طرح توجیهی تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Dry Ice Blasting Machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. دستگاه های شستشوی 2CO و یا Dry Ice Blasting Machines و یا Dry Ice Blasting Systems ، با استفاده از ذرات تحت فشار یخ خشك تمیز كاری و شستشوی خودرو ، ماشین آلات صنعتی ، نمای ساختمان ها و .... را انجام می دهند .


معرفی محصول نکاتی درباره دستگاه های شستشو


 

تمیزكاری در صنعت و خدمات یكی از امور مهم محسوب می گردد . امروزه روش های مختلفی برای تمیز كاری وجود دارد ، كه از جمله آن ها می توان به شستشو با شوینده های شیمیائی یا خانگی ، شستشو با بنزین و نفت ، شستشو با آب گرم و .... اشاره كرد . لیكن نكته ای كه در مورد این تمیز كننده ها می توان گفت ، مسئله آلودگی محیطی ، دشواری عملیات تمیزكاری برای اپراتور آن و همچنین كارائی پائین این روش ها بر ای آلودگی های غیر متعارف می باشد . ذیلا برخی آلودگی ها و مشكلات تمیزكاری آن ها آورده شده است .

شستشوی نمای ساختمان ها بوسیله آب ، سند بلاست و موارد مشابه صورت می گیرد كه روش های فوق نه تنها بطور كامل نما را تمیز نمی كند ، بلكه آلودگی اطراف ساختمان را نیز در طول زمان تمیز كاری در پی دارد .

در مورد شستشوی موتور خودرو از نفت و گازوئیل استفاده می گردد و این امر سبب آلودگی محیطی شده و همچنین بخارات متصاعد شده از آن ، احتمال بروز بیماری برای اپراتور شستشو را نیز در پی دارد .

در برخی آلودگی ها مانند چسبیدن قیر به ماشین حمل آن ، با هیچ وسیله ای امكان تمیز كاری كامل خودرو و تانك حمل قیر وجود ندارد .

به منظور شستشوی روكش صندلی های خودرو لازم است این روكش ها از صندلی مربوطه جدا شده و سپس بوسیله آب و پودر لباسشوئی شسته شده و پس از خشك شدن روكش ها ، دوباره روی صندلی ها نصب گردند .

در مورد تجهیزات آهنی و فولادی ، با هیچ روشی نمی توان زنگ سطحی آنرا برداشت .

در مورد برخی تجهیزات مانند توربین ها و موارد مشابه كه از پیچیدگی های شكلی برخوردار می باشند ، دست یا هر وسیله دیگر برای تمیزكاری نمی تواند بكار برده شود ( باصطلاح جا دست وجود ندارد ) بدین صورت است كه ذرات ریز مكانیزم عملكرد شستشو با ذرات تحت فشار یخ خشك ( 2 CO ) یخ خشك با فشار از طر یق نازل دستگاه روی سطح مورد نظر تمیزكاری پاشیده می شود .

لذا مجموعه فشار ، ضربه ، اصطكاك و تغییر دمای یخ خشك ، سبب زدوده شدن سطح آلودگی از روی جسم مورد نظر می گردد . بنابراین با توجه برسیالیت یخ خشك و ریز بودن ذرات آن ، امكان تمیز كاری بسیاری از سطوح با درجه پیچیدگی ساده تا خیلی پیچیده وجود دارد .

 


مزایای اجرای طرح توجیهی تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک


 

شستشو با این روش مزیت های زیر را در پی دارد :

هیچگونه آلودگی محیطی بوجود نمی آید. از آنجائی كه یخ خشك تنها ماده استفاده شونده برای تمیزكاری بوده و این ماده نیز پس از تمیز كردن سطح جسم مورد نظر ، بخار شده و از محیط خارج می گردد ، لذا برخلاف روش های دیگر شستشو ، هیچگونه ضایعات و پساب در هنگام شستشو یا در پایان آن با قی نمی ماند .

قدرت تمیز كنندگی این سیستم بسیار بیشتر از روش های معمول شستشو است . بنابراین مواردی كه استفاده از سایر روش های تمیزكاری نتیجه قابل توجهی در مورد آنها ندارد ، با استفاده از تمیزكاری با یخ خشك بسیار مطلوب است .

جسم تمیز شده با این سیستم خیس نشده و لذا نیازی به خشك كردن آن نیست .

با توجه به افزایش قیمت مواد نفتی و همچنین مشكلات تامین آن ها ، استفاده از مواد فوق در تمیز كاری ها محدود شده است كه بدین ترتیب دستگاه مورد بررسی جایگزین خوبی برای تمیز كاری با مواد نفتی خواهد بود .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک :


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی و بررسی در شماره تعرفه های تجهیزات مشابه ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی بر ای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی كه معادل 50 – 40 درصد می باشد ، امكان واردات وجود خواهد داشت.

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات ، یك كالای عمومی صنعتی محسوب می گردد، از اینرو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید كننده از شرایطی می باشد كه در طرح توجیهی دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک ، به شرایط فوق اشاره شده است.

 


استاندارد های تدوین شده ، جهت تولید دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک


 

استاندارد ملی

با عنایت بر جدید بودن دستگاه مورد بررسی در كشور، هنوز هیچگونه استانداردی برای این دستگاه تدوین نشده است .

استانداردهای جهانی

با بررسی های صورت گرفته نتیجه گیری شده است ، كه استاندارد خاصی در جهان برای دستگاه مورد بررسی وجود ندارد ولی مستندات زیر درخصوص مشخصات فنی و كاربردی دستگاه های تمیز كاری با یخ خشك وجود دارد ، كه بسیاری از سازندگان جهانی از این مستندات استفاده می نمایند .

and ­4،744،181US patents­4،617،064

US Patent # 2،421،753 issued in 1947

 


کاربرد دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک


 

- همانطوری كه پیشتر نیز اشاره گردید ، دستگاه شستشوی 2CO برای تمیزكاری اقلام زیر مورد استفاده قرار می گیرد .

- استفاده در كارواش ها برای شستشوی موتور ، صندلی ها و قسمت های داخل خودرو

- استفاده در كارخانجات برای تمیز كاری قالب ها ، تجهیزات و ماشین آلات از جرم گرفتگی

- استفاده در تمیزكاری هواپیما

- استفاده برای برداشتن جرم گرفتگی ها در كلیه ادوات ، تجهیزات و ....

- تمیزكاری ماشین های حمل مواد چسبان و غلیظ مانند قیر و مواد شیمیائی دیگر

- تمیزكاری نمای ساختمان ها

- تمیزكاری تانك ها و تجهیزات مرتبط

- تمیزكاری ماشین های چاپ

- تمیزكاری تجهیزات الكتریكی حتی بدون قطع برق آن

- تمیزكاری كلیه ماشین آلات و تجهیزات كه بنا به هر دلیلی امكان استفاده از سایر روش های تمیزكاری وجود ندارد .

سایر موارد

بارزترین مزیت تمیزكاری با یخ خشك ، قابلیت جرم زدائی آن از روی اجسام می باشد ، كه این امر كاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارد . به عنوان مثال با نگاهی بر یك كارخانه ، جرم گرفتگی در لوله ها ، قسمت های مكانیكی و الكتریكی ماشین آلات و تجهیزات ، نشت مواد مورد استفاده تولید روی ماشین آلات و خشك شدن روی آن ها و .... همه و همه موارد ی هستند ، كه براحتی توسط روش مورد بررسی قابل تمیز شدن می باشند و این در حالی است كه سایر روش های تمیزكاری در مورد جرم گرفتگی از كارائی قابل توجهی برخوردار نمی باشد .

یا در مورد خودرو ، شستشوی موتور توسط گازوئیل نه تنها سبب آلودگی محیطی می شود ، بلكه برای كارگران كارواش نیز مضر بوده و همچنین در نهایت تمیزی كامل نیز روی موتور بوجود نمی آ ید ، در حالیكه در تمیزكاری با یخ خشك نه تنها موتور از نظر تمیزی به وضعیت روز تولید خود در خودروسازی می رسد ، بلكه هیچگونه آلودگی محیطی نیز بوجود نمی آید .

 


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی دستگاه شستشو با استفاده از یخ خشک

 

دستگاه شستشوی 2 CO یكی از اقلام مورد استفاده در خدمات مختلف محسوب می گردد . لیكن تولید آن در برخی كشورهای محدود جهان انجام می گیرد ، كه در اینجا با استفاده از جستجوهای اینترنتی كشورهای عمده تولید كننده این محصولات به صورت زیر استخراج شده است : آمریکا ، آلمان ، فرانسه ، چین و ایتالیا

محصولات مورد مطالعه یك كالای صنعتی عمومی بوده و در كلیه كشورهای جهان دارای كاربرد است و تقریبا نمی توان كشوری را از این امر مستثنی كرد . بنابراین به جرأت می توان گفت كه كلیه كشورهای جهان مصرف كننده این دستگاه بوده ولی كشورهای صنعتی و پیشرفته از میزان مصرف بالاتری برخوردار هستند .

 


تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک

 

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین مته

- ماشین اره آب صابونی

- ماشین گیوتین

- ماشین خمکاری ورق

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دستگاه شستشوی خودرو و نمای ساختمان با یخ خشک با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.