طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

wire tire

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی سیم طوقه لاستیک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی سیم طوقه لاستیک را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. سیم طوقه لاستیک در تولید لاستیك خودرو به عنوان استحكام دهنده لبه لاستیك مورد استفاده دارد . می توان گفت كه هیچ لاستیكی نمی تواند بدون این قطعه تولید گردد .

 


نکاتی جالب درباره سیم طوقه لاستیک


 

سیم طوقه یا بید وایر Bead Wire یا سیم طوقه لاستیك محصولی است ، كه در تولید لاستیك خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. سیم طوقه در لبه های لاستیك یعنی محل اتصال آن به رینگ نصب می گردد . البته باید گفت كه سیم از داخل لاستیك نصب شده و لذا در ظاهر آن قابل مشاهده نمی باشد . لیكن برای اطلاع بیشتر قابل ذكر است كه در مواقع سوزاندن لاستیك خودرو ، این سیم پس از مدت كوتاهی از سوختن لاستیك بصورت درسته از آن جدا شده و قابل مشاهده می گردد .

سیم طوقه با جنس مفتول فولادی با كربن بالا در سایز 0,02± 0,96 میلیمتر تا 0,78 میلی متر با آبكاری برنز و بصورت بافته شده تولید و به مصرف كنندگان ( كارخانجات لاستیك سازی ) در كویل های حدود 350 كیلوگرمی عرضه می گردد. در صورتی كه مصرف كننده سایز دیگری از بیدوایر را نیاز داشته باشد نیز قابل تولید است .

سیم طوقه بصورت آماده در بازار وجود ندارد چراكه این سیم از نظر قطر و پوشش روی آن حالت استاندارد در تركیب تولید كنندگان سیم و مفتول عمومی قرار ندارد . از اینرو واحد های تولید كننده این محصول ، سیم آماده را از بازار تهیه كرده و سپس از طریق كشش گرم آنرا به قطر مورد نظر می رساند. قدم بعدی در مورد این سیم ها ، ایجاد پوشش برنز در روی آن است .

چسبندگی لاستیك روی فولاد كم می باشد و این امر سبب می گردد ، كه طوقه براحتی از لاستیك جدا گردد . لذا برای غلبه بر این مشكل سطح سیم بوسیله فلز برنز پوشش داده می شود . سیم تولیدی در نهایت به صورت كلاف به هم بافته شده تبدیل و روانه بازار می گردد .

چرا كه انواع سیم طوقه های لاستیك خودرو همانطوری كه می دانیم لاستیك خودرو در اندازه های مختلف برای انواع خودروهای سواری ، وانت ، نیمه سنگین و سنگین تولید می شود . لذا سیم طوقه هر كدام از لاستیك های فوق نیز مخصوص همان لاستیك می باشد و لذا بدین ترتیب تنوع سیم طوقه ها مشخص می گردد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد. لذا با پرداخت حقوق گمركی به شرح میزان ذكر شده در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک ، امكان واردات وجود خواهد داشت.

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات، یك كالای صنعتی محسوب می گردد ، از این رو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولیدكننده از شرایطی می باشد كه در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک به شرایط فوق اشاره شده است.

 


ماشین آلات آلات خط تولید سیم طوقه لاستیک


 

- حمام اسید كلردریك

- تجهیزات فسفاته كردن

- وان های خنثی سازی

- تجهیزات اسید شوئی

- تجهیزات آبكاری برنز

- كوره عملیات حرارتی

- كوره تنش زدائی

- كوره هوای گرم

- ماشین آلات كشش سیم

- تجهیزات كنترل كیفیت

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک


 

استاندارد ملی

با بررسی های انجام شده در مورد استانداردهای موجود در مورد سیم طوقه ، نتیجه گیری شده است كه هیچگونه استاندارد ملی در مورد این كالا وجود ندارد . لذا تولید كنندگان به منظور ایجاد كیفیت مورد نیاز بازار ، صرفا از توان فنی خود و مراجعه بر الزامات و احتیاجات شركت های لاستیك ساز كه در واقع مشتریان محصول مورد مطالعه را تشكیل می دهند ، استفاده می نمایند .

استانداردهای بین المللی

استانداردهای بین المللی زیر در مورد سیم طوقه یا بید وایر شناسائی شده است .

ISO 7800

SAE 701

JIS 6053

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک


 

سیم طوقه همانطوری كه از نام آن مشخص است در تولید لاستیك خودرو به عنوان استحكام دهنده لبه لاستیك مورد استفاده دارد . لاستیك یك خودرو طوری ساخته می شود كه رینگ فولادی را در برگرفته و بواسطه آن به سیستم انتقال حركت خودرو متصل و در نهایت با دریافت حركت از آن سبب حركت خودرو گردد. بنابراین لبه لاستیك ( تایر خودرو ) لازم است از خصوصیات زیر برخوردار باشد .

1- استحكام كافی به دلیل اینكه لبه لاستیك نازك ترین قسمت آن می باشد

2- در هنگام باد كردن لاستیك ، لبه به رینگ چسبیده و مانع نشت باد گردد

3- در هنگام تعویض یا در آوردن لاستیك ، صدمه ای به خاصیت آب بندی لبه لاستیك وارد نگردد .

4- در زمان وارد آمدن ضربه با چرخ ، لبه لاستیك پاره یا ترك برندارد

با توجه بر خواص مورد انتظار از لبه لاستیك و با توجه بر استحكام پائین لاستیك در این باب ، لازم است كه تقویت لازم در محل لبه به عمل آید ، كه سیم طوقه كه از فولاد كربن محكم ساخته می شود این نقش را بر عهده دارد ، به طوری كه در كلیه لاستیك ها و بدون استثنا سیم طوقه در این قسمت از لاستیك قرار داده می شود.

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک


 

خودرو در هر كشوری از جمله كالاهای اصلی ، مهم و حتی استراتژیك محسوب می گردد و مسئولین همواره سعی در توسعه آن داشته اند . صنعت خودرو سبب رونق بسیاری از صنایع و خدمات در كشور می گردد . از طرف دیگر قطعات خودرو به عنوان عامل محرك و راه انداز صنعت خودرو بوده و توسعه صنعت خودرو مستلزم توسعه صنعت قطعه سازی می باشد .

بنابراین می توان نتیجه گرفت كه با توجه به اساسی بودن صنعت خودرو در كشور قطعه سازی را نیز می توان در ردیف خودروسازی از نظر اهمیت قرار داد . سیم طوقه به عنوان یكی از قطعات غیر مستقیم خودرو محسوب می گردد و لذا می توان آن را در ردیف كالای مهم و اساسی صنعت قرار داد .

همچنین سیم طوقه وسیله ای است كه در كلیه لاستیك های خودرو مورد استفاده دارد . این مصرف در كلیه لاستیك ها وجود دارد و به نوعی می توان گفت كه هیچ لاستیكی نمی تواند بدون این قطعه تولید گردد . از طرف دیگر با مراجعه بر خصوصیات مورد انتظار از سیم طوقه می توان گفت كه این محصول هیچ گونه جایگزینی ندارد و مصرف آن در محل كاربرد آن اجتناب ناپذیر است .

 


کشور های تولید کننده و مصرف کننده عمده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک

 

به منظور شناسائی كشورهای مهم تولید كننده سیم طوقه ، با استفاده از جستجوهای اینترنتی كشورهای عمده تولید كننده و مصرف کننده این محصول به صورت زیر استخراج شده است .

- آمریكا

- آلمان

-  ژاپن

- هندوستان

- ایتالیا

- فرانسه

- چین

 


فرایند تولید سیم طوقه لاستیک

 

1)  اسید شویی ( شستشو با اسید ) و كشش اولیه :

مفتول های فولادی ( به قطر 5.5 میلی متر ) توسط كشش مداوم ( پیوسته ) مفتول ها كه از میان یك سری قالب هایی كه به تدریج كوچكتر می شوند ، به سیم تبدیل می شوند. به هر حال قبل از اینكه مفتول های فولادی كشیده شوند باید در حمام اسیدی تمیز شوند ( در وان اسید سولفوریك غوطه ور می شوند ) و سپس در آب غوطه ور شوند و توسط یك پوشش فسفاته ، روغنكاری گردند و خنثی شوند. در طول مدت كشش از 5 الی 6 قالب برای كاهش قطر مفتول استفاده می شود.

2)  پاتنت كردن ( عملیات حرارتی ) :

پس از كشش اولیه ، مفتول ها می باید عملیات حرارتی (patent ) شوند ، در طول مدت عملیات حرارتی سیم های فولادی تا نقطه فوق بحرانی در یك كوره عملیات حرارتی گرم می شوند. ( حرارت داده می شوند ) و بعد اجازه داده می شود كه سیم ها به قدر كافی محكم و با قدرت شوند و بتوانند در طول مدت كشش ثانویه در برابر تغییر شكل ایجاد شده بدون هیچگونه شكستگی استقامت كنند.

3)  كشش ثانویه :

كشش مجدد باعث كاهش قطر مفتولی می شود ، كه در مرحله اول كشیده شده است و به سایزی می رساند كه مد نظر می باشد. در این مرحله از یك سری قالب هایی كه حدودا 10 الی 20 عدد قالب كوچك پشت سر هم می باشد ، استفاده می شود. قبل از آن كه سیم برای بار دوم كشیده شود ، باید شسته شود ، در آب غوطه ور گردد و روغنكاری شود . ( دقیقا مثل مرحله اول كشش )

4)  تنش زدایی :

سیم های طوقه از یك كوره جهت آزاد سازی تنش های ایجاد شده در اثر عملیات حرارتی عبور داده می شوند. در این پروسه ، سیم ها درست تا درجه حرارتی زیر ناحیه بحران حرارت می بینند و مدت طولانی در آن حرارت نگه داشته می شوند تا درجه حرارت تمام نقاط سیم یكسان گردد.

5)  آبكاری :

سپس سیم هایی كه تحت عملیات حرارتی قرار گرفته اند با برنز آبكاری می شوند. این عمل باعث می شود كه لاستیك به سیم طوقه به آسانی بچسبد . قبل از اینكه سیم ها آبكاری شوند می باید در اسید شسته شوند و آبكشی گردند. بعد از آبكاری سیم ها آبكشی می شوند و سپس عملیات خنثی سازی انجام می گردد.

6)  پیچیدن و بسته بندی :

سیم های طوقه پس از خشكانیده شدن بصورت رول پیچیده می شوند، عملیات خشك كردن و بسته بندی می باید در شرایط آب و هوایی كنترل شده انجام گیرد ، كه از هر گونه زنگ زدگی سطح سیم های طوقه جلوگیری شود.

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیم طوقه لاستیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سیم طوقه لاستیک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.