طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Packaging machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی ساخت ماشین الات بسته بندی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی ساخت ماشین الات بسته بندی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ماشین آلات بسته بندی محصولات غذائی به عنوان عاملی جهت ایجاد قابلیت صادراتی در محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده بالا در آن ها ، از نقش بسار بالائی برخوردار می باشند. بنابراین شاید در نگاه ظاهری محصولات تولیدی طرح حاضر بعنوان ماشین آلات صنعتی محسوب گردند ، که مشابه آن در کشور بطور وسیعی تولید می گردند ، ولی با نگاه عمیق بر آن نتیجه گیری می گردد که نقش این ماشین آلات در توسعه بخش کشاورزی کشور حائز اهمیت می باشد .

 


انواع ماشین آلات بسته بندی مورد بررسی در طرح توجیهی


 

ماشین آلات بسته بندی مواد غذائی همانطوری که از عنوان آن نیز مشخص است برای بسته بندی انواع محصولات غذائی مورد استفاده قرار می گیرند . ذیلا برخی از موارد اساسی کاربرد این ماشین آلات ارائه شده است .

بسته بندی پودری :

این نوع از ماشین ها برای بسته بندی انواع مواد پودری شکل مانند شکر ، ادویه ها ، آرد ( برای مصارف خانگی ) و موارد مشابه دارای کاربرد است .

بسته بندی حبوبات :

این نوع از ماشین ها برای بسته بندی انواع حبوبات و برنج مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته بندی قند :

قند به دلیل برخورداری از شکل نامشخص نیاز به ماشین خاص دارد ، که ماشین بسته بندی مخصوص برای آن در نظر گرفته شده است.

در کلیه مواد بسته بندی شده در بالا ، وزن بسته ها از چند گرم تا تا حدود سه کیلوگرم است .

ماشین شرینک پک :

این ماشین ها با کشیدن فیلمی از پلاستیک روی بسته های مواد غذائی کوچک ، سبب بسته بندی می گردد . شرینک پک را می توان به عنوان جایگزین برای کارتن ها معرفی کرد . انواع کنسروها ، آب میوه ها و بسیاری از مواد غذائی و حتی سایر محصولات مانند مواد بهداشتی ، آرایشی ، صنعتی و غیره از این طریق بسته بندی می گردند .

وزن کل بسته های شرینک شده از چند کیلو گرم تا حدود 20 کیلوگرم می باشد و معمولا برای بسته های کوچکتر یا بزرگتر ، از این سیستم بسته بندی استفاده نمی شود .

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی


 

کشاورزی در کشورمان یکی از شاخه های بسیار مهم اقتصادی محسوب می گردد . لذا توسعه آن از جوانب مختلف می تواند سبب گسترش رشد اقتصادی کشاورزان و در نهایت کشور گردد . مواد غذائی بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم از محصولات کشاورزی حاصل می گردند . از این رو ایجاد شرایط بازار پسند در آن ها می تواند ، به عنوان یکی از محورهای بسیار مهم توسعه کشاورزی محسوب گردد . از طرف دیگر بسته بندی سبب کاهش ضایعات شده و از این طریق ارزش افزوده این محصولات افزایش پیدا می نماید .

از طرف دیگر با نگاهی به میزان و کشورهای مقصد صادرات ، مشاهده می گردد که محصولات غذائی ایران به کشورهای مختلف جهان صادر می شود . بنابراین با جمع بندی مطالب فوق می توان گفت که محصولات کشاورزی ایران در جهان از مزیت نسبی خوبی برخوردار است و لذا می توان با توسعه بسته بندی مرغوب، صادرات غیر نفتی را افزایش داده و بدینوسیله علاوه بر افزایش توسعه اقتصادی کشور ، اقتصاد کشاورزی را نیز در کشور گسترش داد .

ماشین آلات بسته بندی محصولات غذائی بعنوان عاملی جهت ایجاد قابلیت صادراتی در محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده بالا در آن ها ، از نقش بسیار بالائی برخوردار می باشند. بنابراین شاید در نگاه ظاهری محصولات تولیدی طرح توجیهی ماشین آلات بسته بندی ، بعنوان ماشین آلات صنعتی محسوب گردند ، که مشابه آن در کشور بطور وسیعی تولید می گردند ولی با نگاه عمیق بر آن نتیجه گیری می گردد ، که نقش این ماشین آلات در توسعه بخش کشاورزی کشور حائز اهمیت می باشد .

 


عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی


 

ماشین آلات بسته بندی محصولات غذائی اکثرا در کشورهای صنعتی تولید و عرضه می گردد ، که ذیلا به کشورهای مهم تولید کننده اشاره شده است : آمریکا ، آلمان ، رژیم صهیونیستی ، اتریش ، اسپانیا ،چین ، ایتالیا ، فرانسه ، روسیه

ماشین آلات بسته بندی محصولات غذائی در اکثر کشورهای جهان کم و بیش مورد استفاده قرار می گیرد و لذا نمی توان کشورهائی را بعنوان کشورهای عمده مصرف کننده آن معرفی کرد .

 


شرایط صادرات و واردات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی


 

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی خارجی کشورمان ، محدویت خاصی برای واردات این ماشین آلات مشاهده نشده است . حقوق ورودی این اقلام ده درصد است .

همچنین با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است ، که در مورد صادرات ماشین آلات بسته بندی محصولات غذائی هیچگونه شرایط خاصی به لحاظ قانونی و مقررات وزارت بازرگانی وجود ندارد، لیکن به لحاظ فنی و رعایت استانداردهای بین المللی ذکر موارد زیر ضروری می باشد.

کیفیت عملکرد ماشین آلات تولیدی :

بسته بندی از اهمیت و حساسیت زیادی در بازار برخوردار می باشند . از این رو ماشین آلات آن نیز لازم است طوری طراحی و تولید گردد که در جریان کار ، بسته بندی با کیفیت قابل قبول عرضه نماید . یکی از عوامل بسیار حساس در بسته بندی مواد غذائی ، حفظ کیفیت مواد در مقابل عوامل بیرونی می باشد . زیبائی ظاهری بسته ها ، مقاومت آنها در مقابل بارهای وارده ، استحکام لفاف بسته ها و ... مواردی از کیفیت است که لازم است در مرحله طراحی و ساخت ماشین مورد توجه قرار گیرد .

از دیگر موارد قابل ذکر در خصوص مشخصه های کیفی ماشین های بسته بندی ، عمر دستگاه ، ظرفیت ، قابلیت استفاده از آن برای رنج وسیعی از اوزان و احجام مواد مورد بسته بندی خواهد بود .

سابقه قبلی تولیدکننده :

علاوه بر اینکه تولیدکننده لازم است از توان فنی و مهندسی بالا در طراحی و ساخت برخوردار باشد، وجود سابقه تولید و فروش مناسب نیز یکی دیگر از عوامل مطرح در انتخاب ماشین توسط مشتریان است. بطوریکه خریدار عموما در انتخاب ماشین سعی می کنند ماشینی را انتخاب نمایند ، که توصیه های مثبت خریداران قبلی برای آن وجود داشته باشد .

رعایت استانداردهای کشور مقصد :

مشخصات مواد غذائی بسته بندی شده در هر کشوری نسبتا متفاوت است . از اینرو تولیدکننده ماشین های بسته بندی لازم است اندازه و ابعاد و مشخصات فنی ماشین را کاملاً متناسب با استانداردهای مورد استفاده کشور مقصد صادرات طراحی و تولید نمایند.

برخورداری تولیدکننده از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت :

همانند سایر کالاهای تجاری ، قیمت یکی دیگر از عوامل مطرح در بازارهای جهانی می باشد و لذا صادرکننده ای می تواند در بازارهای جهانی حضور داشته باشد ، که علاوه بر برخورداری از توان فنی و مهندسی بالا، قابلیت ارائه ماشین به قیمت مناسب را نیز داشته باشد.

خدمات پس از فروش :

محصولات تولیدی طرح ، یک کالای سرمایه ای محسوب می گردند . از این رو خدمات پس از فروش از اهمیت بالائی در آن برخوردار است . بنابراین لازم است صادر کننده توانائی ارائه این خدمات را نیز برای کشور مقصد صادرات داشته باشد .

 


بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن ، بر مصرف محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی

 

الف - ماشین های بسته بندی پودری ، گرانول ، حبوبات و ...

در حالت کلی بسته بندی این گروه از مواد را می توان به دو گروه عمده اتوماتیک و دستی تقسیم کرد . که در نوع اتوماتیک بسته بندی بوسیله ماشین آلات تولیدی طرح و در نوع دستی این کار بصورت دستی انجام می گیرد . از این رو می توان این دو سیستم را بعنوان دو روش جایگزین برای همدیگر معرفی کرد .

در مورد قدرت و اثرات جایگزینی آن باید گفت که سیستم های دستی صرفا در موارد خاص مورد استفاده قرار گرفته و در مقابل روش اتوماتیک از قدرت جایگزینی بسیار پائینی برخوردار می باشد .

ب – ماشین های شرینک پک

این ماشین ها جایگزین بسته بندی کارتن می باشند و لذا می توان گفت که عکس آن ، یعنی جایگزینی کارتن نیز برای شرینک پک وجود دارد ( در صورت استفاده از کارتن ، نیازی به دستگاه شرینک پک نخواهد بود .

لیکن باید گفت که با توجه بر هزینه پائین بسته بندی شرینک پک در مقایسه با بسته بندی کارتن ، قدرت جایگزینی کارتن پائین می باشد .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی

 

- کوره عملیات حرارتی

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین مته ستونی

- جرثقیل سقفی

- گیوتین ورق بر

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- ماشین خم

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ساخت ماشین آلات بسته بندی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی ساخت ماشین آلات بسته بندی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.