طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Thermos

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید . انواع یخدان و ترموس محصول نهایی بوده و جنبه مصرفی دارند . موارد متداول آن مصارف خانگی و مسافرتی است و برای حمل و نقل مواد غذایی و خوراكی ، آب و یخ بكار می روند .


آشنایی با ترموس و یخدان


 

یخدان ظرفی است كه با توجه به ساختمان آن تا اندازه ای عایق حرارت است و می تواند در انواع مختلف از نظر نوع مواد اولیه و یا شكل و ظاهر آن ساخته شود . دارا بودن لایه های عایق حرارتی كاربرد آن را در حمل و نقل مایعات یا جامدات (عمدتا ) سرد ممكن می سازد . هر چند گاهی اوقات از آن در انواع فشاری برای مایعات گرم نیز استفاده می شود ولی به دلیل جنس مواد بكار رونده ( مواد پلاستیك ) ترجیحا برای مایعات و جامدات سرد باید استفاده شود .

با توجه به تعریف یخدان ، اهم آنچه كه باید مد نظر سازنده قرار گیرد ، دقت در بكارگیری موادی است كه عایق بندی حرارتی نسبتا مناسب در حیطه كاربردی مربوطه داشته باشند . علاوه بر آن محصول تولیدی از آنجا كه عمدتا در مسافرت ها و كاربردهای مشابه استفاده می شود ، باید از نظر وزنی نیز سبك بوده و قابلیت حمل و نقل مناسبی داشته باشد . مواد بكار رونده در ساخت علاوه بر مورد فوق باید از عدم تركیب با مواد حمل شونده و یا تغییر شكل دادن در اثر حرارت و یا برودت مورد تایید باشند .

شكل ظاهری یخدان ها می تواند در انواع متفاوت مكعب مستطیل یا استوانه ای و یا هر شكل دیگری كه مورد نظر سازنده باشد ، تولید گردد . اما انواع متداول همان اشكال مكعب مستطیل و استوانه می باشند . مواد مصرفی نیز با توجه به ویژگی های ذكر شده و یا مدل مورد نظر می تواند تغییر نماید . انواع مواد پلاستیك مانند ABS ، استایرن ، پلی پروپیلن و . . . در كارخانجات به عنوان عایق كاربرد دارند و لایه بیرونی نیز ( در صورت وجود ) می تواند صفحات فلزی و یا دیگر مواد پلاستیك باشد .

ترموس ( thermos) كه معنی فارسی آن قمقمه است . محفظه یا ظرف عایق حرارت بوده و وسیله ای است ، كه عمدتا برای حمل مایعات گرم ( چای ، آب جوش و . . . ) استفاده می شود . ترموس دارای یك دیواره شیشه ای است و سرپوشی از چوب پنبه دارد ، كه درپوش بر روی آن قرار می گیرد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان


حقوق پایه طبق ماده ( ٢ ) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی می باشد و معادل ٤% ارزش گمركی كالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . حقوق ورودی برای تعرفه 00/10/3923 " جعبه ، صندوق ، قفسه و اشیاء همانند " 26% می باشد .
همچنین در كتاب (( آمار واردات و صادرات سال ١٣٨٤ )) شرایط خاصی برای صاردات تعرفه 00/10/3923 عنوان " جعبه ، صندوق ، قفسه و اشیاء همانند" ذكر نشده است . شایان ذكر است كه برای ورود به بازارهای صادراتی و توانایی رقابت به سایر كشورها باید محصولاتی با كیفیت بالا و مطلوب تولید شود .

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان


ترموس و یخدان جزء كالاهای مصرفی بوده و بدون هیچگونه تغییری توسط مصرف كنندگان استفاده می شوند . در ضمن فرآیند تولید این محصولات پیچیده نبوده و بسیار آسان می باشد و همچنین این محصولات را می توان در جنس ، ظرفیت ، رنگ و . . . متنوع تولید كرد و اغلب تولیدكنندگان محصولات خود را با توجه به نیاز بازار تولید می كنند . به همین دلیل تجار تمایلی به واردات این محصول نداشته و كلا تبادلات جهانی آن از رونق چندانی برخوردار نیست .

 


بررسی اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان

 

گرچه اهمیت ترموس و یخدان به دلیل كاربرد منحصر بفرد آن بر همگان واضح است ، ولی به لحاظ سادگی روش های تولید و عدم نیاز به دانش فنی تولید در حال حاضر این محصولات بعنوان یک کالای حیاتی و استراتژیك شناخته نمی شوند . البته لازم به ذکر می باشد که ، مورد جایگزین بطور خاص برای " ترموس و یخدان " وجود ندارد و تنها انواع مختلف می توانند بنا به قیمت و ظاهر جایگزین یكدیگر شوند .

 


فرایند تولید ترموس و یخدان

روش های مختلف تولید در واقع به نوع محصول منتخب بر می گردد . اگر یخدان یك لایه ( پلی اتیلن یا پلی استایرن ) مورد نظر باشد ، روش كار انبساط دهی پلی استایرن و تزریق پلاستیك قرار دارد و اگر یخدان دو لایه مد نظر باشد ، علاوه برتزریق پلاستیك نوع عایق بندی نیز باید مورد بحث قرار گیرد . در مورد یخدان های با روكش فلزی نیز بحث شكل دادن ورق و . . . نیز بخش جداگانه ای را در بر می گیرد .

١- تزریق پلاستیك

اساس كار دستگاه های تزریق در دو بخش عمده تزریق مواد و قالبگیری قرار دارد ، بدین ترتیب كه ابتدا در بخش تزریق مواد پلاستیك داخل قیف ریخته شده و از داخل قیف به تدریج به سیلندر تزریق وارد شده و با حركت مارپیچ به جلو ، موادی كه قبلا در سر سیلندر و پشت سوپاپ جمع شده اند ، به داخل قالب تزریق می شوند .

این مواد قبلا در تماس با سیلندر گرم شونده توسط گرمكن های برقی قرار گرفته در طول جدار خارجی سیلندر ذوب شده بودند . بعد از هر بار قالب گیری ، مواد مذاب قالب گیری شده و قطعه از آن خارج می شود . با قطع فشار پشت مارپیچ و تجدید عمل شارژ مواد ، سیلندر تزریق به عقب بر می گردد .

٢- عایق بندی

پلاستیك درون قالب مورد نظر رفته و قالب زده شده و قطعه به شكل مطلوب از درون دستگاه تزریق خارج می شود . از طرفی گرانول های پلی استایرن نیز كه در مجاورت بخار آب قرار گرفته بودند ( به مدت حداقل یك روز ) از طریق لوله های ارتباطی به درون قالب دستگاه تزریق رفته و شكل قالب را به خود می گیرند . شایان ذكر است كه به جهت تولید پلاستوفوم ( از جمله عایق یخدان ) دانه های قابل انبساط پلی استایرن به مواد كمكی آغشته و سپس توسط بخار حرارت داده می شوند .

در این مرحله در اثر حرارت انبساط دانه ها مجددا آغاز و با ادامه حرارت دانه ها بزرگتر می شود ، سپس در این مرحله متوقف گردیده و دانه ها به قالب مورد نظر منتقل می شوند و دوباره عمل حرارت دهی آغاز شده و با ادامه دادن حرارت دانه ها بزرگتر شده و فضای بیشتری را اشغال می كنند ، تا اینكه تمام فضای قالب اشغال شده و كاملا منفذهای بین دانه ها از بین برود .

در این مرحله حرارت دادن را متوقف می كنند و قطعه را از قالب خارج می سازند . گفتنی است كه در این مرحله نكته مهم یكسان بودن و در نظر گرفتن اصول طراحی قالب های مربوطه برای سه جزء اصلی یخدان ( لایه درونی ، لایه عایق و لایه بیرونی ) می باشد .

چنانچه كمی انحراف در این مرحله بوجود آمده باشد ، سه قطعه مورد نظر در یكدیگر جا نخورده و مونتاژ نخواهد شد . پس از آماده شدن قطعات مربوطه در قسمت مونتاژ شكل ظاهری یخدان بوجود آمده آنگاه سایر ملحقات مانند دسته ، شیر و . . . به آن نصب شده به قسمت بسته بندی رفته وارد انبار محصول ساخته شده می گردد .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ترموس و یخدان

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ترموس و یخدان ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.