جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Towing wire

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی سیم بکسل سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی سیم بکسل را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.  سیم بکسل برای انتقال حركت در زوایا و جهات گوناگون ، گره زدن و مستقر كردن ، كنترل و مهار ، ایجاد تعادل و موازنه ، هدایت و برداشتن و ده ها كار دیگر به كار می رود .


نکاتی درباره سیم بکسل


طناب فولادی و سیم بكسل یكی از مقاومترین شكل های ساخته شده از فولاد است . این محصول از تاباندن تعدادی رشته بدور یك هسته ساخته می شوند ، كه رشته های مذكور خود از تاباندن تعداد مشخصی مفتول فولادی ( Steel Wire ) بدست آمده اند . تعداد و الگوی تاباندن رشته های مفتولی بسیار متنوع است و بستگی به كاربرد مورد نظر داشته و بر اساس الگوهای موجود محاسبه و مشخص می گردد .

به این محصول معمولاً كابل نیز گفته می شود ، كه برای طناب های فولادی با قطری كمتر از یك چهارم اینچ بكار می رود . این محصول برای انتقال حركت در زوایا و جهات گوناگون ، گره زدن و مستقر كردن ، كنترل و مهار ، ایجاد تعادل و موازنه ، هدایت و برداشتن و ده ها كار دیگر به كار می رود ، طناب های فولادی بسیار قابل اطمینان و كم هزینه هستند ، عمری طولانی دارند و نگهداری آن ها آسان است .

سیم بكسل نیز نوعی طناب فولادی است چون از تابیده شدن مفتول به دور هسته حاصل می گردد . كاربرد انواع طناب های فولادی از سیم های بكسل گسترده تر هستند و شامل تمام سیم های به هم تابیده شده فولادی می باشند .

ساختار طناب های فولادی با عبارت (X X Y) نشان داده می شود كه در آن X نشاندهنده تعداد رشته های اصلی و Y نشاندهنده تعداد زیر رشته ها یا مفتول های بكاررفته در هررشته اصلی است . در طراحی طناب های فولادی فاكتورهای دیگری مانند جهت گردش، نوع و جنس هسته و فیلرها ( پركننده ها ) باید مد نظر قرار گیرد.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل


 

حقوق گمركی ورودی این محصول بر حسب كیلوگرم 40 % ذكر شده است .

در ارتباط با كد تعرفه محصول در كتاب مقررات واردات وصادرات سال 1387 شرایطی خاصی برای صادرات ذكر نشده است . مشوق های صادراتی موجود مانند معافیت های مالیاتی نیز در چهار چوب های تعیین شده در مورد این محصول نیز قابل اعمال است .

 


فرایند تولید سیم بکسل


 

فرآیند تولید طناب فولادی و سیم بكسل شامل مراحل اصلی زیر می باشد :

1 - مواد اولیه در قالب كلاف های مفتول فولادی ( steel Wire ) به فرآیند تولید وارد می شوند .

2- عملیات تكمیل سطح ( Surface Treatment )

تكمیل سطح مفتول در وهله اول به منظور زنگ زدائی سطح مفتول خام و سپس بهبود كیفیت سطح مفتول جهت مقاومت در برابر خوردگی ، روانسازی بهتر واصطكاك كمتر و در نتیجه افزایش سرعت حركت مفتول طی عملیات كشش انجام می گیرد .

فرآیند تكمیل سطح به طریق مكانیكی و شیمیائی به انجام می رسد . در مرحله اول سطح مفتول ها از قالب های مشخص مكانیكی عبور نموده و عمل زنگ زدائی اولیه انجام می گردد ، در این زمان سطح مفتول ها هنوز اكسیده بوده و به منظور حذف زتگارهای رسوبی به مرحله اسید شوئی وارد می گردند . پس از اسید شوئی عمل خنثی سازی (معمولاً با آهك ) انجام شده و پس از آن مفتول شستشو و خشك می گردد .

عملیات بعدی فسفاته كردن مفتول است . در این مرحله، مفتول ها ابتدا چربی زدائی و شستشو می شوند و پس از رسیدن به دمای مطلوب فسفاته می گردند . این عمل در دمای 60 تا 70 درجه سانتیگراد به مدت 5 تا 6 دقیقه به انجام می رسد . به منظور افزایش مقاومت مفتول در برابر خوردگی عملیات كم اثر پذیر سازی (Passivation) در درمای 20 تا 60 درجه سانتیگراد و زمان متوسط 1.5 دقیقه انجام می گیرد و سپس مفتول هاخشك می گردند .

3 - عملیات كشش اولیه ( Drawing )

عملیات كشش به منظور سایزینگ قطر مفتول و از طریق عبور آن از قالب های مكانیكی به دفعات مورد نیاز انجام می گیرد . این عمل به صورت كشش سرد انجام می شود . كرنش سختی مفتول حاصل از این عمل افزایش می یابد .

٤- عملیات حرارتی (Patenting)

به منظور بهبود ساختار و خواص مكانیكی مفتول ، آن ها را از طریق عبور از كوره عملیات حرارتی با دمای 970 درجه سانتی گراد پتنت می نمایند . پس از این عمل مفتول توسط هوا یا عبور از مایع خنك می گردد .

5 - گالوانیزاسیون ( Galvanization )

گالوانیزاسیون عبارت از ایجاد پوششی ار فلز روی ( Zinc ) برروی یك فلز پایه است . گالوانیزاسیون سطح مفتول به منظور افزایش مقاومت آن در مقابل خوردگی انجام می گیرد . طی عمل گالوانیزاسیون مفتول ها از مخزنی حاوی فلز روی ذوب شده عبور می نمایند ، به این منظور قبل از غوطه وری سطح مفتول پاك می شود ، در فلاكس مناسب (معمولاً مخلوطی از كلرید آلومینیم و كلرید روی ) غوطه ور شده و پیشگرم می شود .

این عملیات كه آماده سازی نام دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورت عدم انجام صحیح آن پوشش نهائی فلز روی از كیفیت لازم برخوردار نخواهد بود . پس از اتمام گالوانیزاسیون مفتول ها شستشو و خشك می شوند .

٦- كشش نهائی

عملیات كشش به منظور سایزینگ قطر مفتول با تلرانس بسیار كم به انجام می رسد .

٧- بافتن یا تاباندن ( Stranding)

در این مرحله رشته های مفتول فولادی بر اساس الگوی طراحی شده به دور هسته بافته شده و طناب فولادی را شكل می دهند . قبل از تاباندن نهائی، رشته های فرعی را باید از تاباندن چند رشته مفتول آماده نمود ، این عمل با توجه به تعداد و رشته های هر لایه اصلی انجام می گیرد . یكی از فاكتورهای مهم قابلیت این فرآیند ، تعداد و تنوع بوبین های دستگاه استرندر است ، كه باید متناسب با محصولات مورد نظر انتخاب شود . پس از تاباندن عملیات كلوزینگ انجام شده و محصول آماده است.

٨ - تست و آزمون

به منظور اطمینان از كیفیت محصول نهائی ، آزمون های خستگی ( Fatigue Test ) و بارگسیختگی ( Breaking Load Test) در ارتباط با طناب های فولادی انجام می گیرد .

 


استاندارد های مرتبط و کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل


 

شماره استاندارد :

طناب فولادی 1 : 2680

انواع مختلف طناب فولادی كاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد ، كه عمده كاربردهای آن در دستگاه ها و ادوات زیر است :

- انواع بالابرها

- نقاله ها

- بیل های مكانیكی

- جرثقیل ها

- آسانسورهای ساختمانی

- دستگاه های حفاری

این دستگاه ها در صنایع زیر مورد استقاده قرار می گیرند :

1- صنایع دریائی

2- حمل و نقل

3- ساختمان سازی و سازه

4- معدنكاری

5 - صنایع هوائی

6- صنایع نفت و گاز

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل

 

با توجه به كاربردهای بسیار فراوان و حیاتی محصول در صنایع مذكور ، طناب فولادی در بازارهای مصرف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

لازم به ذکر می باشد که ، در حال حاضر محصول دیگری كه از نظر كارائی فنی و همچنین حجم دسترسی و قیمت جایگزین طناب فولادی باشد قابل ذكر نیست .

 


عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل

 

اصلی ترین كشورهای تولید كننده محصول عبارتند از :

چین

ایالات متحده آمریكا

هند

استرالیا

ایتالیا

عمده ترین كشورهای مصرف كننده محصول همان كشورهای تولید كننده و همچنین كشورهای اتحادیه اروپا می باشند .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیم بکسل

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سیم بکسل ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool