طرح توجیهی تولید دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Fire Extinguishers

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نارنجک آتش خاموش کن، وسیله مناسبی برای خاموش کردن آتش سوزی هایی است ، که امکان نزدیک شدن افراد به آن وجود ندارد و می توان با پرتاب این نارنجک از راه دور، حریق را مهار کرد. درباره نحوه استفاده از نارنجک آتش خاموش کن باید گفت که از این دستگاه می توان به صورت دستی استفاده کرد ، یا آن را در ساختمان نصب کرد.

 


خاموش کننده ها به عنوان دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق


 

از آنجا که اطفاء حریق در لحظات اولیه شروع آتش سوزی ، برای جلوگیری از صدمات جانی و اقتصادی اهمیت بسزائی دارد و یک اقدام سریع در امر اطفاء ، نه تنها می تواند از توسعه آتش جلوگیری بعمل آورد بلکه با خفه کردن آتش در نطفه ، خسارات ناشی از آنرا به حداقل می رساند. برای این منظور از سال های قبل کارخانجات زیادی در کشورهای دنیا اقدام به طرح و ساخت وسائل مبارزه با حریق نموده اند ، که نمونه ای از این نوع وسائل خاموش کننده های دستی آتش نشانی می باشند .

خاموش کننده دستی آتش نشانی :

خاموش کننده دستی به وسیله ای گفته می شود ، که برای مبارزه با آتش سوزی ، طرح و ساخته شده و با حداکثر 14 کیلو وزن با 14 لیتر ظرفیت مواد، خاموش کن آن براحتی قادر به حمل و استفاه از آن باشد. از خاموش کننده های دستی با توجه به مواد اطفائی داخل آن ها می توان در لحظات اولیه و شروع آتش سوزی و برای حریق های کوچک و موضعی استفاده نمود.

انواع خاموش کننده ها آتش نشانی :

خاموش کننده ها را از نظر اطفائی داخل آن می توان به چهار گروه تقسیم کرد:

الف) خاموش کننده های محتوی آب

ب) خاموش کننده های محتوی پودر

ج) خاموش کننده های محتوی کف

د) خاموش کننده های محتوی گاز

 


محصول تولیدی طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق


 

با عنایت بر اینکه بسیاری از تجهیزات اطفاء حریق در کشور تولید شده و بازار آن ها نیز نسبتاً اشباع می باشد، لذا در اینجا محصول جدیدی برای تولید انتخاب شده است ، که نارنجک آتش خاموش کن است. این محصول را یکی از مخترعان کشورمان اختراع نموده است. نارنجک فوق از فاصله 10 متری قادر به اطفای حریق است. نارنجک آتش خاموش کن، وسیله مناسبی برای خاموش کردن آتش سوزی هایی است ، که امکان نزدیک شدن افراد به آن وجود ندارد و می توان با پرتاب این نارنجک از راه دور، حریق را مهار کرد.

درباره نحوه استفاده از نارنجک آتش خاموش کن باید گفت که از این دستگاه می توان به صورت دستی استفاده کرد ، یا آن را در ساختمان نصب کرد. برای استفاده دستی، باید ضامن نارنجک کشیده شده و سپس آن را داخل آتش پرتاب کرد . یکی دیگر از خصوصیات این نارنجک ها، هوشمند بودن آن است. بطوری که در صورت استفاده از نارنجک آتش خاموش کن در ساختمان های بزرگ، این دستگاه از طریق آژیر و تلفن وقوع حریق را به مالک ساختمان، ماموران آتش نشانی و نیروی انتظامی اعلام می کند.

همچنین می تواند به سیستم های دیگر اطفای حریق مانند حسگرهای حساس به دود و شعله فرمان دهد و یا با عملکرد شبکه ای، دیگر نارنجک های ضد آتش موجود در ساختمان را فعال کند. نارنجک آتش خاموش کن به شکل بیضی در ابعاد 25 در 10 سانتی متر ساخته شده که بدنه بیرونی آن از پلاستیک است، حدود یک کیلو و 600 گرم وزن دارد و قادر است ، به اندازه 2 برابر وزن خود یعنی یک کپسول 3 کیلوگرمی آتش نشانی عمل کند.

