طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Industrial conveyor belts

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تسمه نقاله صنعتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


تسمه نقاله محصولی می باشد ، که جهت جابه جایی و انتقال محصولات مختلف در کشاورزی ، سالن ترخیص فرودگاه ها و پایانه ها ، سیستم های اتوماسیون ، صنایع غذایی ، استخراج معادن و صنایع معدنی و .... دارای کاربرد می باشد .

 


معرفی محصول و نکات مهم درباره تسمه نقاله ها


 

امروزه خطوط انتقال کالا که اصطلاحا نقاله نامیده می شوند ، بخش لاینفک صنایع مختلف تولید ، استخراج ، فراوری ، مونتاژ و غیره هستند . از آنجا که غالبا فرایند های تولید هر محصول متشکل از بخش های گوناگون هستند و مواد اولیه یا کالای نیم ساخته باید مسافتی را بین ایستگاه های مختلف طی نمایند ، تا به محصول نهایی تبدیل شوند ، نقاله از حیث افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه جابه جایی مناسب ترین ابزار ممکن است . از سایر دلایل کاربرد یک نقاله می توان به جلوگیری از تماس انسان با محیط های آلوده یا خطرناک مثل کوره های پخت رنگ و محیط های حاوی مواد سمی اشاره نمود . کاهش جا به جایی بی مورد ابزار ها و نیروی انسانی و پیوسته نمودن پروسه تولید از سایر مزایای استفاده از یک سیستم نقاله است .

انواع مختلف سیستم نقاله برای کاربرد های مختلف به صورت استاندارد و ماجولار طراحی و ساخته شده و طول ارتفاع کانوایر بر اساس نیاز مشتری مشخص می گردد . به طوری که فریم تجهیزات عمدتا از پروفیل های اختصاصی آلومینیومی یا ورق های استیل و آهن می باشند ، که به کمک برش لیزر ، پانچ و خم CNC تولید می شود . طراحی بر مبنای اصول مهندسی ، دقت ساخت بالای قطعات و کیفیت بالای قطعات استاندارد مورد استفاده ، دلائل اصلی در کیفیت بالای محصولات تولیدی این گروه می باشد ، که توان رقابت با محصولات مشابه اروپائی را فراهم می آورد .

انواع نقاله های زمینی :

نقاله تسمه ای نوع لاستیکی و PVC

نقاله غلطکی درایو دار و هرزگرد

نقاله زنجیری برای صنایع غذایی و صنعتی

بالابر های بری و صنعتی ( از نوع زنجیری ، تسمه ای و سیزری )

پالت کانویر برای حمل پالت های سنگین

نقاله مخصوص خطوط مونتاژ لوازم خانگی و مجموعه ها

نقاله های خاص ازقبیل اسلت کانویر برای خطوط خودرو ، نقاله آهنربائی برای خطوط تولید ظروف فلزی ، نقاله حمل ضایعات و ...

تجهیزات خاص مورد استفاده در خطوط انتقال ازقبیل : شاتل ترانسفر جهت انتقال عرضی ، میز گردان جهت تغییر جهت حرکت بار

نوار های نقاله از تجهیزات بسیار مهم جهت انتقال مواد جامد می باشند . در این تجهیزات مواد پس از تخلیه مناسب بر روی باند ، در فواصل طولانی و شرایط حتی نامناسب محیطی از نقطه ای به نقطه ای دیگر منتقل می گردند .

لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول ، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک می باشد . ماشین آلاتی که بیشتر مراحل کاری آن ها به طور خودکار صورت گرفته و اتکای آن به عوامل انسانی کمتر باشد . از نمونه های متداول این ماشین آلات در صنعت می توان به نقاله های مکانیکی اشاره کرد ، که نقش به سزایی را در توسعه روش های حمل و نقل دارند .

تسمه نقاله از سه قسمت اصلی تشکیل شده است :

1. لاستیک روکش بالای تسمه : قسمتی است که بار روی آن قرار می گیرد و جنس و ضخامت این لایه باید متناسب با نوع مواد حمل شونده و شرایط کارکرد تسمه باشد . مشخصات فیزیکی مواد ازقبیل دما ، ریز و درشت بودن ذرات ، برندگی یا صاف بودن و نیز مشخصات شیمیایی مواد حمل شونده در انتخاب ضخامت و جنس لاستیک روکش مؤثرند . لذا تسمه نقاله ای که در فضای باز و شرایط جوی گوناگونی اقدام به حمل قطعات تیز و برنده می کند ، دارای جنسی متفاوت با دیگری است ، که در سالن یک کارخانه عهده دار حمل وسایل سبک و یکنواخت است .

2. منجید تسمه نقاله : این قسمت دارای اهمیت خاصی در ترکیب تسمه می باشد ، چراکه تامین استحکام مورد نیاز جهت حمل بار و به گردش درآوردن تسمه بر روی ماشین نقاله به عهده منجید می باشد .

3. لاستیک روکش پایین تسمه : این قسمت منجید را در مقابل سایش قسمت های مختلف نقاله و سرریز مواد حمل شونده محافظت می کند . عموما ضخامت روکش لاستیک پایین از ضخامت روکش لایه رویه کمتر است .

لایه رویه تسمه نقاله براساس زوایا شیب حمل بار و نوع بار می تواند به شکل های صاف ، متخلخل ، V شکل و غیره باشد . ضمن این که لاستیکی که جهت رویه تسمه به کار می رود می تواند مقاوم دربرابر حرارت ، مواد شیمیایی ، اجسام برنده ، اجسام ساینده و غیره باشد . پس همانطور که می بینیم انتخاب جنس مناسب برای رویه و زیره ، منجید مناسب با تعداد لایه های کافی که توانایی حمل بار موردنظر را داشته باشد و درنهایت پخت کامل و بی نقص لایه هایی که بر روی هم قرار گرفته اند ، نقشی تعیین کننده و اساسی در تولید یک تسمه نقاله مناسب دارند .

 


انواع تسمه نقاله


 

تسمه نقاله با سیم فولادی

تسمه نقاله با مش فولادی

تسمه نقاله با کتان

تسمه نقاله با پلی استر

تسمه نقاله با نایلون

تسمه نقاله مقاوم دربرابر مواد شیمیایی و روغن

تسمه نقاله مقاوم دربرابر درجه حرارت های بالا

تسمه نقاله مقاوم دربرابر حرارت

تسمه نقاله مقاوم دربرابر سرما

تسمه نقاله مقاوم دربرابر شعله

تسمه نقاله از جنس PVC

تسمه نقاله دیواره دار

تسمه نقاله لوله ای

تسمه نقاله بی انتها

تسمه نقاله طرح دار

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی


 

واردات انواع تسمه نقاله تحت تعرفه های گمرکی 40101100 ، 40101200 ، 40101300 و 40101400 ( سیستم هماهنگ شده توصیف و کد گذاری کالا ) با موافقت وزارت بازرگانی انجام می پذیرد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی


 

استاندارد های ملی :

تسمه نقاله – ویژگی های تسمه نقاله های لاستیکی و پلاستیکی ساختار با ساختار منسوج برای مصارف عمومی : 6573

تسمه نقاله های لاستیکی مقاوم دربرابر گرما – ویژگی ها : 6574

تسمه نقاله – تعیین استحکام کششی و ازیاد طول تسمه با ضخامت کل – روش آزمون : 6576

تسمه نقاله های لاستیکی و پلاستیکی با الیاف منسوج برای مصارف عمومی – روش تعیین استحکام چسبندگی : 6577

تسمه نقاله – اندازه گیری طول خالص تسمه با انتهای بسته – روش آزمون : 6579

تجهیزات مکانیکی نقل و انتقال پیوسته برای مواد فله ای و بار واحد – نقاله های تسمه ای – ویژگی های اصلی پولی های محرک موتوری شده : 10119

تسمه نقاله – تعیین ضخامت کل و ضخامت لایه پوششی به روش اندازه گیری مستقیم : 6578

روش آزمون تسمه نقاله – نقاله های لاستیکی مقاوم دربرابر گرما – روش آزمون : 6575

تسمه نقاله – تعیین ناودانی شدن – روش آزمون : 6580

تسمه نقاله – راهنمای انبار کردن و حمل و نقل : 6581

لازم به ذکر می باشد که ، استاندارد های بین المللی مرتبط با محصول مورد بررسی نیز در طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی ارائه شده اند .

 


اهمیت استراتژیکی تسمه نقاله


 

به دلیل وابستگی اکثر صنایع به ابزار نقل و انتقال مواد اولیه و محصول استفاده از تسمه نقاله حیاتی می باشد . با توجه به اهمیت روزافزون رقابت پذیری و کاهش قیمت تمام شده لازم است که صنایع خصوصا صنایع معدنی سرعت کار خود را با کمترین هزینه بالا ببرند . با توجه به اینکه استفاده از نقاله های سیم دار هزینه های نگهداری ، تعمیرات را تا حد قابل توجهی پایین می آورد ، استفاده از آن اهمیت بسزایی دارد .

 


تولیدکنندگان و مصرف کنندگان عمده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی


 

این محصول به دلیل پیچیدگی های مختصری که در تولید دارد و غالبا کاربرد صنعتی سنگین دارد ، اکثرا در کشور های صنعتی مانند آمریکا ، چین ، آلمان ، استرالیا ، روسیه ، هند و ... تولید می گردد . همچنین کشور های صاحب معدن مانند شیلی و آفریقای جنوبی به دلیل مصرف بالای داخلی از تولیدکنندگان تسمه های نقاله با سیم فولادی می باشند .

 


فرایند تولید تسمه نقاله صنعتی :

 

ابتدایی ترین و البته مهم ترین مرحله که در اصل تعیین کننده مرغوبیت تولید نهایی است ، تهیه فرمول آمیزه است . آمیزه ای که قرار است با کنار هم قرار دادن اجزایی ریز و درشت ، برخی چندین کیلوگرم و برخی چند گرم ، تشکیل شود . اجزایی که هر یک نقشی مهم و تعیین گر در ساختار نهایی محصول خواهند داشت . محصولی که قرار است به دست مشتری برسد و رضایت او را درپی داشته باشد . پس باید نهایت دقت در این مرحله اعمال شود . سپس کار به دست واحد تولید سپرده می شود تا مواد درج شده در فرمولاسیون را توزین کرده و پس از اختلاط به صورت ورق های لاستیکی درآورد .

اما این ورقه ها هنوز کامل نیستند تا زمانی که با منجید پیوسته شده و پخت شوند . پخت لاستیک است که آن را از ورقه ای نرم و شکل پذیر به قطعه ای مستحکم تبدیل می کند . در طی تمامی مراحل باید بازرسانی داشته باشند ، تا از کیفیت مناسب تولید مطمئن شده و حتی از محصول نهایی شکل گرفته نیز به سادگی نگذرند و تا زمانی که از قابلیت تسمه اطمینان حاصل ننموده اند ، اجازه ارسال به مشتری را ندهند .

به طور کلی فرایند تولید به چهار مرحله اصلی زیر تقسیم می شود :

مرحله اول : فرایند اختلاط مواد و تهیه کامپاند

مرحله دوم : فرایند ساخت و آماده سازی اجزای تشکیل دهنده

مرحله سوم : فرایند مونتاژ اجزای تشکیل دهنده و ساخت تسمه خام

مرحله چهارم : فرایند پخت و بسته بندی

 


ماشین آلات خط تولید تسمه نقاله صنعتی :

 

خط کامل میکسر

خط کامل کلندر سیمی

اکسترودر

ماشین برش

گام کلندر

پرس پخت

رنگ زن و چاپ

دستگاه تست

قالب ها

تجهیزات دیگر

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تسمه نقاله صنعتی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تسمه نقاله صنعتی با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.