طرح توجیهی تولید شناور صیادی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

boat fishing 2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شناور صیادی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شناور صیادی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

شناورهای صیادی برای انجام صید ماهی و دیگر آبزیان بکار می رود ، در واقع نوعی خودرو دریایی یا قایق های موتوردار محسوب می گردند . این وسایل روی آب شناور مانده و به وسیله موتورهای بنزینی که روی بدنه شناور نصب شده است ، حرکت می نمایند و شامل تجهیزات پهن و جمع کردن تور و دیگر ادوات صید ، تجهیزات الکترونیکی صید ، تجهیزات سرد خانه ای می باشد .

 


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شناور صیادی


 

شناورهای صیادی نوعی خودرو دریایی یا قایق های موتوردار محسوب می گردند . این وسایط روی آب شناور مانده و به وسیله موتورهای بنزینی که روی بدنه شناور نصب شده است ، حرکت می نمایند . شناورهای صیادی مجهز به تجهیزات مختلف صیادی می باشند که ذیلا به برخی موارد مهم آن اشاره شده است .

تجهیزات پهن و جمع کردن تور و دیگر ادوات صید

در صید صنعتی ، وزن تور و دیگر ادوات صید بالا بوده و لذا پهن کردن آن در دریا لازم است از طریق و ینچ و تجهیزات مکانیکی دیگر صورت گیرد . از طرف دیگر جمع کردن تور محتوی ماهی ( و یا دیگر آبزیان ) بدلیل برخورداری آن از وزن بالا و جنب و جوش ماهی ها ، توسط تجهیزات مخصوص ( وینچ و جرثقیل ) صورت می گیرد . لذا تمامی این تجهیزات متناسب با ابعاد و ظرفیت شناور روی آن نصب و مورد استفاده قرار می گیرد .

تجهیزات الکترونیکی صید

در صید صنعتی ، صید صورت گرفته لازم است از میزان بالایی برخوردار باشد تا بواسطه آن سرمایه گذاری های صورت گرفته از توجیه اقتصادی لازم برخوردار گردد . بنابراین عموماً در شناورهای صیادی از ادوات الکترون یکی جهت اطلاع گیری از تراکم جمعیت آبزیان ، مسیر حرکت آنها ، عمق حرکت و غیره استفاده می گردد تا به واسطه آن بهره وری صید افزایش یافته و صیادان با صرف زمان کمتر ، قابلیت انجام صید بیشتری را داشته باشند .

دستگاه اکو ساندر و جهت یاب حرکت جمعیت آبزیان از جمله تجهیزات بسیار معمول مورد استفاده در این باب است .

تجهیزات سردخانه ای

جمعیت آبزیان عموما در فاصله های دورتر از ساحل بیشتر است و لذا صید در آن محل ها از مطلوبیت بالاتری برخوردار می باشد . لیکن در فاصله های بالا ، مدت زمان بیشتری جهت صید و مراجعت به ساحل مورد نیاز است و در این مدت احتمال فاسد شدن آبزیان صید شده وجود خواهد داشت . لذا بسیاری از شناورها به سردخانه جهت نگهداری صید و جلوگیری از فساد آن مجهز می باشند و در برخی شناورهای بزرگ ظرفیت این سردخانه ها تا 60 تن نیز بالغ می گردد .

شناورهای صیادی برای انجام صید ماهی و دیگر آبزیان و شناورهای تفریحی به منظور ورزش و تفریح مورد استفاده قرار می گیرد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شناور صیادی


 

برای تولید شناور صیادی باید استانداردهای شماره 8125 – 7036 – 8154 – 7037 – 8411 – 7038 – 8820 – 8072 – 8969 - 8824 رعایت شوند .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شناور صیادی :

کشورهای مطرح در تولید شناورهای دریایی را می توان به صورت زیر عنوان کرد :

آمریکا - انگلستان – ایتالیا - ژاپن – چین- پرتغال – هندوستان - فرانسه

از نقطه نظر کشورهای مصرف کننده نیز باید گفت که " کلیه کشورهایی که دارای سواحل دریایی می باشند ، مصرف کننده این محصولات محسوب می شوند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شناور صیادی


 

شرایط واردات محصول

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی خارجی کشورمان ، محدویت خاصی برای واردات این ماشین آلات مشاهده نشده است . حقوق ورودی این اقلام 4 درصد است .

شرایط صادرات محصول

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است که در مورد شناورهای دریایی هیچگونه شرایط خاصی به لحاظ قانونی و مقررات وزارت بازرگانی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شناور صیادی


 

روزی بسیاری از مردمانی که در حاشیه بنادر و شهرها و روستاهای ساحلی کشور زندگی می کنند ، از طریق صید آبزیان و فروش آن در بازار تأمین می گردد بطوریکه این کسب و کار برای هزاران نفر اشتغال ایجاد کرده است . از طرف دیگر گوشت و فرآورده های آن در کشورمان بعنوان کالاهای اساسی مردم محسوب می شوند و در این میان گوشت سفید آبزیان به لحاظ ارزش غذایی از جایگاه ویژه ای در الگوی غذایی انسان ها برخوردار است ولی در کشورما این امر عموماً کمتر توجه شده و سرانه مصرف آبزیان در مقاسه با مصرف سا یر گوشت ها از میزان پایین تری برخوردار است .

توان اهمیت اجرای طرح را در موارد زیر دسته بندی کرد :

- ایجاد و ارتقا ء اشتغال پا یدار و مولد در شهرهای ساحلی کشور بصورت مستقیم و سایر نقاط کشور بصورت غیر مستقیم

- ارتقاء سطح درآمدهای صیادان

- افزایش تولید گوشت در کشور

- ایجاد تفریحات سالم در جامعه و همچنین درآمد زایی از محل تفریحات فوق

با توجه بر مطالب ذکر شده می توان نتیجه گیری کرد که تولید و عرضه شناورها در اقتصاد مناطق ساحلی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

 


کیفیت عملکرد شناور صیادی


Fishing boats

شناور یک ماشین یا به عبارت دیگر یک خودرو است که برای مصارف دریائی مورد استفاده قرار می گیرد . از طرف دیگر تجهیزات و متعلقات حساس و مهمی روی این شناورها نصب می گردد ، که هر کدام در جای خود عهده دار انجام فعالیت هائی می باشند . بنابراین کیفیت عملکرد شناور و تجهیزات نصب شده روی آن برای استفاده کننده از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است و تولید کننده این خودروها لازم است توجه کافی به آن بنماید .

رعایت کلیه نکات ایمنی

یکی از موارد حساس در مورد شناورها ، درجه ایمنی آن می باشد . این تجهیزات در دریاها فعالیت می نماید و لذا احتمال مواجه شدن آن با شرایط نامناسب جوی در دریاها وجود دارد . بنابراین با توجه بر وابستگی جان انسان بر عملکرد درست شناور در این ایام ، اهمیت رعایت کلیه نکات ایمنی در طراحی و ساخت شناور آشکار می باشد .

رعایت استانداردهای فنی

مشخصات ، اندازه و ابعاد ، تنوع شناورها لازم است بطور کامل مطابق مشخصه های فنی و مهندسی موجود در این زمینه انتخاب و اجرا گردد .

برخورداری تولیدکننده از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

همانند سایر کالاهای تجاری ، قیمت یکی دیگر از عوامل مطرح در بازارهای جهانی می باشد ، و لذا صادرکننده ای می تواند در بازارهای جهانی حضور داشته باشد ، که علاوه بر برخورداری از توان فنی و مهندسی بالا، قابلیت ارائه ماشین به قیمت مناسب را نیز داشته باشد.

خدمات پس از فروش

محصولات تولیدی طرح ، یک کالای سرمایه ای محسوب می گردند . از این رو خدمات پس از فروش از اهمیت بالائی در آن برخوردار است . بنابراین لازم است صادر کننده توانائی ارائه این خدمات را نیز برای کشور مقصد صادرات داشته باشد .

 


فرایند تولید شناور صیادی

 

طراحی و مهندسی

انجام یک طراحی با کیفیت و همچنین ساخت مطابق آن ، مستلزم استفاده از یک دانش فنی قابل قبول است . نکته ای که در اینجا لازم بذکر است این است که در برخی از ماشین آلات صنعتی به لحاظ پیچیدگی های فنی و حساسیت عملکرد ماشین ، شیوه های معمول مهندسی معکوس برای ساخت ماشین آلات جوابگو نبوده و لذا در این حوزه ها استفاده از مستندات اصلی طراح و سازنده اصلی ماشین یا ابداع کننده آن اجتناب ناپذیر است .

از اینرو برخی از شرکت ها با انجام شراکت با شرکت اصلی و صاحب تکنولوژی ( کسب لیسانس – انتقال تکنولوژی – joint venture ) دانش فنی را از آن کسب و بر اساس ان اقدام به ساخت ماشین می نمایند .

محصول تولیدی این شرکت ها نسبتاً همسان با شرکت صاحب تکنولوزی بوده و علاوه بر آن شرکت ایرانی اجازه استفاده از نشان تجاری شرکت صاحب تکنولوژی را خواهند داشت. که این امر علاوه بر افزایش قدرت رقابتی ماشین آلات ساخت داخل ، قابلیت صادراتی نیز افزایش می یابد . در مورد محصول مورد مطالعه نیز این وضعیت پیشنهاد شده است.

ساخت اسکلت شناور

اسکلت شناور از پروفیل و ورق فولادی ساخته می شود . همچنین محل نصب کابین ، موتور ، و ینچ ها ، جرثقیل و دیگر ادوات صید نیز بوسیله فولاد تقویت می گردد . فرا یند ساخت اسکلت شامل برشکاری پروفیل و جوشکاری آن می باشد که این عملیات مطابق نقشه فنی شناور انجام می گیرد .

ساخت بدنه فایبر گلاس

بدنه شناور که شامل بخش عمده آن می گردد ، عموماً از فایبر گلاس ( رزین پلی استر به همراه الیاف مصنوعی ) ساخته می شود . شیوه تولید در اینحالت بدین صورت است که الیاف مصنوعی روی اسکلت فلزی ساخته شده نصب و دور آن قالبگیری شده و رزین پلی استر پس از ترکیب با مواد شیمیایی مختلف که سبب پلیمره شدن آن می شوند به داخل قالب تزریق ( اکثراً دستی ) می گردد . رزین تزریق شده پس از چند دقیقه سفت شده و قالب باز و اتاق کامل شناور از آن استحصال می گردد .

نصب قطعات استاندارد و تجهیزات جانبی

این قطعات شامل موتور ، سیستم کنترل ، کابین ، تجهیزات الکترونیکی ، وینچ ها و غیره می باشند . قطعات فوق از بازار بصورت آماده خریداری شده و روی شناور نصب می گردد.

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شناور صیادی

 

- ماشین تراش

- ماشین مته ستونی

- جرثقیل سقفی

- گیوتین ورق بر

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- تجهیزات ریختگری رزین

- تجهیزات میکس رزین

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شناور های صیادی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شناور صیادی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.