طرح توجیهی تولید سیم بکسل سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Towing wire

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی سیم بکسل سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی سیم بکسل را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.  سیم بکسل برای انتقال حركت در زوایا و جهات گوناگون ، گره زدن و مستقر كردن ، كنترل و مهار ، ایجاد تعادل و موازنه ، هدایت و برداشتن و ده ها كار دیگر به كار می رود .


نکاتی درباره سیم بکسل


طناب فولادی و سیم بكسل یكی از مقاومترین شكل های ساخته شده از فولاد است . این محصول از تاباندن تعدادی رشته بدور یك هسته ساخته می شوند ، كه رشته های مذكور خود از تاباندن تعداد مشخصی مفتول فولادی ( Steel Wire ) بدست آمده اند . تعداد و الگوی تاباندن رشته های مفتولی بسیار متنوع است و بستگی به كاربرد مورد نظر داشته و بر اساس الگوهای موجود محاسبه و مشخص می گردد .

به این محصول معمولاً كابل نیز گفته می شود ، كه برای طناب های فولادی با قطری كمتر از یك چهارم اینچ بكار می رود . این محصول برای انتقال حركت در زوایا و جهات گوناگون ، گره زدن و مستقر كردن ، كنترل و مهار ، ایجاد تعادل و موازنه ، هدایت و برداشتن و ده ها كار دیگر به كار می رود ، طناب های فولادی بسیار قابل اطمینان و كم هزینه هستند ، عمری طولانی دارند و نگهداری آن ها آسان است .

سیم بكسل نیز نوعی طناب فولادی است چون از تابیده شدن مفتول به دور هسته حاصل می گردد . كاربرد انواع طناب های فولادی از سیم های بكسل گسترده تر هستند و شامل تمام سیم های به هم تابیده شده فولادی می باشند .

ساختار طناب های فولادی با عبارت (X X Y) نشان داده می شود كه در آن X نشاندهنده تعداد رشته های اصلی و Y نشاندهنده تعداد زیر رشته ها یا مفتول های بكاررفته در هررشته اصلی است . در طراحی طناب های فولادی فاكتورهای دیگری مانند جهت گردش، نوع و جنس هسته و فیلرها ( پركننده ها ) باید مد نظر قرار گیرد.

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل


 

حقوق گمركی ورودی این محصول بر حسب كیلوگرم 40 % ذكر شده است .

در ارتباط با كد تعرفه محصول در كتاب مقررات واردات وصادرات سال 1387 شرایطی خاصی برای صادرات ذكر نشده است . مشوق های صادراتی موجود مانند معافیت های مالیاتی نیز در چهار چوب های تعیین شده در مورد این محصول نیز قابل اعمال است .

 


فرایند تولید سیم بکسل


 

فرآیند تولید طناب فولادی و سیم بكسل شامل مراحل اصلی زیر می باشد :

1 - مواد اولیه در قالب كلاف های مفتول فولادی ( steel Wire ) به فرآیند تولید وارد می شوند .

2- عملیات تكمیل سطح ( Surface Treatment )

تكمیل سطح مفتول در وهله اول به منظور زنگ زدائی سطح مفتول خام و سپس بهبود كیفیت سطح مفتول جهت مقاومت در برابر خوردگی ، روانسازی بهتر واصطكاك كمتر و در نتیجه افزایش سرعت حركت مفتول طی عملیات كشش انجام می گیرد .

فرآیند تكمیل سطح به طریق مكانیكی و شیمیائی به انجام می رسد . در مرحله اول سطح مفتول ها از قالب های مشخص مكانیكی عبور نموده و عمل زنگ زدائی اولیه انجام می گردد ، در این زمان سطح مفتول ها هنوز اكسیده بوده و به منظور حذف زتگارهای رسوبی به مرحله اسید شوئی وارد می گردند . پس از اسید شوئی عمل خنثی سازی (معمولاً با آهك ) انجام شده و پس از آن مفتول شستشو و خشك می گردد .

عملیات بعدی فسفاته كردن مفتول است . در این مرحله، مفتول ها ابتدا چربی زدائی و شستشو می شوند و پس از رسیدن به دمای مطلوب فسفاته می گردند . این عمل در دمای 60 تا 70 درجه سانتیگراد به مدت 5 تا 6 دقیقه به انجام می رسد . به منظور افزایش مقاومت مفتول در برابر خوردگی عملیات كم اثر پذیر سازی (Passivation) در درمای 20 تا 60 درجه سانتیگراد و زمان متوسط 1.5 دقیقه انجام می گیرد و سپس مفتول هاخشك می گردند .

3 - عملیات كشش اولیه ( Drawing )

عملیات كشش به منظور سایزینگ قطر مفتول و از طریق عبور آن از قالب های مكانیكی به دفعات مورد نیاز انجام می گیرد . این عمل به صورت كشش سرد انجام می شود . كرنش سختی مفتول حاصل از این عمل افزایش می یابد .

٤- عملیات حرارتی (Patenting)

به منظور بهبود ساختار و خواص مكانیكی مفتول ، آن ها را از طریق عبور از كوره عملیات حرارتی با دمای 970 درجه سانتی گراد پتنت می نمایند . پس از این عمل مفتول توسط هوا یا عبور از مایع خنك می گردد .

5 - گالوانیزاسیون ( Galvanization )

گالوانیزاسیون عبارت از ایجاد پوششی ار فلز روی ( Zinc ) برروی یك فلز پایه است . گالوانیزاسیون سطح مفتول به منظور افزایش مقاومت آن در مقابل خوردگی انجام می گیرد . طی عمل گالوانیزاسیون مفتول ها از مخزنی حاوی فلز روی ذوب شده عبور می نمایند ، به این منظور قبل از غوطه وری سطح مفتول پاك می شود ، در فلاكس مناسب (معمولاً مخلوطی از كلرید آلومینیم و كلرید روی ) غوطه ور شده و پیشگرم می شود .

این عملیات كه آماده سازی نام دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورت عدم انجام صحیح آن پوشش نهائی فلز روی از كیفیت لازم برخوردار نخواهد بود . پس از اتمام گالوانیزاسیون مفتول ها شستشو و خشك می شوند .

٦- كشش نهائی

عملیات كشش به منظور سایزینگ قطر مفتول با تلرانس بسیار كم به انجام می رسد .

٧- بافتن یا تاباندن ( Stranding)

در این مرحله رشته های مفتول فولادی بر اساس الگوی طراحی شده به دور هسته بافته شده و طناب فولادی را شكل می دهند . قبل از تاباندن نهائی، رشته های فرعی را باید از تاباندن چند رشته مفتول آماده نمود ، این عمل با توجه به تعداد و رشته های هر لایه اصلی انجام می گیرد . یكی از فاكتورهای مهم قابلیت این فرآیند ، تعداد و تنوع بوبین های دستگاه استرندر است ، كه باید متناسب با محصولات مورد نظر انتخاب شود . پس از تاباندن عملیات كلوزینگ انجام شده و محصول آماده است.

٨ - تست و آزمون

به منظور اطمینان از كیفیت محصول نهائی ، آزمون های خستگی ( Fatigue Test ) و بارگسیختگی ( Breaking Load Test) در ارتباط با طناب های فولادی انجام می گیرد .

 


استاندارد های مرتبط و کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل


 

شماره استاندارد :

طناب فولادی 1 : 2680

انواع مختلف طناب فولادی كاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد ، كه عمده كاربردهای آن در دستگاه ها و ادوات زیر است :

- انواع بالابرها

- نقاله ها

- بیل های مكانیكی

- جرثقیل ها

- آسانسورهای ساختمانی

- دستگاه های حفاری

این دستگاه ها در صنایع زیر مورد استقاده قرار می گیرند :

1- صنایع دریائی

2- حمل و نقل

3- ساختمان سازی و سازه

4- معدنكاری

5 - صنایع هوائی

6- صنایع نفت و گاز

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل

 

با توجه به كاربردهای بسیار فراوان و حیاتی محصول در صنایع مذكور ، طناب فولادی در بازارهای مصرف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

لازم به ذکر می باشد که ، در حال حاضر محصول دیگری كه از نظر كارائی فنی و همچنین حجم دسترسی و قیمت جایگزین طناب فولادی باشد قابل ذكر نیست .

 


عمده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سیم بکسل

 

اصلی ترین كشورهای تولید كننده محصول عبارتند از :

چین

ایالات متحده آمریكا

هند

استرالیا

ایتالیا

عمده ترین كشورهای مصرف كننده محصول همان كشورهای تولید كننده و همچنین كشورهای اتحادیه اروپا می باشند .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیم بکسل

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سیم بکسل ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.