طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

High pressure valves2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

 

جنس شیر آلات فشار قوی ، فولادی یا چدنی می باشد ، لذا ساخت و تولید آنها نیاز به تكنولوژی پیشرفته در زمینه ذوب و ریخته گری فلزات دارد. بنابراین كشورهایی كه دارای صنایع فلزی پیشرفته و مدرن هستند ، در ساخت و تولید شیرآلات فشارقوی پیشرو خواهند بود.

 


نکاتی درباره شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی


 

طرح حاضر مربوط به تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی می باشد . صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی از اصلی ترین صنایع ایران می باشند ، كه در سنوات اخیر رشد بسـیار زیادی داشته اند . از مهمترین مسائلی كه در انجام پروژه های فوق مورد توجه قـرار مـی گیـرد ، سیسـتم لولـه كشـی ( Piping ) است. لوله كشی در صنایع مختلف كاربرد داشته كه یكی از اجزای اصلی آنرا شیرآلات تشكیل می دهند.

بطور كلی شیرآلات بر اساس حوزه كاربرد و فشار كاری به ٣ دسته كم فشار، فشار متوسط و فشار قوی تفكیـك مـی شـوند. شیرآلات كم فشار و فشار متوسط عمدتا در پروژه های صنعتی و ساختمانی و شیرالات فشار قوی به دلیل تحمل فشار زیاد در نیروگاه ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند .

همانطور که اطلاع دارید ، از آنجائیكه شیرها از اجزای اصلی و لاینفك سیستم لوله كشی محسوب می گردند ، لذا تعریف و تعیین كالای جایگزین برای شیر آلات فشار قوی بی معنی است و هیچ دستگاه یا وسیله دیگری نمی تواند نیاز به این نوع شیرآلات را در صنایع نفت و گاز مرتفع نماید.

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی


 

با اهمیت یافتن بحث انرژی در دنیای امروز و گسترش استفاده و بهره برداری از منابع انرژی همچون نفت و گاز، به اهمیت تجهیزات مورد نیاز صنایع پتروشیمی و وابسته به نفت و گاز نیز افزوده شده و روزانه بر تعداد نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی و شركت های فعال در زمینه حمل و نقل فرآورد های نفتی و گازی افزوده می گردد. لذا صنعت نفت و گاز و صنایع مربوط به آنها هر روز در حال گسترش و پیشرفت است.

بنابراین شركت ها و صنایع تولید كننده تجهیزات نفت و گاز نیز روزانه با تقاضای بیشتری جهت تولید و عرضه تاسیسات نفت و گاز از جمله تاسیسات لوله كشی و حمل فراورده های نفتی، مواجه اند. لذا سرمایه گذاری و برنامه ریزی جهت تولید بهتر و كسب بازار فروش تجهیزات جانبی صنایع نفت و گاز، منافع اقتصادی زیادی برای تولید كنندگان بدنبال خواهد داشت. با توجه به هزینه بالای خرید این تجهیزات، خودكفایی در زمینه تولید آنها سبب كاهش خروج ارز از كشور خواهد شد.

 


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی


 

جنس شیر آلات فشار قوی فولادی یا چدنی می باشد ، لذا ساخت و تولید آنها نیاز به تكنولوژی پیشرفته در زمینه ذوب و ریخته گری فلزات دارد. بنابراین كشورهائی كه دارای صنایع فلزی پیشرفته و مدرن هستند در ساخت و تولید شیرآلات فشارقوی پیشرو خواهند بود. لذا دور از ذهن نمی باشد كه كشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، ایالات متحده امریكا، چین، ژاپن، كره جنوبی، تایوان و هند عمده ترین كشورهای تولید كننده شیرآلات تحت فشار باشند.

همانگونه كه عنوان شد عمده مصرف شیرآلات تحت فشار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است. بنابراین كشور هائی كه دارای منابع نفتی و گازی و صنایع پتروشیمی هستند ، مصرف كنندگان عمده شیرآلات فشار قوی خواهند بود ، كه از این میان می توان به كشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و آمریكا اشاره نمود.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی


 

طبق قانون مقررات صادرات و واردات محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه این طرح وجود ندارد و بـا پرداخت حقوق گمرکی که در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی ارائه شده است ، امکان واردات وجود دارد.

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شر ایط و محدودیتی وجود ندارد. با این وجود ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولیدکننده از شرایطی می باشد ، که در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی ، به شرایط فوق اشاره شده است.

 


استاندارد های تدوین شده ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی


 

مطابق آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود در موسسه استاندارد ملی ایران محصول طرح دارای شماره استانداردی بشرح جدول زیر می باشد .

شماره عنوان ردیف   تاریخ انتشار

1- شیرآلات پروانه ای    ١٣٧٨ ٤٨٤١

2- شیرآلات مخازن گاز قابل حمل تحت فشار بالا   ١٣٨١ ٦٥٩٢

3- شیرآلات صنعتی ‐ فشار ‐ روش آزمون ١٣٧٤ ٣٦٤٤

 


کاربرد های محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی صنعتی

 

عمده موارد مصرف شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی در صنایع نفت و گاز می باشد. شیرهای فشار قوی بر اساس ساختار و مكانیسم عملكرد دارای انواع مختلفی بوده كه از این میان می توان به شیرهای توپی ( Ball valve ) ، شیرهای مخروطی (Glub valve ) ، شیرهای كروی ( Globe valve )، شیرهای دروازه ای ( Gate valve )، شیرهای سوزنی (Needle valve )، شیرهای اطمینان ( Check valve ) و شیرهای پروانه ای ( Butterfly ) اشاره نمود. در كاتالوگ های سازندگان شیر ها معمولا موارد ذیل را می توان برای قسمت های مختلف یك شیر در نظر گرفت.

١‐ دیسك و نشیمنگاه (Seat) كه مستقیما در دبی جریان تاثیر دارد.

٢‐ دسته (Stem) كه دیسك را حركت می دهد ، كه در بعضی از شیرها جریان تحت فشار، كار Stem را انجام می دهد.

٣‐ بدنه و درپوش (Bonnet) كه محل قرار گیری دسته می باشد.

٤‐ اپراتور (Operator یا Handweel ) كه دسته را حركت می دهد.

در ذیل به اختصار به معرفی و ساختار هر یك از انواع شیرهای فشار قوی پرداخته می شود.

شیر دروازه ای :

این نوع شیر می تواند جریان عبوری از میان شیر را به وسیله یك دیسك یا صفحه كنترل باز یا بسته كند. این نوع شیر به علت آنكه قطعات داخلی آن تمام از فلز ساخته شده و به خصوص قسمتی كه جریان از طریق آن عبور می كند ، از جنس برنز است، می تواند به راحتی در شبكه لوله كشی آب گرم ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شیر های كروی :

در این نوع از شیرآلات جریان آب از طریق یك دیسك مدور ، كه به وسیله فلكه و میله شیر به سمت یك جایگاه مدور دیگر رانده می شود كنترل می شود.

شیرهای ضربه ای :

جریان آب در این نوع شیرآلات از میان سوراخ یك ساچمه كروی كه كاملا صیقلی شده قرار دارد عبور می كند.

كنترل جریان به وسیله یك صفحه مدور كه در یك محفظه مدور با قابلیت ارتجاع قرار گرفته است انجام می گیرد.

شیر های اطمینان :

این شیر چنان تنظیم می شود كه وقتی فشار بخار یا آب داغ بالاتر از حد تعیین شده صعود كند باز شوند و فشار داخلی را كم سازند. عمده موارد مصرف این نوع شیرآلات در دیگ های بخار می باشد .

 


فرایند تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی

 

1. آماده سازی مواد اولیه

2. ذوب شمش

3. ریخته گری فلنج

4. ریخته گری درپوش

5. ماشین کاری داخل فلنج با CNC

6. ماشینکاری درپوش

7. ماشین کاری دسته و اپراتور

8. سوراخکاری قطعات

9. مونتاژ و تست و آب بندی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شیرآلات فشار قوی فولادی و چدنی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.