طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر | سال 1400

Notepad

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لوازم التحریر مانند دفترچه تحریر سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی لوازم التحریر مانند دفترچه تحریر را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. لوازم التحریر عمدتا در مدارس ، دانشگاه ها و اداره جات مورد استفاده قرار می گیرند .

 


آشنایی با لوازم التحریر | دفترچه تحریر


 

اهمیت لوازم تحریر در تحصیل به عنوان یکی از ابزار های مهم ، بر هیچ کس پوشیده نیست . قسمت اعظم این ابزار مهم و ازجمله پرمصرف ترین آن ها دفترچه و دفترچه تحریر می باشد . شمار زیادی از محصلین با این محصول تماس و رابطه ای تنگاتنگ دارند . این محصول سال هاست به همین شکل جا افتاده و شاید بدون کمترین تغییری از دهه 40 هجری شمسی تاکنون وجود داشته است .

امروزه سعی در بالا بردن کیفیت محصول چه از لحاظ نحوه استفاده و چه ازنظر کاغذ و مقوا و کیفیت خطوط آن ها شده است . همانگونه که در بالا عنوان شد مصرف دفترچه تحریر عمدتا توسط دانش آموزان و به منظور یادداشت مطالب درسی بر روی آن می باشد . با وجود وسایلی چون تخته سیاه ، وایت برد ، دستگاه های کپی و زیراکس و سیاست های آموزشی ، مصرف دفترچه آنچنان که انتظار می رفت دستخوش تغییر نگردید .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر


 

با پیشرفت جامعه بشری و پی بردن به اهمیت تحصیل در دنیای امروزی ، نیاز به این محصول بیش از پیش نمایان شده و مردم دنیا با دفترچه تحریر و دیگر تولیدات مرتبط با آن به عنوان یک کالای ضروری سر و کار دارند . از این رو نیاز به احداث کارخانجات جدید و همچنین بهبود کیفیت این محصول در هر کشوری آشکار می باشد .

 


شرایط واردات ، صادرات و استاندارد های محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر


 

ورود هر کالا و صادر کردن هر کالا موکول به موافقت وزارت بازرگانی و دارا بودن شرایط موجود در آیین نامه های گمرک می باشد . بررسی کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی در سال 1387 ، نشان می دهد واردات و صادرات دفترچه تحریر آیین و مقررات ویژه ای ندارد .

استاندارد های تولید لوازم التحریر :

جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان محصول تولیدی و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول ، توجه به استاندارد های موجود ضروری است . به طور کلی درمورد هر محصول ، استاندارد های مختلف ملی و بین المللی وجود دارد .

استاندارد های ملی توسط موسسه استاندارد ها و تحقیقات صنعتی ایران تهیه می گردد و کلیه تولیدکنندگان محصول ملزم به رعایت این استاندارد ها می باشند . با توجه به این که موسسه استاندارد از اعضا سازمان بین المللی استاندارد می باشد و از آخرین پیشرفت های علمی و فنی و صنعتی و جهانی استفاده می نماید ، همچنین شرایط کلی و نیازمندی های خاص کشور را مورد توجه قرار می دهد ، استاندارد های ذکر شده در این مورد مطابق با استاندارد های جهانی بوده و کاملا قبول و لازم الاجرا است .

استاندارد ملی یافت شده برای دفاتر درسی مدارس ، دارای شماره 508 می باشد .

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر


 

کشور های عمده تولید کننده دفترچه تحریر عبارتند از :

امارات متحده عربی و چین

کشور های عمده مصرف کننده دفترچه تحریر عبارتند از :

افغانستان و عراق

 


فرایند تولید تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر

 

یکی از آسان ترین روش های تولید دفترچه بدین طریق می باشد ، که ابتدا پالت های کاغذ به محل دستگاه برش حمل شده و توسط کاتر کاغذ ها به ابعاد 90*79 برش زده می شوند و سپس از طول کاغذ های فوق برش داده شده و به ابعاد 45*72 درآمده و نهایتا با عمل برش دیگری به ابعاد 45*36 تبدیل می گردند . سپس کاغذ های فوق به محل دستگاه خط زنی حمل شده و توسط دستگاه ، خط کشی لازم صورت می گیرد . پس از آن کاغذ ها شمارش شده و به تعداد لازم مثلا 60 برگی جلدگذاری می شوند .

از آنجا به محل دستگاه دوخت هدایت شده و دوخت لازم انجام می گیرد . بعد از آن عمل تا زدن انجام شده و جهت تثبیت تاخوردگی به انبار موقت هدایت می شوند . پس از تثبیت تاخوردگی برش نهایی جلد دفترچه انجام می گیرد ، که برش طولی باعث می گردد ابعاد دفترچه به اندازه 17.5*22 سانتی متر در آید . پس از این مرحله کنترل کیفیت انجام می گیرد و دفترچه های معیوب و نامرغوب جدا می شوند و از آنجا دفترچه های ساخته شده جهت بسته بندی و کارتن به محل انبار محصول حمل می گردند .

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر

 

• کاغذ 60 گرمی

• مقوا یا شومینه ( 175 گرمی )

• نخ پلاستیکی جهت بسته بندی

• مفتول منگنه

• جوهر

• تیغه برش

• کارتن

 

دانلود طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لوازم التحریر | دفترچه تحریر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.