طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Two Wave Pocket Radio

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته می باشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

رادیو به اصطلاح به دستگاهی اطلاق می شود ، که امواج رادیویی را از فرستنده دریافت و سپس این امواج را به صوت تبدیل می کند . محصول این طرح رادیو جیبی دوموج می باشد ، که قابلیت دریافت امواج FM و AM را دارا می باشد . این رادیو از نوع قابل حمل می باشد و قابلیت استفاده از آن در هر مکانی که امواج رادیویی قابل دریافت می باشد امکان پذیر است .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج


با توجه به بررسی های انجام گرفته در ارتباط با اهمیت استراتژیک کالا ، محصول طرح در ایران دارای اهمیت استراتژیکی نبوده ، اما باتوجه به این که امروزه سرعت انتقال و دریافت اخبار و اطلاعات در جهان مسئله بسیار حائز اهمیتی می باشد و رادیو هم از ابزار صوتی انتقال سریع اخبار و اطلاعات سرتاسر جهان می باشد . لذا عواملی چون حجم کوچک و استفاده آسان و عدم دسترسی به تلوزیون و اینترنت در همه مکان ها به اهمیت این کالا افزوده است .

این محصول قابل تولید در اکثر کشور ها بوده و درضمن این کالا دارای هیچگونه موانع سیاسی ، اجنماعی و ... جهت ورود به بازار نمی باشد . دانش فنی و مهارت های لازمه جهت تولید این محصول و تکنولوژی مربوط به آن در کشور وجود دارد .

 


شرایط وارات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج


با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمرکی امکان واردات وجود خواهد داشت .

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج :

استاندارد این محصول ، بدست آمده از اطلاعات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به شرح استاندارد ملی ایران به شماره 3133 می باشد .

کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج :

از کشور های عمده تولیدکننده رادیوجیبی می توان به چین ، آلمان و ترکیه اشاره نمود و به دلیل این که این محصول کاربرد فراگیردر سرتاسر جهان دارد ، تمامی کشور های دنیا مصرف کننده این محصول می باشند .

 


فرایند تولید رادیو جیبی دو موج


محصول موردنظر از قطعات ساختنی ( برق مدار ، سیم های اتصال ) و قطعات خریداری شده ( جعبه و درب آن ، طلق نمایش باند رادیو ، بوبین IF و هسته ، ولوم صوت ، دکمه تنظیم صدا و موج ، کلید تبدیل ، خازن متغیر ، ترانزیستور ، آنتن ، بلندگو ، جاباطری و ... ) تشکیل یافته است .

در مرحله اول تولید ابتدا فیبر خریداری شده توسط تیغ برش دستی ، برش می خورد . سپس در مرحله دوم بر روی فیبر برش خورده طرح مدار را به وسیله رنگ روغنی و سیلک رسم می کنند ، بدین صورت که سیلک چاپ شده را روی فیبر قرار داده و سپس بوسیله کارد رنگ روغنی را بر روی آن می کشند ، سپس فیبر رنگی را در وان اسید پرکلروفر فرو می برند ، که بدین ترتیب مس پشت فیبر مکان هایی که رنگ روغن دارد در اسید حل می شود .

سپس به منظور از بین بردن رنگ روغنی ، فیبر را به وسیله تینر و با برس دستی می شویند و در مرحله سوم فیبر ها را به وسیله دریل رومیزی و مته شماره 1 سوراخکاری می کنند . این سوراخکاری به منظور تعبیه محل پایه ها صورت می گیرد . بعد از سوراخکاری فیبر در مرحله چهارم ، عملیات چاپ نیز صورت می گیرد . این عمل بدین ترتیب است که ابتدا محل پایه ها را به وسیله لتراست می پوشانند و سپس رنگ تینری سبز را به وسیله کمپرسور روی فیبر می پاشند .

سپس لتراست ها را بوسیله تینر پاک می کنند . این کار بدین منظور است که ، قلع فقط در محل پایه ها بنشیند . در مرحله پنجم فیبر را به ماده ای به نام فلاکس آغشته می کنند . این کار بدین منظور انجام می شود که عملیات لحیم کاری ظریف تر و بهتر انجام گیرد .

در ادامه ابتدا قطعات الکترونیکی را در جای خود می چینند و سپس فیبر را بر روی قلع درون وان مماس می کنند ، تا قلع در محل پایه ها بنشیند و عملیات لحیم کاری انجام شود . در مرحله بعد اضافه پایه قطعات الکترونیکی را توسط قیچی برش می دهند . فیبر را با تینر می شویند . این شستشو بدین منظور است که خورندگی فلاکس باعث ازبین رفتن مدار مس نشود . مدار را توسط اسیلوسکوپ و تجهیزات آزمایشگاهی دیگر تنظیم و کنترل می کنند و پس از آن عملیات مونتاژ نهایی و بستن درب جعبه را انجام می دهند .

در آخر محصولات را بسته بندی می کنند . بدین ترتیب که ابتدا هر دستگاه را در جعبه های مقوایی به ابعاد 4*10*15 و سپس هر 120 دستگاه را در یک کارتن مقوایی سه لایه به ابعاد 45*40*40 قرار می دهند .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج

 

- کمپرسور باد

- اسیلسکوپ

- دریل

- وان اسید گرم

- وان قلع و فلاکس

- سیگنال ژنراتور RF و AF

- اهم متر

- فیکسچر و شابلون

- قالب

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رادیو جیبی دو موج

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید رادیو جیبی دو موج ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.