در صورتی که میزان آتش سوزی وسیع باشد باید از تعداد بیشتری از این نارنجک ها استفاده کرد. نارنجک آتش خاموش کن در ردیف خاموش کننده های دستی است و براساس آمار اعلام شده حدود 96 درصد از آتش سوزی ها، قبل از این که به حریق جدی تبدیل شود ، قابلیت مهار شدن با خاموش کننده های دستی را دارد. از ویژگی مهم دیگر نارنجک آتش خاموش کن دقت بسیار بالای آن می باشد، بطوری که در صورتی که نارنجک دارای نقص فنی باشد، به مصرف کننده اطمینان کاذب نمی دهد.

درون این دستگاه، رایانه کوچکی تعبیه شده است که مکانیسم عملکرد صحیح نارنجک را بررسی می کند و هر چند ثانیه یک بار با چشمک زدن چراغ کوچکی، سالم بودن نارنجک را اطلاع می دهد. این چراغ چشمک زن به منزله قلب دستگاه است و هر موقع که فعالیت آن متوقف شود نشان می دهد ، که نارنجک دچار نقص شده است .

نارنجک آتش خاموش کن از 4 قسمت اصلی شامل کلاهک که چندین قطعه پلاستیکی است، بدنه که محفظه مواد خاموش کننده را تشکیل می دهد، قسمت محرك سیستم که نارنجک را فعال می کند و قسمت مغز که الکترونی است و تمام فعالیت های نارنجک را کنترل می کند ، تشکیل شده است. مهم ترین ویژگی نارنجک آتش خاموش کن این است ، که در صورت نصب در ساختمان های بزرگ مانند بیمارستان ها، به دستگاه نمایشگری مجهز می شود ، که با تمام نارنجک های ضدآتش موجود در ساختمان در ارتباط است و مانند جعبه سیاه یک هواپیما عمل می کند.

این نمایشگر شرایط و فعالیت تک تک نارنجک ها را ثبت می کند ، مانند دمای مکانی را که نارنجک در آن قرار گرفته است و در صورت وقوع اتفاق مشکوك برای نارنجک و یا تغییر دمای محیط، موضوع را بلافاصله به مالک ساختمان، آتش نشانی و شرکت سازنده نارنجک از طریق خط تلفن اطلاع می دهد.

 


کاربرد محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق


 

کالای مورد بررسی یک وسیله آتش خاموش کن است، ولی با توجه بر خصوصیات فنی آن، کاربرد آن در موارد زیر می باشد :

- در آتش سوزی هایی که امکان نزدیک شدن فرد به آتش و اطفاء وجود نداشته باشد.

- در مواردی که آتش سوزی از طریق مواد خطرناك شیمیایی یا حتی برق گرفتگی بوجود آمده باشد.

- مواردی که دسترسی به محل آتش سوزی وجود ندارد.

- در مواردی که فرد از نزدیک شدن به آتش هراس دارد.

عملکرد آتش خاموش کن های نارنجکی از فاصله ده متری و بصورت پرتاب آن به داخل آتش از راه دور پس از کشیدن ضامن آن می باشد . ( همانند نارنجک های جنگی )

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق


 

همانطوری که در بالا عنوان گردید، محصول طرح حاضر یک اختراع بوده و لذا در جهان هر چند مشابه آن وجود دارد . ولی عین آن وجود نداشته و بدین ترتیب واردات آن نیز نمی تواند موضوعیت داشته باشد . ولی در مورد محصولات مشابه باید گفت که هیچگونه محدودیتی برای واردات محصولات مشابه وجود ندارد.

با توجه بر شرایط منحصر به فرد کالای مورد بررسی به نظر می رسد ، که در صورت تولید این کالا در کشور ، صادرات برای آن رونق خوبی داشته باشد. از نظر مقررات وزارت بازرگانی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و براحتی امکان صادرات آن وجود دارد.

 


تولیدکنندگان و مصرف کنندگان عمده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق

 

کالای مورد بررسی یک اختراع است که توسط یک ایرانی انجام گردیده است. لذا در سایر کشورها مشابه آن وجود ندارد. ولی در مورد کالای مشابه که پیشتر نیز شرح آن ارائه گردید، آمریکا و کشورهای اروپایی تولید کنندگان تراز اول و اصلی آن به شمار می آیند.

 


تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق

 

- ماشین تزریق 200 گرمی

- ماشین تراش دو متری

- تجهیزات کامل آب کاری فلزات

- ماشین شارژ پودر و گاز 

- تجهیزات مونتاژ قطعات الکترونیکی

- سایر تجهیزات عادی کارگاهی

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دستگاه های آتش نشانی با تکنولوژی روز جهت اطفاء حریق ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.