جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Artificial mulch

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی مالچ مصنوعی را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. مالچ مصنوعی که با استفاده از فوم ، پسب فوری و پلاستیک پلی اتیلن تولید می شود ، در کشاورزی ، گلخانه ها ، زیباسازی شهر ها و ... دارای کاربرد می باشد .


آشنایی با مالچ مصنوعی


 

مالچ یکی از عملیات قدیمی است که توسط باغبانان به مدت طولانی برای کنترل علف هرز و حفظ رطوبت پیراون میوه ، سبزی و گل و گیاهان استفاده می شود . به طور سنتی فقط از علوفه ، علف چیده شده برگ ها و دیگر مواد که به آسانی تجزیه می شوند ، برای این کار استفاده می شود .

این ماده برای تثبیت موقت تپه های ماسه ای که پخش آن لایه نازک و قابل انعطافی برای خاک به وجود آورده مورد استفاده قرار می گیرد . مالچ را می توان نوعی پوشش غیر زنده نامید که به عنوان محافظی برای گیاهان در زمستان به کار می رود و گیاهان را در برابر تغییر دمای شدید خاک و از دست رفتن آب زمین محافظت می کند و جلوی رشد علف های هرز را می گیرد . مالچ در تابستان های خشک پوشش مناسبی تقریبا برای هر نوع گیاه پوششی می باشد .

از کود حیوانی کاملا پوسیده می توان به عنوان یک پوشش بسیار خوب ( تا عمق 10 سانتی متر ) استفاده کرد ، چراکه هم به عنوان مالچ زمستانی و هم بهاره عمل می کند . برگ های پوسیده ، پیت ماس و تقریبا هرنوع ماده آلی را می توان به این منظور بکار برد . برای مثال برگ های نارون ( نارون نروژی ) تمایل دارد به سطح زمین بچسبد و یا خاک اره سطحی محکم روی خاک به وجود می اورد ، که برای رویش گیاه مناسب نیست .

از طرفی باید توجه نمود که تمام مواد آلی که به عنوان مالچ به کار می روند اگر کاملا پوسیده نباشد در ابتدا زمین را عاری از نیتروژن می کنند و در نتیجه بهتر است قبل از مالچ پاشی به خاک کود داده شود . مالچ ها دارای سه نوع مالچ بیولوژیکی ، مالچ شیمیایی و مالچ فیزیکی می باشند، که توضیحات مرتبط با هر نوع ، در طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی ارائه شده است .

 


کاربرد های محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی


 

مالچ پاشی در کشاورزی ارگانیک

مالچ پاشی فرایندی است که سطح خاک را با مواد گیاهی مانند برگ ، علف ، شاخه ها یا بقایای محصولات و ... می پوشانند .

پوشش مالچ فعالیت ارگانیسم های خاک مثل کرم خاکی را افزایش می دهد . همچنین با ایجاد خلل و فرج بزرگ و کوچک فراوان ، به بهبود بافت خاک کمک کرده در نتجیه در هنگام بارندگی آب راحت تر به داخل خاک نفوذ می نماید ، که این امر به کاهش روانی آب سطحی کمک بزرگی می کند . هنگامی که مواد مالچ تجزیه می شوند ، مواد ارگانیک خاک افزایش یافته و با ایجاد ساختار پایدار نرم به بهبود بافت مناسب خاک کمک می کند و در نتیجه ذرات خاک به وسیله آب جا به جا نمی شوند .

بنابراین مالچ پاشی نقش مهم و حیاتی را در جلوگیری از فرسایش خاک به همراه دارد . در بعضی مناطق ، از موادی مانند ورقه های پلاستیکی و یا سنگ ها برای پوشش استفاده می کنند . در این حالت مالچ پاشی فقط برای استفاده مواد ارگانیک قابل تجزیه گیاهی بکار می رود .

استفاده از مالچ در گلخانه ها

استفاده از مالچ شفاف به منظور ایجاد Solavization

 


فرایند تولید و اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی :


 

باتوجه به نیاز جامعه در بخش کشاورزی و فضای شهری مناسب و همچنین اجرای پروژه های زیباسازی و همچنین کاهش هزینه های آماده سازی و ساخت فضا های سبز نیاز به طرحی جهت تسهیل در روند زیباسازی وجود دارد .

فرایند تولید مالچ مصنوعی :

اجزاء این اختراع شامل پلاستیک فشرده از جنس پلی اتیلن به قطر 4 الی 5 سانتی متر به صورت شیاردار ( شانه تخم مرغی ) و دو لایه فوم به قدرت 2 الی 3 سانتی متر می باشد . این اجزا توسط دستگاه پرس روی هم فیکس شده و سپس بر روی قطعه تولیدی توسط پانچ سنگین در فواصل منظم روزنه هایی ایجاد می گردد . ( با فرض خرید پلاستیک فشزده آماده پلی اتیلن ) سپس این مالچ بر روی خاک پهن شده و بر روی آن چمن مصنوعی با استفاده از ابزار خاص قرار می گیرد .

 


ماشین آلات خط تولید مالچ مصنوعی ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی

 

• دستگاه پرس 7 تن

• دستگاه پانچ سنگین

• دستگاه رول دستی

• دستگاه غلتک دستی

• قطعات یدکی مورد نیاز

 

دانلود طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید مالچ مصنوعی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مالچ مصنوعی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool