسپری آب سرد خنک می شود ، بعد از آن قالب باز شده و قطعه نهایی بیرون آورده می شود و قالب برای استفاده بعدی مهیا می گردد . اکثر سیستم های قالبگیری چرخشی ، از واحدهای چرخشی افق که Carousel نامیده می شوند استفاده می کنند .

این واحدها عمدتا سه بازو دارندکه نوک قلب ها تعبیه می شوند . ولی تا ٥ بازو هم قابلیت افزایش دارند . این بازوها می توانند بصورت خودکار از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند . سیستم های مختلف گرمادهی در این نوع قالبگیری استفاده می شوند . سیستم سرمایشی مناسب در این فرایند در کیفیت و خواص مطلوب قطعه نهایی بسیار حائز اهمیت است . سرعت سرمایش پایین در پلیمرهای کریستالی مناسبتر است .

در پلیمرهای آمورف علیرغم وابستگی پایین خواص قطعه نهایی به سرعت سرمایش ، سرعت پایین سبب می شود ، کریستالهای مجازی در بستر پلیمر ایجاد نگردد . در سالهای اخیر تلاش بسیار زیادی در جهت اتوماسیون بازکردن قالب ها انجام شده است .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید مخازن پلی اتیلن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مخازن پلی اتیلن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool