طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Plastic valves

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

شیرآلات بهداشتی پلاستیکی علاوه بر مزایای متعدد بهداشتی ، زیست محیطی و منابع طبیعی از نظر مصرفی بودن ، تنوع رنگ ، نوع ساخت از دوام و مقاومت بیشتر و سهولت کاربرد برخوردار و از نظر جنبه های اقتصادی موجب عدم ضایع شدن منابع گران بهای ملی خواهند شد.

 


ساختمان شیرآلات بهداشتی پلاستیکیاغلب شیرآلات بهداشتی پلاستیکی در ساختمان دارای اجزایی هستند که بین آنها مشترک است :

بدنه ( Body )

دیسک ( Disc )

که در شیرهای توپی و مخروطی همان توپ یا استوانه مخروطی است .

نشیمنگاه ( Seat)

که محل نشستن دیسک و یا واسط بدنه و دیسک است . اغلب از جنس نرمی ساخته می شود تا کار آب بندی را انجام دهد .

دسته ( Stem )

فلکه ( Handwheel) :

فلکه با دسته به دیسک وصل می شود ، معمولاً با ، چرخاندن فلکه شیر باز یا بسته می شود . شیر یکطرفه که بطور خودکار تنها اجازه جریان دریک سو را می دهد ، اجزای دسته و فلکه را ندارد .

مصالح بکار رفته در شیرآلات بهداشتی پلاستیکی :

بنا به کاربرد ، مصالحی که در ساخت شیرآلات بکار برده می شود ، مختلف است . در کارهای ساختمانی شیرهای چدنی ، برنزی ، برنجی ، استیل (SS) و پلیمر استفاده می شود . در کارهای صنعتی مانند ، نیروگاه ها ، کارخانه های پتروشیمی ، پالایشگاه ها ، کشتی سازی و صنایع دارویی / غذایی ، بسته به نوع سیالی که از شیر عبور می کند و یا محیطی که شیر در آن قرار دارد ، بدنه و دیگر اجزای آن را از فولاد کربنی ، فولاد آلیاژی ، فولاد زنگ نزن ( Stainless Steel) می سازند . شیرها یا به وسیله دست و يا عملگر خودکار ( Actuator ) بازو بست می شوند .

 


عوامل موثر در انتخاب شیرآلات بهداشتی پلاستیکیانتخاب سامانه لوله کشی ، شیرآلات و اتصالات مناسب باید با ملاحظات بسیاری انجام گیرد ، نوع و مواد تشکیل دهنده به این عوامل بستگی دارد . از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- محل

- نرخ جریان سیال

- خورندگی سیال

- تغییرات گذرا در نرخ جریان

- گرانروی سیال

- محدوده فشار کاری

- محدوده دمای کاری

- تبخیر شدن سیال درون لوله 

- خورندگی محیطی سطح خارجی لوله

- تطبیق با انبساط و انقباض لوله

- سطح مهارت نصاب

- تجهیزات ایجاد یا شکل دهی اتصال

- نگهداری لوله کشی و تجهیزات متصل شده

- تعویض مکرر تجهیزات

 


ویژگی های شیرآلات پلیمری


 

بهره گیری از لوله ، اتصالات و شیرآلات پلیمری که به شیرآلات پلاستیکی معروف هستند ، چند سالی است در شبكه های آبرسانی ، فاضلاب ، گاز رسانی ، زهكشی ، مایعات و فاضلاب صنعتی ، آبیاری تحت فشار ( قطره ای و بارانی ) و متحرك و . . . به دلیل ویژگی های زیر رواج یافته است :

- مقاومت بسیار خوب در مقابل شكستگی و ترك خوردگی

- مقاومت بالا در مقابل فشار و ضربه ، سرما و گرم

- مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، خوردگی و ساییدگی

- مقاومت در مقابل نور خورشید ، اشعه مادون قرمز و ماوراء بنفش

- مقاومت عالی در مقابل ارتعاشات ناشی از زمین لرزه

- مصون از زنگ زدگی

- صاف و صیقلی بودن جداره داخلی و خارجی و عدم رسوب گیری

- انعطاف پذیری بالا

- قابلیت جوش پلاستیكی

- نصب و اجرای سریع

- وزن آن ، حمل و نقل آسان و طول عمر زیاد ( حداقل عمر مفید 50 سال )

- قابلیت استفاده در زمین های ناهموار شیمیایی ویژه

- ارزان بودن در مقایسه با لوله های فلزی

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی


 

با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات بازرگانی برای واردات این محصولات از نظر میزان هیچ گونه محدودیت وارداتی در نظر گرفته نشده است . اما چون این محصول در گروه مواد شیمیایی طبقه شده است ، رعایت استاندارد محصول از ویژگی های مهم و شرط اصلی واردات به داخل کشور است .

همچنین محصولات فوق با توجه به اینكه یك کالای جایگزین و پر کاربرد هستند ، از این رو بازار جهانی آن تابع فضای حاکم بر بازار این صنعت می باشد و ورود به بازار رقابت این محصول مستلزم برخورداری از توانایی ها و شایستگی هایی است که در ذیل به آن اشاره می شود :

1- برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

2- برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

3- برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ استانداردهای موجود

4- مقررات دولتی

با مراجعه کتاب مقررات واردات و صادرات بازرگانی این کالاها در گروه کالاهای مجاز بوده و هیچ محدودیتی برای صادرات آن وجود ندارد . اما باید موارد زیر را نیز در باید مد نظر قرار گیرد :

الف - استفاده از قطعات مختلف مفتون ورق آهنی آبکاری شده و نشده ، لاستیک ، نخ ، پارچه ، کاغذ ، چوب و غیره در اجناس ساخته شده از مواد پلیمری تا 50 درصد وزن کالای صادراتی بلامانع است .

ب - چنانچه کالای صادراتی ترکیبی از مواد مختلف فوق باشد کالا مشمول قیمت صادراتی جنس غالب می باشد .

قیمت های ذکر شده برای انواع اسباب بازی ، لوازم التحریر ، سرویس بهداشتی ، قطعات صنعتی ، پاکت ، گونی ، لوله و اتصالات ، دمپایی ، سفره ، حصیر پلاستیکی ، شیلنگ ، یخدان ، قطعات یدکی انواع خودرو و ماشین آلات صنعتی و تجهیزات پزشکی و غیر معتبر می باشد .

ج - در صورتی که فیلم و یا ورق های پلاستیکی با چهار چوب رنگ به   بالا یا متان یزینگ و یا لایه های محافظ (u .v) صادر شود 25 درصد به قیمت های فوق اضافه می گردد . ضمنا کلیه مصوبات قبلی در خصوص قیمت پایه صادراتی مصنوعات پلیمری و پلاستیکی ملغی اعلام می گردد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی


 

جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول ، توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور کلی در مورد هر محصول ، استانداردهای مختلف ملی و بین المللی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین می شوند و کلیه تولیدکنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردهای باشند . با بررسی های بعمل آمده و مراجعه به سایت سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ، تاکنون استانداردی برای شیرآلات بهداشتی پلاستیکی مشخص نگردیده است . هرچند که این محصول را در ردیف مواد پلیمری طبقه بندی کرده اند .

اما این محصول فعلا از استاندارد های لوله ها و اتصالات پلی اتیلنی با شماره های استاندارد اجباری 1-9116 الی 3-9116 پیروی می کند . ضمنا برای محصولات ساخته شده از پلیمرها شماره های استاندارد ملی ایران 8142 و 7188 و 7187 و 7186 نیز در نظر گرفته شده است .

استانداردهای بین المللی جهت این محصولات عبارتند از :

1980 - 16963 DIN ، 3359 ASTM D ، 2683 ASTM D ، ASTM D 3261 ، 4504 BS و 906-90ANSI/AWWA C

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی


 

همانطوری که در تعریف محصول توضیح داده شد شیرآلات بهداشتی پلاستیکی به دلیل ویژگی هایی همانند مقاومت بسیار خوب در مقابل شكستگی ، ترك خوردگی ، فشار ، ضربه ، سرما و گرما ، مواد شیمیایی ، خوردگی ، ساییدگی ، نور خورشید ، اشعه مادون قرمز و ماوراء بنفش ، ارتعاشات ناشی از زمین لرزه وزنگ زدگی ، صاف و صیقلی بودن جداره داخلی و خارجی و عدم رسوب گیری ، انعطاف پذیری بالا ، نصب و اجرای سریع ، وزن کم ، حمل و نقل آسان و طول عمر زیاد ، قابلیت استفاده در زمین های ناهموار شیمیایی ویژه و ارزان بودن در مقایسه با لوله های فلزی در شبكه های آبرسانی ، فاضلاب ، گاز رسانی ، زهكشی ، مایعات و فاضلاب صنعتی ، آبیاری تحت فشار (قطره ای و بارانی) و متحرك و . . . مورد استفاده قرار می گیرند .

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی


 

استراتژی جهانی در حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی و ملاحظات فنی و اقتصادی باعث گردیده تا طرح جایگزینی محصولات غیر پلیمری با محصولات پلیمری در دستور کار قرار گیرد . از آنجا که این محصولات ارزشمند علاوه بر مزایای متعدد بهداشتی ، زیست محیطی و منابع طبیعی از نظر مصرفی بودن ، تنوع رنگ ، نوع ساخت از دوام و مقاومت بیشتر و سهولت کاربرد برخوردار و از نظر جنبه های اقتصادی موجب عدم ضایع شدن منابع گرانبهای ملی می شود . می تواند از کالاهای مهم و استراتژیك باشد .

 


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی


 

- از جمله کشورهای تولید کننده شیرآلات بهداشتی پلاستیکی از جنس پلی اتیلن و یا پلی پروپیلن می توان کشورهای اروپای غربی و اروپای شرقی ، برخی کشورهای آسیایی مانند ترکیه ، ایران ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی و برخی کشورهای آمریکای لاتین مانند آمریکا ، کانادا و . . . را نام برد .

- از جمله کشورهای مصرف کننده عمده این محصول می توان کشورهای آسیایی و کشورهای اروپای غربی را نام برد .

 


فرایند تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی

 

با توجه به این كه عمده کشورهای دارنده این تكنولوژی از قبیل آمریکا ، برزیل ، آلمان ، ژاپن ، چین ، فرانسه و کره جنوبی از سطح تكنولوژی بالایی برخوردارند . سطح تكنولوژی واحدهای فعال موجود در داخل کشور نیز بدلیل بهره گیری از ماشین آلات این کشورها ، از همان سطح مدرن برخوردار و روش تولید آن ها تفاوت چندانی با روش تولید دیگر کشورها ندارد . روش تولید این محصول بطور خلاصه عبارت است از :

- ابتدا مواد اولیه با درصدهای مورد نیاز در محصول توزین ، سپس برای بدست آوردن یک ترکیب یکنواخت و همگن از میکسر استفاده می شود . پس از این مرحله جهت گرانول سازی ( اکسترودر ) به دستگاه گرانول حمل می گردد . این دستگاه که یک نوع اکسترودر است ، از یک سیلندر و مارپیچ با مارپیچ های ناهمسو تشکیل شده که برروی سیلندرها تعدادی المنت حررارتی گرمای لازم را جهت انجام عمل گرانول سازی بوجود می آورد . در این مرحله که در واقع یک مرحله پیش پخت است و برای رسیدن به کیفیت بهتر محصول صورت می گیرد .

مواد در پایان سیلندر از یک صفحه مشبک عبور کرده و توسط یک تیغه مولد به صورت دانه با کلوخه های کوچک خارج می گردد . مواد هنگام دانه شدن توسط جریان هوا و ضمن خنک شدن از فرم خمیری به فرم دانه های جامد تبدیل می شوند . سپس توسط دستگاه تزریق اطلاعات که دارای یک سیلندر مارپیچ می باشد با چرخش معکوس توسط مارپیچی که در داخل سیلندر چرخش می کند ، مواد را به اندازه لازم جهت یک پریود عمل دستگاه داخل سیلندر می گرداند . هیترهای دمای حدود ٦٥ الی ٧٣ درجه سانتی گراد در می آورد .

- سپس قالبی که از انواع شیرآلات پس از انجام بارگیری مواد ، در داخل سیلندر و مارپیچ و گرم شدن آماده برای تزریق می شود . پس از آماده شدن قالب مواد مذاب در این مرحله ( مرحله تزریق ) با عبور از افشانک دستگاه که در سر سیلندر قراردارد ، وارد قالب می شود و فضای قالب را پر خواهد کرد .

پس از تزریق مواد که فضای داخل قالب را پر کرده است باید بتواند بطور کامل شکل قالب را بخود بگیرد و تثبیت شده ، سرد گردد و فرم قالب را بخود بگیرد . پس از خنک شدن قطعه موجود در قالب توسط گیره قالب باز شده و سیستم ماهیچه همزمان عمل کرده و ماهیچه ها از داخل قطعه خارج نمی شوند ، سپس سیستم پران قطعه از داخل قالب توسط نیروئی که پران به قطعه وارد می شود ، خارج می گردد .

- مرحله آخر بسته بندی است . پس از خارج شدن قطعه از داخل قالب توسط اپراتور راهگاه قطعه جدا شده و در صورت داشتن پرت توسط یک برنده زائده قطعات جدا شده و در داخل جعبه ها قرار می گیرند .

 


ماشین آلات خط تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی

 

- گرانول ساز ( اکسترودر )

- میکسر 1000 لیتری

- دستگاه تزریق 1000 گرمی

- کمپرسور اسکرو به ظرفیت هوادهی 5 متر مکعب بر دقیقه

- آسیاب

- قالب های شیرآلات

- سیستم بسته بندی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتی پلاستیکی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.