جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان طرح های توجیهی وزارت کار با فرمت word
طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Casting machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

ماشین آلات ریخته گری که با استفاده از آلیاژه های با نقطه ذوب بالا تولید می شوند ، در صنایع خودرو سازی ، صنایع پتروشیمی ، صنایع نظامی ، صنایع فولادسازی و ... دارای کاربرد می باشند .

 


نکاتی درباره ریخته گری :


 

ریخته گری یک فرایند مهم در تولید است و به فرایندی گفته می شود که طی آن ماده مذاب ( معمولا یک فلز مذاب ) در فضای خالی قالبی که قبلا تهیه شده ریخته می شود تا پس از انجماد ، شکل نهایی قالب را به خود بگیرد . امتیاز مهم ریخته گری در امکان تهیه اشکال پیچیده ، قطعات با سطوح منحنی نامنظم ، قطعات خیلی بزرگ و قطعاتی که امکان ماشینکاری آن ها دشوار است می باشد .

یک موتور 8 سیلندر اتومبیل ممکن است تا حدود 130 قطعه ریخته گری داشته باشد . قطعات ریخته گری ( ریختگی ) از نظر اندازه از حدود 1 میلی متر با وزن کمتر از 1 گرم مانند دندانه یک زیپ لباس شروع و ممکن است تا حدود 10 متر با وزن چندین تن ، مانند قطعات کشتی های بزرگ اقیانوس پیما برسد .

فلزاتی که غالبا در ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : آهن ، فولاد ، آلومینیوم ، برنج ، برنز ، منگنز و بعضی از آلیاژ های روی . در میان این فلزات آهن از لحاظ خواص مطلوب ریخته گری ازقبیل سیالیت در حالت مذاب ، انقباض ناچیز بعد از سرد شدن ، استحکام کافی و موارد کاربرد ، بیش از سایر فلزات به روش ریخته گری شکل داده می شود .

در حالی که فلزات دیگری ازقبیل آلومینیوم به علت وزن کمتر و مشخصات مخصوص در بعضی از صنایع ازقبیل صنعت خودروسازی ، به تدریج جای آهن را می گیرد .

 


مراحل ریخته گری :


 

عموما مراحل ریخته گری فلزات به شرح زیر است :

- طراحی قطعه مورد نظر و تهیه نقشه ریخته گری از آن

- تهیه مدل مناسب قطعه از روی نقشه های ریخته گری

- تهیه مذاب از فلز مورد نظر با آنالیز مطلوب

- تهیه قالب مناسب یا فضای خالی که به شکل قطعه است

- تهیه ماهیچه برای مناطق توخالی قطعه ریخته گری و نصب آن در داخل قالب

- ریختن فلز مذاب به داخل قالب با دما و سرعت مناسب به طوری که گاز های متصاعد شده بتوانند از داخل قالب خارج شوند و فضای قالب به طور کامل از فلز مذاب پر شود .

- کنترل سرد شدن فلز مذاب در داخل قالب به طوری که بر اثر انقباض ، فضای خالی یا حفره در داخل قطعه ایجاد نشود .

- بعد از انجماد قطعه ریختگی به راحتی باید بتواند از درون قالب بیرون بیاید .

- قسمت های اضافی که به قطعه چسبیده اند باید به آسانی از قطعه جدا شوند .

 


ریخته گری گریز از مرکز :


 

ریخته گری گریز از مرکز یکی از روش های ریخته گری می باشد ، که عموما برای تولید قطعات سیلندری شکل و قطعات متقارن استفاده می شود . در این روش ابتدا فلز مذاب در اثر دوران به جداره قالب فرستاده می شود ، سپس قالب حول محور خود حرکت می کند ( حرکت عمودی یا افقی ) و فلز با فشار وارد می شود تا بعد از برخورد و چرخش به شکل مورد نظر استوانه ای درآید . سرعت چرخش قالب بین 300 تا 3000 دور در دقیقه می باشد .

از مزایای این روش نسبت به روش های دیگر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- جدایی ذرات و گاز ( به دلیل سرعت دوران )

- انجماد تحت فشار ( منتج به بالا رفتن چگالی آلیاژ می شود . )

- انجماد جهت دار ( در طراحی اجزاء اهمیت بالایی دارد ) انجماد از بیرون به داخل لوله است .

- احتیاج نداشتن به ماهیچه

- عدم نیاز سیستم راهگاهی

- تیراژ بالا

ریخته گری گریز از مرکز برای ساخت احجام سیلندری شکل بزرگ و با کیفیت خوب ساخته می شوند ، استفاده می شود اما محدودیت آن در شکل استوانه ای بوده و همچنین معمولا انجام آن پرهزینه می باشد .

 


شرایط واردات و صادرات محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری :


 

براساس کتاب مقررات صادرات و واردات ، واردات محصولات مورد نظر محدودیت خاصی نداشته و با پرداخت حقوق ورودی امکان واردات وجود دارد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت تولید ماشین آلات ریخته گری :

محصولات فولادی و آلیاژی ریختگی به روش گریز از مرکز – قسمت 2 – مواد مقاوم به حرارت : 2-11608

 


کاربرد ماشین آلات ریخته گری :


 

ماشین های ریخته گری گریز از مرکز کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند . این ماشین ها بسته به حداکثر ظرفیت پذیرش در صنایع مهم زیر مورد استفاده قرار می گیرند :

- صنایع خودروسازی برای تولید قطعات استوانه ای سیلندر

- صنایع پتروشیمی برای تولید لوله ها

- صنایع نظامی برای تولید لوله های آتش و سلاح

- صنایع فولادی برای ساخت غلطک و ...

 


کالای جایگزین با ماشین آلات ریخته گری :


 

ماشین الات دیگر انواع روش های ریخته گری را نمی تواند جایگزین محصول ذکر کرد ، زیرا توانایی تولید محصولات استوانه ای با کیفیت و استحکام لازم را ندارند . البته نمی توان مزایای دیگر روش ها را انکار کرد زیرا هرکدام از روش ها برای فرایند خاصی کاربرد دارند .

از دیگر مزایای ماشین های ریخته گری گریز از مرکز ، امکان سرد کردن به وسیله آب و هم در هوای آزاد را به صورت جهت دار در دو روش دی لاوود و هات مولد می توان ذکر کرد .

 


اهمیت تولید ماشین آلات ریخته گری :


 

با توجه به تولید تجهیزات و قطعات صنایع مهمی چون فولاد سازی ( برای تولید غلطک ها نورد ) ، صنایع خودروسازی ( برای تولید بوش سیلندر موتور ) ، همچنین صنایع نظامی ( برای تولیدذ لوله های مختلف سلاح های گرم و کوچک و بزرگ ) و پتروشیمی ( لوله های مختلف این صنعت ) توسط ماشین آلات ریخته گری ، این محصولات دارای اهمیت استراتژیک می باشند .

 


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری :

 

اطلاعات درمورد تولیدکنندگان عمده ماشین آلات ریخته گری صرفا گریز از مرکز در دست نیست ، لیکن تولیدکنندگان بزرگ ماشین آلات ریخته گری عموما گریز از مرکز نیز تولید می کنند .
براساس تحقیقات انجام شده از کشور های عمده تولید کننده این محصولات در آسیا چین و در منطقه ترکیه می باشد .

همچنین کشور آمریکا از دیگر تولیدکنندگان بزرگ جهان به شمار می رود . از دیگر کشور های بزرگ تولید کننده ماشین آلات ریخته گری که در سال های اخیر بیشتری صادرات را به کشورمان نیز داشته اند ایتالیا ، آلمان و چین می باشند .

 


فرایند تولید ماشین آلات ریخته گری :

 

روش تولید بطور کلی بدین شرح می باشد ، که ابتدا مواد اولیه شامل آلیاژ های با نقطه ذوب بالا به صورت محصول نیمه نهایی ، که قبلا توسط کوره های بلند یا کوره های قوس الکتریکی تهیه شده وارد سالن تولید می شود . سپس می بایست مواد اولیه توسط ماشین آلات ریخته گری که گاه از خود ماشین گریز از مرکز نیز استفاده می شود ، در قالب های گرافیتی یا ... ریخته شده و به محصولات کوچک و بزرگ ریختگی مانند بدنه استوانه ای تبدیل شود .

بعد از مراحل تهیه قطعات بدنه اصلی و فرعی ماشین ، می بایست این قطعات برای مقاوم شدن دربرابر شرایط محیطی کروماته یا اکسیداسیون شده و بعد رنگ آمیزی شوند . در مرحله بعد نیز قطعات جانبی و تجهیزات برای انتقال نیرو همچون موتور الکتریکی برای مونتاژ نهایی فراهم شده و اسمبل می شوند . در نهایت پس از تست های لازم برای کنترل کیفیت ماشین آلات آماده می شود .

 

دانلود طرح توجیهی آماده احداث کارخانه تولید ماشین آلات ریخته گری

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ماشین آلات ریخته گری ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool