طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری ) سال 1400 + کامفار

Fishing Accessories

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی ابزارهای صیادی مانند تور و قلاب ماهی گیری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی ابزارهای صیادی مانند تور و قلاب ماهی گیری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

 

ادوات صیادی به عنوان ابزارهای کار صیادان مورد استفاده قرار می گیرد ، که این امور شامل صید ، حمل آبزی از دریا به شهر ، نگهداری آبزی در دوره پس از صید تا فروش آن و ...... مورد استفاده قرار می گیرند . این ادوات ابزار کار صیادان بوده و بدون استفاده از آن ها ، امکان کار برای صیادان وجود ندارد .

تورهای تولید شده در این واحد بیشتر برای مصرف در ماهیگیری و پرورش ماهی استفاده می گردد و دارای انواع متنوعی است ، لذا نوع مورد نظر ، تورهای ماهیگیری بدون گره است كه در سیستم بافندگی راشل تولید می گردد . تور ماهیگیری جزء اولین وسایل شكار حیوانات آبزی بوده كه بشر از آن استفاده نموده است .


معرفی محصول و نکاتی درباره ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )


 

تورهای ماهیگیری دارای انواع متنوعی است ، لذا نوع مورد نظر ، تورهای ماهیگیری بدون گره است كه در سیستم بافندگی راشل تولید میگردد . تور ماهیگیری جزء اولین وسایل شكار حیوانات آبزی بوده كه بشر از آن استفاده نموده است . معمولاً تورهای ماهیگیری را بر اساس نوع ساختار تشكیل دهنده آنها به دو گروه ساختار گرهای و بدون گره تقسیم بندی مینمایند .

در هر دو نوع این تورها ابعاد مشهای آنها متناسب با محیطی كه از آنها استفاده میشود و نوع و اندازه ماهی ها انتخاب می گردد . در قدیم تورهای ماهیگیری و تورهای پرورش ماهی را با طنابهای چند رشته و یا نخهای برید با ساختاری متشكل از گره های به هم پیوسته می بافتند .

از مزایای این ساختار ، استحكام بالا ، مقاومت سایشی خوب و آسودگی تعمیر این تورهاست . از معایب این تورها سرعت تولید كم و غیر اقتصادی بودن آنها و برجسته بودن گره ها میباشد . كه این مسیله ممكن است موجب صدمه زدن به ماهی ها گردد به خصوص در تورهای پرورش ماهی این مسیله از اهمیت بیشتری برخوردار است .

تورهای ماهیگیری بدون گره یا راشل از نظر تولید اقتصادی تر می باشند . زیرا برای تولید این تورها نیازی به طنابهای چند رشته یا نخ های برید نبوده و از سرعت تولید نستاً بالایی برخوردار می باشند . از این رو سهم تورهای راشل بدون گره در هر دو ماهیگیری و پرورش ماهی به صورت معنی داری در حال افزایش است . اما از معایب این تورها همچون دیگر تورهای راشلی مشكل پدیده نردبانی در آنها است .

در قضاوت كارایی تورها دوام مهمترین پارامتر مورد توجه است . دوام تورهای بدون گره تحت تأثیر سه فاكتور قرار دارد :

- استحكام مش تورهای جدید

- كاهش استحكام مشها بر اثر فرسایش آب و سایده شدن

- مقاومت در برابر پدیده نردبانی

تور های تولید شده در این واحد بیشتر برای مصرف در ماهیگیری و پرورش ماهی استفاده میگردد ولی از این پارچه ها میتوان همچنان به عنوان تورهای ورزشی ، صنعتی و تورهای محافظ در ساختمان سازی نیز استفاده نمود .

در استان های ساحلی کشور ، صیادی و کسب و کار شیلاتی از جمله کارهای اصلی و مهم مردم بشمار می آید ، بطوری که بسیاری در این استان ها امورات زندگی خود را از طریق صیادی می گذرانند .

با نگاهی بر صنعت صیادی و تکنولوژی صید در می یابیم که ادوات و ابزارآلات زیادی در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد ، که بدون آن ها عملا صیادی ناممکن است . این ادوات در انواع مختلف و بر حسب نیاز صیاد انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد .

در حالت کلی ادوات صید را بر حسب موارد استفاده می توان به دو گروه طبقه بندی نمود :

ادوات سنتی

این ادوات شامل تورها ، چنگک ها ، بویه ها ، سیم ها و ...... می باشند .

ادوات جدید

با توسعه صنعت صیادی و ورود دانش الکترونیک و برق به این صنعت ، ادوات مختلفی برای تسهیل صیادی و افزایش راندمان آن ساخته و روانه بازار شده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اکو ساندر ( دستگاه شناسائی تجمع جمعیت آبزیان )

جهت یاب الکترونیک

ادوات صیادی به عنوان ابزارهای کار صیادان مورد استفاده قرار می گیرد ، که این امور شامل صید ، حمل آبزی از دریا به شهر ، نگهداری آبزی در دوره پس از صید تا فروش آن و ...... مورد استفاده قرار می گیرند . این ادوات همانطوری که ذکر گردید ، ابزار کار صیادان بوده و بدون استفاده از آن ها ، امکان کار برای صیادان وجود ندارد .

ابزارهای صیادی به عنوان ادوات کار صیادان بشمار آمده که در صید نگهداری و انتقال آبزیان صید شده مورد استفاده قرار می گیرد و لذا کالای جایگزین خاصی برای آن ها نمی توان معرفی کرد .

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، بعنوان یک ادوات عمومی مورد استفاده کسب و کار انسان ها محسوب می گردد و از نگاه کلان می توان گفت که این محصولات اهمیت استراتژیک خاصی در داخل کشور و بازارهای جهانی ندارند . لیکن از آنجایی که استفاده از این ادوات سبب ارتقاء اقتصادی کسب و کار صیادان می گردد ، لذا به نظر می رسد که تولید و استفاده از آن ها می تواند کمک موثری به صیادان بنماید .

 


کد های آیسیک ، شماره تعرفه های گمرکی و استانداردهای محصول در طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )


 

با توجه به اینكه ماهی همواره به عنوان یكی از مواد غذایی ضروری برای انسانها بوده و می باشد . و همچنین صنعت شیلات چه در ایران و چه در دنیا ، صنعتی بسیار مهم بوده و هر روزه سرمایه گذاری وسیعی در این راستا انجام می پذیرد . لذا این محصول همواره مورد تقاضای مصرف كنندگان خود در سرتاسر دنیا خواهد بود و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد .

کد های آیسیک :

تور ماهیگیری : 17231131

تورهای دستی ماهیگیری : 36931351

تور فلزی ماهیگیری :  36931352

لوازم ماهیگیری : 36931350

هشدار دهنده صید ماهی : 31901520

تعرفه های گمرکی :

تور ماهی گیری مهیا شده برا ی ماهیگیری ، ازمواد نسجی سنتتیک یا مصنوعی : 56081100 ، با حقوق ورودی 25 درصد

تور ماهی گیری بافته از مواد نسجی سنتتیک یامصنوعی ( باستثناء تورماهیگیری ) : 56081900 ، با حقوق ورودی 30 درصد

چوب های ماهیگیری : 95071000 ، با حقوق ورودی 25 درصد

قلاب های ماهیگیری ، حتی متصل به زه کوتاه ماهیگیری : 95072000 ، با حقوق ورودی 4 درصد

قرقره های ماهیگیری : 95073000 ، با حقوق ورودی 25 درصد

ادوات برای ماهیگیری باقلاب ، تورماهیگیری دسته دار ، تورهای پروا نه گیری وتورهای همانند ، پرنده مصنوعی وسایر طعمه ها برای جلب شکار ولوازم همانند صید یاشکار : 95079000 ، با حقوق ورودی 4 درصد

استاندارد های تور ماهیگیری :

686 : تور ماهیگیری - شرح و طرح تورهای گره دار

1734 : روش تعیین بار پارگی نخها و گره ها

3382 : تور ماهیگیری - نخ پلی امید مورد مصرف - ویژگیها

7227 : نساجی - نخ تور ماهیگیری - تعیین تغییر طول

 


تولید کنندگان و مصرف کنندگان عمده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )


 

در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان تولید کننده ادوات صیادی می باشند و با توجه بر اینکه ادوات فوق تبادلات ثبت شده منظمی در جهان ندارند ، لذا کشورهای خاصی را نمی توان به عنوان عمده تولیدکنندگان این کالاها معرفی کرد ، ولی مطابق اطلاعات موجود کشورهای آمریکا ؛ ژاپن از کشورهای مطرح در تولید ابزارهای صیادی در جهان می باشند.

از نقطه نظر کشورهای مصرف کننده کالاهای مورد بررسی ، باید گفت که کلیه کشورهای ساحلی جهان که در آن ها امکان و قابلیت های صید آبزی وجود دارد ، مصرف کنندگان این کالاها محسوب می گردند و تفاوت مصرف صرفا در مورد انتخاب نوع ادوات می باشد .

کشور های چین و تایلند از عمده تولیدکنندگان و کشور های قطر و امارات متحد عربی از عمده مصرف کنندگان تور ماهیگیری می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی


 

ادوات صید دارای مشخصات عمومی جهانی بوده و در کلیه کشورها مورد استفاده قرار می گیرند و لذا با در نظر گرفتن این موضوع می توان گفت که امکان صادرات کالاهای مورد بررسی به سایر کشورها وجود دارد . همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی به چشم نمی خورد و انتظار می رود که در صورت وجود توانایی در صادرکننده ، صادرات آنها به کشورهای دیگر امکان پذیر باشد .

 


فرایند تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )


fishing net

- برشکاری

- تزریق

- فرم دهی با پرس

- فرم دهی با ماشین مخصوص

- مونتاژ

تورهای ماهیگیری را به طور كلی به دو روش مختلف میتوان تولید نمود كه عبارتند از :

تورهای ماهیگیری با گره

تورهای ماهیگیری بدون گره یا راشل

تورهای ماهیگیری با گره :

این تورها از نخهای برید یا طنابهای چند رشته ساخته میشوند . ولی تورهای ماهیگیری بدون گره یا راشل همان گونه كه از اسم آن پیدا است توسط ماشین بافندگی راشل و با ساختاری بدون گره بافته می شوند بدون نیاز به نخهای برید یا طناب های چند رشته .

