طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Bulk bread making machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تولید و عرضه نان های حجیم از اهمیت بالائی در اقتصاد کشور برخوردار می باشد و ماشین آلات تولید این نوع نان ها بعنوان عوامل تولید و توسعه نان ، از اهمیت مشابه برخوردار می باشند و لذا توسعه آنها در کشور می تواند سبب توسعه تولید و مصرف نان حجیم گردد ، که بدینوسیله پیامد کاهش مصرف نان های سنتی و هزینه های متعاقب آن برای اقتصاد ملی کشور خواهد بود .

 


نکاتی درباره نان حجیم و نان فانتزی


 

امروزه نان در اشکال مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توان به نان لواش ، سنگک ، تافتون ، بربری ، نان حجیم و غیره اشاره کرد . هر کدام از این نان ها به لحاظ نوع آرد مورد استفاده ، میزان مخمرها و همچنین فرایند پخت نسبت به همدیگر متفاوت هستند و در این میان نان های حجیم از چند تفاوت عمده نسبت به نان های سنتی که پیشتر اشاره شد برخوردار می باشند ، که این اختلاف شامل موارد زیر می باشد:

نوع آرد مورد استفاده

آرد مورد استفاده در پخت نان های حجیم از نوع بدون سبوس و سفید است . میزان گلوتن این نوع آردها معمولا کم است .

نوع مخمر مورد استفاده

در فرایند تخمیر خمیر نان های حجیم ، از خمیر مایه استفاده می شود . این مخمرها قابلیت تخمیر به همراه پف کنندگی قوی بوده و گاز کربنیک متصاعد شده از آن ها سبب می گردد تا خمیر نان به اصطلاح پف کرده و بدینوسیله نانی با ساختمان متخلخل و سبک ایجاد گردد ، که دلیل اصلی اطلاق نان حجیم هم به این نوع نان ها همین خاصیت می باشد .

 


فرایند پخت نان حجیم و نان فانتزی


 

در فرایند پخت کلیه نان های سنتی ، از شعله مستقیم آتش استفاده می شود و این در حالی است که در پخت نان های حجیم ، از حرارت غیر مستقیم آتش استفاده می گردد . این امر سبب می شود که پخت نان بدون کوچکترین سوختگی صورت گرفته و علاوه بر آن نرمی و انعطاف مناسب نیز در ساختمان نان بوجود آید . از دیگر نقاط مثبت در فرایند تولید این نان ها ، بهداشتی بودن پخت به دلیل استفاده از ماشین آلات اتوماتیک ، هدر رفت پائین سوخت و غیره می باشد .

در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و فانتزی ، هدف ساخت ماشین آلات تولید نان حجیم می باشد . این ماشین آلات همانطوری که از عنوان آن نیز مشخص است عهده دار تولید نان حجیم بوده و از قسمت های زیر تشکیل یافته اند :

- تجهیزات تولید خمیر و میکسر

- تجهیزات تولید قرص نان و دیوایدر آن

- تجهیزات انتقال خمیر

- تجهیزات پخت ( آون )

- سینی ها و ادوات

- قطعات جانبی

مجموعه تجهیزات و ادوات فوق تحت عنوان ماشین آلات تولید نان حجیم نامیده می شوند ، که در طرح حاضر هدف تولید آنها می باشد . ظرفیت تولیدی این ماشین ها از 1500 کیلوگرم در روز تا 20000 کیلوگرم در روز متغیر است . لازم به ذکر است که اندازه گیری ظرفیت در این ماشین ها بر اساس میزان آرد قابل جذب ماشین اندازه گیری می شود .
ماشین آلات تولید نان های حجیم همانطوریکه از عنوان آن نیز مشخص است برای تولید انواع نان های حجیم مورد استفاده قرار می گیرند .

لذا واحدهای تولیدی نان حجیم این تجهیزات را خریداری و با استفاده از آن اقدام به تولید و عرضه نان های حجیم می نمایند . واحدهای تولید نان های فانتزی در کشور ما حدود 20 نوع نان فانتزی ( حجیم ) به صورت رژیمی، سبوس دار و جو تولید می کنند . لازم به ذکر است که در برخی کشورهای اروپایی این تعداد از 250 نوع هم گذشته است.

 


اهمیت استراتژیک محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی


 

نان یک کالای اساسی و استراتژیک در کشور محسوب می گردد . از طرف دیگر دولت سالانه مبالغ بسیار قابل توجهی یارانه برای این کالا پرداخت می نماید . نکته قابل ذکر در اینجا آن است که بخش عمده یارانه پرداختی دولت در مورد نان های سنتی بوده و آرد مورد استفاده در تولید نان حجیم با قیمت آزاد بین نانوایان توزیع می گردد . از اینرو ملاحظه می گردد که هزینه های بالائی بابت پرداخت یارانه برای تامین آرد کشور پرداخت می گردد .

از طرف دیگر یکی از مشکلات اساسی نان های سنتی در کشور ، ضایعات آن می باشد که میزان آن تابع نوع آرد و فرایند پخت می باشد ، بطوری که در نان های سنتی میزان ضایعات معادل 16 تا 18 درصد ولی در مورد نان های حجیم درصد ضایعات دو می باشد و لذا می توان اهمیت استراتژیک نان های حجیم نسبت به نان های سنتی را در موارد زیر بیان کرد .

- عدم پرداخت یارانه از طرف دولت برای نان های حجیم

- پائین بودن ضایعات نان های حجیم

- قابلیت تولید و عرضه نان در مقادیر بسیار بالا

- قابلیت تولید نان در تنوع های بسیار متعدد

با توجه بر مطالب ذکر شده می توان نتیجه گیری کرد تولید و عرضه نان های حجیم از اهمیت بالائی در اقتصاد کشور برخوردار می باشد و ماشین آلات تولید این نوع نان ها بعنوان عوامل تولید و توسعه نان ، از اهمیت مشابه برخوردار می باشند و لذا توسعه آنها در کشور می تواند سبب توسعه تولید و مصرف نان حجیم گردد که بدینوسیله پیامد کاهش مصرف نان های سنتی و هزینه های متعاقب آن برای اقتصاد ملی کشور خواهد بود .

 


شرایط صادرات و واردات محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی


 

با مراجعه به کتاب مقررات بازرگانی خارجی کشورمان ، محدویت خاصی برای واردات این ماشین آلات مشاهده نشده است . حقوق ورودی این اقلام 10 درصد است .

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است که در مورد صادرات ماشین آلات تولید نان های حجیم هیچگونه شرایط خاصی به لحاظ قانونی و مقررات وزارت بازرگانی وجود ندارد، لیکن به لحاظ فنی و رعایت استانداردهای بین المللی ذکر موارد زیر ضروری می باشد.

کیفیت عملکرد ماشین آلات تولیدی

محصولات غذائی از اهمیت و حساسیت زیادی برای عموم جامعه برخوردار می باشند . از این رو ماشین آلات مرتبط آن نیز لازم است طوری طراحی و تولید گردد که در جریان تولید ، محصولی با کیفیت قابل قبول عرضه نماید . یکی از عوامل بسیار حساس در تولید نان های حجیم، رعایت کلیه موارد فنی در مرحله پخت می باشد .

زیبائی و رنگ ظاهری نان تابع فرایند پخت است. چرا که در این ماشین ها حرارت بصورت غیر مستقیم روی محصول منتقل می گردد. بنابراین تولیدکننده لازم است از توان فنی و مهندسی لازم در طراحی و ساخت ماشین آلات برخوردار باشد ، تا بواسطه آن قابلیت ساخت و عرضه ماشین مطابق با استانداردهای جهانی را داشته باشد .

سابقه قبلی تولیدکننده

علاوه بر اینکه تولیدکننده لازم است از توان فنی و مهندسی بالا در طراحی و ساخت برخوردار باشد، وجود سابقه تولید و فروش مناسب نیز یکی دیگر از عوامل مطرح در انتخاب ماشین توسط مشتریان است. بطوری که خریدار عموما در انتخاب ماشین سعی می کنند ماشینی را انتخاب نمایند ، که توصیه های مثبت خریداران قبلی برای آن وجود داشته باشد .

رعایت استانداردهای کشور مقصد

مشخصات ، اندازه و ابعاد ، تنوع نان های تولیدی ، ترکیب مواد اولیه و .... در هر کشوری نسبتا متفاوت است . از این رو تولیدکننده ماشین آلات لازم است در طراحی و ساخت به این قابلیت ها و مشخصه های مورد نیاز کشور مقصد صادرات توجه نماید .

برخورداری تولیدکننده از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

همانند سایر کالاهای تجاری ، قیمت یکی دیگر از عوامل مطرح در بازارهای جهانی می باشد و لذا صادرکننده ای می تواند در بازارهای جهانی حضور داشته باشد که علاوه بر برخورداری از توان فنی و مهندسی بالا، قابلیت ارائه ماشین به قیمت مناسب را نیز داشته باشد.

خدمات پس از فروش

محصولات تولیدی طرح ، یک کالای سرمایه ای محسوب می گردند . از اینرو خدمات پس از فروش از اهمیت بالائی در آن برخوردار است . بنابر این لازم است صادر کننده توانائی ارائه این خدمات را نیز برای کشور مقصد صادرات داشته باشد .

 


عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی

 

نان های حجیم در کشورهای اروپائی و آمریکائی از میزان و تنوع مصرف بسیار بالائی برخوردار می باشند و حتی میزان مصرف آن ها بسیار بالاتر از نان های سنتی است . تنوع تولید این نان ها در کشورهای فوق حدود 250 مورد بالغ می گردد . بنابراین کشورهای اروپائی و آمریکائی را می توان بعنوان کشورهای مطرح و بزرگ در تولید و مصرف این ماشین آلات در جهان معرفی کرد ، که در این میان کشور آلمان ، ایتالیا و فرانسه از معروفیت جهانی بیشتری بر خوردار هستند .

ماشین آلات شرکت FORGI آلمان و EMF ایتالیا در کشور ما شناخته شده بوده و واحدهای مختلف نانوائی از آن ها استفاده کرده و یا برخی از سازندگان داخلی محصولات خود را از طریق مهندسی معکوس و با استفاده از ماشین آلات فوق الذکر تولید می نمایند .

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی

 

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین دریل

- گیوتین ورق بر ( گیوتین )

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- ماشین مته رادیال

- ماشین خم

- تجهیزات جوشکاری استیل

- ابزارآلات دستی و عمومی

- میزهای کار و غیره

- جرثقیل سقفی ده تن

- فیکسچرهای مونتاژ

- تجهیزات تست و کنترل کیفیت

- جرثقیل دستی به همراه قاب آن

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ماشین آلات نان حجیم و فانتزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ماشین آلات نان حجیم و نان فانتزی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.