طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست سال 1400 + روش اخذ مجوز و وام

Offset printing machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


 چاپ افست یكی از رایج ترین انواع چاپ در ایران است ، كه در آن جهت چاپ یك طرح خاص ، برای آن فیلم و زینك و یا پلیت تهیه شده و با نصب زینك مذكور در دستگاه های چاپ افست چاپخانه ، طرح توسط استوانه های لاستیكی مخصوص بر روی كاغذ چاپ می شود ، ماشین آلات مختلفی جهت چاپ افست موجود می باشند ، كه یكی از بهترین سازنده های این ماشین آلات شركت هایدلبرگ می باشد.

 


نکات جالب درباره چاپ افست


 

علم شیمی نقش مهمی در چاپ افست دارد، چاپ افست تقابل بین آب و مركب است كه بر روی سطح پلیت كه صفحه ای از جنس آلومینیوم می باشد ، صورت می پذیرد كه اصطلاحاً در چاپ افست به این صفحه زینك گفته می شود . سطح رویی این صفحه توسط روش های الكترو شیمیایی اكسید شده است وتبدیل به اكسید آلومینیوم گردیده است . تاسختی و مقاومت شیمیایی آن بالا رود . سطح رویی زینك را با مواد پلیمری حاوی مواد حساس به نور نمك های دیازونیوم پوشش می دهند.

زینك توسط نور ماورای بنفش ویا لیزر نوردهی می شود تا تصویر برروی آن ایجاد گردد وسپس توسط یك محلول قلیایی شستشو می شود تا ماده پلیمری در نقاط نور خورده از روی سطح زینك برداشته شود ، بدین طریق دو ناحیه بر روی سطح زینك ایجاد می شود ( نواحی آب دوست و نواحی چربی دوست)، نواحی تصویری روی سطح زینك كه ازماده پلیمری تشكیل شده است چربی دوست و جاذب مركب و نواحی دیگر آب دوست و جاذب رطوبت می باشد .

برای آنكه در نواحی غیر تصویری سطح زینك، لایه نازكی از آب وجود داشته باشد تا ازنفوذ مركب به آن جلوگیری شود ، باید كشش سطحی آب ورودی به سطح زینك را كاهش داد كه معمولاً با اضافه كردن موادی مانند ایزو پروپیل الكل این كار صورت می گیرد. همچنین آب موجود در ماشین چاپ كه قسمت های غیر تصویری را پوشش میدهد كه اصطلاحاً محلول مرطوب كننده نامیده می شود ، باید دارای خاصیت اسیدی باشد و PH آن در محدوده 4.8 – 5.2 باشد ، كه با استفاده از یك محلول بافری به نام داروی آب و اضافه كردن به محلول مرطوب كننده صورت می پذیرد.

ماشین آلات صنعت چاپ و نیز دستگاه چاپ افست بعنوان یك دستگاه خاص و ماشین نامیده می شوند ، لذا كاربرد این دستگاه ها صرفاً در صنعت چاپ بوده و بسته به نوع دستگاه از قبیل ابعاد چاپ، تعداد غلطك و تعداد رنگ برای چاپ كتب در ابعاد وزیزی و الی چاپ های پرتیراژ نظیر روزنامه با صفحات سیاه و سفید و یا صفحات چهار رنگ كاربرد دارند.

 


فرایند چاپ در دستگاه های چاپ افست


 

چاپ افست نوعی از چاپ كه نوشته و عكس را بر سطح لاستیكی یك استوانه ( سیلندر ) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی كاغذ چاپ می كنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه است . در چاپ افست نخست آن چه را كه باید چاپ شود بر روی صفحه ای فلزی به نام زینك منتقل می كنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می كنند كه فقط نوشته ها و تصاویر آن، مركب چاپ را به خود می گیرد.

زینك را به دور نخستین استوانه می پیچند ؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیكی استوانه دوم برمی گردد. كاغذ سفید كه متوالیا به دور استوانه سوم می پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیكی استوانه دوم می گیرد. سرعت كار ماشین های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) می باشد.

 


کشور های عمده تولیدکننده تولید ماشین آلات چاپ افستاكثر كشورهای اروپایی و امریكایی تكنولوژی تولید ساخت دستگاه چاپ افست را دارا می باشند. اما شركت های KBA آلمان ، رولند آمریكا ، Lotus و Philippines و .... در این خصوص سرآمد هستند.

بیشترین واردات ماشین آلات چاپ افست به کشور ایران ، از كشورهای ژاپن ، آلمان ، انگلستان ، فرانسه و تركیه صورت گرفته است.

 


شرایط واردات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني، نتيجه گيري شده است كه محدوديت خاصي براي واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركي ذكر شده در بالا واردات انجام مي گيرد . با توجه به اطلاعات زير ميزان واردات اين محصول از كشور هاي ايتاليا، آلمان و انگلستان و... بوده بطوري كه در متوسط چهار ساله آن 1023 تن مي باشد. البته در سال 1391 نسبت به سال قبل آن مقدار واردات آن بعلت نوسانات نرخ ارز كم شده است.

 


استاندرد های تعیین شده ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست


 

با مراجعه به فهرست استانداردها ي ملي موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ، شماره استاندارد ملي 2215 تدوين شده است.

شماره استاندارد: 2215

موضوع :اندازه ورق هاي مورد مصرف در ماشين هاي چاپ افست ورقي

شماره چاپ: دو

شماره تجديد نظر: صفر

سال تصويب: 1366

علت موفقیت KBS :

دست اندركاران و مسئولان فروش KBA ، علت اين موفقيت این کمپانی را در سه مشخصه و ويژگي بارز اين سيستم مي دانند .

نخست . دقت در كيفيت و افت پرتي؛ در نتيجه صرفه اقتصادي: رقابت در بازار صنعت چاپ جهان به گونه اي است كه تنها مجموعه هايي مي توانند به حيات صنعتي و اقتصادي خويش ادامه دهند كه، قيمت تمام شده پاييني داشته باشند و بتوانند در عرصه ي قيمت گذاري بر رقباي خود قائق بيايند. به ديگر سخن، هر چه ميزان و مقدار پرتي كار كمتر باشد، احتمال جذب مشتري بيشتر خواهد شد.

دوم . رعايت معيارها و شاخص ها حفاظت از محيط زيست ؛ امروزه حفاظت و حراست از محيط زيست به يك ضرورت غيرقابل گذشت تبديل شده است .به گونه اي كه نمي توان محصولي توليد نمود كه سازگاني با محيط پيرامون و طبيعت نداشته باشد. علاوه بر آن، پسماندها، حرارت توليدشده، آلياژهاي بكار رفته و ... نبايد با آيين نامه ها و مقررات حفاظت از محيط زيست در تعارض يا تضاد باشد. محصول جديد كمپاني KBA داراي حداكثر سازگاري با محيط زيست بوده و تمامي استانداردهاي زيست محيطي ، در عرصه توليد ماشين آلات صنعت چاپ ، را رعايت كرده است.

سوم . انعطاف پذيري در عرضه ي محصولات؛ امروزه يكي از ويژگي هاي بارز دستگاه ها و تجهيزات كارآمد و مدرن، قابليت استفاده چندگانه از يك محصول است. علاوه بر آن، قطع، مواد مصرفي، نحوه ي چاپ و... نشريات و رسانه ها نيز روزبه روز و با توجه به سليقه ي مخاطبان تغيير مي كند، امكان ارائه خدمات متنوع و تحويل محصول بر روي مواد مختلف و در اندازه هاي متنوع يكي از قابليت هاي بارز و خاص محصول جديد KBA است .

در هر حال به نظر مي رسد كمپاني KBA در زمينه توليد ماشين آلات افست رول (چاپ روزنامه) گوي سبقت را از ديگر رقباي مطرح و بزرگ ربوده است. به گونه اي كه تا چند سال آينده يكه تاز اين عرصه خواهد بود.

 


استانداردهای ساخت سالن چاپ ماشین آلات افست ورقی 

 

كف سالن چاپ: ایجاد كف بتنی و هم سطح در سالن چاپ یك اصل قلمداد می شود. نیازی به ایجاد لایه سخت شده در سطح بتن نیست لیكن ایجاد یك پوشش نظیر كف پوش و یا رنگ اپوكسی به منظور جلوگیری از گردوغبار از سطح بتن، پیشنهاد می شود. جهت برخورداری از یك كفپوش جذاب با قابلیت پاك شوندگی آسان، استفاده از یك پوشش اپوكسی و اورتان با رنگ خاكستری كه مقاوم مواد خورنده شیمیایی ضد لكه (با ویژگی ضد لغزندگی) ، به ضخامت 3 میلی متر روی سطح بتن پیشنهاد می شود.

برای كلیه ماشین های چاپ 1.5 ورقی به بالا می بایست فوندانسیون بتنی تعبیه شود. بتن فوندانسیون نیاز به حداقل 4 هفته زمان به منظور خشك شدن و استحكام جهت نصب ماشین خواهد داشت، مگر آن كه از افزودنی های خاص شیمیایی در بتن استفاده شود كه زمان مزبور را به حداقل دو هفته كاهش می دهد. حتی برای ماشین آلات دو ورقی ( 50 * 70 ) نیز عرض فوندانسیون را مناسب نصب ماشین آلات 4.5 ورقی ( 100 * 70 ) و طول آن را به اندازه ماشین 8 رنگ محاسبه و اجرا نمایید كه امكان ارتقا و نصب ماشین آلات بزرگ تر در آینده به سهولت فراهم باشد. محاسبات اجرایی مربوط به بالش بتنی فوندانسیون می بایست بر اساس وزن ماشین و مقاومت خاك زیر آن باشد.

پیشنهاد می شود طی مشاوره با سازنده ماشین و استفاده از مشاورین مهندس سازه نسبت به طراحی و اجرای فوندانسیون بتنی ماشین اقدام شود.می توان از صفحات عایق صدا و لرزش (نظیر تخته های یونولیتی) بین بالش بتنی و دیواره كناره آن از كف سالن استفاده كرد. این صفحات می بایست 1 تا 1.5 سانتی متر پایین تر از سطح كف سالن قرار گیرد و سپس فضای خالی بالای آن بین بالش بتنی و كف سالن، توسط درزگیرهای قابل انعطاف نظیر چسب های آكواریوم پر شود.

محیط پیرامون هر ماشین و راهروهای منتهی به آن جهت نقل و انتقال كاغذ می بایست توسط خطوط زرد رنگ به پهنای باند 75 میلی متر خط كشی شود.

سقف ها: نصب سقف كاذب در زیر سقف اصلی سالن چاپ به ارتفاع 3.7 الی 4.3 متر از کف و یا رعایت 2.1 متر فاصله سقف کاذب از بلندترین قسمت ماشین چاپ پیشنهاد می شود. اغلب سقف كاذب جهت پوشش كلیه تجهیزات و مواردی است كه زیر سقف اصلی نصب و قرار گرفته اند، ( نظیر آهن آلات اسكلت ساختمان، لوله كشی های آب، گاز و آتش نشانی، كانال های سیم و كابل های برق مربوط به چراغ های سقفی و غیره) كه امكان بالقوه جذب گردوغبار و پودر خشك كن های ماشین افست معلق در هوا را داشته كه پس از مدتی، كارگاه باعث جدا شدن و ریزش مستمر بر روی سطح كار چاپی داخل ماشین و یا مركبدان ها شده و موجب آشغال آوردن بر روی سطح چاپ خواهد شد.

رنگ سفید كاشی های گچی مربع شكل سقف كاذب موجب انكسار و بازتابش نور در محیط چاپخانه و ایجاد فضای روشن تر، یكنواخت و دلپذیر می شود. همچنین تعبیه سقف كاذب در ارتفاع مذكور مخصوصا در سالن های با ارتفاع بالا موجب كاهش حجم هوای مورد تهویه و صرفه جویی در هواسازی سالن و انرژی مصرفی مربوط به آن می شود. سایر استاندارد های ساخت سالن چاپ ماشین آلات افست ورقی ، در طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست ذکر شده اند .

 


ماشین آلات مورد نیاز جهت تولید ماشین آلات چاپ افست

 

- اره اتومانیك

  • - دستگاه CNC اتوماتیك 4 محوره
  • - دستگاه تراش
  • - دستگاه دریل رادیال
  • - سری تراش
  • - جوش 2co
  • - لاستیك زن درام ها
  • - ابزار كارگاهی
  • - خط رنگ كوره ای
  • - كمپرستور و هوای فشرده

دانلود طرح توجیهی آماده احداث کارخانه تولید ماشین آلات چاپ افست

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ماشین آلات چاپ افست ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.