طرح توجیهی تولید ادوات کشاورزی ( دیسک افست ) سال 1400 + کامفار

Offset disk 32 blades

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی دیسک افست 28 و 32 و 36 پره سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی دیسک افست 28 و 32 و 36 پره ، که یکی از مهمترین ادوات و ماشین آلات کشاورزی است ،  را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


دیسك ها از تعدادی صفحات مدور تو گود تشکیل شده اند که دارای لبه های تیز و برنده می باشند. جنس آن ها از فولاد بوده که در قسمت وسط ضخیم و هر چه به پیرامون و لبه نزدیك می شود، نازك تر می شوند. ضخامت صفحات 4 تا 8 میلی متر و قطر دایره صفحات از 40 تا 70 سانتیمتر متغیر می باشد.

 


ضرورت اجرای طرح توجیهی تولید ادوات و ماشین آلات کشاورزی


 

با مکانیزه شدن کشاورزی ، به کار بردن ماشین ها و ادوات کشاورزی مدرن که بتوانند هم محصول بیشتری تولید کنند و هم قیمت آنها ارزانتر باشد، مساله اساسی در زمینه اقتصاد کشاورزی در جهان امروز می باشد. زیرا با آسان شدن عملیات تولیدی و بالا بردن راندمان از طریق مکانیزه کردن کشاورزی می توان ضمن بهره برداری بهینه از سطح زیر کشت ، از خارج شدن مقدار زیادی ارز از کشور نیز جلوگیری نمود.

دلایل اساسی مکانیزه شدن کشاورزی را می توان در سه عامل بالا بودن سطح دستمزدها، صرفه جویی در عملیات تولیدی و بهبود کیفی محصول خلاصه نمود . مکانیزاسیون یکی از مسائل اساسی است که همواره مورد توجه مدیران و برنامه ریزان بخش کشاورزی می باشد.

در بین ادوات مختلف کشاورزی که در راستای این هدف از آنها استفاده می شود، بخش عمده ای به خاك ورزها اختصاص می یابد ، که به طور مشخص به دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم شده اند. خاك ورزهای ثانویه به منظور تهیه بستر مناسب، پایدار و مطمئن برای بذرها به کار گرفته می شوند. این ادوات پس از شخم زدن اولیه، وارد زمین شده و موجب نرم شدن، فشردن و بسته شدن محفظه های خاك می گردند. محصول تولیدی این طرح دیسك افست 28 ، 32 و 36 پره می باشد.

هرس بشقابی یا دیسك پس از گاو آهن برگردان، از جمله مهمترین ابزار خاك ورزی است که تقریبا در هر نوع خاکی مورد استفاده قرار می گیرد. عوامل خاكورز دیسك به شکل بشقاب های مقعر، مدور و گردان هستند ، که در چند گروه مجزا و با آرایش خاص، با خاك به نحوی ارتباط دارند. به این صورت که بشقاب های دو گروه پس از درگیر شدن با خاك، با هم حول یك محور مشترك گردش می نمایند.

این کالا برای اولین بار در سال 1867 ، در آمریکا به عنوان اختراع ثبت گردید و این محصول در سال های بعد مورد بازنگری قرار گرفت و با تغییرات مستمر در آن راندمان بالاتری حاصل شد. محصول تولیدی این طرح، دیسك 28 ، 32 و 36 پره می باشد که از جمله مهمترین ادوات کشاورزی در زمینه خاك ورزی می باشد.

 


نکاتی درباره دیسک افست


 

به طور کلی دیسك ها از تعدادی صفحات مدور تو گود تشکیل شده اند که دارای لبه های تیز و برنده می باشند. جنس آن ها از فولاد بوده که در قسمت وسط ضخیم و هر چه به پیرامون و لبه نزدیك می شود، نازك تر می شوند. ضخامت صفحات 4 تا 8 میلی متر و قطر دایره صفحات از 40 تا 70 سانتیمتر متغیر می باشد. مقطع محور غالبا چهار گوش بوده و از وسط صفحات دیسك که دارای سوراخ چهار گوش می باشند، می گذرند.

بین صفحات قرقره هایی از جنس آهن و چدن قرار گرفته تا صفحات با فواصل معین روی محور سوار شوند. تعداد صفحات دیسك بار روی هر محور مساوی بوده و نسبت به مرکز دستگاه قرینه هستند. که نوع خاصی از دیسك های معمولی می باشند را به این جهت به این نام می خوانند که « دیسك های افست » تمایل در یك طرف نقطه اتصال تراکتور را دارند.

این نوع از دیسك ها دارای دو گروه بشقاب هستند که یك گروه در جلو، خاك ها را به یك طرف ریخته و گروه دوم در عقب، خاك ها را در جهت مخالف می ریزند. تاثیر نیروهای مقاوم خاك بر گروه های بشقاب دیسك باعث می شود ، که امتداد مرکز مقاومات دستگاه و نقطه اتصال مالبند به فاصله قابل توجه از کنار محور مرکزی نوار خاك ورزی شده بگذرد، از این رو دستگاه می تواند در هنگام کار در یك سمت تراکتور عمل نماید. این نوع از دیسك ها معمولا در سمت راست و پشت تراکتور نصاب می شوند ولی انواع دیگری نیز وجود دارند که در سمت چپ قرار می گیرند.

 


شرایط صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دیسک افست 28 و 32 و 36 پره


 

با ایجاد شرایط رقابتی بسیار سخت در جهان امروز، فراهم آوردن شرایط مساعد جهت صادرات یك محصول، ملزومات خاص خود را می طلبد. موارد رقابتی مانند کیفیت محصول، قیمت محصول و خدمات پس از فروش و در سطحی بالاتر، برنامه ریزی و ایجاد گروه های هدفمند تحقیق و توسعه در جهت بهبود و یا ایجاد تکنولوژی تولید و فعالیت در مسیر های مرتبط، مدیریت هدفمند با نگرش بلند مدت ، تعیین استراتژی مناسب در برخورد با عملکرد رقبا و در سطحی وسیع تر حمایت هدفدار دولت و متولیان امر از جمله مواردی هستند ، که بر ایجاد بستر مناسب جهت صادرات تاثیرگذار می باشند.

به دلیل نبود بسیاری از موارد فوق که برگرفته از عدم وجود مدیریت قوی به منظور هدایت به سوی اهداف از پیش تعیین شده است، عدم دسترسی به تکنولوژی تولید روز را می توان به عنوان یکی از اثرات منفی ایجاد شده، جدای از بحث قیمت، کیفیت، خدمات پس از فروش و ... مشاهده نمود.

بررسی روند گسترش تکنولوژی های پیشرفته تولید در کشورهای اروپایی که حاصل برنامه ریزی و صرفِ هزینه هدفمند جهت رسیدن به یك هدف مشخص می باشد و نهایتا منتج به کیفیت بهتر و قیمت پایین تر، سوای بسیاری از مزایای جانبی می شود و گویای این مطلب است که سازندگان داخلی شرایط سختی را برای رقابت در بازارهای جهانی با کشورهایی نظیر ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و چین دارند و باید با ارتقای سطح کیفی محصولات خود و کاهش قیمت تمام شده محصولات بتوانند این شرایط را بهبود ببخشند.

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول در طرح توجیهی تولید دیسک افست 28 و 32 و 36 پره


 

بررسی ها نشان می دهد که کشورهای آمریکا ، انگلستان ، ژاپن ، کره جنوبی ، فرانسه ، ایتالیا ، چین ، ترکیه ، آرژانتین و برزیل از جمله مهمترین کشورهای تولید کننده دیسك افست می باشند . همچنین مشخص گردید که کشورهای روسیه ، ژاپن ، آمریکا، چین ، تایلند و استرالیا در زمره ی مهمترین مصرف کنندگان این محصول هستند .

 


تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی تولید دیسک افست 28 و 32 و 36 پره

 

- ماشین جوش

- ماشین پرس هیدرولیک 10 تن

- ماشین تراش

- سنگ فرز

- ماشین دریل

- اره لنگ

- قیچی گیوتین

- لوازم کارگاهی

 


مشوق ها ، ویژگی ها و مزایای اجرای طرح توجیهی تولید دیسک افست 28 و 32 و 36 پره

 

این پروژه در شهرك صنعتی احداث می شود، فعالیت در شهرک های صنعتی به طور کلی دارای مزایا و مشوق های زیر است :

- تهیه زمین مناسب برای اجرای پروژه های صنعتی با توجه به مکان یابی و طراحی انجام شده مطابق با اصول فنی و مهندسی و آخرین روش های شهرك سازی

- عدم نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات و سازمان های متعدد از قبیل محیط زیست، منابع طبیعی، کشاورزی، آب، برق و امور اراضی، میراث فرهنگی، خاكشناسی، ثبت، راه و ترابری، کار و امور اجتماعی و.... مستثنی بودن از قانون شهرداری ها

- ایجاد شرایط لازم به منظور هم افزایی صنایع مستقر در شهرك ها و نواحی صنعتی

- فراهم شدن بستر مناسب برای ایجاد شبکه ها و خوشه های مرتبط به یك صنعت در محدوده شهرک ها و نواحی صنعتی

- دسترسی آسان و سریع به امکاناتی از قبیل راه، آب، برق، گاز، فاضلاب صنعتی، مخابرات، اینترنت و....

- استفاده از خدمات نرم افزاری ( مشاوره ای فنی، مهندسی، مدیریتی و...) مراکز خدمات فناوری و کسب و کار

- ارائه خدمات رایگان در زمینه صدور مجوزهای ساخت و ساز و پایان کار واحدهای صنعتی

- کاهش هزینه های سرمایه گذاری به دلیل استفاده از خدمات مشترك ساماندهی شده

- امکان اجاره و خرید کارگاه های کوچك آماده و پیش ساخته بمنظور تسریع در بهره برداری و اشتغالزایی

- واگذاری اداره شرکت ها و نواحی صنعتی به هیات امنای منتخب صاحبان صنایع

- متقاضیان در صورت ارائه برنامه زمان بندی ساخت و ساز واحد صنعتی حداکثر در 12 ماه مشمول 5 درصد بخشودگی می باشند.

- متقاضیان در صورت دریافت و ارائه پروانه بهره برداری حداکثر 12 ماه از زمان انعقاد قرارداد از ارگان های ذیربط مطابق ظرفیت محصولات تولیدی مندرج در جواز تأسیس ارائه شده و ارائه بیمه کارکنان از سازمان تأمین اجتماعی برای هر اشتغال ایجاد شده، مشمول نیم درصد بخشودگی در قیمت حق بهره برداری از زمین و تأسیسات تا سقف 50نفر خواهند شد ( حداکثر 25% )

- متقاضیان در صورتی که در طول 2 سال به طور متوالی با حداقل 85 % ظرفیت تولید فعالیت نماید، شامل 15 % تخفیف در قیمت حق بهره برداری از زمین و تأسیسات نسبت به مبلغ اولیه قرارداد با تصویب هیأت مدیره می گردد.

 

دانلود طرح توجیهی تیپ تولید ادوات و تجهیزات کشاورزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دیسک افست 28 و 32 و 36 پره با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.