جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
طرح توجیهی تولید کارگاه چوب خشک کنی صنعتی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Industrial dryer workshop

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

چوب خشك كنی دارای كاربردهای متعدد از قبیل مبل سازی ، درب و پنجره سازی ، وسایل اداری ، ساخت آلات موسیقی ، اتاق وسایل متحرك ، قایق سازی ، كشتی سازی ، میزهای خیاطی و ساخت بعضی از قسمت های سلاح های جنگی می باشد .

 


اهمیت محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :


 

با توجه به موارد كاربرد كالا در صنعت كه قبلا ذكر شد ، این محصول از جایگاه بالایی در صنعت برخوردار است ، كه قابل چشم پوشی نیست و همچنین قیمت مناسب آن در مقایسه با كالاهای جایگزین به ارزش آن می افزاید ، كه در نتیجه باید به هر چه بهتر شدن این صنعت در كشور ، توجه كافی مبذول گردد چرا كه بسیاری از مسائل موجود در صنعت كشور در بسیاری از زمینه های صنعتی با استفاده از این كالا به بهترین وجه برطرف می گردد .

 


تولیدکنندگان و مصرف کنندگان عمده محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :


 

در بررسی كشورهای تولید كننده این محصول كه قطعات انواع چوب های خشك شده صنعتی می باشد ، می توان این نكته را ذكر نمود كه این محصول بیشتر در كشورهای صنعتی كه دارای منابع ذخیره مواد اولیه این محصول می باشند تولید می شود . کشور های آلمان ، روسیه و آمریکا از عمده تولیدکنندگان چوب خشک می باشند .

همچنین با توجه به این که موارد كاربرد این محصول در صنعت مبلمان و سایر وسایل تزئینی می باشد ، از آن در كشورهای دارای صاحب این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و از طرف دیگر این محصول در صنایع دیگر و موارد دیگر از جمله ساختمان سازی نیز به كار می رود و از این لحاظ می توان از بسیاری از كشورها را به عنوان مصرف كننده بعضی انواع دیگر این محصول نام برد . کشور های آمریکا ، ایتالیا و آلمان نیز از عمده مصرف کنندگان چوب خشک شده می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :


 

با مراجعه به كتاب مقررات بازرگانی كشور، محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد بررسی مشاهده نشده است . از آنجا كه چوب خشك كنی صنعتی حرفه ای در كشور وجود ندارد و چون واحد های صنایع چوب معمولا چوب خشك كنی در حد نیاز خود ایجاد می كنند ، بنابراین قیمت نسبتا بالایی را به خود اختصاص می دهد ، كه در مقابل قیمت كالاهای جایگزین خیلی قابل توجه نیست و ممكن است تا حدودی در بعضی موارد ، واردات آن را كم و بیش توجیه نماید ، البته لازم به ذكر است كه حمل چوب به صورت گرده بینه و خشك نشده از خارج به دلیل داشتن هزینه حمل و نقل زیاد ، مقرون به صرفه نخواهد بود .

همچنین با مطالعات انجام شده در این زمینه و مراجعه به كتاب مقررات واردات و صادرات شرایط خاصی برای صادرات اینگونه محصولات وجود ندارد ولی تولیدكنندگان ما ملزم به رعایت یكسری شرایط كلی و البته اصلی می باشند . كیفیت مناسب و مطلوب در حد كیفیت بازار جهانی ، ایجاد زیبایی ظاهری و طرح های جالب و متنوع كه باعث جلب نظر بیشتر كالا برای مشتری گردد .

مورد دیگر رعایت استاندارد ها و شرایط و خصوصیات شركت مقصد یا دریافت كننده این محصول می باشد ، چرا كه توجه به این مسائل و كاربرد آن در تولید و انتخاب رنگ و طرح كالا، تاثیر بسزایی در خریدار گذاشته و قیمت آنرا توجیه كرده و میزان فروش را بالا می برد . در ضمن داشتن قیمت مناسب در بازار جهانی از دیگر عوامل موثر در صادرات كالا می باشد . همچنین اگر تولید كننده ای دارای سابقه خوبی در تولید و فروش محصول باشد ، عاملی تاثیر گذار در انتخاب محصول آن كشور از طرف مشتری خواهد بود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :


 

كوره های چوب خشك كنی - آیین كار محاسبه انرژی : 4214

كوره های چوب خشك كن - لوازم كمكی : 4958

كوره های چوب خشك كنی - روش گرمادهی : 4959

كوره های چوب خشك كنی و مصالح مربوط به آن - روش ساخت : 5101

كوره های چوب خشك كنی - طبقه بندی : 3602

چوب خشك كنی - آیین كار : 3700

چوب - روش تعیین رطوبت : 2895

چوب - روش های نمونه برداری و الزامات عمومی برای آزمون : 2140

 


بررسی کالاهای جایگزین محصولات چوبی :


 

محصولات جایگزین این محصول ، محصولاتی نظیر آهن و آلومینیم و پلاستیك می باشد كه با وجود توسعه روز افزون این نوع محصولات ، مصنوعات چوبی بدلیل خواص منحصر بفرد خود كماكان جایگاه مصرفی خود را حفظ كرده است .

با شناخت خواص چوب در برابر حرارت ، الكتریسیته و صوت این ماده دامنه مصرف بسیار گسترده تری كسب نموده است و به عنوان عایق حرارت و الكتریسیته برای ساختن ابزارهای مختلف ، پوشش دیواره ها برای جلوگیری از انتقال حرارت و تشعشع حرارتی و تخفیف دهنده ی صوت مورد استفاده قرار گرفته است .

چون ضریب هدایت الكتریكی چوب كم است و یا بالعكس مقاومت الكتریكی زیادی دارد ، عایق جریان الكتریسیته می باشد . از سوی دیگر چوب دارای خاصیت ایجاد طنین صوت می باشد و از این رو برای ساخت آلات موسیقی ، بهترین ماده تشخیص داده شده و از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفته است و مع هذا شناخت سایر خواص اكوستیك ( صوتی ) نظیر جذب و تخفیفی شدت عایق بودن آن در برابر صدا سبب شده است ، كه چوب و فرآورده های چوبی به عنوان تنها ماده ی بی رقیب در عایق كاری دیواره و سقف ساختمان های مسكونی چندین طبقه مورد استفاده قرار بگیرد .

كاربرد چوب در این زمینه بخصوص در تالارهای سخنرانی ، سینما و تئاتر واضح تر است . چوب به دلیل داشتن وزن حجمی كم ، استحكام كافی و تغییر شكل پذیری آسان در صنایع اسلحه سازی نیز كماكان كاربرد دارد و از نظر قیمت با سایر محصولات جایگزین رقابت می كند .

 


فرایند اجرای طرح توجیهی کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :

 

پس از ورود گرده بینه به محل انبار مواد اولیه ، سطح خارجی گرده بینه ها از اجسام خارجی نظیر شن و ماسه و قطعات فلزی كه در مرحله برش باعث صدمه دیدن تیغه های برش خواهند شد ، تمیز می گردند این عمل توسط فشار آب و با دو ابزار های دستی می تواند انجام شود .

كه در این طرح ابزارهای دستی مد نظر می باشد ( بدلیل كمبود منابع آب و محدودیت سرمایه گذاری طرح ) پس از این مرحله گونه های مختلف از یكدیگر تفكیك می شوند ، تا در مرحله خشك كردن از نظر دما و مدت زمان خشك كردن ایجاد اشكال نكنند .

مرحله گرده بینه زنی :

اگر چه در این طرح فرض بر این است كه ماده اولیه به صورت گرده بینه وارد كارخانه خواهد شد ، ولی در عمل چون ممكن است طول گرده بینه ها همه بر طبق نیاز مصرف كنندگان نباشد و یا برای بعضی از عیوب چوب و یا سایر ملاحظات نیاز به گرده بینه زنی باشد . لذا یك دستگاه اره زنجیری جهت عمل گرده بینه زنی مورد نیاز خواهد بود .

دستگاه فوق الذكر بدلیل قابلیت حمل دستی و قدرت نسبی زیاد ، مناسب ترین دستگاه جهت انجام این مرحله از كار خواهد بود .

مرحله برش طولی گرده بینه ها :

این مرحله از تولید معمولا توسط دستگاه اره رام انجام می شود . ابتدا در یك طرف گرده بینه ( مقطع كوچكتر ) یك برش طولی انجام می دهند و قسمتی را كه بنام پشت لا نامیده می شود از آن جدا می كنند . پشت لا كه سطح داخلی آن صاف و سطح خارجی آن محدب است و دارای پوست می باشد ، در قسمت اره كشی ثانویه تبدیل به چوب می شود ، در این قسمت پس از جدا شدن پشت لا بقیه گرده بینه را به موازات آن برش می دهند .

( یادآوری می كنیم كه برش گرده بینه دارای روش های مختلفی می باشد ، كه از ذكر آن ها بدلیل طولانی شدن مطلب خودداری می گردد . )

در این صورت گرده بینه به قطعاتی تقسیم می شود ، كه هر قطعه دارای دو سطح برش صاف برابر یا گاهی نابرابر است و دو سطح دیگر ان تا حدودی محدب و دارای پوست می باشد ، این قسمت در مرحله بعد برش خورده و به سطح صاف تبدیل می شود .

مناسب ترین دستگاه برای انجام این قسمت از كار، اره رام می باشد ، زیرا بدلیل وزن زیاد گرده بینه در این مرحله ، قطعه كار ثابت و ماشین حركت می كند و بدین ترتیب به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می گردد . این نوع ماشین كه مخصوص این قسمت از كار در دنیا طراحی شده است ، خود دارای اقسام مختلف از جمله سیستم برش عمودی و افقی و . . . می باشد ، كه بدلیل معمولی بودن و كارایی بیشتر و ساخت آن در داخل كشور ، سیستم افقی در این طرح در نظر گرفته می شود .

مرحله دوم برش طولی :

الوار برش خورده در قسمت اره رام ، توسط لیفتراك به ابتدای ماشین اره تسمه ای منتقل و در آنجا توسط جرثقیل سقفی و در صورت سبك بودن توسط كارگر بر روی میزهای مجهز به غلتك كه الوار بر روی آن ها به آسانی به جلو حركت می كند ، قرار گرفته و به جلو رانده شده و در امتداد طول الوار ( قسمت محدب ) برش می خورد .

چنانكه در قسمت قبل یادآوری شد قطعات چوبی كه توسط اره رام بریده می شوند ، اغلب دارای دو سطح صاف ( سطوح اره كشی ) ، دو سطح نا صاف و پوست دار ( محدب ) هستند . در این صورت برای اینكه این قطعات چوب هم بشكل منظمی در آیند آن ها را با این دستگاه برش می زنند .

این دستگاه سه وظیفه زیر را انجام خواهد داد :

1- حذف كناره نا صاف و دارای پوست

2- تقسیم طولی قطعات پهن چوب

3 - جدا كردن قسمت های سالم و مرغوب چوب از قسمت های معیوب و گره دار

اره های تسمه ای ( اره فلكه ) بدلیل ضایعات كم برش و سادگی و كمی هزینه تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات برش ، جهت عملیات برش انتخاب گردیده اند .

لازم به یاد آوری است كه اره های فلكه معمولا باید به میز های دارای غلطك كه الوار بزرگ به آسانی بر روی آن ها هدایت شده و عمل برش بر روی آن ها انجام شود ، مجهز گردند .

مرحله اندازه بری :

دستگاه اندازه بر سه وظیفه مهم را در كارخانه های چوب بری انجام می دهند :

1 - بریدن و صاف كردن قطع ابتدایی و انتهایی چوب

2- قطع عرضی چوب ها برای بدست آوردن قطعه های بطول مناسب

3- جدا كردن قطعات مرغوب از چوب های گره دار

هر دستگاه اندازه بر از چندین اره گرد تشكیل می شود ، كه به فاصله معین از هم قرار دارد و محور هر اره روی اهرمی واقع شده است ، كه با فرمان كارگر پایین می آیند و چوب را عرضا به مقطعات لازم قطع می كنند .

پس از انجام عملیات برش هر دسته چوب با در نظر گرفتن گونه و ضخامت ، میزان رطوبت و سایر نكاتی كه بر خشك شدن آن تاثیر دارد ، دسته بندی و در انبار محصول در جریان ساخت در انتظار انتقال به خشك كن ها نگهداری می گردد .

خشك كن ها :

خط كامل خشك كن ، شامل فن ها ، رطوبت زن ، رطوبت سنج ها ، دما سنج ها ، كانال ها و درب ها یا دیواره از مصالح ساختمانی ( آجر و سیمان ) با عایق بندی و جداره داخلی از ورق گالوانیزه شامل سه واحد به ظرفیت هر كدام 55 متر مكعب چوب .

فن ها با راندمان هوادهی 15000 متر مكعب در ساعت و با سرعت 1450 دور در دقیقه و قدرت 2 كیلووات .

واگن های حمل چوب به خشك كن ها :

واگن ها به ابعاد 3/1 متر با چرخ ها از چدن خاكستری – محورها از فولاد مخصوص كه چوب ها بر روی این واگن ها چیده شده و داخل كوره می گردد .

یاد آوری می نماییم كه امروزه ساختمان خشك كن ها بیشتر به صورت ساختمان های پیش ساخته و قابل مونتاژ متداول گردیده است ، كه از نظر سرعت كارهای احداث و عایق بندی و صرفه جویی در مصالح ساختمانی بسیار مناسب می باشد .

ولی بدلیل محدودیت بعضی از مواد اولیه ( نظیر ورق های فلزی ) از یك طرف و عدم تولید این ساختمان ها در حجم انبوه در ایران ، در حال حاضر احداث چنین ساختمان هایی مشكلات تامین مصالح خواهد داشت ، ولی با توجه به فراوانی مواد عایق بندی در ایران در صورت احداث واحدهای تولیدی این ساختمان ها ، بر خشك كن های ساخته شده از مصالح ساختمانی معمولی ترجیح داده خواهند داشت ، ولی در این طرح بدلیل محدودیت های ذكر شده ، خشك كن ها با مصالح داخلی در نظر گرفته شده اند .

 


ماشین آلات مورد نیاز کارگاه چوب خشک کنی صنعتی :

 

- اره موتوری

- اره رام

- اره فلكه

- دستگاه اندازه بر

- كف رنده

- خشك كن

- واگن

- جرثقیل سقفی 5 تن

- كمپرسور

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه چوب خشک کنی صنعتی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool