طرح توجیهی تولید شیر کپسول آتش نشانی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Nozzles of fire extinguishers

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی شیر کپسول آتش نشانی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی شیر کپسول آتش نشانی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. شیرکپسول آتش نشانی قسمتی از یک کپسول آتش نشانی می باشد ، که در حال حاضر محصول جایگزینی برای آن وجود ندارد .

 


اهمیت تولید شیر کپسول آتش نشانیتولید كپسول آتش نشانی یكی از راه های جلوگیری از آتش سوزی می باشد ، با جلوگیری از آتش سوزی می توان از وارد شدن خسارت به كشور جلوگیری نمود . با توجه به این موضوع چون شیر كپسول آتش نشانی نیز قسمتی از كپسول آتش نشانی می باشد ، لذا اهمیت این موضوع برای كپسول آتش نشانی نیز مشخص می باشد .
لازم به ذکر است که ، شیر کپسول آتش نشانی تنها در تولید کپسول آتش نشانی دارای کاربرد بوده و هیچ محصول جایگزینی برای آن وجود ندارد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شیرکپسول آتش نشانی


 

با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، استانداردهای زیر در خصوص شیرآلات آتش نشانی تدوین شده است .

1- تجهیزات سیستم های شیر آتش نشانی - مشخصات شیرهای زمینی برای لوله های قائم مرطوب - ویژگی ها و روش های آزمون با شماره 1382 : 6793-1

2- شیرآلات آتش نشانی - تعاریف و ویژگی ها با شماره 1378:4925

3- تجهیزات آتش نشانی و محافظت در برابر آتش سوزی - علائم گرافیكی برای نقشه های محافظت در برابر آتش سوزی – ویژگی ها با شماره 1383:7758

لیست استانداردهای جهانی مورد قبول موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران بر اساس جدول زیر می باشد :

علامت اختصاری نوع استاندارد ردیف

1- استاندارد های بین المللی ITU, IEC,ISO

2- استاندارد های اتحادیه اروپا En, BSEN, DINEN :

AFNOR

AENOR

ON فرانسه اسپانیا اتریش DIN

NNI

IBN آلمان هلند بلژیك BSI

UNI

IPQ انگلیس ایتالیا

3- پرتغال استاندارد های مبدا كشورهای عضو اتحادیه اروپا

SFS فنلاند NSF نروژ SIS سوئد

DS دانمارك ELOT یونان NSAI ایرلند

4- استانداردهای آمریكای شمالی ASNI, ASTM, ASME, UL, API, AGI

5- استانداردهای ژاپن JIS

 


عمده تولیدکنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرکپسول آتش نشانی


 

از كشورهای عمده تولید كننده شیر كپسول آتش نشانی در دنیا می توان كشورهای زیر را نام برد :

آمریكا

نروژ

فنلاند

سوئد

آلمان

استرالیا

دانمارک

ایتالیا

انگلستان

لهستان

جمهوری كره

 


شرایط صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیر کپسول آتش نشانی


 

طبق قانون مقرارت صادرات و واردات ایران سال 1387 ، این كالا با شماره تعرفه 84818020 جزء كالاهای مجاز می باشد و بدون هیچگونه شرایط خاص امكان صادرات را دارا می باشد . در صورتی كه كالای تولیدی از استانداردهای لازم برخوردار بوده و قابل رقابت با قیمت جهانی این محصول باشد صادرات آن میسر خواهد بود .

با توجه به اینكه شیر كپسول آتش نشانی باید از ایمنی بسیار زیادی برخوردار باشد، از این رو استاندارد و ایمن بودن این قطعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

 


ماشین آلات خط تولید شیر کپسول آتش نشانی

 

- دستگاه دایكاست

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین دریل

- ماشین سنگ

- میز مونتاژ

 


فرایند تولید شیر کپسول آتش نشانی

 

1- تولید پوسته آلومینیومی :

پوسته دو تكه ای آلومینیومی با استفاده از دایكاست ساخته می شود ، شمش آلومینیوم ابتدا به كوره الكتریكی منتقل و در دمای 600 درجه سانتی گراد ، ذوب و جهت قالبگیری و تولید پوسته به دستگاه دایكاست هدایت می شود ، پوسته ابتدا پلیسه گیری و سپس جهت صیقل دادن به دستگاه سندبلاست منتقل می شود .

2- تولید پیچ :

میلگرد فولادی در ابعاد مخصوص ، توسط دستگاه تراپ ( سری تراشی ) به ضامن و پیچ تنظیم فشار خروج مواد از كپسول تبدیل می شوند .

3- تولید پیچ مخصوص نصب شیر بر روی بدنه كپسول :

جنس این پیچ از برنج می باشد ، شمش برنج در كوره گداخته و توسط پرس و قالب مربوطه قالبگیری و قطعه مورد نظر تولید می گردد .

4- تولید محور فلزی :

این محور ، دكمه باكالیتی را به خروجی مواد از كپسول آتش نشانی متصل می كند و از جنس فولاد ضد زنگ می باشد ، كه برای تولید آن میله فلزی به قطر 6 میلی متر برش و صیقل داده می شود .

5- تولید اهرم فلزی :

این اهرم دستگیره شیر كپسول آتش نشانی را شامل می شود و برای تولید آن ورق استیل به ضخامت 10 میلیمتر استفاده می شود .

6- تولید دكمه باكالتی :

پودر باكالیتی به دستگاه گرم كن و سپس به پرس پخت منتقل و نهایتاً قالبگیری و پلیسه گیری می شود ، تا دكمه مخصوص ورودی مواد و دستگیره گردان باكالیتی تولید شوند .

7- آب بندی اهرم فلزی :

دو عدد متر كه به پوسته رویی متصل است و در موقع بسته دو تكه به هم این فنرها بر روی اهرم فلزی قرار می گیرد و آب بندی این اهرم را بیشتر می كند .

8- مونتاژ :

قعطات ساخته شده با یكدیگر مونتاژ شده و شیر كپسول آتش نشانی را تشكیل می دهند .

9-بسته بندی و انبار :

بعد از تولید محصول و انجام تست و كنترل های لازم بر روی آن ، محصول بسته بندی و به انبار هدایت می گردد .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیر کپسول آتش نشانی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شیر کپسول آتش نشانی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.