تورهای ماهیگیری بدون گره یا راشل :

شامل پارچه توری با طرح سند فلای میباشد. كه بر روی ماشین راشل مدل RSFL8N-6M یا RSFS6(8)EL تولید میشوند . ماشین مدل RSFL8N-6M برای تولید تورهای ظریف با گیج های 21، 14 و 16 مورد استفاده قرار میگیرد این ماشین برای تولید تورهای ظریف و سبك مورد استفاده قرار میگیرد ولی مدل RSFS6(8)EL برای تولید تورهایی با گیج 6 و 8 و به خصوص برای مصارفی همچون پرورش ماهی مورد استفاده قرار میگیرد .

البته از این تجهیزات میتوان برای تولید تورهای ورزشی ، صنعتی و تورهای محافظ در ساختمان سازی نیز استفاده نمود .

در ادامه جهت آشنایی درباره عملیات بافندگی در ماشین حلقوی تاری راشل توضیحات لازم داده میشود . واحد ساختمانی در پارچه های حلقوی تاری حلقه است .

به طور كلی دو نوع حلقه در پارچه های حلقوی تاری وجود دارد كه عبارتند از حلقه بسته و حلقه باز در صورتیكه جهت حركت پشت و جلو سوزن یكسان نباشد ، تشكیل حلقه بسته میدهد و اگر جهت حركت پشت و جلو با یكدیگر یكسان باشد ، حلقه باز تشكیل خواهد داد . مراحل اصلی تشكیل حلقه در یك ماشین توربافی یك میله سوزن راشل ، با فرض اینكه میله سوزن پایین ترین وضعیت خود قرار داشته باشد به ترتیب زیر خواهد بود .

1- میله راهنما حركتهای افقی برای انجام حركت پشت انجام میدهد . مقدار این حركت بسته به نوع بافت میتواند از صفر تا هشت فاصله سوزن متغییر باشد . حركت پشت به آن قسمت از حلقه گویند كه در پشت فنی پارچه ( روی قابل استفاده ) رویت میگردد . هر چه تعداد این آندرلپها بیشتر باشد ، سطح پارچه یكنواخت تر و خاصیت كشسانی در جهت آندرلپ كاهش و در جهت عمود بر آن افزایش می یابد . تعداد آندرلپ در هر بافت تأثیر زیادی بر خصوصیات پارچه بافته شده خواهد گذاشت .

2- میله سوزن به حد اكثر ارتفاع خود بالا می آید و توسط ساقه حلقه قبلی زبانه سوزن باز میگردد .

3- میله های راهنما كه توسط نخهای تار به صورت بخشی و یا كامل نخ كشی شده اند . از پشت ماشین توسط یك حركت نوسانی از بین سوزنها عبور می نماید و به جلوی سوزنها منتقل میگردد .

4- میله راهنما حركت جلو را به اندازه یك فضای سوزن انجام میدهد و سرنخ در اختیار دهانه سوزن قرار میگیرد .

5- با انجام حركت نوسانی برگشتی میله سوزن مجدداً از جلوی سوزنها به پشت منتقل میگردد و ساقه حلقه به همین وسیله انجام میگردد .

6- میله سوزن به پایین ترین وضعیت خود پایین آمده و موجب تشكیل یك رج جدید و انداختن حلقه های قبلی میگردد .
تعداد شانه نیز در تعیین خصوصیات فیزیكی پارچه تولیدی مثل جمع شدگی ، ثبات عرضی و طولی وزن متر مربع تأثیر به سزایی دارد . پارچه های یك شانه دارای خواص مطلوبی نمی باشند و امروزه به صورت صنعتی تولید نمی گردد .

ماشین های راشل جهت تولید پارچه های توری عمدتاً به دو یا سه عدد شانه راهنما احتیاج دارند . ایجاد پارچه های توری كه در این واحد به عنوان زمینه مورد نیاز می باشد توسط ظرافت نسبی نخ مصرفی نسبت به گیج ماشین و همچنین حركت لپینگ مناسب ایجاد می گردد .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )

 

- ماشین چله پیچی

- ماشین بافندگی راشل

- ماشین رول پیچ و كنترل

- كمپرسور هوای فشرده

- پرس مکانیکی 50 تنی

- ماشین تزریق پلاستیک 200 گرمی

- ماشین برش میلگرد

- ماشین مخصوص فرم میلگرد

- ماشین خراطی

- تجهیزات مونتاژ

- ابزارآلات پنوماتیکی بستن اتصالات

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )

 

- میلگرد فولادی

- مواد پلاستیک

- اتصالات مکانیکی

- میلگرد آلومینیومی

- نخ نایلونی

- چوب مخصوص ادوات صیادی

- کارتن

- کیسه های پلاستیکی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری )

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تور ماهیگیری

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ابزارهای صیادی ( تور و قلاب ماهی گیری ) ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

 دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.