جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.7 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Bulk bread making machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تولید و عرضه نان های حجیم از اهمیت بالائی در اقتصاد کشور برخوردار می باشد و ماشین آلات تولید این نوع نان ها بعنوان عوامل تولید و توسعه نان ، از اهمیت مشابه برخوردار می باشند و لذا توسعه آنها در کشور می تواند سبب توسعه تولید و مصرف نان حجیم گردد ، که بدینوسیله پیامد کاهش مصرف نان های سنتی و هزینه های متعاقب آن برای اقتصاد ملی کشور خواهد بود .

 


نکاتی درباره نان حجیم و نان فانتزی


 

امروزه نان در اشکال مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توان به نان لواش ، سنگک ، تافتون ، بربری ، نان حجیم و غیره اشاره کرد . هر کدام از این نان ها به لحاظ نوع آرد مورد استفاده ، میزان مخمرها و همچنین فرایند پخت نسبت به همدیگر متفاوت هستند و در این میان نان های حجیم از چند تفاوت عمده نسبت به نان های سنتی که پیشتر اشاره شد برخوردار می باشند ، که این اختلاف شامل موارد زیر می باشد:

نوع آرد مورد استفاده

آرد مورد استفاده در پخت نان های حجیم از نوع بدون سبوس و سفید است . میزان گلوتن این نوع آردها معمولا کم است .

نوع مخمر مورد استفاده

در فرایند تخمیر خمیر نان های حجیم ، از خمیر مایه استفاده می شود . این مخمرها قابلیت تخمیر به همراه پف کنندگی قوی بوده و گاز کربنیک متصاعد شده از آن ها سبب می گردد تا خمیر نان به اصطلاح پف کرده و بدینوسیله نانی با ساختمان متخلخل و سبک ایجاد گردد ، که دلیل اصلی اطلاق نان حجیم هم به این نوع نان ها همین خاصیت می باشد .

 


فرایند پخت نان حجیم و نان فانتزی


 

در فرایند پخت کلیه نان های سنتی ، از شعله مستقیم آتش استفاده می شود و این در حالی است که در پخت نان های حجیم ، از حرارت غیر مستقیم آتش استفاده می گردد . این امر سبب می شود که پخت نان بدون کوچکترین سوختگی صورت گرفته و علاوه بر آن نرمی و انعطاف مناسب نیز در ساختمان نان بوجود آید . از دیگر نقاط مثبت در فرایند تولید این نان ها ، بهداشتی بودن پخت به دلیل استفاده از ماشین آلات اتوماتیک ، هدر رفت پائین سوخت و غیره می باشد .

در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و فانتزی ، هدف ساخت ماشین آلات تولید نان حجیم می باشد . این ماشین آلات همانطوری که از عنوان آن نیز مشخص است عهده دار تولید نان حجیم بوده و از قسمت های زیر تشکیل یافته اند :

- تجهیزات تولید خمیر و میکسر

- تجهیزات تولید قرص نان و دیوایدر آن

- تجهیزات انتقال خمیر

- تجهیزات پخت ( آون )

- سینی ها و ادوات

- قطعات جانبی

مجموعه تجهیزات و ادوات فوق تحت عنوان ماشین آلات تولید نان حجیم نامیده می شوند ، که در طرح حاضر هدف تولید آنها می باشد . ظرفیت تولیدی این ماشین ها از 1500 کیلوگرم در روز تا 20000 کیلوگرم در روز متغیر است . لازم به ذکر است که اندازه گیری ظرفیت در این ماشین ها بر اساس میزان آرد قابل جذب ماشین اندازه گیری می شود .
ماشین آلات تولید نان های حجیم همانطوریکه از عنوان آن نیز مشخص است برای تولید انواع نان های حجیم مورد استفاده قرار می گیرند .

لذا واحدهای تولیدی نان حجیم این تجهیزات را خریداری و با استفاده از آن اقدام به تولید و عرضه نان های حجیم می نمایند . واحدهای تولید نان های فانتزی در کشور ما حدود 20 نوع نان فانتزی ( حجیم ) به صورت رژیمی، سبوس دار و جو تولید می کنند . لازم به ذکر است که در برخی کشورهای اروپایی این تعداد از 250 نوع هم گذشته است.

 


اهمیت استراتژیک محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی


 

نان یک کالای اساسی و استراتژیک در کشور محسوب می گردد . از طرف دیگر دولت سالانه مبالغ بسیار قابل توجهی یارانه برای این کالا پرداخت می نماید . نکته قابل ذکر در اینجا آن است که بخش عمده یارانه پرداختی دولت در مورد نان های سنتی بوده و آرد مورد استفاده در تولید نان حجیم با قیمت آزاد بین نانوایان توزیع می گردد . از اینرو ملاحظه می گردد که هزینه های بالائی بابت پرداخت یارانه برای تامین آرد کشور پرداخت می گردد .

از طرف دیگر یکی از مشکلات اساسی نان های سنتی در کشور ، ضایعات آن می باشد که میزان آن تابع نوع آرد و فرایند پخت می باشد ، بطوری که در نان های سنتی میزان ضایعات معادل 16 تا 18 درصد ولی در مورد نان های حجیم درصد ضایعات دو می باشد و لذا می توان اهمیت استراتژیک نان های حجیم نسبت به نان های سنتی را در موارد زیر بیان کرد .

- عدم پرداخت یارانه از طرف دولت برای نان های حجیم

- پائین بودن ضایعات نان های حجیم

- قابلیت تولید و عرضه نان در مقادیر بسیار بالا

- قابلیت تولید نان در تنوع های بسیار متعدد

با توجه بر مطالب ذکر شده می توان نتیجه گیری کرد تولید و عرضه نان های حجیم از اهمیت بالائی در اقتصاد کشور برخوردار می باشد و ماشین آلات تولید این نوع نان ها بعنوان عوامل تولید و توسعه نان ، از اهمیت مشابه برخوردار می باشند و لذا توسعه آنها در کشور می تواند سبب توسعه تولید و مصرف نان حجیم گردد که بدینوسیله پیامد کاهش مصرف نان های سنتی و هزینه های متعاقب آن برای اقتصاد ملی کشور خواهد بود .

 


شرایط صادرات و واردات محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی


 

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی خارجی کشورمان ، محدویت خاصی برای واردات این ماشین آلات مشاهده نشده است . حقوق ورودی این اقلام 10 درصد است .

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است که در مورد صادرات ماشین آلات تولید نان های حجیم هیچگونه شرایط خاصی به لحاظ قانونی و مقررات وزارت بازرگانی وجود ندارد، لیکن به لحاظ فنی و رعایت استانداردهای بین المللی ذکر موارد زیر ضروری می باشد.

کیفیت عملکرد ماشین آلات تولیدی

محصولات غذائی از اهمیت و حساسیت زیادی برای عموم جامعه برخوردار می باشند . از این رو ماشین آلات مرتبط آن نیز لازم است طوری طراحی و تولید گردد که در جریان تولید ، محصولی با کیفیت قابل قبول عرضه نماید . یکی از عوامل بسیار حساس در تولید نان های حجیم، رعایت کلیه موارد فنی در مرحله پخت می باشد .

زیبائی و رنگ ظاهری نان تابع فرایند پخت است. چرا که در این ماشین ها حرارت بصورت غیر مستقیم روی محصول منتقل می گردد. بنابراین تولیدکننده لازم است از توان فنی و مهندسی لازم در طراحی و ساخت ماشین آلات برخوردار باشد ، تا بواسطه آن قابلیت ساخت و عرضه ماشین مطابق با استانداردهای جهانی را داشته باشد .

سابقه قبلی تولیدکننده

علاوه بر اینکه تولیدکننده لازم است از توان فنی و مهندسی بالا در طراحی و ساخت برخوردار باشد، وجود سابقه تولید و فروش مناسب نیز یکی دیگر از عوامل مطرح در انتخاب ماشین توسط مشتریان است. بطوری که خریدار عموما در انتخاب ماشین سعی می کنند ماشینی را انتخاب نمایند ، که توصیه های مثبت خریداران قبلی برای آن وجود داشته باشد .

رعایت استانداردهای کشور مقصد

مشخصات ، اندازه و ابعاد ، تنوع نان های تولیدی ، ترکیب مواد اولیه و .... در هر کشوری نسبتا متفاوت است . از این رو تولیدکننده ماشین آلات لازم است در طراحی و ساخت به این قابلیت ها و مشخصه های مورد نیاز کشور مقصد صادرات توجه نماید .

برخورداری تولیدکننده از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

همانند سایر کالاهای تجاری ، قیمت یکی دیگر از عوامل مطرح در بازارهای جهانی می باشد و لذا صادرکننده ای می تواند در بازارهای جهانی حضور داشته باشد که علاوه بر برخورداری از توان فنی و مهندسی بالا، قابلیت ارائه ماشین به قیمت مناسب را نیز داشته باشد.

خدمات پس از فروش

محصولات تولیدی طرح ، یک کالای سرمایه ای محسوب می گردند . از اینرو خدمات پس از فروش از اهمیت بالائی در آن برخوردار است . بنابر این لازم است صادر کننده توانائی ارائه این خدمات را نیز برای کشور مقصد صادرات داشته باشد .

 


عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی

 

نان های حجیم در کشورهای اروپائی و آمریکائی از میزان و تنوع مصرف بسیار بالائی برخوردار می باشند و حتی میزان مصرف آن ها بسیار بالاتر از نان های سنتی است . تنوع تولید این نان ها در کشورهای فوق حدود 250 مورد بالغ می گردد . بنابراین کشورهای اروپائی و آمریکائی را می توان بعنوان کشورهای مطرح و بزرگ در تولید و مصرف این ماشین آلات در جهان معرفی کرد ، که در این میان کشور آلمان ، ایتالیا و فرانسه از معروفیت جهانی بیشتری بر خوردار هستند .

ماشین آلات شرکت FORGI آلمان و EMF ایتالیا در کشور ما شناخته شده بوده و واحدهای مختلف نانوائی از آن ها استفاده کرده و یا برخی از سازندگان داخلی محصولات خود را از طریق مهندسی معکوس و با استفاده از ماشین آلات فوق الذکر تولید می نمایند .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی

 

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین دریل

- گیوتین ورق بر ( گیوتین )

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- ماشین مته رادیال

- ماشین خم

- تجهیزات جوشکاری استیل

- ابزارآلات دستی و عمومی

- میزهای کار و غیره

- جرثقیل سقفی ده تن

- فیکسچرهای مونتاژ

- تجهیزات تست و کنترل کیفیت

- جرثقیل دستی به همراه قاب آن

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ماشین آلات نان حجیم و فانتزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool